Головний біль в ділянці лоба та очей - що робити. Види головного болю в ділянці лоба та очей і лікування
Зверніть особливу увагу, якщо у людини болить голова, відчувається втома, тисне на очі. Це не завжди вирішується знеболювальною таблеткою. Біль голови – це різнотипних патологія. Її поділяють на специфічні категорії. Коли головний біль в області очей і лоба часто з'являється, треба з'ясувати, хто її «винуватець», які особливості хворобливого відчуття, наскільки воно інтенсивно протікає. Головне питання фахівцям – безпечно це стан. Дізнайтеся, як запобігти напад головного болю в області очей і лоба, уникнути повторної мігрені.
Види болю
Що приховують за собою інтенсивність і характер хворобливих відчуттів? Розрізняють звичайну головний біль і мігрень. Другий варіант супроводжується гострою і різкої односторонньої болем в області чола, ділянок очей, потилиці, іноді напад віддає в скроню. Причини виникнення мігрені до кінця не вивчені. Головний біль передається у спадок, виникає під впливом зовнішніх дратівливих чинників. Людини, якого мучать напади, дратують навколишні звуки, яскраве світло, запахи, тому як відчуття хворого людини загострені.
Дізнайтеся, що означають різні види болю:
- Гостра. Менш поширеною причиною гострого болю є фронтит – запалення слизових тканин лобних пазух. Набагато частіше проявом нетерпимою, болісної болю є мігрень, що супроводжується аурою. Під цим терміном мають на увазі:
- порушення зору, мови;
- надто загострене сприйняття навколишнього;
- оніміння ніг і рук, аж до того, що неможливо ними рухати;
- нудота, слабкість, блювання.
- Пульсуючий. Якщо відчувається важкість в очах, болять очні яблука, усьому цьому супроводжує запальний процес, підвищена сльозоточивість, то такі болі називають ще пучковими або кластерними. З'являються вони часто у чоловіків, які зловживають курінням. Загострюється почуття у курця після прийнятої чарки алкоголю, викуреної сигарети, поганої погоди. Що стосується жінок, то пучкова біль часто виникає у віці 40 років, пояснюється пароксизмальної гемікранією.
- Колючий. При колючого болю навколо очей діагностують невралгію зорового нерва. Відчуття колючі, пронизують з'являються при реакції на перепади температур повітря або води. Біль може віддавати до перенісся.
- Давить. Основні причини:
- психогенна;
- в результаті перепадів тиску;
- захворювання мозку;
- інфекційні ураження.
Причини головного болю в ділянці лоба та очей
Які фактори впливають на лобову частину і область очей, провокуючи біль:
- судинні захворювання мозку (мігрень, венозний артрит, ішемічне захворювання судинної сітки головного мозку);
- вірусні інфекції;
- вплив бактеріальних інфекцій;
- наслідки травм;
- порушення денного режиму;
- сильні тривалі стреси (сильно болять очі, болить голова в лобовій частині після тривалого нервового перенапруження);
- анемія;
- нестача вітамінів;
- передменструальний синдром;
- менінгіт;
- пухлини;
- крововилив.
Особливості болю в лобовій частині
Чому болить лоб? У 60% людей страждають сильним головним болем, симптоми пов'язані із захворюваннями судин головного мозку. До таких симптомів належать: блідість, загальна слабкість, нудота і блювота. При вірусних інфекціях лікування повинно бути комбінованим, інакше надмірне захоплення антибіотиками тільки посилює біль. Зміщені шийні хребці з-за неправильної постави, зайвих навантажень і травм також провокують біль.
У правій частині
Напружена головний біль, локализированная в правій половині лобовій частині, дуже часто пов'язана з такими патологіями:
- шийний остеохондроз;
- інсульт;
- новоутворення;
- травми;
- синдром Костена;
- тонзиліт;
- хронічна пароксизмальна гемікранія.
З лівого боку
Найпоширеніші захворювання, через що проявляється біль лівої половини лоба:
- остеохондроз;
- пухлини;
- чутливість до погодних умов;
- мігрень;
- інфекційні ураження;
- інсульт;
- застуда;
- м'язова перенавантаження;
- травми голови і шиї.
Із-за чого може боліти голова у районі чола у дитини
Дитячі головні болі – нерідке явище, особливо якщо питання йде про старшокласників. В основному це короткочасне явище. Основними причинами якщо болить голова і тисне на очі дитини, є:
- Психологічні: стреси, страх нової обстановки, розлука з близькими людьми, агресія від однокласників або родичів.
- Інфекція. Супутні симптоми: підвищена температура, кашель, нежить, нудота, блювота, боязнь світла, напруга м'язів, постійне бажання спати, млявість. Особливо небезпечним для людини є менінгіт.
- Голод.
- Загальна втома організму.
- Забиття голови. Якщо після удару голови стан дитини погіршився, з'явилась блювота, потрібно негайно звернутися за допомогою в лікарню. Це може бути струсом, підвищенням внутрішньочерепного тиску.
- Стрибки артеріального тиску.
- Новоутворення.
До якого фахівця звертатися
Залежно від специфічних особливостей головного болю пацієнту можуть надати допомогу такі фахівці:
- Терапевт. Перший етап його роботи – базовий опитування, але завдяки детальній інформації про проблему пацієнта лікар може направити до необхідного фахівця вузького профілю.
- Невропатолог. Займеться лікуванням у разі виявлених терапевтом невралгічних порушення. Якщо біль турбує людини часто, її інтенсивність висока, то потрібно відразу звертатися до цього лікаря.
- Психотерапевт. Призначить необхідну терапію, якщо у людини спостерігаються ознаки депресії, постійне психічне напруження, мігрені, які не викликані травмами.
- Рефлексотерапевт. Після відвідування терапевта або невропатолога в цілях профілактики можна звернутися до даного фахівця, який займається натисканням і впливом на точки тіла пальцями, магнітами або голками.
Дізнайтеся також, що робити, якщо болить потилиця з лівої сторони голови.
Що робити і як усунути неприємні відчуття
Важливо пам'ятати, що стійкі головні болі в області очей і лоба – це не завжди реакція на погоду. Можливо, так організм сигналізує про внутрішніх захворюваннях. Займатися самолікуванням і пити багато таблеток, щоб зняти хворобливі спазми, небезпечно для людини. Постійний прийом сильних знеболюючих препаратів може призвести до порушення функцій шлунка і кишечника, появі алергічної реакції, червоних шкірних покривів, негативно позначитися на нирках, печінці.
Зверніться до профільних фахівців, які проведуть ретельний опитування, направлять на аналізи, обстеження. З урахуванням всієї зібраної інформації про хвороби вузькопрофільні фахівці ставлять діагноз і призначають правильне лікування. Послідовність дій:
- Для з'ясування причини болю проводять:
- аналізи крові;
- ультразвукове дослідження судин голови, шиї;
- томографію головного мозку.
- В цілях лікування пацієнту призначається:
- процедура голковколювання;
- мануальна терапія;
- лікувальний масаж з натисканням на біологічні точки;
- прийом препаратів.
Дізнайтеся, що таке дуплексне сканування судин голови та шиї.