Стерилізація банок в духовці електричної та газової плити. Температура для стерилізації банок в духовці

Коли настає час закривати домашні соління, варення, необхідно дотримувати всі правила процедури. Більшість рецептів розраховано на те, що банки перед закриттям будуть простерилізовані. Цей процес можна проводити декількома способами. Посудину ставлять у мікрохвильовку, електричну або газову духовку, іноді це роблять в каструлі.

Як стерилізувати банки в духовці порожні

Для вдалої консервації варення або інших заготовок треба правильно підготувати тару. Як правило, проводиться стерилізація порожніх банок, але деякі рецепти передбачають цей процес вже з інгредієнтами. Важливо відразу підготувати відповідну тару, яка не лопне. Стерилізація банок в духовці вимагає дотримання наступних правил:

 1. Перше завдання – ретельно оглянути ємності. Якщо знайдені тріщини, сколи на шийці, таку тару можна сміливо відправляти в сміттєве відро. Будь-які вади, які можуть порушити герметичність посудини, призведуть до того, що ємність лопне або просто зіпсується, буде протікати під час приготування.
 2. Наповніть всю посуд водою і залиште їх стояти 3 години. Вся грязь, присохлі частинки, мікроорганізми і бактерії відстануть від стінок, їх буде набагато простіше видалити під час миття.
 3. Кращим засобом для підготовки скляних банок вважається сода. Вона допоможе очистити поверхню від будь-яких плям, забруднень і не залишить специфічного запаху, який потім буде присутній в соліннях або варення. При обробці тари рекомендується використовувати нову губку, на якій немає залишків іншої їжі, мікробів. Ретельно вымывайте дно.

Стерилізація в електричній духовці

Деякі люди купували собі не газові духовки, а електричні. Вони теж підходять для стерилізації. Процедура не сильно відрізняється, тому ніяких труднощів виникнути не повинно. Стерилізація в духовці електричної, а не газовій, проводиться за наступною інструкцією:

 1. Духовка обов'язково повинна бути чистою, щоб старі запахи не усмоктувалися.
 2. Можна ставити в духовку порожні сухі або вологі банки. У першому випадку слід виставити їх шийкою вниз, у другому – вгору, щоб зайва волога випарувалася.
 3. При бажанні можна на деко одночасно викласти залізні кришки (не капронові).
 4. Після цього включіть прилад, виставите режим на 150 градусів за Цельсієм. Цієї температури вистачить для знищення всіх шкідливих мікроорганізмів.
 5. Коли буде досягнута необхідна температура, необхідно протримати банки певний час (тривалість буде описано в розділах нижче).
 6. Прогріту тару слід робити дуже обережно. Вона буде гарячою, тому може обпалити вам руки. Слід використовувати тільки сухі, чисті прихватки або рукавички, тому що мокрі створять різницю температур, і тара лопне. Краще дайте кілька хвилин їй охолонути. Не беріть посудину за горлечко, воно може відколотися.

Стерилізація банок в духовці газової плити

Цей тип приладу дуже поширений, тому такий спосіб стерилізації банок в духовці вважається найпопулярнішим в країнах СНД. Цей варіант підготовки самий простий, надійний, дозволяє за один раз підготувати багато ємностей для домашніх заготовок. Інструкція, як простерилізувати банки в духовці газової плити:

 1. Після миття банки ставляться вниз шийкою в ще холодну духовку. Щоб рідина випарувалася швидше, слід ставити тару правильно (горловиною догори), але тоді є ймовірність, то на дні утворюється білий наліт з-за високої жорсткості води. Він не зіпсує ваше блюдо, не завдасть шкоди здоров'ю, але буде виглядати неестетично. Дана умова ви можете виконувати на свій розсуд.
 2. Коли виставляєте тару на деко, слідкуйте, щоб вона не стикалася. При нагріванні банки можуть тріснути, якщо поставити щільно один до одного, що робить їх непридатними для приготування. Можна викласти сюди ж кришки (тільки залізні).
 3. Не потрібно доводити температуру до максимуму. Спочатку увімкніть режим, щоб повітря всередині був теплим, а потім переведіть в стан до 180 градусів.
 4. Деякі господині визначають готовність тари по дверцятах приладу. Спочатку вона запотіває, а потім знову стає сухою. Після цього слід виймати тару.
 5. Спочатку вимкніть духовку, відкрийте дверцята, дайте банкам охолонути. Вони дуже гарячі, тому діставати голими руками строго не рекомендується. Використовуйте чисте, сухе рушник чи рукавиці.

Як стерилізувати банки з заготовками

Більшість рецептів заготовок на зиму потребує стерилізації банок в духовці вже разом з інгредієнтами. Виконати цю умову легко в духовці, це робиться швидко. Інструкція, як правильно стерилізувати банки з заготовками:

 1. Поставте ємності з інгредієнтами без кришок в холодну духовку.
 2. Увімкніть режим на 100 градусів.
 3. Залиште стерилізуватися 20 хвилин (час може бути іншим залежно від об'єму тари).
 4. Візьміть прихватками гарячу банку, акуратно дістаньте (слідкуйте, щоб не вислизнула з рук через що утворилася вологи). Брати тільки за боки: якщо взятися за горлечко, воно може відколотися.
 5. Потім загорніть консервацію кришкою.

Скільки стерилізувати банки в духовці

Який би спосіб обробки ви не вибрали, важливо знати, скільки стерилізувати банки. Якщо потримати мало, є ймовірність, що деякі мікроорганізми виживуть, а при тривалій стерилізації залишені в духовці банки можуть лопнути. Тривалість процедури залежить від обсягу, орієнтовна тривалість обробки наступна:

 • до 1 літра – 10 хвилин;
 • 1 літр – 15 хв.;
 • 2 літра – не менше 20 хв.;
 • 3 літри і більше – 30 хв.

Відео: стерилізація банок в домашніх умовах

Як стерилізувати банки, мій швидкий і перевірений спосіб

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!