Кошти при температурі - жарознижуючі препарати

Для нормального проходження біохімічних реакцій в організмі температура 36,6°С оптимальна. Збільшення цього показника – захисна реакція організму. Це свідчить про наявність в організмі збудників інфекційних захворювань, запалення, фізичних впливів на організм (наприклад, опік або обмороження). При підвищенні показників температури більше 38°С у дитини або дорослого необхідно використовувати жарознижуючі засоби.

Що таке жарознижуючі засоби

Антипіретики (або жарознижувальні) – це група лікарських засобів, для зниження температури. Вони випускаються в різних фармакологічних формах. Дія жарознижуючих засобів спрямоване на зміну збудливості рецепторів у головному мозку, які відповідають за терморегуляцію. Потрапляючи в організм, препарати розширюють кровоносні судини, посилюють потовиділення, в результаті посилюється тепловіддача, температура знижується.

При діагностуванні причини виникнення гіпертермії антипіретики призначаються пацієнтам будь-якого віку. Показник термометра 38,5 – це серйозна підстава для прийому лікарського засобу. Організм будь-якої людини володіє індивідуальними особливостями. Реакція на підвищення температури (навіть незначне) може викликати судоми, втрату свідомості. При індивідуальної реакції організму на гіпертермію прийом жарознижуючих необхідний.

Таблетки

Поширена і популярна форма випуску антипіретиків – таблетки. Таблетовану форму препаратів можна довго зберігати, вона передбачає точне дозування діючої речовини, надходження його в організм відбувається поступово. Жарознижуючі таблетки мають тривалу дію. Пероральне застосування передбачає проковтування і позбавляє хворого від сприйняття додаткових відчуттів смаку і запаху препарату. Їх ефективно маскує оболонка таблетки.

Сиропи

Лікарська форма у вигляді сиропу має приємний смак, запах, тому частіше призначається дітям. Для створення солодкого смаку використовуються натуральні цукру або їх замінники. Використовуються барвники та ароматизатори. Жарознижуючі сиропи готові до вживання. За допомогою мірної ложки або стаканчика антипиретическое ліки дозується. Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, діюча речовина швидко всмоктується і потрапляє в кровотік.

Свічки

Жарознижуючі свічки – ефективний і безпечний засіб. Призначається навіть дітям до одного року. Свічки (або супозиторії) вводяться в пряму кишку, діюча речовина дуже швидко потрапляє у кров, не травмуючи при цьому інші органи шлунково-кишкового тракту. Ця лікарська форма незамінна, якщо захворювання супроводжується блюванням або дитина спить. У складі свічок відсутні барвники і добавки. Їх дія тривале і ефективне.

Порошки

В якості жарознижуючого засоби ефективні, безпечні, зручні порошки. Кристалічна структура лікарської форми забезпечує максимальне зіткнення з тканинами, що сприяє швидкому проникненню в кров. Склад порошків універсальний. Дія препарату у формі порошку трохи повільніше, ніж у сиропу і швидше, ніж у таблетки.

При якій температурі приймати жарознижувальну

Температура тіла підвищується з різних причин. Показники термометра від 37,1 до 37,9 частіше вказують на субфебрильну температуру. Прийом антипіретиків у цьому випадку не обґрунтований. При підвищенні вище 38 діагностують лихоманку. Методи лікування залежать від причин її виникнення та віку пацієнта:

  • При попаданні в організм збудників інфекційних захворювань починається активний синтез універсального захисного білка інтерферону. Цей процес супроводжується підвищенням температури.
  • У вогнищі запалення гіпертермія посилює кровотік, щоб швидше доставити захисні клітини.
  • Підвищення температури виникає при ураженні нервового центру терморегуляції (він знаходиться в гіпоталамусі). Цей тип лихоманки називається центральною.

При вірусних захворюваннях прийом антипіретиків необхідний у разі різкого виникнення гіпертермії з першого дня вище 38,5, при сильному головному болі, нудоті, болях в суглобах. Гіпертермія при інфекційних захворюваннях – це захисний механізм. Організму необхідно дати можливість мобілізувати захисні сили і самостійно впоратися з інфекцією, якщо немає індивідуальної реакції на будь-яке підвищення температурного показника. Лихоманка, викликана сильним запаленням або пов'язана з ураженням центру терморегуляції, вимагає усунення першопричини.

Жарознижуючі засоби для дітей

У маленьких дітей імунна система тільки формується, не досконалі механізми терморегуляції. З цієї причини гіпертермія – часте явище у малюків. Педіатри не радять збивати температуру нижче 38. Вона запускає процес утворення лейкоцитів – клітин крові, які допомагають дитині боротися зі збудниками багатьох інфекційних захворювань.

Механізм дії дитячих жарознижуючих засобів спрямований на придушення вироблення речовин, які відповідають за підвищення температури і блокують нервові центри в довгастому відділі головного мозку, що контролюють виникнення стану лихоманки. За своєю хімічною природою дитячі антипіретики відносяться до нестероїдних протизапальних засобів. Дозують лікарські форми в залежності від температурних показників та віку пацієнта.

Лихоманку 38,5 більшість дітей переносять легко, вона не призводить до дисфункції внутрішніх органів. До групи ризику належать діти:

  • з виявленими фебрильними судомами;
  • з хронічними захворюваннями серця:
  • мають порушення метаболізму;
  • при патологіях неврологічного характеру.

Для цієї групи навіть незначне підвищення температури з погіршенням загального стану вимагає негайного прийому лікарського засобу. Показанням до прийому ліків є гіпертермія, яка супроводжується сильним головним і м'язовим болем, при загальній слабкості і стан марення. Жарознижуючий для дітей представлено зручними фармакологічними формами – це сиропи і свічки. Таблетки від температури для дітей рекомендовані до застосування після 12 років.

До 1 року

Лихоманка для дітей перших місяців життя може бути небезпечна. Таку реакцію викликає профілактичне щеплення, поява зубів, інфекція. Для новонароджених застосовуються засоби від лихоманки в рідких лікарських формах (сиропи та суспензії). Зручні та ефективні жарознижуючі свічки для дітей. Дозування визначається лікарем. Сучасні лікарські засоби для нормалізації температури у малюків представлені в асортименті. До ефективним і безпечним відносяться:

Діюча речовина

Назва препарату

Фармакологічна форма

Особливі вказівки

Парацетамол

Парацетамол, Еффералган, Парацетамол

Свічки ректальні, таблетки, суспензії

-

Ібупрофен

Нурофен, Ибуфен, Ібупрофен

Свічки ректальні, таблетки, суспензії

Після трьох місяців

Гомеопатія

Вібуркол

Ректальні свічки

Немає вікових обмежень

Новонародженим протипоказані комбіновані препарати на основі двох діючих речовин – парацетамолу та ібупрофену. Категорично заборонено відомі препарати анальгін і аспірин. При виборі антипіретиків обов'язково потрібно враховувати вік, масу тіла та дозування лікарського засобу. Неправильне використання препаратів завдає непоправної шкоди активно розвивається організму.

Від 3 років

При лихоманці дітям від 3 років частіше дають рідкі лікарські форми. Це сиропи, суспензії, порошки для приготування теплої лікарського пиття. Діти приймають таке дитяче жарознижувальну з задоволенням, воно має солодкий смак і приємний фруктовий запах. Наявність «солодких» компонентів варто враховувати батькам, дітей яких спостерігається непереносимість будь-якого виду цукрів. Добавки можуть викликати нудоту і блювоту у дитини.

Сиропи, суспензії, розчини починають працювати вже через 20 хвилин і діють до 6 годин. Сиропи готові до вживання, суспензії, порошки змішуються з водою, соком, чаєм, молоком. Це обов'язково обумовлюється в інструкції до застосування. Ефералган Сироп, сироп/суспензія Парацетамол для дітей, суспензії Панадол Бебі і Калпол – засоби на основі парацетамолу. Вони добре зарекомендували себе в педіатричній практиці. На основі ібупрофену ефективні рідкі засоби Ибуфен, Нурофен, Бофен.

Всі названі препарати вживаються 3-4 рази на день, з інтервалом не менше 6 годин. Дозування визначається масою тіла дитини. Для зручності і точності дозування комплектація лікарського засобу передбачає мірну ємність. Терапевтичні заходи, спрямовані на зниження температури, мають тривати не більше трьох днів. Про подальше використання жарознижуючий засіб краще проконсультуватися з лікарем.

Жарознижуючі кошти для дорослих

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), до яких відносяться антипіретики, знижують температуру, знеболюють, зменшують запалення. З лікарських форм для дорослих рекомендовані таблетки та свічки. Вони блокують фермент, який активує вироблення речовин для передачі інформації в головний мозок про підвищення температури. НПЗП діляться на дві групи:

  • Препарати першого покоління з діючими речовинами – ібупрофеном, парацетамолом, ацетилсаліциловою кислотою, індометацином, диклофенаком та іншими. Відрізняється це покоління ліків великою кількістю побічних ефектів з боку травної, видільної, дихальної систем.
  • Препарати другого покоління розроблені на основі коксиба, німесуліду, мелоксикаму. Побічні ефекти позначаються лише на роботі серця.

Приймати жарознижувальну для дорослих з обережністю слід деяким групам пацієнтів. Особливих рекомендацій при виникненні лихоманки потребують вагітні жінки. Прийом лікарських засобів негативно позначається на розвитку майбутньої дитини, особливо на ранніх термінах вагітності. Підвищення температури до 37,5 вже небезпечно для здоров'я матері і дитини. Під час вагітності дозволено вживання парацетамолу разом з рясним питвом, обтиранням.

Індивідуального підбору антипіретиків вимагають жінки в період лактації. Лікарський засіб разом з грудним молоком потрапляє в організм немовляти. Самолікування в таких випадках неприпустимо. Пацієнтам, у яких діагностовано гастрит, гіпертонія, цукровий діабет та інші хронічні захворювання призначити препарат повинен лікар. Названі захворювання є протипоказанням для прийому деяких антипіретиків.

Гіпертермія становить небезпеку для літніх пацієнтів. З віком імунна система слабшає, тому гіпертермія у них при вірусних інфекціях рідкість. Підвищення температури свідчить про важкому перебігу хвороби. Лікарі не рекомендують допускати підвищення позначки термометра більше 38. Це негативно позначається на роботі серцево-судинної системи, посилюється втрата рідини організмом. Прийом жарознижуючих у таких випадках обов'язковий.

З Парацетамолом

Відомі і затребувані жарознижуючі препарати на основі парацетамолу. Це Панадол, Еффералган, Тайленол. Вони швидко знижують температуру, знімають біль, володіють протизапальною дією. Колдрекс, Кодакт, Терафлю – похідні парацетамолу, які призначають при лікуванні простудних захворювань. Ринза, Ринзасил, Ринзасип містять кофеїн. Препарати рекомендовані для лікування грипу. Ціна їх доступна для широкого кола покупців.

З Ібупрофеном

Комбінованим препаратом на основі парацетамолу та ібупрофену є Ибуклин. У цього лікарського засобу відмінний терапевтичний ефект і він добре переноситься. На основі ібупрофену добре зарекомендував себе препарат Нурофен, він надає м'яке знеболюючу, протизапальну та жарознижуючу дію. Не менш ефективні Новиган, Бруфен, БолиНет, Ибуфлекс.

Без Парацетамолу

Лихоманка часто супроводжується больовими відчуттями в суглобах. Вольтарен не тільки добре бореться з лихоманкою, але і знімає біль. Не менш ефективним препаратом є Індометацин на основі індолілоцтової кислоти, виявляє жарознижуючу і знеболюючу дію. До ефективних препаратів нового покоління відносяться Німесулід (таблетки і порошок від температури) і Мелоксикам (свічки від температури для дорослих і таблетки).

Дешеві

Відомим і відносно дешевим є анальгін. Він знижує температуру, знімає запалення, ефективний проти болю. Діючою речовиною є метамізол. Ця речовина входить до складу препаратів Брав, Баралгін, Спазган, Ревалгин. При гіпертермії використовують недорогий аспірин, цитрамон, але ці лікарські засоби протипоказані при грипі. Вибір ліки не визначають показники «дешево» або «дорого». Щоб вибрати, наголос слід робити на ефективність, наявність протипоказань, сумісність, безпека.

Ціна на жарознижуючі засоби

В аптеках Москви, Санкт-Петербурга жарознижуючі представлені в асортименті. Їх продаж організована в інтернет-магазині за більш вигідною ціною. Лікарські засоби можна придбати або замовити з доставкою по пошті. У списку представлені популярні, затребувані і відносно безпечні жарознижуючі. Вартість препаратів різна. Вона залежить від діючої речовини та її концентрації, лікарської форми, виробника, наявності допоміжних речовин:

Назва препарату

Фармакологічна форма

Ціна в рублях

Для дітей

Нурофен

суспензія/сироп

85

Нурофен

свічки ректальні

від 104

Ібупрофен

свічки ректальні

від 97 до 107

Калпол

суспензія

89

Панадол

суспензія/сироп

від 98

Цефекон Д

свічки

від 34

Цефекон Н

свічки

від 97

Ефералган

свічки

від 102

Ефералган

сироп

83

Ефералган

шипучі таблетки

148

Для дорослих

Панадол

таблетки

34

Парацетамол

свічки

41

Ефералган

шипучі таблетки

177

Колдрекс

таблетки

143

Колдакт

капсули

201

Терафолю

таблетки

177

Ринза

таблетки

159

Ринзасил

порошок

224

Ибуклин

таблетки

від 96

Нурофен

капсули

від 149

Новиган

таблетки

від 146

Вольтарен

свічки

від 303

Індометацин

свічки

від 273

Німесулід

таблетки

від 149

Мелоксикам

таблетки

від 27 до 306

Анальгін

таблетки

32

Аспірин

таблетки

від 17 до 257

Відео

Жарознижуючі засоби - Школа доктора Комаровського

Відгуки

Олена, 23 рокиУ моєї дочки почали різатися зуби. Читали, що це сильно послаблює імунну систему і дитина схильний до вірусних інфекцій, що й сталося. Донька відреагувала різким підвищенням температури до 39. Лікарі наполягали на негайній госпіталізації, побоюючись судом. Свічки Цефекон врятували нашу дівчинку. Лихоманку вдалося швидко перемогти.
Ольга, 28 роківЧитали багато про парацетамолу і ибупрофене, жарознижуючих на їх основі. Інформація суперечлива. Мою однорічного сина допомагає сироп Нурофен. З вживанням ліків немає проблем. Радити не буду, реакція кожної дитини на жарознижуючі індивідуальна. Тим більше, що приймати препарат можна тільки після 3 місяців. Потрібно пробувати.
Ігор, 46 роківПереніс дуже сильний грип. Від болю в суглобах не міг заснути, була висока температура. Пити жарознижувальну в таблетках на голодний шлунок не ризикнув. Вирішив спробувати жарознижуючі свічки Мелоксикам, покупка виявилася вдалою. Швидко відчув реальне полегшення. Зручно використовувати препарат потрібно один раз на добу.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!