3D окуляри віртуальної реальності, відгуки
Сьогодні для створення ефекту віртуальної реальності часто використовуються 3D окуляри з активної та пасивної технологіями. Сучасні фахівці розробили для кожного виду техніки свої стереоокуляри. Дані допоміжні пристрої створені для того, щоб при перегляді надати фільмів реалістичність, видовищність. У чому ж полягає механізм дії чудо-гаджета?
Що таке 3D окуляри
Спеціальні окуляри застосовуються для створення об'ємного ефекту при перегляді стереоскопічних фільмів. 3D окуляри – це пристрої, що створюють ілюзію допомогою розбивання стереопари на 2 картинки, кожну з яких видно лише одному оці. Об'єм створюється за допомогою зображень, знятих з різних точок зору для різних очей. Достовірна ілюзія виникає завдяки бінокулярності зору людини, яка дозволяє бачити навколишні предмети в обсязі. Для цього потрібні 2 ока, які окремо бачать двомірну, плоску картинку.
Як працюють
У дорослих людей очі розташовані на відстані від 58 до 72 мм один від одного. Коли людина дивиться на предмет, в мозку спрацьовує імпульс, який називається паралаксом. З допомогою нього ви бачите зображення з двох точок зору. Детально пояснити, як працюють 3Д окуляри, можна наступним чином: людина сприймає навколишній світ з різних ракурсів, на певній відстані. Через сітківки лівого і правого ока інформація про зображення передається в головний мозок прямо в зоровий центр.
Після обробки отриманих зображень, формується об'ємна картинка через зіставлення двох сигналів. Якщо закрити одне око, то не можна буде сприймати об'ємну технологію, т. к. при монокулярний зір сигнал буде подаватися з одного джерела. Мозковий центр відразу перестане сприймати відстань, форму, розміри предметів і речей. Через це у людей з порушенням зору (наприклад, велике зниження зору на одному оці або його сліпота) виникають проблеми з переглядом 3D.
Види
Стереопари розрізняються за методом поділу кадрів для лівого і правого очей. Всі види 3D очок мають механічне або оптичне розмежування напівкадрів. Є пасивне і активне 3Д. Відмінність між ними в тому, що останнім будується за принципом затворної технології: у кожен момент часу лінзи для одного очі закриті, для другого – відкриті. Зміна відбувається непомітно для глядача з високою швидкістю. При пасивній технології, картинки накладаються один на одного, а зображення, що відображається на екрані, ділиться на дві частини. Є декілька популярних форматів переглядів:
- вертикальна анаморфная стереопара (OverUnder);
- горизонтальна анаморфная стереопара (Half SideBySide).
Для телефону
Всесвітньо відома компанія Google може порадувати користувачів смартфонів спеціальними 3D окулярами для телефону. У фірмовий шолом входять 2 лінзи, вбудовані в картонний каркас:
- назва: Google Cardboard для телефонів;
- вартість: 577 р.;
- характеристики: матеріал – картон, підходить для смартфонів від 4 до 6 дюймів, для операційних систем iOS і Android;
- плюси: сильний функціонал, низька ціна;
- мінуси: очі швидко втомлюються, потрібен телефон з якісною картинкою.
Стильні окуляри для смартфонів компанії VR SHINECON – прекрасний варіант для занурення у віртуальний світ для користувачів, що цінують стильний дизайн. Наведена модель є в чорному і білому колірних варіантах:
- назва: VR SHINECON G01;
- вартість: 900 р.;
- характеристики: для смартфонів діагоналлю 3.5 – 5", чорний або білий колір, регулювання межзрачкового і фокусної відстані, сумісні з Android OS, iOS, діаметр лінз 35 мм, корекція міопії 76,5-85 мм;
- плюси: довговічний матеріал, що не вимагає ремонту, смартфон надійно фіксується;
- мінуси: потіють обличчя і лінзи.
Рожевий, жовтий, синій або класичний білий? Виберіть для окулярів відповідний колір, а інші деталі вже продумав виробник:
- назва: Baofeng Mojing XD 3D;
- ціна: 500 грн.;
- характеристики: діапазон регулювання 58-68 мм, підходить для ОС Android і iOS, діагональ телефону 4.7 – 6", важить 285 г;
- плюси: міцний ремінь, фіксатор не дасть телефону випасти в самий відповідальний момент;
- мінуси: висока ціна, велику вагу.
Для комп'ютера
Існують проектори для комп'ютерної техніки. З їх виробництвом відмінно впоралася компанія Nec, створивши якісні 3D окуляри для комп'ютера:
- назва: NP02GL DLP link 3D;
- вартість: 6369 р.;
- характеристики: підходить для проекторів NEC V і U серій, модель затворного типу, пропрієтарний акумулятор, розмір 179 x 39 x 164 мм, вага 38 р, є індикатор стану батареї;
- плюси: зручний дизайн, стильні;
- мінуси: висока вартість.
Фірма Optoma випускає комплексний набір з радіопередавача і очок. Стереоокуляри для комп'ютера бездоганно контактують з лінійкою проекторів цієї продукції:
- назва: Optoma ZF2100 System;
- ціна: 475 грн.;
- характеристики: живлення надає пропрієтарний акумулятор, РК-затвори, радіочастотний інтерфейс підключення, сумісний проектор – Optoma RF;
- плюси: працює до 15 годин, дистанція до 40 м;
- мінуси: можуть виникнути проблеми з продуктивністю при взаємодії з іншими проектами.
Для проекторів Mitsubishi були розроблені окуляри віртуальної реальності для ноутбука, але фахівці рекомендують з цією продукцією використовувати 3D-випромінювач EY-3D-EMT1:
- назва: EY-3DGS-1U;
- ціна: 6773 грн.;
- характеристики: один елемент живлення CR2032, функція авто-виключення, країна-виробник Японія, великий кут огляду;
- плюси: можна носити з коригуючими окулярами, легкі;
- мінуси: може бути несумісним з проекторами інших фірм.
Для телевізора
Компанія Panasonic для створення об'ємного зображення при перегляді плазмових телевізорів розробила 3D окуляри для телевізора з активною технологією:
- назва: TY-ER3D5ME;
- вартість: 3499 р.;
- характеристики: технологія РК-затвори, Bluetooth, час роботи 25 годин, важать 27 м, живлення - акумулятор, власний тип батареї, країна-виробник Китай;
- плюси: бренд перевірений часом, зручно сидять;
- мінуси: при розкритих або неправильно спрямованих до телевізора дужках, контакту не буде.
LG є виробником окулярів віртуальної реальності для телефонів. Представлений незвичайний тип пристрою у вигляді кліпс, які кріпляться на окуляри:
- назва: AG-F420;
- ціна: 259 грн.;
- характеристики: поляризаційний тип, максимальна фокусна відстань - 7 м, дитячий формфактор, вага 9 г;
- плюси: широкий кут огляду, спеціально розроблена модель для телевізорів LG Cinema 3D, не мерехтять, очі не втомлюються;
- мінуси: крихкі, необхідні додаткові очки.
Окуляри з незвичайним кріпленням дужок від компанії Samsung відрізняються від інших пристроїв якісним зображенням і стильним зовнішнім оформленням:
- назва: SSG-5100GB;
- вартість: 1990 р.;
- характеристики: джерело живлення – батарейка, для телевізорів 3D серії D/ E/ F/ H/ J/, РК-затвори, радіочастотний інтерфейс підключення, вага 24 м;
- плюси: легкі, тому можна надіти поверх інших очок;
- мінуси: 150 годин перегляду потрібно міняти батарейки.
Пасивні
Для всіх геймерів світовий виробник Philips розробив унікальну продукцію – пасивні 3D окуляри. Спеціальна ігрова модель відображає яскраві барвисті кольори і всю гаму ігрового процесу:
- назва: PTA436/00;
- ціна: 127 грн.;
- характеристики: лінзи і корпус з пластику, є складні дужки, країна-виробник КНР, тип очок - поляризаційні, відстань - до 6 метрів, чорний колір, вага 17 г;
- плюси: працюють на телевізорі з функцією Easy 3D, підходять для двох гравців;
- мінуси: не призначені для перегляду 3D фільмів.
Перегляд з допомогою проекційних систем Epson може бути поліпшений спеціальними окулярами з пасивною технологією:
- назва: ELPGS02A;
- ціна: 630 грн.;
- характеристики: поляризаційний тип, для двухпроекторной системи Epson EB-W16SK, упаковка складається з 5 штук, вбудований акумулятор;
- плюси: набору вистачить на друзів і родичів;
- мінуси: голову потрібно тримати в одному положенні.
Компанія Sony виробляє ігрові 3D-окуляри пасивного типу для телевізорів з особливою технологією. Два гравці можуть бачити свою гру на повному екрані, т. к. в комплекті дві пари окулярів для кожної людини:
- назва: TDG-SV5P;
- ціна: 352 грн.;
- характеристики: вага 16 м, комплект з двох пар окулярів, підтримує технологію Одночасно View, розміри 148x42x174 мм, країна-виробник КНР;
- плюси: не потрібні батарейки;
- мінуси: при широких кутах телевізора, коли очі будуть занадто низько чи високо, ефект обсягу пропаде.
Активні
Компанія Samsung розробила активні 3D окуляри, з функціями, які допомагають усунути втому очей, яка часто виникає при перегляді. Для запуску потрібно лише встановити клієнт Oculus:
- назва: Gear VR;
- вартість: 6490 р.;
- характеристики: кут огляду 360 градусів, корпус виконаний з пластика, матове покриття, розміри 198x116x90 мм;
- плюси: конструкція не тисне на голову, відмінна ергономіка, якісне зображення;
- мінуси: висока ціна, потіє лоб, працюють лише з Samsung Galaxy Note 4.
Бренд Palmexx розробив конструкцію, яка відрізняється від інших довговічністю. Завдяки носової силіконовій основі, модель забезпечує комфорт:
- назва: 3D окуляри активні Palmexx 3D PX-101PLUS DLP LINK;
- ціна: 815 грн.;
- характеристики: вага 46 г, затворні лінзи, дистанція до 20 м, швидкість відгуку 2 мс, синхронізація з DLP LINK, Optical, працюють від акумулятора lithium-ion;
- плюси: легкий матеріал, не подразнює шкіру при тривалому носінні, ергономічний дизайн;
- мінуси: зображення може виглядати темніше, ніж є.
Стереоокуляри японської компанії Toshiba створюють приголомшливий ефект 3D в домашніх умовах. Служать довго, і при належному догляді їх не скоро доведеться міняти:
- назва: 3D-окуляри Toshiba FPT-AG02G;
- ціна: 919 грн.;
- характеристики: працюють від акумулятора до 70 годин, зарядка по USB, чорний колір, рк-затвори, пластмасові дужки;
- плюси: зручний перемикач, автоматичне відключення;
- мінуси: немає футляра і ергономічного дизайну.
Як вибрати
Є моделі вартістю понад 20 тис. рублів, але можна знайти розпродажі зі знижкою. Вибирати стереоокуляри для інтерактивного кінотеатру необхідно як за технічними характеристиками, так і особистим уподобанням. Для комп'ютера варто вибрати анагліфічних окуляри або затворні. Не варто забувати такий факт: важливим є не тільки придбане пристрій, але і комплектуючі самого комп'ютера (наприклад, монітор). Дорожче коштують моделі з акумулятором, який забезпечує безперебійну роботу. Якщо він повністю розрядиться, то окуляри перезаряджаються за 2 години.
Типи технології | Рекомендації, як вибрати окуляри 3D |
---|---|
Активні (затворні) |
|
Пасивні |
|
Відео
Окуляри віртуальної реальності для iphone![ColorCross]
Відгуки
Анатолій, 27 роківДля приставок ps3, я чув, потрібно підключити модель SONY HMZ-T1. Хочу купити собі, але поки що не зважився. Придивляюся до вибору стереоокулярів. У брата є окуляри для смартфона Xiaomi Mi VR Glasses Blac, але мені не подобається зображення на телефоні. Мало в цьому сенсу. Для приставки купив би, адже я – завзятий геймер, а для фільмів – анагліфние.
Ілля, 25 роківЄ популярні конструкції від JVC. Стереоокуляри цього бренду дорогі, але краще купити один раз і надовго. Заряд тримає до 100 годин. Майже не мають різниці з Optoma RF system. Для себе я купив HI-Blue 3D VR GLASS, не знав, що навіть для дисплея діаметром 3 дюйми є такі пристрої. Замовив в інтернет-магазині, доставку покупки справили поштою із Санкт-Петербурга до Москви.
Валентина, 24 рокиЧитала, що новинкою серед технологій виступає Vrmax. За допомогою гарнітури можна дивитися відео на ютуб, гуляти вулицями Гугл (Google Street View). У мого хлопця є, я перевіряла: прекрасно працює. Є два види, треба вибирати на сайті і виробляти продаж там. Для свого iPhone я купила VR-окуляри, дешево в акції. Треба вибирати, зараз багато варіантів.Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!