Антиоксиданти - що це таке, продукти і препарати з антиокислювачами

Унікальні речовини, необхідні для людського організму – антиоксиданти. Вони мають здатність протистояти молекулам оксидантам, нейтралізує їх негативний вплив. Містяться речовини в спеціальних препаратах або продуктах харчування.

Для чого потрібні антиоксиданти

Корисні речовини – антиоксиданти сприяють прискореному відновленню клітин, зруйнованих внаслідок негативного впливу вільних радикалів. Мало хто знає, навіщо потрібні антиоксиданти, але вони на організм людини чинять тільки позитивну дію:

  • Це унікальний природний і повністю натуральний антиокислювач, який допомагає відновленню зруйнованих вільними радикалами тканин, клітин.
  • Сповільнюється процес фотостаріння, клітини надійно захищені від пошкодження ультрафіолетовим промінням.
  • Головне позитивне властивість – зводиться до мінімуму запальна реакція, що з'являється при тривалому перебуванні на сонці.
  • Знижується активність процесів старіння.
  • Нейтралізується вільний радикал, зупиняється окиснення у мембранах клітин поліненасичених жирних кислот.
  • Ще одна корисна властивість – зводиться до мінімуму ризик розвитку раку.

Вплив на організм вільних радикалів

Вільні радикали є молекулами, що мають можливість приєднання ще одного електрона. Молекули є один непарний електрон, тому вона легко вступає в хімічні реакції, завдяки яким заповнюються наявні пустоти. В результаті приєднання молекула стає повністю безпечною. Хімічні реакції, провоковані вільними радикалами, роблять на організм людини певний вплив.

Якщо кількість цих молекул в межах норми, імунітет може їх контролювати. Запобігти окислення організму допоможе така речовина, як антиоксидант. Вільні радикали контролюють наступні функції:

  • активізація певних ферментів;
  • процес руйнування бактерій, вірусів;
  • вироблення гормонів;
  • виробництво енергії.

При збільшенні кількості вільних радикалів відбувається більш активне вироблення цих молекул, що завдає серйозної шкоди організму. Починається зміна структури білків, метод кодування генетичної інформації, її передачі від клітини до клітини. Імунна система людини сприймає як чужорідний матеріал патологічно змінені білки і починає їх знищення. При сильному навантаженні падає імунітет, може розвиватися серйозне захворювання (ниркова, серцева недостатність), онкологія.

Що таке антиоксиданти

Молекули, що мають негативно заряджений електрон – речовини-антиоксиданти. Користь від них велика, адже вони допомагають запобігти розвитку раку і серцево-судинних захворювань, сприяють виведенню з організму токсинів, прискорюють процес одужання. Оксиданти і антиоксиданти повинні бути присутніми в людському організмі, адже вони забезпечують його функціонування.

Практично кожен продукт включає в свій склад унікальний антиокислювач. Лікарі радять вживати в їжу свіжі фрукти з овочами. Будь натуральний антиокислювач нейтралізує шкідливий вплив на організм навколишнього середовища (задимлені вулиці, ультрафіолетове випромінювання, часті стреси), шкідливих звичок (куріння, зловживання алкоголем). Використовують їх для уповільнення процесів старіння організму.

Антиоксидантна активність

Медицина повністю не вивчила, який ефект роблять на людський організм ці речовини. Дані експериментів залишаються суперечливими. Деякі дослідження показують, що антиоксидантні препарати не надають ефекту на розвиток раку легенів у курців, але вітамін С у поєднанні з А сприяють запобіганню передракових поліпів у шлунку.

Активність речовин допомагає запобігти початок розвитку раку кишечника, простати. Підтримувати потрібний рівень антиоксидантів і поліпшити власне здоров'я людина може продуктами харчування. Другий варіант – вживати спеціальний вітамінний комплекс. Необхідно обов'язково звернутися за допомогою до лікаря, який пропише препарати, де буде міститися потрібну кількість корисних речовини.

Користь і шкода антиоксидантів

Будь сильний антиоксидант корисний для організму. Проте не всі речовини надають позитивну дію. Важливо знати, в чому користь і шкоду антиоксидантів, і в яких продуктах вони містяться. Харчування повинно бути різноманітним. Головне – знати міру, відкоригувати меню. Це має зробити не тільки жінка, майбутня мати, але й чоловік.

Якщо постійно вживати продукт, який буде містити велику кількість антиоксидантів, є ризик спровокувати їх негативну дію, аж до початку розвитку раку. Зустрічаються і такі речовини, які не здатні нейтралізувати вільні радикали: працювати вони будуть неправильно, сприяючи прискоренню процесу окислення. Так виходить, якщо часто вживати один рослинний продукт, де міститься у великій кількості вітаміну А і С.

Лікар може заборонити вживати продукти, де буде міститися вітамін Е, інакше можна завдати серйозної шкоди серцю. Харчування повинно бути збалансованим, а їжа – повністю натуральної, адже тоді на організм буде надаватися позитивне властивість цих речовин. Користь же однозначна:

  • запобігає старіння;
  • корисні речовини допомагають надовго зберегти красу і молодість.

Де найбільше антиоксидантів

Корисно знати, де містяться антиоксиданти і в якій кількості, адже вони корисні тоді, коли їх кількість не перевищує допустиму норму. Аптека надає широкий вибір препаратів, в яких міститься потрібний вітамін. Проте всього одна таблетка не допоможе вирішити наявну проблему. Необхідно ще намагатися вести здоровий спосіб життя і позбутися від наявних шкідливих звичок.

Антиоксиданти – препарати в аптеках

Якщо організм відчуває нестачу корисних речовин, одного правильного харчування не вистачає. У таких випадках лікар може прописати препарат антиоксидант, але самостійно їх підбирати не можна. Список найбільш корисних засобів містить:

  1. Липин – антиоксидантний препарат, ліофілізований порошок, що підтримує імунну систему.
  2. Коензим – підсилює захист організму. Виводяться вільні радикали, активізується кровообіг.
  3. Глутаргін – сильний антиоксидантний препарат, що застосовується при захворюваннях печінки і для усунення наслідків алкогольної інтоксикації.

Вітаміни-антиоксиданти

Можуть прописуватися вітаміни з антиоксидантами, у складі яких знаходиться комплекс мінералів і корисних речовин. Сильний антиоксидантний ефект мають:

  1. Вітрум-антиоксидант – захищає організм від руйнівної дії вільних радикалів.
  2. Вітрум-форте – сповільнюється передчасне старіння і зношування органів і систем.

Продукти антиоксиданти

Їжа має першорядне значення для людського організму. Містяться в потрібній кількості натуральні антиоксиданти в таких продуктах, як:

  • кави;
  • квасоля;
  • яблука;
  • морква;
  • чорна дика смородина;
  • суниця;
  • чорнослив;
  • журавлина;
  • малина;
  • артишок відвареної;
  • ожина;
  • шпинат;
  • шипшина;
  • картопля;
  • солодкий перець;
  • абрикос;
  • морепродукти;
  • молоко;
  • капуста.

Антиоксиданти в косметиці

Косметологія не може обійтися без цього цінного речовини, що виконує одночасно декілька функцій. Будь антиокислювач зупиняє деградацію шкіри, відновлює вміст корисних речовин, захищає клітини. Антиоксиданти в косметології відіграють роль стабілізаторів. При виготовленні косметичного продукту додається вітамін Е, С, А та інші. Косметика та креми повинні містити речовини в потрібних пропорціях. Так, З дуже нестабільний, при введенні 5% не дає ефекту, а від 5 до 15% вітаміну містять лише сироватки.

Антиоксиданти – що це таке в медицині

Застосування антиоксидантів у медицині продовжує викликати масу суперечок і протиріч. Ці речовини в організмі повинні утримуватися в межах норми, тоді вони можуть:

  1. запобігти розвитку серцево-судинних захворювань, онкології;
  2. усунути проблеми, пов'язані з роботою нирок;
  3. поліпшити загальне самопочуття.

Антиоксиданти при онкології

Призначення антиоксидантів при онкології застосовується багатьма лікарями. Після підтвердження діагнозу і визначення тяжкості перебігу недуги будуть підбиратися препарати, що містять потрібну речовину. Проводиться корекція харчування, адже в раціоні повинні бути продукти, багаті антиоксидантами. У кожному разі терапія проводиться суворо в індивідуальному порядку.

Відео: що таке антиоксиданти

Антиоксиданти - Доктор Комаровський

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!