МРТ під наркозом дитині
Магнітно-резонансна томографія – це саме сильне знаряддя діагностичних досліджень, що дозволяє отримати максимально повну і точну картину стану оглядається області тіла. Дана методика відноситься до числа безпечних і безболісних методів обстеження, тому проводити її можна навіть маленькій дитині.
Магнітно-резонансна томографія дитині
МРТ дитині вже не відноситься до категорії незвичайних процедур, адже його активно застосовують у багатьох медичних установах. Часто магнітно-резонансну томографію проводять дітям з на епілепсію, захворювання неврологічного характеру, серцевими патологіями, пухлинами і різними травмами. Суть методики полягає у використанні загальної анестезії. При проведенні МРТ під загальним наркозом дитині обов'язковим є присутність анестезіолога.
Якщо діагностику здійснюють дітям до 3 років, то вони дуже бояться і відмовляються від обстеження. Завдяки загальному наркозу здійснити процедуру виходить швидко і без наслідків психічного характеру. Ще малюкові буде складно лежати протягом тривалого часу в одному положенні, а це важлива умова для отримання точних даних. Наркоз необхідний дітям ще з тієї причини, що робота томографа пов'язана з сильним неприємним звуком, який може лякати і дратувати малюка.
Як роблять МРТ дітям
- Увечері напередодні обстеження варто укласти малюка спати на 2 години пізніше звичайного, а прокидатися на годину раніше.
- Наркоз при діагностиці вводиться на голодний шлунок.
- Якщо томографія буде виконуватися у немовляти, то його необхідно погодувати за 2 години до процедури.
- Якщо проводять МРТ під наркозом дитині старше 1 року, то його годувати необхідно не пізніше ніж за 4 години до діагностики.
Томографія голови
Основна мета при томографії головного мозку – відключити свідомість дитини, тому перед процедурою йому вводять анестезію. Лікар, який відповідає за цю частину роботи, повинен заздалегідь вивчити анамнез дитини (дані про його хвороби, спосіб життя) і дати оцінку самопочуття. Після цього він підбирає необхідний варіант для введення пацієнта в медикаментозний сон. Серед наявних методів можна виділити наступні:
- Інгаляційний – пацієнту надягають кисневу маску, в яку введено наркоз.
- Парентеральний – введення анестетиків внутрішньовенно.
При томографії голови використовують установку ларингеальной маски. Контроль над дихальною системою і роботою серця пацієнта анестезіолог здійснюється дистанційно з сусіднього приміщення. У ході діагностики дитини розташовують на спеціальній кушетці, на голові встановлюють датчики, які будуть фіксувати сигнали, що надходять з мозку. Після завершення процедури дитина буде перебувати під контролем лікаря, поки не прийде в свідоме стан (вийде з наркозу).
Внутрішніх органів
Якщо проводять томографію внутрішніх органів у малюка, то його батьки протягом всієї процедури знаходяться в кімнаті очікування. Поруч з пацієнтом присутній лікар, анестезіолог і фахівець, який управляє томографом. Перед тим, як відправити малюка в камеру, на досліджувану область встановлюють датчики сигналу. На підставі отриманих результатів лікар може попередньо поставити діагноз, а фахівець виконує сканування конкретної ділянки на тілі малюка. Після завершення обстеження анестезіолог приводить пацієнта у нормальний стан.
Шкідливо чи МРТ головного мозку
Офіційно в медицині немає підтвердження щодо того, що МРТ під загальним наркозом дитині несе загрозу його здоров'ю. За весь час існування цієї діагностики через томограф пройшли мільйони людей, а ситуацій з побічної реакції не було зафіксовано. Єдиний недолік обстеження – це знаходження малюка в замкнутому просторі і в нерухомому стані.
Як впливає наркоз на дитину і небезпечний він
Загальний наркоз для дитини при МРТ – це доцільне і виправдане дію, завдяки якому можна уникнути негативних наслідків для дитячої психіки. Дуже часто така діагностика призводить до сильного переляку і неприємним емоціям у дитини. При виконанні МРТ під наркозом дитина не застрахований від побічного впливу анестетиків. Тут може виникати алергія, включаючи анафілактичний шок, який є результатом індивідуальної непереносимості будь-якого фармакологічного препарату.
Результати МРТ головного мозку
Коли процедура позаду, то відразу надати результат її проведення неможливе. Лікарю необхідно деякий час для того, щоб розшифрувати отримані дані. Дізнатися результати можна буде через 30 хвилин після діагностики. Видаються вони батькам або лікаря, який і призначив томографію. Якщо було виявлено серйозне захворювання, що вимагає термінового лікування, то діагност повідомляє це при першій можливості. Потім батьки з дитиною відправляються на прийом до свого лікаря для уточнення патології і складання схеми терапії.
Скільки коштує МРТ головного мозку
Сьогодні зробити МРТ головного мозку безкоштовно реально, але тільки за умови, що все обладнання розташоване безпосередньо в лікарні, де і веде прийом лікар. Якщо ж фахівець направляє вас в діагностичний центр, то за надану послугу потрібно буде заплатити. В різних медичних установах вартість МРТ головного мозку різна, вона відрізняється на 5-10%. При виборі місця проведення діагностики варто враховувати територіальну близькість та відгуки фахівців. В залежності від досліджуваної області тіла, ціна на МРТ може скласти (приблизно):
- 5000 рублів (дослідження головного мозку);
- 5500 рублів (один з відділів хребта);
- 6000 рублів (колінний чи кульшовий суглоби).
Відео про МРТ судин головного мозку
Відгуки
Аліна, 23 рокиМоїй донечці було 2 роки, коли нам призначили томографію під наркозом. Наш діагноз не підтвердився, чому я дуже рада. Після наркозу донечка відчувала себе нормально, ніяких наслідків у нас не було. Батькам, які бояться проводити діагностику томографом, можу сказати, що це дуже потрібна у наш час річ.
Березня, 34 рокиДля підтвердження ВСД у мого сина лікар призначив МРТ. Воно було безкоштовним, адже проводили у нас в поліклініці. Обладнання дуже старе, тому виконували діагностику за 2 заходу. Після цього дитина погано себе почував, була нудота і позиви на блювання. Наступного разу краще заплатити, ніж таке терпіти.
Анастасія, 31 рікМоя донечка почала скаржитися на запаморочення, призначили томографію головного мозку. Робили під наркозом, який вводили через маску. Результати поки що невідомі, сказали, що віддадуть всю інформацію лікаря. Думаю, що нічого серйозного, адже про це повідомляють безпосередньо після діагностики.
Карина, 26 роківДитині робили томографію в 4-х місячному віці. Сама процедура пройшла успішно, але були проблеми з харчуванням, адже до діагностики не можна їсти 3 години і після наркозу теж не дозволяють годувати відразу.