Соєве молоко - користь і шкода. Як зробити молоко із сої в домашніх умовах і рецепти страв
Основним складовим напою є продукти рослинного походження (соєві боби). Вперше речовину було вироблено в Східній Азії. Широко застосовується при приготуванні дієтичних страв. Напій з бобів не тільки корисно пити, але і смачно, для надання родзинки в рідину можна додати ваніль, її знадобиться не більше щіпки.
Соєве молоко – користь
Склад замінника лактози багатий великою кількістю вітамінів і мікроелементів, необхідних для організму людини. Соя, за своїми поживними якостями, мало чим поступається коров'ячому молоку. На відміну від продукту тваринного походження, в ньому відсутній холестерин. Більшість людей з недовірою ставляться до таких продуктів, але поживні якості сухого замінника вище, ніж у цієї рідини.
- Мінімум калорій, добре засвоюється. Рекомендується людям, що страждають від захворювань ШКТ і які знаходяться на дієті.
- Містить рослинні естрогени, які сприятливо впливають на гормональний фон жінки (рекомендовано в період менопаузи).
- Підходить для дієтичного харчування грудного дитини, що страждає непереносимістю лактози (у складі сухого замінника це речовина відсутня). Рекомендується при грудному вигодовуванні.
- Знижений вміст жирів і холестерину, що викликають скупчення шлаків.
- Багатий ізофлавоноїди, надають активну боротьбу з онкологічними хворобами.
- Продукт містить невелику кількість кальцію, але в поєднанні з присутніх вітаміном D, засвоюваність цього мінералу вище, ніж у звичайному молоці.
- Магній зміцнює стінки судин при хворобах серця.
Можна оцінити якості сої, якщо звернути увагу на японців. Вони харчуються продуктами рослинного походження. Тривалість життя цих людей більше, ніж у інших народів. Користь соєвого молока висока, але деякі лікарі висувають думку про шкідливість, мотивуючи свої висновки великим вмістом фитиновой кислоти. За доведеним даними, будь-яких наслідків можна уникнути, якщо не зловживати продуктом.
Соєве молоко – склад
Склад соєвого молока багатий великою кількістю амінокислот, вітамінів і мікроелементів. Продукт не містить лактози, що робить доступним до вживання при непереносимості цього компонента. Рослинний замінник містить добову дозу багатьох речовин:
- ретинол (вітамін а) – стимулює регенерацію клітин шкіри;
- тіамін – покращує функціональність серця і шлунка;
- рибофлавін – нормалізує роботу кровоносної, серцево-судинної системи;
- ніацин – бореться з розладом шлунка, бере участь в лікуванні панкреатиту;
- пантотенова кислота знижує ризик розвитку стресу і шкірних захворювань, застосовується при гіпертонії;
- холін (B4) – покращує функціональність головного мозку, захищає від впливу негативних факторів;
- пантотенова кислота (B5) – зміцнює імунітет, нормалізує роботу центральної нервової системи;
- піридоксамін – корисний при атеросклерозі;
- біотин – перешкоджає випаданню волосся, стимулює процес метаболізму;
- фолієва кислота (В9) необхідна при лікуванні шкірних захворювань;
- нікотинова кислота (PP) – використовується при терапії цукрового діабету;
- залізо – перешкоджає розвитку анемії;
- калій (K) – відновлює водний і кислотно-лужний баланс організму.
Соєвий замінник молока багатий і іншими корисними для людини елементами: селен, фосфор, цинк. Речовини, що містяться в цьому продукті, впливають на роботу всіх органів. Особливість соєвого напою в тому, що його можна приготувати в домашніх умовах, для цього існують спеціальні рецепти з покроковим фото.
Соєве молоко – калорійність
Калорійність соєвого молока нижче, ніж у продуктів тваринного походження, на 100 грам готового речовини припадає 54 кКал. Низький показник пов'язаний з мінімальним вмістом жирів і невеликою кількістю білків (0,8-3,8 г на 100 мл). Завдяки оптимальному співвідношенню поживних речовин, добова доза напою становить 250 мл.
- білки – 3.27 г;
- жири – 1.75 м;
- вуглеводи – 5,68 р.
Шкода соєвого молока
Як і від більшості поживних речовин, мала частка шкоди від соєвого молока є. При вживанні цього продукту у великій кількості, є ризик розвитку різних наслідків:
- сухий продукт містить фитиновую кислоту, при зловживанні рослинним замінником, вона накопичується в тканинах і слизових перешкоджає засвоєнню мінералів;
- надлишок сої в раціоні призводить до розладу шлунка і провокує появу неприємних симптомів: метеоризм, здуття, пронос.
При вживанні молока в невеликих кількостях, ризик розвитку побічних ефектів зводиться до нуля. Важливо пам'ятати, що з сої виробляються та інші продукти, і її надлишок в стравах може завдати шкоди організму. Не варто забувати і про правильність створення напою. Багато людей не знають, як приготувати цей продукт смачно. Для цього можна скористатися рецептом з фото.
Як зробити соєве молоко в домашніх умовах
Молоко із сої в домашніх умовах готується поетапно. Для отримання напою використовується елементарний покроковий рецепт з фото. Як приготувати смачно соєвий напій вдома? З інгредієнтів для приготування береться лише один основний продукт і вода, весь процес займе не більше години.
Інгредієнти:
- соєві боби – 500 г;
- вода – 1 л.
Спосіб приготування.
- Боби замочити у воді на 6-8 годин.
- На склянку продукту додати 500-600 мл киплячої води.
- Подрібнити блендером.
- Отриману суміш процідити через сито.
- Прокип'ятити продукт, томити на повільному вогні 20-25 хвилин.
- Остудити. Напій готовий до вживання.
Як вживати соєве молоко
Продукт містить вітаміни і мінерали, корисний для дитячого і дорослого організму. Можна використовувати в якості добавки в кашу, каву або інші страви. Вживати соєве молоко можна і просто так, до того ж його легко приготувати в домашніх умовах. Багато фабрик налагодили виробництво сиру з цього рослинного замінника. Деякі дієтологи рекомендують пити соєві коктейлі з ягодами.
Відео: як зробити соєве молоко в домашніх умовах
Як приготувати соєве молоко і окару