Когитум - інструкція із застосування, показання, дозування для дітей і дорослих, побічні ефекти і аналоги

Проблеми центральної нервової системи у дорослих і дітей сьогодні актуальні. Когитум в ампулах являє собою адаптивне засіб для посилення обмінних процесів в головному мозку, вироблення імуноглобулінів, підвищення витривалості. Препарат має масу позитивних відгуків і призначається пацієнтам з різними типами розладів. До початку прийому ліків важливо вивчити його склад, особливості, протипоказання та інструкцію по застосуванню.

Ліки Когитум

Даний засіб є загальнотонізуючим адаптогенну ліками. Його використовують для нормалізації роботи ЦНС (центральної нервової системи). Препарат виготовляється на основі діючої речовини калію ацетиламиносукцината. Цей компонент активує ацетиламиноянтарную кислоту, яка присутня в організмі людини і здатна впливати на нервові клітини пацієнта.

Ліки посилює метаболічні процеси, що відповідають за роботу центральної нервової системи, активує синтез РНК, ДНК підвищує фізичну витривалість, пришвидшує процеси вироблення антитіл, імуноглобулінів. Ще одна властивість розчину – надання гепатопротекторної дії, зниження шкідливого впливу на організм, швидке виведення аміаку у випадках отруєння цим елементом. Виробляється препарат у Франції.

Склад і форма випуску

Когитум випускається у формі розчину. Розливається засіб в ампули темного скла, запаяні з двох сторін по 25 мл або 10 мл На кожній стороні є маркувальне кільце і лінія для розлому. В аптеках розчин продається по 10 ампул, упакованих в картонний вкладиш. 1 коробка містить 3 таких вкладиша та інструкції по застосуванню. Ефективність розчину пояснюється його активними компонентами. Нижче представлена таблиця з хімічним складом препарату.

Назва речовини

Концентрація в мг

калію ацетиламиносукцинат

Двісті п'ятдесят

метилпарагідроксибензоат

15

очищена вода

Не більше 10

ароматизатор «банан»

7

фруктоза

1000

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Активною речовиною Когитума є ацетиламиноянтарная кислота (двукалиевая сіль ацетиламиносукцината). Це речовина – аналог синтетичного походження аспарагінової кислоти, яка присутня в тканинах ЦНС. Після застосування розчину відзначається імуномодулюючий ефект, запуск процесу вироблення антитіл. Прояви збудження, гальмування нормалізуються, витривалість організму зростає.

Аспарагінова кислота бере участь у метаболічних процесах. З її допомогою регулюється обмін вуглеводів, завдяки трансформації в глюкозу, організм запасається глікогеном. Амінокислота нарівні з гліцином, глутамінової кислотою відноситься до нейромедіатором ЦНС. За рахунок цього розчин забезпечує гепатопротекторний, психостимулюючий ефект, прискорює елімінацію з організму аміаку (нейротоксичного речовини).

Показання до застосування

Дорослим пацієнтам розчин призначається спільно з іншими ліками. Показання для застосування Когитума наступні:

  • депресивні стани;
  • легкі форми неврозу;
  • функціональні астенічні стани;
  • висока стомлюваність організму;
  • тривале лікування антидепресантами.

Препарат Когитум для дітей призначається за наявності таких порушень:

  • затримка фізичного розвитку;
  • невротичні порушення;
  • депресії;
  • проблеми з адаптацією в ДНЗ або школах;
  • швидка стомлюваність після грипу, ГРВІ та інших вірусних захворювань;
  • ЗПР (затримка психомоторного розвитку);
  • розумова відсталість;
  • ЗПМР (затримка предречевого розвитку);
  • синдром перинатального ураження ЦНС;
  • ЗРР (затримка мовного розвитку);
  • наслідки нейроинфекций;
  • проблеми з психічним розвитком;
  • наслідки черепно-мозкових травм;
  • епілепсії;
  • ДЦП (дитячий церебральний параліч);
  • напади агресії, дратівливість (підвищена емоційність);
  • інтенсивні фізичні, розумові навантаження (період змагань, здача підсумкових іспитів та інше).

Інструкція по застосуванню Когитума

Щоб лікування було ефективним, важливо дотримуватися інструкції і рекомендацій фахівця. Розчин приймають перорально. Ампулу розкривають безпосередньо перед вживанням ліків. Відламують верхню її частину, підставляють ємність для переливання розчину, після чого відламують другий кінець. П'ють препарат нерозведеним або з добавкою питної води. З-за стимулюючого впливу на нервову систему, рекомендується вживати розчин у першій половині дня. Дозування визначається індивідуально, з урахуванням віку та діагнозу пацієнта.

Для дорослих

Добова доза препарату для дорослого пацієнта – 3 ампули. У першій половині дня приймають 2, а ввечері 1. Курс терапії розраховується індивідуально, в середньому становить 3 тижні. При необхідності лікар може призначити повторне лікування, після невеликої перерви. Якщо пацієнт пропустив 1 дозу, то подвоювати обсяг препарату під час наступного прийому не потрібно. Відміна лікування проводиться в будь-який час, не викликаючи негативних наслідків.

Для дітей

Якщо розчин призначається дитині, то схема лікування має свої особливості. Пацієнтам у віці 7-10 років у добу дозволено давати не більше 1 ампули препарату. Когитум дітям старше 10 років призначається по 2 дози за добу. Вживають розчин вранці за 1 раз. Курс терапії залежить від діагнозу, триває від 2 до 4 тижнів. Допускається повторне призначення розчину після перерви.

Особливі вказівки

Згідно інструкції, цей засіб може застосовуватися для лікування літніх пацієнтів. Щоб уникнути безсоння і підвищеній збудливості, пити розчин рекомендується вранці. Ліки не призначається дітям віком до 7 років. Компоненти розчину не впливають на роботу печінки, нирок, тому його можуть призначати людям із захворюваннями цих органів. Лікування Когитумом не позначається на пильності та швидкості реакцій, пацієнт може працювати з точними механізмами та керувати автомобілем.

При вагітності

Кожній жінці, яка готується до материнства важливо бути впевненою, що лікування не зашкодить їй і майбутній дитині. Когитум при вагітності можна пити тільки за призначенням невролога. Медичні дослідження не виявили мутагенної, ембріотоксичної або тератогенної дії ліків на організм. Годування груддю під час терапії рекомендується відміняти.

Лікарська взаємодія

Часто дане ліки призначають у складі комплексної терапії. Вступ у реакцію Когитума з іншими препаратами під час медичних дослідів виявлено не було. Приймати розчин можна з будь-якими ліками, не боячись негативних наслідків. З алкоголем активні компоненти препарату в реакцію не вступають, але вживати спиртне під час терапії не рекомендується.

Побічні дії і передозування

Випадки передозування розчину досі не були зафіксовані. Терапія з даним засобом, як правило, переноситься легко. У рідкісних випадках у пацієнтів може розвинутися алергія, свербіж, подразнення шкіри, кропив'янка. Симптоми з'являються на тлі індивідуальної непереносимості компонентів ліки. При виявленні алергії терапію слід відмінити.

Протипоказання

Розчин являє собою безпечний засіб для лікування ЦНС у пацієнтів з різними порушеннями. У зв'язку з цим, препарат практично не має протипоказань і може поєднуватися з іншими ліками без обмежень. Його не призначають лише дітям до 7 років, через відсутність дослідження складу на пацієнтів даної групи. Ще одним протипоказанням є алергія на ацетиламиноянтарную кислоту або інші компоненти розчину.

Умови продажу та зберігання

Купити препарат можна в будь-якій аптеці строго за рецептом лікаря. Умови зберігання розчину представлені нижче:

  1. У темному сухому місці.
  2. При температурі до 25 градусів.
  3. Не піддавати заморожуванню.
  4. Берегти від дітей.
  5. Строк зберігання – до 3 років.

Аналоги

Структурних аналогів ліки не має. Індивідуально лікар може призначати пацієнтам препарати з подібною дією на організм. Нижче представлені найбільш популярні аналоги Когитума для дорослих:

  • Декамевіт призначається при гіпо - та авітамінозах, розумовому/фізичному виснаженні. Препарат містить вітаміни, допомагає відновитися після тривалого лікування антибіотиками, поліпшити мозкову діяльність. Вартість 198 рублів.
  • Кудесан нормалізує обмінні процеси миокарды, зменшує гіпоксію внутрішніх органів і тканин, бере участь в реакціях клітинного дихання. Ціна: 380 рублів.
  • Леритон Актив – БАД, використовуваний при підвищеній фізичної втоми, емоційних перевантаженнях, депресивних станах. Виробляється на основі оксиду магнію, дріжджів і комплексу вітамінів. Засіб відновлює мембрани клітин нейронів, заспокоює, поповнює запаси мікроелементів.
  • Магне В6 призначається пацієнтам з дефіцитом магнію, порушеннями сну, підвищеною стомлюваністю, судомами, агресією. Компоненти препарату нормалізують обмінні процеси, забезпечують заспокійливий ефект. Вартість: 615 рублів.
  • Нооцетам – препарат на основі пірацетаму, з широким спектром дії. Призначається пацієнтам з розумовою відсталістю, алкогольною залежністю, депресіями, психозами, загальмованістю. Забезпечує стрессопротекторное дію, підвищує стійкість ЦНС до негативних факторів, нормалізує пластичний обмін нервових тканин. Ціна: 310 рублів.

Аналоги Когитума для дітей

Якщо порушення роботи центральної нервової системи відзначаються у дітей, то замінити дорогий розчин французького виробництва можна наступними препаратами:

  • Аспаркам – препарат з антиаритмічними властивостями. Є джерелом калію, магнію, допомагає відновити баланс електролітів. Може призначатися з препаратами кальцію (Фортекальций, Кальцій Д3). Ціна: 65 рублів.
  • Вінпоцетин – це таблетки широкого спектру дії. Ліки допомагає поліпшити кровообіг головного мозку. Застосовується тільки за призначенням лікаря. Вартість – 70 рублів.
  • Гипоксен – це потужний антігипоксант, антиоксидант, що допомагає організму працювати навіть в екстремальних умовах. Покращує обмін повітря в тканинах мозку, печінки, серця при гіпоксії. Ціна 550 рублів.
  • Комбитропил – ноотропну засіб в капсулах на основі пірацетаму та цинаризину. Призначається дітям з порушеннями мозкового кровообігу, поганою пам'яттю, проблемами мислення. Вартість 118 рублів.

Ціна

Важливим питанням для кожного пацієнта є вартість призначеного препарату. Ціна розчину для лікування проблем ЦНС залежить від багатьох чинників: дозування, фасування, торгова точка і виробник. Нижче представлена таблиця з даними в місті Москві:

Форма випуску

Ціна в рублях

Назва аптеки

Розчин, фасовка по 25 мл, 30 ампул/упаковка

2480

«Серпень»

2540

«Фрегат»

Розчин, фасовка по 10 мл, 10 ампул/упаковка

860

«Габиус»

Дев'ятсот дев'яносто дев'ять

«Амадея»

Розчин, фасовка по 25 мл, 30 ампул/упаковка

2160

«Аптека на Глушко»

Відео

Відгуки лікаря про препарат Когитум: склад, показання, застосування у дітей і дорослих, аналоги

Відгуки

Ірина, 42 рокиКогитум нам порадили у випускному класі давати дітям двотижневим курсом. Дочки допомогло ліки, вона помітила підвищення працездатності і зменшення нервозності. А син скаржився на поганий стан під час сесії в університеті, йому теж допоміг цей розчин. Ціна висока, але результат порадував, аналогів з таким ефектом більше немає.
Антон, 29 роківПив цей розчин, коли диплом захищав. Така нудьга була, пригнічений стан, каша в голові, непритомний стан. Лікар сказав – це від нервового перенапруження і прописав дорогі ампули. Не хотів купувати, але в аптеці сказали, що аналог Когитума вони можуть дати тільки за рецептом. Взяв цей препарат і успішно захистив диплом без проблем.
Юлія, 36 роківДоньці призначили це ліки з-за проблем з навчанням і адаптацією в новій школі. Відгуки препарат має позитивні і лікар хвалив його, тому я вирішила купити, хоча коштує дорого. Пропили розчин двома курсами по 3 тижні, і у дочки стало все мінятися в кращу сторону: більше бажання вчитися, менше втомлюється. Ми ще з психологом займалися, але і ліки дуже допомогло.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!