Масаж проти носогубних складок - особливості популярних технік

Чоловіка перші ознаки старіння роблять тільки привабливішим, а жінці хочеться якомога довше зберігати юне гладке обличчя.

Поглиблення носогубні складки завжди додають віку, тому з ними потрібно почати боротися вже при перших ознаках, а найпростіший спосіб – це домашній масаж.

Ефективність і користь масажу

Утворення складок і зморшок на обличчі відбувається не тільки в силу віку, але і при занадто активною мімікою, лімфатичному застої, різкому схудненні і навіть неправильному положенні голови у сні. У всіх ситуаціях проблему можна вирішити за допомогою масажу – якщо підібрати правильну техніку, вона ефективно спрацює проти:

  • гіпо - або гіпертонусу м'язів;
  • застою лімфи;
  • порушеного кровообігу.

Масаж проти носогубних складок, обвисання овалу обличчя та інших проблем є пасивною гімнастикою, при якій відбувається механічний вплив на м'язи, лимфоток і рецептори, які надсилають сигнали в нервові центри. Ефективність процедури залежить від причин появи складок і заломів, обраної методики. Основні плюси всіх масажних технік:

  • повернення здорового кольору шкіри;
  • нормалізація м'язового тонусу;
  • розгладження дрібних зморшок;
  • зменшення вираженості складок;
  • усунення набряків;
  • активізація обмінних процесів в тканинах.

Як зменшити носогубні складки в домашніх умовах

Проведення будь-якої процедури масажу проти заломів, дрібних зморшок і інших шкірних недосконалостей потребує попереднього виконання підготовчих дій:

  • Переконайтеся, що у приміщенні, де ви збираєтеся провести сеанс, тепло (температура не нижче 20 градусів) і немає протягу.
  • Ретельно вимийте руки з милом, обробіть антисептичним гелем.
  • Очистіть обличчя – якщо сеанс проводиться вранці, вмийтеся з гелем. Ввечері треба добре прибрати косметику спеціальним засобом і зробити легкий пілінг.
  • Обробіть шкіру косметичним маслом – мигдальним, виноградних кісточок, зародків пшениці, лляною або простим вазеліном: під час процедури важливо, щоб забезпечувалося гарне ковзання – шкіру не можна сильно розтягувати.
  • При використанні вакуумного методики банки слід перед початком роботи протерти ватним диском, змоченим в спирті або горілці, щоб продезінфікувати.
Після процедури рекомендується нанести на шкіру зволожуючий або заспокійливий крем, накласти маску – добре підходять тканинні з охолоджуючим ефектом.

Надовго прибрати носогубні складки можна, якщо вибрані техніки масажу доповнити спеціальною гімнастикою, яка називається «фейсбілдінг», і пам'ятати, що всі маніпуляції слід проводити регулярно.

Види та техніки

Сама процедура масажу дозволена і молодим дівчатам, у яких ще немає ознак шкірного в'янення, щоб відсунути процеси старіння, і жінкам, які зіткнулися з першими заломами і зморшками. Важливо підібрати правильну техніку, яка допоможе проти конкретної проблеми. У косметології виділяють 3 види масажу:

  • Класичний – націлений на підтримку здорового кольору обличчя, еластичності, пружності шкіри, зміцнення м'язової тканини. Проти виражених складок носогубної зони працює погано. Базується на легкому торканні і розтиранні, не травматичний.
  • Пластичний – проти зморшок, в'ялості і інших помітних проявів шкірного старіння, для легкої підтяжки обличчя. Передбачає інтенсивний вплив прижимающими ритмічними рухами, які стимулюють кровообіг, обмінні процеси.
  • Лікувальний – використовується при дерматологічних проблеми: рубці, вугрі, акне, комедони, жирна себорея. Переважно практикується щипкова методика, але додатково можуть застосовуватися вібрація, розгладження. Обов'язкові інтенсивні руху, захоплюючі підшкірну клітковину.

Самих технік, включаючи ті, які використовують проти носогубних складок, значно більше, але вони являють собою різновиди перерахованих видів або їх комбінування. Так в косметології велику популярність отримали такі методики масажу:

  • Міофасциальний – особливістю є глибоке ритмічне дихання, яка супроводжує розтягнення м'язових груп, що швидко і помітно покращує контури особи.
  • Лімфодренажний – бажано, щоб він виконувався спеціалістом з медичною освітою, оскільки відбувається вплив на лімфотік. Це необхідно для усунення набряків, темних кіл під очима, виведення токсинів. Проти зморшок така техніка працює більше як профілактична міра.
  • Реафирмирующий (зміцнюючий) – складна методика, що передбачає роботу на всіх шарах тканин, аж до суглобового, тому поліпшується м'язовий каркас особи. Робити такий масаж в домашніх умовах самостійно не варто.

Класичний масаж обличчя

Всі прийоми такої методики виконуються легко і не повинні викликати хворобливих відчуттів. Класичний масаж від носогубних складок допомагає запобігти їх появі, але не позбавляє повністю від вже утворилися. Техніка роботи в нижній частині обличчя складається з 3-х етапів – погладжування, розтирання і вібрація. Кожна дія виконується 5-7 разів. Алгоритм такий:

  1. Поєднайте 2 або 3 сусідніх пальці разом, проводите ними без тиску по обличчю, слідуючи масажних лініях: від центру назовні з підйомом вгору. Для впливу на носогубний трикутник рух починають від підборіддя, губ і кінчика носа. Рот можна злегка відкрити, щоб розслабити лицьові м'язи.
  2. Зберігаючи аналогічне положення рук, повторіть руху попереднього етапу, тільки вже здійснюючи невелике натискання на шкіру.
  3. Напружте долоні, зімкнувши пальці. Рухами (не бийте сильно – слід домогтися тільки легкої вібрації) пройдіться по тим же лініям.
  4. Розслабте кисті. Середнім і безіменним пальцями виконайте постукуючий дії в аналогічному напрямку до скронь або до середини вушної раковини.
  5. Завершіть сеанс, як починали: погладжуючи обличчя по масажних лініях.

Вакуумний

Зону носогубного трикутника опрацьовують спеціальними силіконовими банками діаметром 22 мм (для підборіддя можна взяти 33 мм), всі лінії – від центру до периферії і вгору.

Ефективність вакуумної методики вище, ніж класичної або точкової, але у неї велика кількість протипоказань, а після сеансу присутні почервоніння і легкий набряк, тому процедура проводиться 1-2 рази в тиждень.

Існують 2 її різновиди, усувають носогубні зморшки:

Вид вакуумного масажу

Техніка виконання

Статичний (банки поперемінно накладаються на точки)

  1. Стисніть в руці банку з мінімальним зусиллям.
  2. Прикладіть до точки у куточка губ, відпустіть.
  3. Через 5 секунд (поступово часом буде доведено до 30 секунд) зніміть, знову натиснувши на неї.
  4. Перемістіть банку трохи вище по напрямку до вуха, знову поставте на 5 секунд.
  5. За поданим алгоритмом пройдіть 3 лінії – від куточка губ, нижнього і верхнього краю. При першій процедурі на цьому сеанс завершується, з 5-ї можна проходити по лініях двічі, але не більше.

Динамічний (банки «прокочуються» по зонам)

  1. Обробіть шкіру нижньої частини обличчя косметичним маслом.
  2. Зафіксуйте однією рукою губи і підборіддя. Інший слабо стисніть банку, поставте поруч з краєм долоні.
  3. Розслабте захоплення, щоб банку втягнула шкіру, і плавно потягніть інструмент уздовж лінії щелепи до мочки вуха.
  4. Аналогічно проведіть лінію від нижнього краю губ, від їх куточка. Від крил носа ведіть банку до скроні.
  5. Руху чергуються один за одним на протязі 3-х хвилин. Поступово тривалість сеансу доводять до 10-ти хвилин, якщо немає сильного дискомфорту.

Точковий масаж Шиацу

Найпростіший спосіб уповільнити появу виражених носогубних зморшок, вирівняти колір шкіри обличчя і підвищити її тонус – японський масаж Шіацу. Косметологи рекомендують виконувати його після пробудження. Вся процедура займає кілька хвилин, оскільки складається з 4-х етапів, кожен з яких триває 30-60 секунд. Алгоритм дій при масажі Шиацу проти складок носогубного трикутника:

  1. Поєднайте вказівний, середній і безіменний пальці. Подушечками пройдіться по носогубним лініях постукуючими рухами зверху вниз і назад.
  2. Подушечками тих же сполучених пальців натискайте на точку під виличною кісткою на рівні кінчика носа (безіменний потрапить на початок носогубної складки).
  3. Великими пальцями натискайте на точку у крил носа (праворуч і ліворуч).
  4. Перейдіть до точки у куточка губ (теж з обох сторін). Натискайте на неї аналогічно.

Кожну точку масажують по 5 секунд, потім відпускають і знову натискають до легкої хворобливості. Після тижні щоденного масажу його виконують з інтервалом в 2-3 дні. Через місяць бажано взяти перерву, під час якого буде використовуватися інша техніка боротьби зі складками. Масаж Шиацу дає позитивний результат в короткі терміни, якщо будуть правильно визначені енергетичні точки. Ефект досягається за рахунок:

  • відтоку лімфи;
  • роздратування нервових закінчень;
  • активації біоенергетичних зон;
  • локального розслаблення м'язів;
  • поліпшення кровообігу;
  • підвищення інтенсивності обмінних процесів.

Японський масаж Асахі

Відгін лімфатичної рідини з носогубних складок – основне завдання масажу Асахі, який відноситься до лімфодренажним технікам.

Активний тиск на проблемні зони допомагає впливати на глибокі тканини, щоб надати обличчю здоровий вигляд, стимулювати процеси оновлення, зменшити вираженість заломів.

Алгоритм дій проти складок біля губ:

  1. Прочиніть рот, верхню губу натягніть на зубний ряд. Натисніть на поглиблення, розташовані біля крил носа, середнім і вказівним пальцем. Якщо незручно, залиште тільки один. Здійсніть 5 обертань за годинниковою стрілкою.
  2. Поклавши 3 пальця на перенісся з обох сторін, проведіть лінію вниз, до ямочки під краєм виличної кістки, і в сторону щоки. Повторіть 4 рази.
  3. Перемістивши кінчики пальців вище на крила носа, з легким натисканням проведіть півколо до скроні, рухаючись по виличної кістки. Затримайтеся в крайній точці, стуливши губи. Долічіть до 5, повільно побачите пальцями лінію вниз, до мочки вуха. Натисніть у заглиблення, зачекайте 3 секунди і опустіться до ключичних западин по шиї. Повторіть маніпуляцію 3 рази.
  4. Підніміть руки перед собою, притисніть зап'ястя один до одного, розкрийте долоні паралельно підлозі, але щоб вони дивилися вгору. Наблизьте до особи, натискаючи бічними сторонами великих пальців на верх носогубного трикутника. Повільно проведіть заснування в різні сторони до вух. Повторіть 4 рази.
  5. Завершіть сеанс, проводячи долонями від вух до ключиць по шиї повільно, але з тиском, 4-5 разів: це стимулює відтік лімфи.

У всіх прийомах масажу Асахі, що допомагає в боротьбі проти утворення носогубних складок, рот постійно утримується відкритим. Суб'єктивним мінусом такої процедури є дискомфорт від сильного натискання, але ефект підтяжки від неї вище, ніж від простого точкового масажу Шиацу. Власницям сухої шкіри рекомендовано використовувати під час сеансу будь-який жирний крем на кінчиках пальців. Щодня приділяючи за 5 хвилин такого масажу, ви забудете про:

  • втрату чіткості контурів особи;
  • з'явилися неглибокі складки;
  • поганий тонус шкіри.

Індійський для глибокого впливу на шкіру і м'язи особи

На відміну від інших методик, індійська передбачає виконання розминаючих і скручивающих рухів за сухим шкірним покривом (масла не використовуються, оскільки є міофасциальний.

Для максимальної результативності рекомендовано зачіпати та волосяну частину голови.

Глибока опрацювання лицьових м'язів допомагає:

  • підтягнути овал обличчя;
  • поліпшити колір шкіри;
  • позбавити від набряклості;
  • зменшити вираженість навіть глибоких носогубних складок.

Індійська техніка дуже популярна в салонах зважаючи високої ефективності. Єдиний аргумент проти неї – складно освоїти тонкощі будинку, не побачивши хоча б кілька разів виконання професіонала: складність представляє розуміння роботи рук. Загальний алгоритм індійського глибокого масажу проти зморшок і складок в носогубної частини:

  1. Повільно вдихайте і видихайте повітря, одночасно здійснюючи легкі погладжування по масажних лініях (всі рухи з центру назовні). Початковий етап триває 2-3 хвилини, до повного розслаблення.
  2. Поклавши долоні на зони біля куточків губ, трохи натисніть і зробите подкручивающее рух – поворот на 90 градусів вгору. Перейдіть на кілька міліметрів в сторону вух і повторіть. Такими долонями скручиваниями пройдіть по разу 3 лінії: від підборіддя, куточка губ і верху носогубного трикутника.
  3. Повторіть попередній етап, але виконуйте скручування 4-ма складеними пальцями (всі, крім великого).
  4. Ті ж 4 пальця прикладіть до початку ліній щелепи і потягніть з натиском до вуха. Затримаєтеся на 5 секунд. Пройдіть по 2-му залишилися лініях.
  5. Пройдіть круговими погладжуваннями по всіх масажних лініях і завершіть сеанс ковзаючими рухами від маківки до тильної сторони шиї. На останній етап витрачається 2 хвилини.

Масаж ложками в домашніх умовах

Процедура ефективна проти дрібних зморшок, допомагає поліпшити кровообіг в тканинах, вивести зайву рідину, підвищити еластичність шкіри. На масаж витрачається всього 10 хвилин, після пари тижнів регулярного ранкового виконання видно перші позитивні результати. Існує 3 різновиди масажу ложками:

  • гаряча – потрібні ефірні масла і склянку теплої води;
  • холодна – потрібно склянку з льодом і рослинна (оливкова, лляна олія;
  • комплексна – використовуються всі перераховані елементи і кілька ложок.

Для масажу беруть столові або десертні ложки, бажано срібні. Рух завжди круговий, по напряму вгору і від себе. Проти носогубних складок показана комплексна методика, що стимулює кровообіг, підвищує пружність шкіри, розгладжує дрібні зморшки. Алгоритм дій:

  1. Від крил носа з обох сторін ведіть ложки дрібними круговими рухами до скронь, піднімаючись паралельно лінії щелепи. Досягнувши скроні, спустіться до шиї по периферії особи.
  2. Від куточків губ аналогічними круговими рухами підніміться до мочки вуха і опустіться до ключиці по шиї.
  3. Від підборіддя теж з легким натисканням пройдіть до скронь і вниз до шиї.

Спочатку обидва етапи потрібно пройти гарячими ложками, потім холодними і повторити схему ще раз – вийде 4 підходи. Інструмент спочатку підігрівають або охолоджують у воді, витирають насухо і обов'язково змочують опуклу сторону в суміші оливкової олії з м'ятним або лавандовим (2 краплі ефірного на 100 мл рослинного). Недолік техніки тільки в можливих алергічних реакціях на масло, але його можна замінити будь-яким зволожуючим кремом.

Відео

Масаж вакуумними банками. Урок 4. Носогубні складки.

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!