Капсули Эманера - склад і показання, дозування і побічні ефекти, аналоги і ціна
Для профілактики порушень роботи ШКТ та метаболізму лікарями призначається препарат Эманера – інструкція із застосування якого містить відомості про показання, протипоказання, лікарську взаємодію і способі прийому. Медикамент покликаний лікувати захворювання травного тракту, викликаних патогенними бактеріями, підходить для дітей, літніх.
Таблетки Эманера
У фармакології використовуються таблетки Эманера 40 і Эманера 20, що відрізняються концентрацією активної діючої речовини. Лікарський препарат містить езомепразол, покликаний лікувати виразки, гастрити, рефлюкс у дітей, дорослих. Засіб належить до інгібіторів особливих ізоферментів, відпускається за рецептом. Зберігати ліки потрібно при температурі не вище 30 градусів, у сухому, захищеному від світла місці. Термін придатності становить два роки. В упаковці 14 або 28 штук, кожна пачка містить інструкцію по застосуванню.
Склад
Інструкція по застосуванню препарату Эманеры містить відомості, що до складу однієї капсули входить 20/40 мг езомепразолу магнію. Допоміжними речовинами є цукрова крупка, повідон, лаурилсульфат натрію. До складу оболонки входять опадрай (полівініловий спирт, дисперсія діоксиду титану, макрогол, тальк), гидроксикарбонат магнію, сополімер метакрилової кислоти і этилакрилата, тальк, макрогол, діоксид титану, полісорбат.
Інструкція по застосуванню вказує, що желатинові порожні капсули Эманеры містять червоний заліза діоксид, желатин і діоксид титану в корпусі і кришечці. Цукрова крупка містить сахарозу і крохмальну патоку, а дисперсія діоксиду титану включає крім води, лаурилсульфат натрію ще і полісорбат 80. Кожна капсула характеризується вмістом приблизно 14,5% води.
Форма випуску
Препарат Эманера випускається у форматі кишковорозчинних капсул, що відрізняються кольором та розміром в залежності від концентрації активної діючої речовини:
- 20 мг – капсули світло-рожевого кольору;
- 40 мг – рожевого кольору;
- наповнення в обох випадках однаковий – у вигляді пелетів білого кольору.
Фармакодинаміка та фармакокінетика
Діючою речовиною препарату Эманера є езомепразол, який зменшує вироблення соляної кислоти в клітинах шлунка і забезпечує специфічний механізм дії. У надзвичайно кислому середовищі компонент підвищує свою концентрацію, перетворюється в активну форму, гальмує активність ферментів і вироблення кислоти. Ефект проявляється протягом години.
При повторному застосуванні езомепразолу в кількості 20 мг за добу протягом п'яти днів викид кислоти знижується на 90%. У пацієнтів із симптоматичним шлунково-стравохідним рефлюксом через п'ять діб прийому кошти pH залишалася в нормі близько 13-17 годин. Доза 40 мг допомагає вилікувати 78% хворих з рефлюкс-езофагітом через місяць і 93% через два. Тижневе застосування в поєднанні з антибіотиками лікує гастрит у 90% хворих – згідно з даними інструкції по застосуванню.
Якщо у пацієнта неускладнена виразка дванадцятипалої кишки, вистачить тижневого застосування, щоб знищити мікроорганізми, її викликають. Езомепразол допомагає впоратися з кровотечами з шлунково-кишкового тракту. Антисекреторний препарат Эманера може:
- гальмувати секрецію кислоти;
- підвищувати рівень гастрину в плазмі крові;
- зв'язувати жовчні кислоти.
З клінічних досліджень та інструкції по застосуванню Эманера є більш ефективним ліками для лікування виразки шлунка, ніж нестероїдні протизапальні препарати. Езомепразол швидко всмоктується в кров і плазму, рівномірно розподіляється в об'ємі без впливу прийому їжі на абсорбцію. 80% дози виводиться у вигляді метаболітів з сечею, залишок – з калом.
З інструкції по застосуванню у 3% пацієнтів спостерігається зниження активності речовини з-за поганого метаболічного розпаду в їх організмі. Це вирішується підвищенням дози. Коригування дозування повинна припадає на хворих, що страждають захворюваннями печінки, при наявності шлункових кіст з неприємною симптоматикою – печію та відрижку. Для літніх людей і дітей 12-18 років корекція дозволеної дози Эманера не потрібна, вона дорівнює дорослого.
Показання до застосування
Згідно інструкції по застосуванню основними показаннями використання препарату є наступні фактори:
- гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ);
- ерозивний рефлюс-езофагіт;
- підтримуюче лікування у міру загоєння ГЕРХ для виключення рецидиву;
- виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки;
- для загоєння виразки з-за прийому НПЗЗ (нестероїдних протизапальних засобів);
- профілактика виразок, рецидивів кровотеч із пепсических виразок;
- синдром Золлингер-Еллісона;
- ідіопатична гіперсекреція соляної кислоти в шлунку.
Протипоказання
В інструкції по застосуванню лікарського засобу Эманера відзначаються наступні протипоказання:
- паралельний прийом атазанавіру та нелфінавіру;
- вік до 12 років;
- дитячий вік старше 12 років, крім показань ГЕРХ;
- непереносимість фруктози;
- синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції;
- дефіцит ферменту сахарази-ізомальтази;
- гіперчутливість до компонентів і заміщених бензімідазолів;
- недостатність нирок – з обережністю.
Спосіб застосування і дозування
По інструкції приймається ліки Эманера всередину, капсули запиваются невеликою кількістю води без розжовування. Якщо пацієнту важко ковтати, дозволяється висипати вміст в половину склянки негазованої води, розмішати і випити відразу або протягом півгодини. Після цього потрібно налити в той же стакан таку ж кількість рідини і випити, сполоснувши стінки.
Забороняється змішувати препарат Эманера з іншими рідинами, крім води, щоб не допустити розчинення захисної оболонки. По інструкції роздавлювати або розжовувати пелети також не рекомендується. При відсутності самостійного ковтання вміст капсул Эманера розчиняється водою і вводиться через назогастральний зонд. Перед цим потрібно перевірити відповідність шприца для введення і наконечника.
Згідно інструкції по застосуванню Эманера у препарату підібрана наступна дозування в залежності від захворювання та індивідуальних особливостей пацієнта:
- для лікування виразкового рефлюксного езофагіту – 40 мг один раз на день протягом чотирьох тижнів, при відсутності ефекту можна повторити курс;
- для запобігання рецидивів – 20 мг один раз за день;
- симптоматичне лікування ГЕРХ – 20 мг один раз за добу;
- при виразці – 20 мг два рази за день протягом 1-2 тижнів;
- для загоєння пептичних виразок через НПЗЗ – 20-40 мг раз на день протягом 4-8 тижнів;
- для профілактики виразки – 20-40 мг один раз за день;
- у разі синдрому Золлингераэллисона – 40 мг двічі на добу;
- при введенні через назогастральний зонд – розбавити дозу Эманера 25 мл питної води та 5 мл повітря, струсити вміст до одержання суспензії, ввести 5-10 мл всередину зонда, повторити.
Передозування
По інструкції Эманера передозування трапляється дуже рідко. При прийоми дози 280 мг починається розлад ШКТ, слабкість. Одноразова доза 80 мг не викликає розладів. Специфічного антидоту для лікування передозування Эманерой немає, тому що езомепразол зв'язується з білками плазми і крові, погано виводиться гемодіалізом. При виникли випадках передозування слід проводити симптоматичне лікування і вживати заходів для підтримання функцій організму згідно з лікарським інструкцій.
Эманера – побічні дії
В інструкції до антациду Эманера вказані наступні побічні дії:
- головний біль, безсоння, запаморочення, парестезія, сонливість, депресія, збудження, занепокоєння, галюцинації, агресія;
- бронхоспазми;
- запори, діарея, метеоризм, нудота, блювання, сухість слизової оболонки рота, підвищення активності ферментів печінки, стоматит, кандидоз, гепатит;
- печінкова недостатність, енцефалопатія, нефрит, гінекомастія;
- артралгія, міалгія, м'язова слабкість;
- дерматит, висипання на шкірі, свербіж, кропив'янка, алопеція, фотосенсибілізація, еритема, синдром Стівена-Джонсона, некроліз, алергія;
- лейкопенія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, панцитопенія;
- нечіткість зору, зміна смаку;
- лихоманка, анафілактичний шок, набряк, пітливість, недомагання.
Взаємодія з іншими препаратами
Інструкція по застосуванню Эманеры вказує на наступне взаємодія засобу з іншими ліками:
- зменшує абсорбцію кетоконазолу, ітраконазолу;
- знижує системну дію атазанавіру;
- гальмує активність діазепаму, циталопрама, іміпраміну, кломипрамина, фенітоїну;
- впливає на засвоюваність варфарину, похідних кумарину, тому при паралельному прийомі потрібно спостереження пацієнтів;
- не впливає на фармакокінетику амоксициліну, хінідину, цизаприду, напроксену, рофекоксиба;
- кларитроміцин збільшує системну дію езомепразолу;
- Эманера і алкоголь несумісні.
Особливі вказівки
В інструкції із застосування ліків Эманера сказано і про особливі вказівки, про які слід знати пацієнтам:
- при зниженні маси тіла, блювоті, дисфагії, підозрі на виразку шлунка проводиться обстеження на онкологію, тому що препарат усуває симптоми злоякісних пухлин;
- тривалий прийом Эманеры (від року) вимагає регулярного спостереження пацієнтів у лікаря;
- при зміні характеру симптомів рекомендується звертатися до лікаря;
- при лікуванні гастриту і застосуванні потрійної схеми терапії слід враховувати взаємодії та протипоказання використовуваних лікарських засобів, включаючи Эманера;
- езомепразол може підвищувати ризик розвитку інфекції шлунка і кишечника;
- з-за наявності в складі сахарози препарат Эманера не рекомендований пацієнтам з порушеннями засвоєння цукрів;
- не впливає на швидкість психомоторних реакцій, тому може використовуватися при керуванні машинами і складними механізмами.
Аналоги
За активної діючої речовини та способом дії виділяють такі аналоги Эманера:
- Нео-Зекст;
- Омепразол;
- Нексиум.
Ціна
Лікарський засіб Эманера можна купити в інтернет-аптеці або аптечному відділі. Вартість залежить від ціноутворення, формату і виробника. Приблизні ціни вказані в таблиці:
Формат капсул | Ціна в інтернеті, рублів | Ціна в магазині, рублів |
20 мг 14 шт. | 241 | 250 |
40 мг 14 шт. | 402 | 415 |
20 мг 28 шт. | 441 | 450 |
40 мг 28 шт. | 695 | 715 |