Ударно-хвильова терапія - вартість та відгуки. Показання для лікування ударно-хвильовим методом та протипоказання

Особливі звукові хвилі стали використовуватися для лікування патологій скелетно-м'язової системи зовсім недавно. Проте результати, отримані за час їх застосування, свідчать про високу ефективність цієї технології. Дізнайтеся детальніше, що із себе представляє даний метод і для чого він потрібен.

Що таке ударно-хвильова терапія

Ця методика отримала розвиток з литотрипсионного впливу, широко використовуваного в урології. Екстракорпоральна ударна хвильова терапія (ЭУВТ) ґрунтується на принципі кавітації, а також акустичний опір хрящових і кісткових структур людського тіла. Проведені клінічні випробування показали, що метод надає позитивний вплив і на інші тканини організму.

Ударна хвиля в медицині набула настільки широкого поширення завдяки особливому лікувального ефекту. Останній полягає в тому, що випромінювання низької частоти здатна розбивати зустрічаються на його шляху тверді кальцинозные освіти без шкоди для здорових тканин. По закінченні процедури зазначені патологічні скупчення, як правило, повністю розсмоктуються. Важливо відзначити, що методика неефективна проти злоякісних новоутворень.

Ударно-хвильова терапія – свідчення

Низькочастотні звукові коливання застосовуються в лікуванні найрізноманітніших опорно-рухових патологій. Волноударный метод допомагає боротися і з багатьма урологічними проблемами. Так, ЭУВТ показано при еректильній дисфункції. Крім того, дана неінвазивна процедура використовується в комплексній терапії захворювань, які раніше вимагали виключно хірургічного лікування: міжхребцевої грижі і подколенном тендините в запущеній формі. У цілому застосування ударно-хвильової терапії має такі показання:

  • міжхребцева грижа;
  • аваскулярний некроз;
  • артроз;
  • ахіллів тендиніт;
  • болі після ендопротезування;
  • болі при обертанні плеча;
  • вальгусна деформація пальця стопи;
  • колінний хронічний тендиніт;
  • запальні процеси неінфекційної природи;
  • кісточка на нозі;
  • хибні суглоби;
  • підошовний фасциит;
  • остеохондроз хребта;
  • загоєння кісток після переломів;
  • тендіноз сухожилля;
  • реваскуляризація пошкоджених ділянок судинної сітки;
  • реабілітація після перенесених травм м'язів і зв'язок;
  • епікондиліт;
  • виразки стопи.

Лікування ударно-хвильової терапії

При багатьох захворюваннях низькочастотні звукові хвилі використовуються як хороша альтернатива хірургічному втручанню. В процесі лікування ударно-хвильової терапії збільшується прониклива здатність клітинних мембран, що сприяє активізації процесів регенерації в ураженій області. Крім того, під впливом УВТ відбувається утворення кавітаційних бульбашок, які, лопаючись, створюють силу протидії, спрямовану проти кальцинозных утворень.

Апарат ударно-хвильової терапії

Вагомою перевагою таких приладів можна назвати можливість амбулаторного проходження УВТ. Сучасні апарати ударно-хвильової терапії відрізняються ефективністю і високим рівнем безпеки. Одним з бюджетних варіантів прийнято вважати пневматичний прилад для ЭУВТ. Даний апарат, як і інші його аналоги, генерує хвилі ультразвукового спектру. Подібні характеристики допомагають пристрою впливати на перебіг кавітаційних процесів у клітині. В залежності від джерела, утворюють ударну хвилю, розрізняють апарати:

  • електромагнітні;
  • електрогідравлічні;
  • п'єзоелектричні;
  • пневматичні.

Процедура ударно-хвильової терапії

Проведення сеансу УВТ не вимагає якоїсь спеціальної підготовки від пацієнта. Процедура ударно-хвильової терапії проводиться в умовах амбулаторії. Пацієнт розташовується на кушетці. Перед проведенням сеансу спеціаліст налаштовує апарат УВТ у потрібному для конкретного діагнозу режимі. На проблемну ділянку попередньо наноситься спеціальний гель, після чого датчик щільно притискається до тіла. Тривалість процедури становить 7-25 хвилин. Курс лікування включає близько 10 сеансів, які проводяться з 4-6-денним інтервалом.

Ударно-хвильова терапія – протипоказання

Процедура УВТ володіє деякими обмеженнями до проведення. Протипоказання ударно-хвильової терапії здебільшого стосуються онкології, цукрового діабету. Важливо сказати, що вагітність теж вважається перешкодою для призначення ЭУВТ. Серед пацієнтів часто виникають питання про дозволеність лікування кісткового некрозу за допомогою ударної хвильової терапії. Фахівці стверджують, що цей діагноз не є протипоказанням для призначення процедури. Між тим лікарі настійно не рекомендують робити УВТ при наступних станах:

  • порушення згортання крові;
  • имплантированном кардиостимуляторе;
  • гострому інфекційному процесі;
  • стенокардії.

Де роблять ударно-хвильову терапію

Пройти процедуру УВТ можна в спеціалізованих приватних клініках фізіотерапії. Перш ніж звернутися в одне з таких медичних установ, почитайте відгуки пацієнтів про якість та вартості наданих там послуг. Останнім часом ударно-хвильову терапію здійснюють у багатьох реабілітаційних центрах, санаторіях. Сеанси УВТ можна безперешкодно проводити в домашніх умовах. Для втілення цього задуму в життя вам знадобиться придбати відповідне технічне оснащення.

Прилади для УВТ продаються в спеціалізованих магазинах медичної техніки. Слід сказати, що часто ціни на такого роду продукцію невиправдано завищують. Споживачу важливо знати, що надійний апарат для ударно-хвильової терапії можна недорого купити в інтернет-магазині, попередньо замовивши його з представленого на сайті фотокаталога.

Ціна на ударно-хвильову терапію

Вартість процедури УВТ залежить від природи захворювання і кількості потрібних для лікування сеансів. Тривалість курсу, як правило, визначається індивідуально для кожного хворого. Крім того, вартість ударно-хвильової терапії у різних клініках формується з урахуванням класу та рівня технічної оснащеності останніх. Так, ціни на УВТ деяких захворювань представлені в таблиці нижче:

Патологія

Вартість (р.)

Міжреберна невралгія

1200

Артрит/артроз

1100

Остеохондроз

1200

П'яткова шпора

Одна тисяча

Радикуліт

900

Дізнайтеся, як лікувати шпори на ногах іншими способами.

Відео: що лікує ударно-хвильова терапія

Ударно-хвильова терапія

Відгуки

Олег, 35 роківМені для загоєння ран, що виникли після відкритого перелому, рік тому лікарі призначили процедуру УВТ. Значні поліпшення були помітні вже після першого сеансу ударної хвильової терапії. Терапевтичний курс склав 10 процедур, за які я заплатив близько 5 тис. рублів. По закінченні лікування ранова поверхня повністю зажила.
Олена, 28 роківЕкстракорпоральна хвильова терапія була мені призначена для лікування захворювання сухожиль. Курс складався з 7 процедур з інтервалом у 4 дні. Після кожного сеансу мені ставало все краще: проходили печіння і болючість при ходьбі. В кінці курсу лікування синдроми мене більше не турбували, а діагноз був благополучно знято.
Ольга, 40 роківЯ за допомогою УВТ лікувала міжхребцеву грижу. Треба сказати, що лікарі мені пророкували оперативне вирішення виниклої проблеми. Знайомий фізіотерапевт порадив пройти кілька процедур ударної хвильової терапії. Вже після 2 сеансів розмір випинання набагато зменшився, а по завершенні курсу ніяких показань до операції більше не було.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!