Систолічний тиск 110, а діастолічний 70 - норма або ознака гіпотонії, причини головного болю та нудоти
- 1. Тиск 110 на 70 - що це значить
- 2. Який тиск у людини вважається нормальним
- 2.1. Норма ПЕКЛО за віком
- 3. Низьке верхнє тиск - причини
- 4. Симптоми зниженого тиску
- 4.1. Головний біль при низькому тиску
- 4.2. Нудота при низькому тиску
- 5. Чим небезпечне знижений тиску
- 6. Що робити якщо тиск 110 на 70
- 6.1. При вагітності
- 6.2. У літніх людей
- 7. Як лікувати знижений тиск
- 7.1. Які препарати приймати при зниженому тиску
- 7.2. Народні засоби
- 7.3. Фізіотерапія при тиску
- 8. Відео
Якщо спостерігається зниження артеріального тиску 110 на 70, це відхилення від норми, яке потребує своєчасному лікуванні. Така проблема зустрічається не тільки в дорослому, але й в дитячому віці, вимагає негайного лікарського втручання. Якщо поєднуються низький тиск і головний біль, це ознака вегетосудинної дистонії, інших патологій серцево-судинної системи. необхідно лікуватися: чим швидше, тим краще.
Тиск 110 на 70 - що це значить
В ідеалі показник артеріального тиску становить 120 на 80, однак цей показник відрізняється своєю нестабільністю. В одних клінічних картинах при такому симптомі не привід для занепокоєння, а в інших – потрібно негайно реагувати на симптом хвороби. Наприклад, кров'яний тиск знижується при вагітності, також не виключено таке незвичне стан при неправильному харчуванні, строгій дієті, інших патологіях організму.
Який тиск у людини вважається нормальним
У більшості клінічних картин підозри не викликає показник АТ 120 на 80 мм. рт. ст. Знижений верхній або нижній показник свідчать про прогресуючу гіпотонії, однак, перш ніж ставити остаточний діагноз, лікар вивчає конкретні цифри. Кров'яний тиск 110 на 70 є функціональною нормою, оскільки відхилення в 20 мм в більшу або меншу сторону не беруться в розрахунок при задовільному стані здоров'я клінічного хворого. Знижений верхнє тиск – привід для звернення до кардіолога, подальшого обстеження.
Норма ПЕКЛО за віком
Показник кров'яного тиску варіюється в залежності від віку людини. Наприклад, співвідношення цифр 95/65 є нормою для однорічної дитини та глобальною проблемою зі здоров'ям для гіпотоніка старше 45 років. Якщо говорити про молоде покоління, допустимим у 16-22 року вважається межа від 100/70 до 120/80 мм. рт. ст. У міру дорослішання людини зазначені цифри зростають, наприклад, для вікової категорії 45 і старше більше нормою є межа 130/80, але ніяк не 110/70 мм. рт. ст. Якщо жінка та чоловік відчувають себе здоровими, не варто розпочинати медикаментозне лікування
Низьке верхнє тиск - причини
При тривалих симптоми гіпотонії пацієнту в терміновому порядку потрібно достовірно з'ясувати етіологію патологічного процесу, після чого спочатку усунути провокуючий фактор, а потім всі його прояви. Незначне порушення показника АД має такі причини, які не складе особливої праці діагностувати лабораторним шляхом:
- вегетосудинна дистонія;
- гормональний збій, особливо у жінок;
- поверхневе самолікування медичними препаратами;
- зниження в'язкості крові, звуження аорти;
- лікувальні та косметологічні сеанси, провокують розширення судин;
- хронічні хвороби серця, органів кровотворення (аритмія);
- вірусні захворювання, включаючи грип;
- депресія, астенічний синдром, найсильніший стрес;
- внутрішній кровотечі;
- виразкова хвороба;
- гіпотензія у вагітних;
- обширне ураження дванадцятипалої кишки.
Симптоми зниженого тиску
Варіантів розвитку клінічних картин декілька, але частіше більше число нападів припадає на вечір, завершення напруженого робочого дня. Пацієнт скаржиться на запаморочення, але це зовсім не означає, що має місце гіпотензивний криз. Говорити про захворювання можна, якщо в одній клінічній картині відслідковуються хоча б 3-4 ознаки, представлених у списку нижче:
- шум у вухах;
- часті непритомність;
- дискомфорт в задушливому приміщенні;
- уповільнений пульс;
- відсутність апетиту;
- різко погіршення загального самопочуття;
- слабкість, підвищена сонливість;
- зниження температури тіла;
- потемніння і мушки в очах;
- напади блювоти;
- неспокійний сон;
- блідість шкірних покривів;
- порушення координації рухів;
- зниження інтелектуальної активності;
- загострення хронічних хвороб серця.
Це неприємний стан, протилежне по симптоматиці гіпертонії, яке можна вилікувати лікарськими препаратами після ретельного клінічного обстеження і грамотного лікарського підходу. Деякі пацієнти вважають за краще випити кілька чашок міцної кави, щоб нормалізувати свій стан, але це лише видимий усунення неприємних симптомів – проблема лежить глибше. Її необхідно вирішувати в терміновому порядку.
Головний біль при низькому тиску
При частих нападах мігрені пацієнта починає нудити. Прибрати це неприємний стан в найкоротші терміни вельми проблематично. Крім міцної кави рекомендується частіше бувати на свіжому повітрі, дихати киснем, здійснювати піші прогулянки на далекі відстані. Загальний стан нормалізується, якщо інтенсивно потерти долоні і ніс. Такий масаж від тиску володіє тонізуючими і підбадьорювати властивостями, «оживляє» організм. Додатково потрібно покласти теплу грілку на груди, голову і шию, випити гарячий чай. Рекомендовані такі препарати від мігрені:
- Пенталгін, Цитрамон, Аскофен;
- Гутрон та інші альфа-адреноміметики;
- Беллатамінал;
- настоянки ентерокока та женьшеню.
Нудота при низькому тиску
При патологічному зниження артеріального тиску часто присутня нудота та запаморочення. Не варто поспішати з прийомом таблеток, пацієнту рекомендується зайняти горизонтальне положення, забезпечити спокій і заснути. Не виключено, що після пробудження відбувається нормалізація загального стану, а частина неприємних симптомів залишається в минулому.
Якщо бажаного ефекту не спостерігається, необхідно вдатися до медикаментозної терапії – прийняти таблетки Допамін Солвей, Кофетамін, Дитамин, згідно з дозам лікуючого лікаря. В ускладнених клінічних картинах протиблювотними є такі лікуючі засоби: Ондансетрон, Метоклопрамід, Домперидон. Поверхневе самолікування при виборі ліків категорично протипоказано.
Чим небезпечне знижений тиску
Якщо межа норми подолана, пацієнт потрапляє в групу ризику потенційних гіпотоніків. Може порушитися робота серцево-судинної системи, істотно сповільнюється пульс, підвищується ризик розвитку небезпечних захворювань не тільки міокарда. Серед можливих ускладнень низького тиску потрібно виділити наступні патології:
- артеріальна гіпертензія;
- хронічна гіпотензія;
- патології нирок, міокарда;
- гіпоксія плода, патологічні пологи – у вагітних;
- травматизм і падіння.
Що робити якщо тиск 110 на 70
При високому ризику розвитку гіпотонії діяти потрібно негайно. Краще вибрати фізіотерапевтичні процедури, ніж приймати таблетки. Консервативне лікування показано при вираженій симптоматиці, в ускладнених клінічних картинах. Веденням захворювання займається кардіолог, проте підхід до успішного лікування все одно комплексний. Важливо продіагностувати не тільки роботу серця, але і нирок, за яку відповідає верхній показник ПЕКЛО.
При вагітності
Якщо тиск порушено при виношуванні плоду, жінці рекомендується здоровий сон, повноцінне харчування, прийом вітамінів, прогулянки на свіжому повітрі і фізіотерапевтичні процедури у вигляді вдихання порцій кисню. В іншому випадку пологи можуть початися передчасно, а у новонародженого розвивається небезпечне захворювання під назвою гіпоксія. Приймати таблетки для підвищення тиску в крайньому випадку, пити міцну каву взагалі не рекомендується.
У літніх людей
Оскільки людина в пенсійному віці вже має низку хронічних діагнозів, важливо з особливою обережністю призначати лікуючі кошти від зниженого тиску, не забувати про лікарську взаємодію. Не виключено, що різкий спад ПЕКЛО є лише симптомом основного захворювання, тому потрібно пройти повне обстеження і достовірно виявити першопричину.
Як лікувати знижений тиск
Насамперед потрібно виключити зі свого повсякденного життя всі шкідливі звички, включаючи схильність до ожиріння. Крім того, потрібно індивідуально коригувати добове меню, повністю виключити з нього шкідливі для здоров'я страви. Від посилених фізичних навантажень теж доведеться навідріз відмовитися, при цьому вчасно пролікувати хронічне безсоння або передумови до такої. Прогулянки на свіжому повітря взагалі повинні стати нормою повсякденності. Якщо нічого не допомагає, діяти доведеться радикально.
Які препарати приймати при зниженому тиску
Навіть лікарі рекомендують випити чашку кави, щоб серце прискорено забилося, а пульс прийшов у норму. Якщо немає любові до кофеїну, можна приготувати міцний чай і поспостерігати за змінами в загальному стані. Якщо ефект слабкий, посередній, звернути особливу увагу рекомендується на купівлю та подальше використання таких медичних препаратів:
- Кофетамін. Таблетки усувають слабкість і запаморочення, при цьому при вагітності протипоказані.
- Дитамин. Препарат швидко нормалізує кров'яний тиск, однак при хронічних хворобах міокарду приймати його не рекомендується.
- Метоклопамид. Таблетки рятують від слабкості і запаморочення, при схильності до внутрішніх кровотеч протипоказані.
- Ондансетрон. Медикамент усуває не тільки симптоми, але і лікує першопричину. Вагітним і годуючим жінкам ці таблетки не призначають.
- Домперидон. Таке призначення доречно при післяопераційній гіпотонії, однак не у випадку кишкової непрохідності.
Народні засоби
Якщо пити таблетки немає бажання, або пацієнт побоюється побічних явищ, можна вдатися до допомоги альтернативної медицини. Наприклад, потрібно прокрутити на м'ясорубці 4 свіжого лимона, залити 1 л окропу, щільно накрити кришкою і настоювати. Зберігати препарат у холодильнику, вживати перед кожним прийомом їжі, додаючи чайну ложку меду. Рекомендований курс лікування підбирається індивідуально при систематичних нападах зниженого АТ. Якщо такий стан випадкове (не систематичні напади), лимон з медом краще завжди мати про запас.
Фізіотерапія при тиску
Щоб регулярно не пити таблетки при тиску 110 на 70, доцільно пройти спеціальні процедури курсом в умовах денного стаціонару. Призначає такі оздоровчі та взбадривающие сеанси лікуючий лікар, він же визначає їх кількість, особливості та тривалість:
- контрастний душ;
- дециметроволновая терапія;
- електрофорез з анестетиками, розчином кальцію хлориду;
- ультрафіолетове опромінення;
- бальнеотерапія.