Амаріл М - інструкція по застосуванню і склад, форми випуску та дозування
- 1. Таблетки Амаріл М
- 1.1. Склад і форма випуску
- 1.2. Фармакодинаміка та фармакокінетика
- 1.3. Показання до застосування
- 2. Амаріл М – інструкція по застосуванню
- 3. Лікарська взаємодія
- 4. Амаріл М і алкоголь
- 5. Побічні дії
- 6. Передозування
- 7. Протипоказання
- 8. Умови продажу та зберігання
- 9. Аналоги
- 10. Ціна на Амаріл М
- 11. Відгуки
Для збільшення секреції інсуліну підшлунковою залозою при цукровому діабеті 2 типу, коли інсулінотерапія ще не призначена, поряд з дієтою та фізичними навантаженнями показано застосування препарату амаріл М. Судячи з відгуків медиків, терапевтична ефективність його незаперечна, але неправильне використання може викликати важкі побічні явища.
Таблетки Амаріл М
Мова йде про пероральному комбінованому двокомпонентному препарат на основі глімепіриду та метформіну. Його застосування сприяє зменшенню цукру в крові шляхом стимулювання природних процесів вироблення гормону підшлункової залозою і активізації переробки його внутрішніми тканинами організму. Комбінація двох активних речовин володіє ефектом інсуліну без ін'єкцій. Показаний при інсуліннезалежному цукровому діабеті 2 типу.
Склад і форма випуску
Препарат випускається у формі овальних двояковыпуклых таблеток, вкритих плівковою оболонкою, з гравіруванням "НД125" або "НД25". Препарат розфасований в блістери по 10 таблеток, продається в картонній упаковці по 3 блістери. До складу таблеток в різних кількостях входять дві діючі речовини, які мають гіпоглікемічний ефект – глімепірид і метформін.
Форма випуску | Доза глімепіриду, мг | Доза метформіну, мг | Допоміжні речовини | Склад оболонки |
Таблетки, вкриті плівковою оболонкою | 1 | 250 | лактози моногідрат, кросповідон, магнію стеарат | гіпромелоза, макрогол 6000, віск карнаубський |
2 | 500 |
Фармакодинаміка та фармакокінетика
Похідні сульфонілсечовини закривають калієві канали бета-клітин підшлункової залози. При цьому відкриваються кальцієві канали, збільшується надходження цього елемента в клітини, що змушує орган виробляти інсулін. Глімепірид викликає найменшу секрецію гормону порівняно з іншими препаратами, ризик розвитку побічного ефекту у вигляді гіпоглікемії мінімальний.
Препарати бигуанидов діють гипоклемически тільки за умови секреції інсуліну. Метформін, який є представником цієї групи, вироблення гормону не збільшує, але стимулює чутливість до нього периферичних рецепторів і як результат – активність тканин при збільшенні рівня інсуліну. Метформін має здатність зниження апетиту.
Показання до застосування
Препарат застосовується як доповнення до фізичних вправ, зниження маси тіла за допомогою дієти у випадках, коли названих заходів недостатньо для глікемічного контролю. Рекомендований як альтернативний засіб при відсутності результатів монотерапії глимепиридом або метформіном. Призначається при цукровому діабеті 2 ступеня, коли введення ін'єкцій гормону інсуліну не потрібно.
Амаріл М – інструкція по застосуванню
Засіб від діабету застосовується 1 або 2 рази на добу з прийомом їжі. Разова доза призначається лікарем і залежить від мети необхідної концентрації глюкози. Пропуск чергової дози не повинен компенсуватися збільшенням подальшою. Рівень цукру і наявність метаболітів у крові слід контролювати. Під час лікування чутливість тканин до інсуліну збільшується, тому треба вчасно зменшувати дозу прийому до повної відмови від препарату.
Лікарська взаємодія
При призначенні препарату в комплексі з іншими засобами треба з обережністю ставитися до змін у співвідношенні прийнятих компонентів. Додавання, зміна дози або відміна супутнього ліки за умови незмінного прийому глімепіриду може призвести до посилення, так і до послаблення його дії. Посилюють гіпоглікемічний ефект амарила наступні препарати:
- флуконазол;
- міконазол;
- тетрациклін;
- аміносаліцилова кислота;
- чоловічі статеві гормони;
Знижують дію глімепіриду:
- сечогінні засоби;
- проносні засоби;
- нікотинова кислота;
- гормони щитовидної залози.
При одночасному застосуванні з блокаторами гістамінових рецепторів, клонідином і резерпіном можливі як посилення, так і послаблення гіпоглікемічної ефекту. У цьому випадку необхідний безперервний моніторинг вмісту глюкози в крові. Інший компонент - метформін - не рекомендується приймати в комбінації з наступними препаратами:
- йодовмісні контрастні речовини;
- антибіотики з нефротоксичною ефектом;
- ацетилсаліцилова кислота;
- пероральні контрацептиви;
- гормони щитовидної залози;
- естрогени;
- нікотинова кислота.
Амаріл М і алкоголь
Дія алкоголю похідні сульфонілсечовини підсилюють аж до повної непереносимості, тому прийом етанолу під час лікування заборонено. Алкогольна інтоксикація у комбінації з препаратом збільшує ризик розвитку лактатацидозу – небезпечного, швидко розвивається ускладнення, що супроводжується високою концентрацією лактату в крові, серцево-судинною недостатністю, тяжкою формою ацидозу, болями, блювотою, тромбозом судин, некрозами пальців, діабетичною комою.
Побічні дії
Реакція на прийом препарату може піти з боку обміну речовин, органів шлунково-кишкового тракту, нирок, системи крові, сечовивідної, лімфатичної та імунної систем, шкірних покривів. Небажані явища обумовлені дією обох активних складових – глімепіриду та метформіну. Прояви побічних ефектів можуть бути наступними:
- гіпоглікемія;
- погіршення зору;
- нудота, діарея;
- порушення функції печінки, гепатит;
- захворювання нирок;
- лейкопенія, анемія, низький гемоглобін;
- алергічні реакції;
- лактоацидоз;
- еритема, свербіж, висип.
Передозування
Збільшення дози призводить до значного зниження цукру в крові – важкої гіпоглікемії. Стан характеризується трьома ступенями тяжкості – легкої, середньої і важкою. Симптомами гіпоглікемії легкої форми є запаморочення, головний біль, голод, нервозність, озноб, пітливість. Середня тяжкість характеризується тривожністю, дратівливістю, порушенням здатності до концентрації і мислення. При важкому ступені гіпоглікемії можливі епілептичні напади, судоми, втрата свідомості, кома.
Протипоказання
Препарат не призначений для терапії цукрового діабету 1 типу, коли застосовується інсулінова терапія. З обережністю призначають пацієнтам похилого віку, не здатним співпрацювати з лікарем, нерегулярно приймає їжу. Пацієнти, що мають важку фізичну навантаження, відносяться до групи ризику. Препарат протипоказаний при таких захворюваннях і станах:
- ниркова недостатність,порушення функції нирок;
- серцева або дихальна недостатність, інфаркт міокарда;
- стреси, хірургічні втручання, важкі травми, опіки;
- метаболічний ацидоз;
- виснаження, голодування, порушення засвоєння їжі органами шлунково-кишкового тракту;
- хронічний алкоголізм;
- вагітність або її планування, грудне вигодовування;
- гіперчутливості до діючих речовин.
Умови продажу та зберігання
Таблетки відпускаються в аптеках суворо за рецептом. Термін придатності препарату становить 3 роки. Як і інші медикаменти, амаріл М повинен бути недоступний для дітей, зберігати його слід при кімнатній температурі (не вище 30 градусів за Цельсієм), у сухому затемненому місці.
Аналоги
Інші пероральні препарати першого вибору для лікування цукрового діабету без інсуліну так само, як ліки амаріл М, уповільнюють продукцію глюкози в печінці і підсилюють її утилізацію периферичними тканинами. Вони відрізняються за механізмом дії і ціною, але в більшій чи меншій мірі викликають гіпоглікемічний ефект. Класифікувати їх можна наступним чином:
- препарати сульфонілсечовини:
- глібенкламід;
- гликвидон;
- гліклазид;
- глімепірид
- меглитиниды:
- натеглінід;
- репаглінід
- бігуаніди:
- буформин;
- метформін;
- фенформин
- тіазолідиндіони:
- пиаглитазон;
- росиглитазон;
- циглитазон;
- інгібітори альфа-глюкозидаз:
- акарбоза;
- міглітол
- инкретиномиметики.
Гіпоглікемічний препарат сульфонілсечовини третього покоління - таблетки глімепіриду. Їх комбінують з інсуліном, якщо призначення останнього в дозі більше 100 ОД в день не поліпшує стану хворого. З препаратів бигуанидов в даний час використовуються тільки таблетки метформіну, із-за вираженого побічного ефекту – розвитку лактатацидозу – буформин і фенформин зняті з виробництва.
Ціна на Амаріл М
Вартість препарату в Москві коливається на рівні 750-880 рублів залежно від дозування активних діючих речовин, терміну придатності, країни виробництва і компанії-виробника. Ціни в регіонах можуть дещо відрізнятися.
Найменування препарату | Термін придатності | Ціна | Де купити |
2 мг+500 мг, 30 шт., Франція | 01.02.2020 р. | 760,8 | ЗдравСити |
2 мг+500 мг, 30 шт., Франція | 30.01.2018 р. | 766,0 | Wer.ru – Ваша вірна аптека |
2 мг+500 мг, 30 шт., Франція | 19.05.2019 р. | 825,0 | ZDRAV-ZONA |
1 мг+250 мг, 30 шт., Франція | 01.02.2020 р. | 750,0 | ЗдравСити |
Відгуки
Олексій Федорович, 52 рокиЯ два роки п'ю амаріл 2 і вітаміни. Лікар призначив і пояснив, що його треба пити, коли в організмі вистачає свого інсуліну, але органи його не засвоюють. Поки п'ю, цукор тримається на одному і тому ж рівні, але вилікувати діабет зовсім не виходить. Кажуть, що це хвороба способу життя – дієта, режим, фізичні навантаження, контроль рівня цукру.
Алевтина Володимирівна, 62 рокиУ мене такий діабет, коли можна лікуватися без інсуліну. Кілька років пила настій з трави галеги, за відгуками, дуже ефективною. Це займає багато часу – треба завжди вчасно приготувати траву. Стала пити амаріл 3, зрозуміла, як це зручно – таблетка завжди в сумці, можна прийняти, перебуваючи далеко від дому. Результати аналізів стали краще.
Світлана, 32 рокиЯ в мої роки вже діабетик зі стажем - довелося з 28 років утримувати цукор на належному рівні. Спочатку мені призначили таблетки глімепіриду, пила півроку, ефект вийшов слабкий. Лікар сказав, що це тому, що органи слабо споживають інсулін і замінив на амаріл таблетки від діабету. Ось уже 2 роки концентрація глюкози нормальна. Дієту строго дотримуюся.