Як підняти імунітет дорослій людині

У сучасному світі практично кожна людина турбується про своє здоров'я. Але від чого воно залежить, що допомагає протистояти хворобам? Фортеця здоров'я і тривалість життя безпосередньо залежать від імунної системи, яка відповідає за здатність організму протистояти шкідливим впливам навколишнього середовища. Для чого це потрібно? Щоб менше або зовсім не хворіти. Тому важливо знати, як підвищити імунітет дорослій людині і коли це необхідно робити. Приміром, хворіти близько 3 разів у році – допустима норма і переживати про слабкість організму не варто.

Причини і симптоми слабкого імунітету

Про те, що організм необхідно зміцнити, сигналізують наступні ознаки:

  • часті застуди (більше 5 захворювань у році);
  • депресія;
  • герпес або фурункульоз;
  • постійне нездужання протягом декількох тижнів;
  • наявність грибкових інфекцій;
  • втрата апетиту;
  • безсоння;
  • зниження або набір ваги.

Виявивши у себе такі ознаки, не варто панікувати. У багатьох випадках перед тим, як підвищити імунітет дорослої людини, необхідно переглянути свій спосіб життя, внести корективи. Для точної оцінки стану організму можна звернутися до лікаря, який зробить імунограму. Під час обстеження визначається наявність антитіл до інфекцій, поведінку організму на вторгнення чужорідних клітин. Імунограма – задоволення не з дешевих, але варто того, щоб точно знати про стан системи і, при необхідності, вчасно перестрахувати себе від небажаних захворювань.


Як підняти імунітет дорослій людині

Здоров'я вимагає постійної підтримки. Імунітет повинен працювати завжди: без перерв і збоїв, але іноді, під дією різних факторів, йому властиво слабшати, в цей момент, як ніколи, необхідна допомога. Особливо важливо підтримати організм в період сезонних захворювань, частих стресів, зміни клімату, після прийому антибіотиків, операції або хіміотерапії. В такі моменти діяти потрібно швидко і ефективно. Що ж допоможе вирішити проблему підвищення імунітету?


Продукти харчування, які підвищують імунітет

Доведено, що 70% клітин імунітету знаходиться в печінці та її робота безпосередньо пов'язана зі стійкістю всього організму. Якщо постійно правильно харчуватися, то орган буде функціонувати без збоїв. Перш, ніж вирішити, як підвищити дієтою імунітет дорослій людині, необхідно запам'ятати, що є треба регулярно: обов'язково снідати, обідати і не забувати про низькокалорійному вечері, бажано в режим включити ще другий сніданок і полуденок. При підвищенні імунітету не варто забувати, що є добре, але сильно не об'їдатися.

Для підвищення імунітету варто включити в звичний раціон їжу, багату на білки, фрукти і овочі. Особливу увагу слід приділити таким продуктам, як:

  • пророщена пшениця;
  • мед;
  • лимон;
  • імбир;
  • часник.

Не останню роль для підвищення імунітету відіграє порядок вживання продуктів. У першій половині дня необхідно наситити організм білковою їжею, але не потрібно снідати великими порціями червоного м'яса, вранці підійдуть молочні продукти. Такий початок дня відмінно підтримає організм протягом доби, підвищить імунітет. Це дасть можливість отримати необхідну кількість амінокислот, які в процесі синтезу утворюють сильний компонент для боротьби з вірусами – інтерферон. Вечеряти ж краще легкими овочевими супами, салатами, фруктами, щоб не перевантажувати шлунок на ніч.

Лікарські препарати

Існує кілька видів медичних засобів, що допомагають підвищити імунітет організму. Серед них виділяють такі иммуноповышающие препарати:

  • натуральні на рослинній основі: настоянка женьшеню, китайського лимонника, ехінацеї, доктора Тайса, «Іммунал»;
  • засоби, що складаються з бактеріальних ферментів: «Імудон», «Рибомунал», «Бронхомунал»;
  • препарати на основі інтерферону для підвищення імунітету: «Анаферон», «Арбідол», «Аміксин», «Гриппферон», «Віферон»;
  • засіб на основі нуклеїнової кислоти – нуклеінат натрію;
  • биостимулирующие препарати: склоподібне тіло, пламазол, алое;
  • об'єднані і синтетичні засоби – комплекси вітамінів для підвищення імунітету.

Вітаміни для імунітету

При зниженому імунітеті одних овочів і фруктів буде недостатньо. Тут допоможуть вітаміни, а також їх комплекси. Приймаючи такі, є можливість швидко підвищити загальні показники організму:

  • вітамін Е бере участь в синтезі білків, важливих процесах метаболізму клітин;
  • риб'ячий жир;
  • магній і цинк – покращують роботу нервової системи, активізують функціонування головного мозку;
  • бета-каротин – протистоїть інфекцій;
  • вітамін С – дуже важливий для зміцнення організму, але у великих кількостях тільки послаблює його (гомеопатичний метод).

Ефективні народні засоби і трави

Уколів, таблеток, крапель довіряють не всі, навіть якщо препарати на рослинній основі. Старші покоління більше довіряють трав, рецептами народної медицини. Підвищення імунітету у дорослих народними засобами – процес тривалий, але результат більш стабільний. Відгуки кажуть, що добре зарекомендували себе такі рослини, як:

  • аралія – має протизапальні, профілактичними властивостями;
  • женьшень – зміцнює організм, поліпшує кровообіг, роботу мозку;
  • заманиха – відновлює організм при занепаді сил, благотворно впливає на нервову систему;
  • лимонник – багатий на вітамін Е та аскорбінову кислоту;
  • золотий корінь (родіола рожева) – активізує обмінні процеси організму;
  • чилибуха – ефективна при хронічній втомі, зниженому апетиті, погіршення обміну речовин в організмі.

Народній медицині відомо чимало рецептів для підвищення стійкості організму. Так як підняти імунітет дорослому в домашніх умовах? Найпоширенішими є такі методи:

  1. Збір трав м'яти, іван-чаю, суцвіть каштана, меліси заливають окропом, настоюють 2 години. Приймають, додаючи в компоти і соки 200 мл в день. Компоненти беруться в рівних пропорціях, на 0,5 л окропу знадобитися по 3 ст. л. кожного.
  2. Засіб з меду, часнику і лимона. Готується наступним чином: головка часнику очищається, потім подрібнюється, до нього додається перемелений 1 лимон, 200 грам меду. Компоненти потрібно ретельно перемішати, зберігати в герметичній посуді. Приймати потрібно по 2 ложки перед їжею раз в день, можна додавати в чай.
  3. Під час вагітності та годування груддю для зміцнення організму після хвороби допоможуть ехінацея, часник і імбир.

Дізнайтеся, як прийматитрави, що підвищують імунітет.

Рекомендації по зміцненню імунної системи організму

Міцний, здоровий організм – це реально і дуже просто. Щоб зміцнення імунітету у дорослих було швидше, важливо дотримувати наступні рекомендації:

  1. Дотримуватися режиму дня, чергувати навантаження з відпочинком, висипатися.
  2. Правильно харчуватися, не забувати про прийоми їжі, вживати здорову їжу з низьким вмістом консервантів. Не забувати про вживання рідини у вигляді води, компотів, трав'яних чаїв.
  3. Фізичні навантаження допоможуть зміцнити організм і тримати його в тонусі.
  4. Загартовування, підійде контрастний душ.
  5. Відмовитися від шкідливих звичок.
  6. Проводити час на свіжому повітрі, провітрювати приміщення.
  7. Під час застуд восени додатково приймати вітаміни і препарати для імунітету дорослим.
  8. Стежити за здоров'ям постійно – підтримання організму простіше, ніж його лікування.

Відео: як підняти імунітет дорослому без таблеток

Часто хворіють люди нерідко задаються питанням, чому одні застуджуються від подуву вітру, а інші навіть під час карантинів залишаються здоровими? Деякі знають, що виною всьому слабкий організм, але не всі поспішають виправити ситуацію, думаючи, що імунітет дається з народження, а вплинути тут людина не в силах. Але це далеко не так. Як зробити міцним здоров'я, без таблеток зміцнити імунітет дорослій людині, розповідається у відео нижче.

Як підвищити імунітет? СПОСОБИ підвищення імунітету

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!