Сироп від кашлю Либексин Муко для дітей і дорослих - інструкція із застосування, склад, побічні дії і ціна
У ранньому віці дитина має слабкий імунітет, через що його організм може бути схильний до різних захворювань. Діти можуть підхопити інфекцію в дитячому саду або на ігровому майданчику. З наслідками застуди у вигляді нежиті боротися трохи легше, але не при кашлі. У цій статті розглянемо препарат Либексин Муко, який ефективний при подразненні слизової горла, розрахунок дозування сиропу для дітей різних віків.
Що таке Либексин Муко
Анотація про те, як приймати медикамент, написана згідно офіційної інструкції щодо застосування препарату. Засіб є ефективним протикашльову і муколитическим сиропом для дітей і дорослих. Сироп швидко всмоктується в кров і починає діяти протягом 2-х годин. Либексин ставитися до безрецептурних препаратів, але приймати його потрібно під контролем лікаря (залежить від історії хвороби пацієнта). Переваги дитячого сиропу::
- при регулярному прийомі не викликає звикання;
- дихання не пригнічується активність кашлю зменшується;
- тривалість ефекту від засобу – 4 години;
- застосовується для лікування будь-яких стадій хвороб дихальних шляхів;
- діє як анестезія на органи дихання;
- зменшує подразнення дихальних шляхів.
Склад
Діючими речовинами препарату є гідрохлорид преноксдиазина і карбоцистеїн. В складі міститься сахароза, ванілін, барвник (яскраво-червоний), ароматизатор (вишневий і малиновий), вода очищена, метилпарагідроксибензоат та натрій гідроксид. Випускається препарат у вигляді сиропу або таблеток у спеціальному блістері з інструкцією по застосуванню і мірною ложкою. На вигляд сироп має червоний колір, а на смак нагадує малину і вишню. Маса препарату: таблетки 100 г №20.
Механізм дії
Механізм дії засобу полягає в активному компоненті – гидрохлориде преноксдиазин. Дослідження показали, що при прийомі препарату спостерігається одночасний потрійний ефект: знижується інтенсивність кашлю, розширюється бронхіоли і виводиться мокрота, усувається біль при годуванні. Цей засіб зменшує тривалість нападів сухого кашлю, усуває нічний задушливий кашель, сприяє виведенню мокротиння і допомагає максимально швидко повернутися до колишньої стабільного життя.

Від чого допомагає
Як вже говорилося раніше, даний препарат використовується як відхаркувальний засіб при сухому тривалому кашлі. Засіб зволожує дихальні шляхи, сприяючи виведенню в'язкою і трудноотделяемой слизу. Він сприяє поліпшенню мукоциліарного кліренсу. Лікар виписує призначення на дитячий сироп Либексин при наступних захворюваннях:
- бронхіальна астма;
- трахеїт;
- бронхіт;
- ларингіт;
- пневмонія і пневмоконіоз;
- туберкульоз (ранні стадії);
- ларинготрахеїт;
- назофарингіт;
- ринофарингіт;
- патологія бронхолегеневої системи;
- бронхоектатична хвороба;
- риніт, отит, синусит;
- трахеобронхіт;
- препарат застосовують при підготовці до бронхографії або бронхоскопії.
Інструкція по застосуванню Либексина Муко
Розглянемо рекомендовану дозу препарату залежно від віку пацієнта. В інструкції докладно описані дози з розрахунку норми для дітей, особливості прийому ліки: його потрібно обов'язково пити після їжі, щоб сироп залишився на горлі, не запивати. Перед вживанням обов'язково ознайомтеся з інструкцією. Тривалість курсу лікування не повинна перевищувати 9 днів.
Для дітей
Сироп Либексин дітям призначає лікуючий педіатр, який ознайомлений з медичною карткою дитини. Ліки дають безпосередньо після прийому їжі. Як приймати Либексин:
- Дітям від 2 до 5 років необхідно приймати до 5 мл (мірна ложка) 2 рази за день. Добова доза становить 0,2 р.
- Дитині старше 5 років призначають по 5 мл 3 рази за добу. Денна доза – 0,3 р.
- Дорослим дітям (від 10 років і старше) слід приймати 15 мл 3 рази за добу. У разі відсутності позитивного ефекту за період лікування, зверніться до лікаря.

Побічні дії
Засіб, не дивлячись на свої фармакологічні властивості і природний склад, володіє побічними діями. З-за того, що в сиропі міститься сахароза, у дитини може підвищитися можливість розвитку алергічної реакції (висипи та свербіж). При прояві будь-яких симптомів з даного списку зніміть прийом ліків. Як показали дослідження, засіб не викликає побічних ефектів у 95% випадків, у решти 5% проявляється наступна реакція:
- набряки, почервоніння шкіри, свербіж;
- бронхоспазм;
- загальне нездужання;
- мігрень;
- дискомфорт у животі;
- сухість у роті;
- запор.
Протипоказання
Жінки в положенні (перший триместр) засіб застосовують з обережністю та під суворим контролем лікаря. Либексин при вагітності у другому триместрі категорично протипоказаний. Далі, в третьому триместрі, коли плід повністю сформований, медикамент в невеликих дозах дозволено. Рекомендується з обережністю застосовувати засіб під час лактації. Либексин має наступні протипоказання:
- індивідуальна непереносимість активних речовин;
- вік дитини до трирічного віку;
- хвороба Крона;
- виразка шлунка;
- захворювання печінки і нирок;
- лактазна недостатність;
- хвороби, які супроводжуються виділенням великої кількості харкотиння;
- гломерулонефрит;
- післяопераційний період після інгаляційної анестезії;
- непереносимість галактози;
- цистит;
- хронічний гломеруфрит в стадії загострення.

Передозування
Передозування виникає при ігнорування загальних рекомендацій лікаря щодо кратності і кількості прийому. В будь-якому іншому випадку передозування неможливе. При самостійному збільшенні добової дози або тривалості курсу може з'явитися нудота, блювота, діарея, запаморочення, свербіж, слабкість. У рідкісних випадках може проявитися набряк Квінке. Даний препарат приймають під контролем педіатра.
Взаємодія з іншими препаратами
При взаємодії з іншими засобами можливе загострення симптомів захворювання. Ліки не слід використовувати з препаратами, які мають відхаркувальну ефектом. Слід обережно приймати засіб для дорослих (із-за вмісту алкоголю) спільно з алкогольними напоями і ліками, які викликають реакції (блювота, жар, почервоніння). Список препаратів, які не взаємодіють з медикаментом:
- Цефамандол;
- Дисульфірам;
- Глипизид;
- Латамоксеф;
- Толбутамід;
- Хлорамфенікол;
- Прокарбазин;
- Кетоконазол;
- Гризеофульвін;
- Глібенкламід;
- Орнідазол;
- Тинідазол;
- Секнідазол;
- Метронідазол.
Аналоги Либексина Муко
Не завжди можливо знайти цей засіб в аптеках або навіть в інтернеті. Не варто забувати і про індивідуальної непереносимості певних компонентів, які містяться в медикаменті. Завжди можна придбати засіб з подібним ефектом, яке не містить в собі речовини-алергени. Приміром, Преноксдиазин і Глаувент, Преноксдиазин, – це аналоги даного препарату.
Преноксдиазин виглядає як білий кристалічний порошок, який розводять у воді. Засіб має протикашльову дію, наслідком чого є полегшення дихання. Важливо, що засіб не викликає залежності. Дія препарату триває до 4-х годин. Побічні ефекти: оніміння, сухість у роті і горлі, утруднення дихання, діарея, нудота, висипання та ангіоневротичний набряк.
Вітчизняним аналогом препарату є і Глаувент. Він продається у вигляді таблеток. Засіб застосовується при грипі, бронхіті, трахеїті, сухому кашлі. Даний засіб протипоказано при гострому інфаркті міокарда, індивідуальної непереносимості компонента та артеріальної гіпотензії. Не рекомендується застосовувати ліки при кашлі, що супроводжується виділенням мокротиння у великій кількості, що може загострити стан пацієнта.

Ціна
Скільки коштує Либексин від кашлю? У багатьох аптеках вартість цього засобу може бути високою, в межах 480-520 рублів. Однак можна купити в інтернет-магазині або придбати більш дешевий варіант – аналог Либексина. Замовити недорого в інтернеті його можна наступним чином: вибираєте з каталогу потрібну вам ціну, читаєте відгуки клієнтів на сайті і замовляєте доставку.
Препарат | Ціна, рубль |
Либексин (сироп) | Чотириста вісімдесят |
Либексин (таблетки) | 530 |
Преноксдиазин | 440 |
Глаувент | 350 |
Відео
Рекламен кліп Либексин (Санофі)