Як схуднути на кавуновій дієті - меню на кожен день, результати та протипоказання

Стиглі, соковиті кавуни – це не лише напрочуд смачно, але і неймовірно корисно. Кавунова дієта сприяє зниженню ваги, вживаючи м'якоть ягоди, ви зможете скинути до 10 кілограмів за 10 днів. Схуднення пройде з користю, адже у складі кавуна глюкоза і фруктоза, фолієва кислота, клітковина і пектини. Худнути з кавуном – це смачно, корисно і швидко!

Можна кавун на дієті

Кавунова м'якоть на 80-90% складається з води, а калорійність продукту 25-38 ккал на 100 р. Вона легко засвоюється організмом, прискорює виведення шлаків і зайвої рідини. Дієтологи стверджують, що користь організму можуть принести всі частини ягоди, включаючи шкірку і насіння. Кірка корисна для мікрофлори кишечника. З насіння можна приготувати кавунове молоко. Візьміть 1 частина розтертих у ступці насіння і 10 частин води. Дайте інгредієнтів настоятися 6-8 годин. Пийте рідину за 30-40 хвилин до прийому їжі. Кавунове молоко – народні ліки, яке надає наступну дію на організм:

  • сприяє схудненню;
  • відновлює сили;
  • нормалізує сон;
  • підвищує імунітет.

Якщо ви шукайте необтяжливий, корисний для здоров'я спосіб схуднути, то дієтичне харчування, засноване на вживанні кавунів, – відмінний засіб. Сильний сечогінний продукт виводить з організму шлаки, токсини, шкідливі відкладення, надлишок рідини. Виведення води з організму – ефективний засіб від набряків. Легкий послаблюючий властивість – гарантія виведення з кишечника застояних калових мас.

Результати

Інтернет рясніє позитивними відгуками про те, як кавун допомагає при схудненні. Вживаючи смачну і солодку м'якоть, не відчуваючи почуття голоду, можна за 10 днів дієти позбутися від 7 зайвих кілограмів. Якщо 5 днів ваше харчування буде включати сир, шматочок чорного хліба і кавунову м'якоть, можна схуднути на 3-4 кг. Зберегти отриманий результат вдасться, якщо після виходу з дієти активно включати в свій раціон ці літні плоди. Їжте ягоду на вечерю, але в добу з'їдайте з розрахунку 1 кг на 30 кг вашої ваги (деякі джерела вказують на 1кг 10 кг маси тіла).

Користь і шкода

Головна перевага, якою володіє кавунова дієта для схуднення, – її висока ефективність. Вона легко переноситься, якщо одноманітність не набридне, не виникне неприємних відчуттів голоду. Ягода приносить особливу користь жіночого організму, збагачуючи його корисними речовинами і вітамінами. Ви отримуєте з кавуновими часточками велика кількість фолієвої кислоти та магнію, вымываете токсини і шлаки.

Харчування кавунової м'якоттю може призвести до збоїв у роботі організму і певних проблем. У великій кількості солодку ягоду забороняється вживати в їжу при ряді захворювань, тому зверніть увагу на протипоказання до переходу до нового раціону. Ще кавуни підвищують навантаження на сечостатеву систему. Харчуючись одними ягодами, ви позбавляєте організм жирів і протеїнів, необхідних для його нормального функціонування.

Типи дієти на кавунах

Якщо немає протипоказань для дієти, можна приступати до визначення способу, за допомогою якого ви будете худнути. Існує жорсткий, полегшений і вільний варіант дієти. При виборі слід ґрунтуватися на вихідному зайвій вазі, прийнятності харчування і особливості організму. Жорсткий тип дає швидкі і хороші результати, але щоб протриматися на ній, знадобиться велика сила волі. Вільний варіант призначений для тих, хто бажає скинути пару кілограмів без сильних обмежень в живленні і одночасно поліпшити здоров'я.

Жорстка

Сама популярна дієта на кавуні – монодієта. Протягом 3-10 днів потрібно є тільки кавунову м'якоть і пити воду. Кількість ягоди залежить від вашої ваги. Визначити його легко: розділіть вагу свого тіла на 10. Отримана цифра – необхідна кількість плода. Обсяги значні, але продукт дієти не дуже ситний, тому з'їсти стільки соковитої м'якоті буде легко. Додатково можна пити 1,5 літра води на добу, але після кавунової м'якоті, вам навряд чи захочеться ще рідини в організмі.

Полегшена

Існує полегшена версія дієти на кавуні. Під час схуднення допускаються інші продукти. Використовуючи здатність кавунової м'якоті активізувати роботу сечовивідної системи вранці та вдень, ви виводите з організму продукти обміну. Увечері до раціону додаються інші продукти, ви даєте організму відпочити. Наприклад, меню на день може виглядати так:

  • сніданок – 2-3 шматочки кавуна, 1 ч. л. меду;
  • обід – 2-3 скибочки кавунової м'якоті, сухарик з висівками;
  • вечеря – запіканка з яблуками, гарбузова каша або тушковані овочі.

Вільна

Найлегший і найменш ефективна вільна дієта, під час якої головний її компонент потрібно вживати тільки під час сніданку. В результаті щадного кавунового харчування можна скинути 2-4 кг за два тижні. Згідно відгуками вільний варіант дієти дає стійкіші результати порівняно з твердим. Рекомендується в сезон використовувати схему харчування протягом місяця. Якщо вживати кавун кожен день, організм поступово очиститься від токсинів, а ще восполнится дефіцит магнію, кальцію та інших мінералів, вітамінів.

На 3 дні

Всього три дні знадобиться, щоб позбутися від 4 кг зайвої ваги за допомогою кавунової м'якоті. Щоденний раціон повинен містити виключно солодку ягоду, тільки в цьому випадку можна досягти поставленої мети. Харчування складно назвати повноцінним, тому дієтологи не рекомендують перевищувати триденний термін, навіть якщо дієта переноситься легко. Для тих випадків, коли потрібно лише підтримати форму, краще використовувати принцип кавунової монодієти для розвантажувального дня один раз на тиждень.

На тиждень

Щадна дієта, заснована на корисні властивості кавуна, підійде для тих, хто за тиждень хоче позбутися 4-5 кг зайвої ваги. Протягом 7 днів супроводжуйте кожен сніданок, обід, вечеря кавуном або випивайте склянку соку ягоди. За день потрібно з'їдати близько 5 кг кавуна. Приблизне меню на тиждень виглядає так:

  • сніданок – нежирний сир, каву або чай;
  • обід – рис або гречка;
  • полудень – сир;
  • вечеря – рис.

На 10 днів

Допомогти схуднути на 7-10 кг покликана дієта, розрахована на 10 днів. В раціон включаються крім арбузов та інші продукти, які урізноманітнюють харчування, але не зроблять його занадто калорійним. Сніданок може включати варені яйця, нежирний сир, кашу на воді. Для приготування обіду використовуйте пісне м'ясо, курку або рибу, овочі. Вечеря на такій дієті являє собою 2-3 кг кавунової м'якоті.

Варіанти дієти

Для схуднення активно використовуються варіанти дієти, в яких чергуються прийоми в їжу кавуна та інших дозволених продуктів протягом дня. Результати залежать від того, наскільки точно були дотримані умови харчування, яка тривалість дієти, індивідуальних особливостей організму. Ягоду в харчуванні поєднують з огірками, гречкою, динею, кефіром та іншими продуктами. Вибирайте оптимальні варіанти для себе, щоб позбавитися від зайвих кілограмів.

Кавуново-динна

Ця схема живлення широко затребувана через відмінних результатів. Якщо протягом тижня приймати в їжу солодкі кавуни і дині, можна скинути 4 кг зайвої ваги. Мінімальна кількість калорій і величезна кількість вітамінів у ягодах роблять благотворний вплив на організм. Принцип дієти – їсти кожні 3 години, нічим не запиваючи їжу. Тільки через годину після їжі можна випити склянку зеленого чаю або води. Дієту потрібно дотримуватися протягом 9 днів, чергуючи 3 раціону:

1 раціон

2 раціон

3 раціон

сніданок

тост, нежирний сир – 60 г, диня – 200 г

варене яйце, кавун – 150 г

йогурт – 150 мл, кавун – 400 г

обід

відварна риба – 150 г, салат з дині, салатного листя, сиру – 200 г

тушковані овочі – 100 г, диня – 400 г

філе індички на пару – 100 г, диня – 400 г, нешліфований рис – 150 г

полуденок

400 г кавуна

знежирений сир – 200 г

хлібець з висівками

вечеря

нешліфований рис – 150 г, салат з моркви і яблук – 100 г, скибочка дині

відварна куряча грудка – 100 г, 400 г кавуна, тост

овочевий салат – 150 г , 1 відварну картоплю, кавун – 400 г

Кавуново-кефірна

Схуднення на кавуново-кефірної дієті досягається з допомогою чергування прийомів їжі, що складаються з кефіру і кавуна. Кожні 3 години потрібно випити склянку кефіру (жирність від 0 до 1% або з'їдати порцію ягоди, вагою 300-400 грамів. Дієтичне харчування можна продовжувати 3 дні. Допомога при ожирінні заснована на яскраво виражену сечогінну дію ягоди і кефіру, їх здатності регулювати швидкість травлення. Триденний кавуново-кефірний раціон знижує вагу на 1-3 кг, покращуючи роботу печінки і нирок, нормалізуючи мікрофлору кишечника.

Кавуново-білкова дієта

У поєднанні з білкової кавунова дієта мінус 10 кг за тиждень може принести при дотриманні всіх правил харчування. Протеїнові продукти чергуються з кавунової м'якоттю, в результаті виводяться токсини з організму і запускаються процеси жиросжигания. Між сніданком, обідом і вечерею потрібна порція кавуна, вагою 400-500 р. протягом 10-14 днів для основних прийомів їжі використовуються такі продукти:

  • відварене куряче філе;
  • парова риба;
  • яйця;
  • знежирений сир;
  • кефір 0%;
  • морепродукти;
  • нежирний сир.

Протипоказання

Кавун для схуднення – це ефективний засіб, але довгий прийом в їжу цього плоду великими порціями може викликати деякі проблеми. Наприклад, при вживанні кавуна з іншими продуктами може виникнути здуття живота, сильне газоутворення. Якщо з перших днів харчування ви почуваєте себе недобре, краще зупинитись. Не варто вдаватися до цього методу схуднення при наступних порушеннях в роботі організму:

  • гострі і хронічні хвороби нирок;
  • цукровий діабет;
  • сечокам'яна хвороба;
  • захворювання підшлункової та передміхурової залози;
  • виразкова хвороба;
  • спайки кишечника;
  • гастрит з підвищеною кислотністю;
  • енурез.

Ще одна небезпека, яка може виникнути під час вживання кавунів у великій кількості, – отруєння нітратами. Важливо уважно підходити до вибору ягоди, щоб не дозволити продукту завдати шкоди. Визначити підвищений вміст нітратів у кавуні можна за такими ознаками:

  • невеликий фіолетовий відтінок яскраво-червоної м'якоті;
  • при розчиненні шматочка в склянці з водою, вона забарвлюється в рожевий або червоний колір, кавун без нітратів викликає тільки помутніння;
  • на зрізі кавун глянсовий і гладкий, не іскриться крупинками, як у гарній ягоді.

Відео

Кавунова дієта. Меню кавунової дієти

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!