Бастурма з яловичини в домашніх умовах - рецепти з фото. Як зробити сиров'ялену яловичину по-вірменськи
Продукт, який називається бастурма, відомий багатьом господиням. Його батьківщиною за різними даними вважається Туреччина і Вірменія. Легко приготувати делікатес до свята на власній кухні. Все, що вам потрібно, – це запастися терпінням.
Бастурма – що це таке
Назва Basturma носить в'ялена яловича вирізка. Блюдо отримало широке поширення в різних країнах завдяки своєму незабутнього смаку і запашного аромату. М'ясо, приготоване таким способом, має темний колір. Подають до столу жорсткий делікатес, порізавши скибками, прикрасивши кружечками помідорів, зеленню, шматочками часнику. Бастурма – це продукт, який прикрасить будь-яке свято. Спробувавши її одного разу, ви захочете їсти м'ясний делікатес регулярно.
Як зберігати бастурму в домашніх умовах
Якщо ви вирішили заготовити делікатес про запас, слід знати, як зберігати бастурму в домашніх умовах. Є 2 головних фактори:
- тримайте продукт тільки в прохолодному місці;
- термін придатності готового продукту – 6 місяців.
Як приготувати бастурму
Є кілька етапів, які передбачає приготування бастурми:
- м'ясо потрібно підготувати, промивши і просушивши, розрізавши на шматки половини;
- потім кожен шматок треба просолити, помістити під прес;
- наступним етапом потрібно натирати заготовки шаром пряної панірування;
- далі делікатес повинен обертатися марлею;
- проводиться підвішування, після чого можна забувати про продукт мінімум на 2 тижні.
Обмазка для бастурми
Надати їжі неповторний пряний смак допоможе обмазка для бастурми. Готують її з різноманітних спецій. Сипучі інгредієнти висипаємо всередину глибокій ємності, потім потрібно ввести 1 або кілька склянок води. Використовувати можна і червоне вино. Отримана субстанція добре розмішують і рівномірно носиться на яловичі шматки. По завершенні процесу приготування спеції не прибираються.
Бастурма – рецепт
Який би рецепт бастурми з яловичини ви не вибрали, страва виходить дуже смачним. Процес безпосередньої готування буде займати небагато часу, проте підходити ніжні м'ясні шматочки повинні не один тиждень. Головними складовими продукту є:
- яловичина, яку ріжуть довгастими шматками;
- суміш приправ, компоненти якої в деяких випадках можна змінювати.
Бастурма з яловичини
- Час приготування: 16 діб.
- Кількість порцій: 7-8 персон.
- Калорійність страви: 240 ккал на 100 р.
- Призначення: закуска, святковий стіл.
- Кухня: східна.
- Складність приготування: середня.
Бастурма з яловичини – дуже смачний і ситний турецький національний продукт. Рецепт його приготування не зажадає від кулінара довгого перебування на кухні. Зробити його правильно допоможуть інструкції, на яких видно фото кожного кроку. Вам не потрібно сильно витрачатися на інгредієнти. Яловичу вирізку можна замінити більш бюджетним варіантом, дотримуючись лише головне правило – м'ясо повинно бути цілісним шматком.
Інгредієнти:
- вирізка яловича – 2000 грам;
- часник сушений – 1 пачка;
- перець чорний мелений – 1 пакетик;
- паприка – 1 пачка;
- перець чилі – ½ пакетика;
- сіль;
- хмелі-сунелі – 1 пачка.
Спосіб приготування:
- Підготуйте каструлю, налийте в неї води, всипте сіль. Викладіть в рідину м'ясо, розділене на кілька витягнутих шматків. Яловичину потрібно трохи придавити, щоб вона постійно перебувала під водою. Поставте посуд у холодильник на 2 дні.
- Дістаньте м'ясо з води, розкладіть на столі, помістіть зверху гніт. У такому положенні яловичину слід протримати до настання ранку.
- Спеції для бастурми з яловичини змішайте між собою. Отриманої сипучою масою рясно натріть м'ясні шматки. У кожному зробіть отвір, просмикніть через нього мотузку, сформуйте петлю.
- Оберніть заготівлю марлею або харчовою плівкою, щоб тканина щільно прилягала до м'яса. Кожен шматочок зверху обмотайте мотузкою. Сиров'ялена яловичина в домашніх умовах повинна провисати близько 14 днів у приміщенні, яке добре провітрюється.
Вірменська Бастурма – рецепт
- Час приготування: 3 дня.
- Кількість порцій: 5-7 персон.
- Калорійність страви: 151 ккал.
- Призначення: на свято.
- Кухня: східна.
- Складність приготування: середня.
Рецепт вірменської бастурми ідеальний для частування домочадців або просто як метод збереження м'яса про запас. Готується страва легко: потрібно просолити яловичину, потримати під пресом, обмотати і вивісити на повітря. Однак назвати процес швидким не можна, оскільки знадобиться багато заходів по підготовці, а вялиться бастурма з яловичини в домашніх умовах буде близько 2 тижнів. У засолочную суміш досвідчені кухарі рекомендують додавати ягоди ялівцю.
Інгредієнти:
- часник – 4 зубки;
- сіль – 100 р;
- цукор – 2 ч. л.;
- яловичина (вирізка) – 0,7 кг;
- перець чилі – 1 стручок;
- лавровий лист – 2 шт.;
- чаман – 6 столових ложок;
- гвоздика – 1 шт.;
- зерна коріандру – ½ ч. л.
Спосіб приготування:
- Щоб краще просочилася вирізка, розріжте її навпіл уздовж. Посипте м'ясні шматки крупною сіллю. Використання морської поліпшить смакові якості продукту.
- Візьміть 2 ч. л. цукрового піску, обваляйте в них майбутню бастурму.
- Кожен шматочок яловичини накрийте марлею, залиште на 12 годин.
- Покладіть м'ясо всередину форми, поставте в холодильник ще на півдня, переверніть, поверніть назад на такий же термін.
- Підготовлене м'ясо потрібно промити проточною водою, протерти серветкою.
- Просушені м'ясні шматочки замотайте марлею, обв'яжіть мотузкою.
- Далі потрібно ставити на яловичину прес масою 12 кг Протримаєте продукт трохи більше доби.
- Готову бастурму розв'яжіть.
- З'єднайте всередині глибокій ємності прянощі, подрібнений під пресом часник. Додайте води, змішайте все міксером до отримання однорідної маси.
- Яловичину намажте отриманим соусом з трав, залиште просочитися на 3 ч. Повторіть процедуру ще 2 рази.
- Підвісьте бастурму на нитці в приміщенні, яке можна добре провітрювати. Добре підійде кватирку або балкон. Готуватися страва має 14 днів.
Як приготувати бастурму в домашніх умовах – рекомендації від шеф-кухарів
Отримати продукт з приємним ароматом і насиченим смаком допоможуть рекомендації по приготуванню бастурми в домашніх умовах:
- Як приготувати в'ялене м'ясо: важливою умовою є правильне нарізування. Потрібно сформувати довгі пласти вирізки товщиною не більше 3 див.
- Якщо для маринування ви будете використовувати сухе червоне вино, то необхідно наливати стільки напою, щоб м'ясо тварини ховалося повністю. Оптимальними є пропорції: 1 літр на 1 кг яловичини.
- Готуючи сольовий розчин, перевірте потрібної концентрації за допомогою курячого яйця. Опустіть його в рідину. Якщо продукт спливе, співвідношення оптимально.
- Суміш пряних трав повинна розподілятися по м'ясному шматку рівномірно.
- Важливим аспектом, як зробити бастурму з яловичини, є знаходження продукту під пресом деякий час. Ідеально підійде конструкція з обробної дошки і великий пляшки з водою, розташованої зверху.
- Робити делікатес можна тільки зі свіжого м'яса, оскільки продукт не піддається тепловій обробці. Умова є головним гарантом того, що ви не заразитеся паразитами.
- В'ялення виробляєте при теплій і сухій погоді, вивісивши м'ясо на балкон. Робитися яловичина буде близько 2 тижнів.
- При подачі готову страву слід викладати на тарілку порізаним на тонкі скибочки, щоб гостям було зручно взяти шматочок, скориставшись виделкою. Інший варіант сервіровки – бутерброди. Також можете додавати рис, гречку, картоплю або салат на тарілку.
Відео: бастурма з яловичини
Бастурма з яловичини (мармурова чи ні?)
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!