Кодування від алкоголізму в клініці і вдома

Тяга до алкоголю – це залежність організму, подолати яку дуже непросто. На даний момент в список невиліковних хвороб внесений і хронічний алкоголізм, який характеризується систематичним вживанням спиртного. Тисячі лікарів-наркологів і психіатрів по всьому світу шукають способи лікування цього важкого недугу. Високого відсотка ремісії захворювання дозволяє домогтися процедура кодування від алкоголізму.

Кодування є способом, що дозволяє повністю відмовитися від випивки на тривалий період часу. Основна перевага процедури кодування від алкоголізму полягає в способі її проведення. Для цього не потрібне стаціонарне лікування, спостереження лікаря, кодування не змінює звичний ритм життя. Завдяки ряду переваг кодування, було розроблено кілька різних способів кодування.

Способи кодування від алкоголізму

Метод Довженка

Цей спосіб лікування алкогольної залежності застосовується з 1980-х років. Він офіційно визнаний і схвалений Міністерством охорони здоров'я. Суть методики полягає в гіпнотичному впливі на залежного, під час якого усувається тяга до спиртного і вселяється установка на певний строк тверезості.

Під час проведення сеансу лікар формує у пацієнта установку на огида до запаху, смаку, виду спиртного, розуміння його шкоди. Результат закріплюється шляхом введення програми можливих наслідків порушення заборони.

Глибокий гіпноз використовується не на всіх етапах: частина установок вселяється в ясній свідомості. Тривалість сеансу кодування складає від 1 до 2 годин.

У світовій практиці лікування залежностей цей метод вважається одним із найефективніших. Він не має побічної дії.

Метод Довженка має ряд протипоказань:

 • виражена абстиненція або стан сп'яніння
 • порушення свідомості
 • виражена серцево-судинна недостатність
 • гіпертонічний криз
 • ряд невідкладних станів

Читайте більш докладно про методі - кодування по Довженка.

«Якірна» техніка гіпнозу

Цей метод передбачає перепрограмування і вироблення умовного рефлексу. Для цього використовують психологічні техніки і методики нейролінгвістичного програмування. Закріплення коду здійснюється за допомогою «якоря» – стимулу, що запускає механізм виробленого умовного рефлексу.

«Якір» в психотерапії – це свого роду мітка, що зберігається у підсвідомості. Якщо мітка відтворюється, то пацієнт починає відчувати хвилювання, які можуть бути і позитивними, і негативними. «Якорем» можуть бути жести, звуки, запахи, імена, фотографії та інші сигнали.

Еріксонівський гіпноз

Цей метод передбачає занурення хворого в стан легкого трансу, під час якого лікар формує програмну установку на тверезість. Еріксонівський гіпноз відрізняється м'якістю, екологічністю, він не включає директивні форми або жорсткі заборони. Методика запускає програму тверезості і програму оздоровлення всього організму залежної людини.

Гіпносугестівна терапія

Заснована на впливі на психіку хворого шляхом навіювання відрази до алкоголю і негативних реакцій на вживання спиртного. Психіка залежного програмується на відмову від алкоголю, і формується установка на тверезість.

Метод безпечний, має результат при повному дотриманні рекомендацій. Підходить для пацієнтів, які мають бажання лікуватися без застосування медикаментозних препаратів. Перед застосуванням методу необхідно утримання від алкоголю не менше семи діб. Цей спосіб не рекомендується безрезультатно кодованим пацієнтам і залежним з вираженими змінами психіки.

На відміну від методу Довженка, гіпносугестівна терапія проводиться строго індивідуально, вплив на пацієнта може змінюватися в залежності від особливостей його особистості і картини хвороби.

Гіпнотичне навіювання

Кодування за допомогою гіпнотерапії формує умовний рефлекс на вживання спиртного. Негативна реакція виникає в підсвідомості за рахунок навіювання відрази до алкоголю в стані гіпнозу. Людина перестає мати потребу в спиртному, а при його запах у нього виникає мимовільне огиду.

Навіювання під гіпнозом підкріплюється фізичними маніпуляціями. Гіпнотичний вплив проводиться індивідуально.

Метод відрізняється безболісністю і безпекою застосування. Не використовуються для осіб з психічними захворюваннями.

Медикаментозне кодування від алкоголізму

Цей вид кодування здійснюється за допомогою введення лікарської речовини, несумісний з алкоголем. У результаті хворий повністю припиняє вживати алкоголь. Ефект коду зберігається від декількох місяців до декількох років.

Комбіноване

Передбачає одночасне використання лікарського препарату і психотерапевтичного впливу. Подібний симбіоз застосовується з метою придушення гострого непереборного бажання вживання алкоголю.

Метод розрахований на пацієнтів з високим рівнем мотивації, які взяли самостійне рішення лікуватися без тиску родичів, на людей із збереженим інтелектом.

Спосіб комбінованого кодування передбачає введення ліків, чинного кілька тижнів. Цей препарат пригнічує раптове сильне ваблення до алкоголю, тим самим запобігаючи хворого від зриву в ранній період відмови від алкоголю.

Щоб виключити вживання алкоголю в пізні терміни, необхідно програмування свідомості пацієнта на тверезий спосіб життя і відмова від прийому алкоголю. Для цього використовують навіювання в трансовом стані і НЛП (нейролінгвістичне програмування).

Цей метод впливає на психіку залежної людини з допомогою ліків, пригнічуючи його потяг до алкоголю в перші тижні, і закріплюючи результат на тривалий термін. В його основі лежить програмування психіки на повну відмову від вживання спиртного. При використанні такого лікування повторний рецидив малоймовірний.

Умови проведення кодування

Кодування проводиться при дотриманні наступних умов:

 • Утримання від алкоголю до сеансу. Лікування проводять у тому випадку, якщо пацієнт не вживав спиртне як мінімум три доби.
 • Згода хворого. Вплив з метою позбавлення від залежності допускається тільки з повної згоди пацієнта на лікування. Ефективність результату підвищується, якщо хворий відчуває потребу в порятунку від недуги.
 • Відсутність захворювань, що супроводжуються судомами.
 • Відсутність прогресуючих захворювань з боку серцево-судинної та нервової систем, ураження нирок і печінки.
 • Відсутність вираженого недоумства або психозу.

З чого починається процедура

Будь-який вид кодування починається з бесіди лікаря і пацієнта, під час якої лікар з'ясовує причини, що підштовхнули його клієнта до проведення процедури. Крім того, в ході бесіди лікар вивчає історію хвороби пацієнта, виявляє протипоказання до проведення кодування. Хворий отримує дозвіл на процедуру після того, як лікар переконається в безпеці її проведення для пацієнта і відсутності протипоказань.

Проведення індивідуальної бесіди з пацієнтом

Перед проведенням лікування спеціаліст по кодуванню проводить індивідуальну бесіду, в ході якої розповідає про завдання сеансу і налаштовує клієнта на успішне позбавлення від згубної потягу. Зазначає особистісні особливості хворого, які будуть враховані під час проведення кодування. В ході консультації лікар задає питання, що стосуються не тільки стану здоров'я клієнта, але його особистої та професійної життя.

Діагностика стану здоров'я

Підготовка до кодування включає діагностику загального стану здоров'я пацієнта. В ході сеансу лікар оглядає його і визначає рівень загального стану здоров'я людини. Потім лікар веде опитування на тему наявності травм і хронічних захворювань, з'ясовує причини вживання алкоголю, тривалість алкогольного стажу і був досвід кодування в минулому.

Обов'язково в ході обстеження лікар проводить вимірювання артеріального тиску і прослуховування легенів і серцебиття.

Призначення медикаментозного препарату

Для медикаментозно кодування використовують ряд несумісні з алкоголем препаратів:

 • Продетоксон
 • Вивитрол
 • Препарати групи «Торпедо» - Дисульфірам і Еспераль
 • Алгоминал
 • MST, SIT, NIT

Вибір конкретного виду ліків залежить від стажу алкоголізації клієнта, стану його здоров'я, досвіду кодування, навіюваності і ступеня подолання бажання вживати спиртне.Лікарський засіб приймають у вигляді таблеток, вшивають ампули у м'які частини тіла, роблять внутрішньом'язові або внутрішньовенні ін'єкції. Кожен із способів має свої переваги і недоліки.Самостійний прийом ліків може викликати отруєння.

Читайте про інших методах, як вилікувати алкоголізм.

Внутрішньовенна ін'єкція препарату

Внутрішньовенні ін'єкції вводяться у вену через крапельницю або за допомогою шприца з метою придушення тяги до спиртного. Вони мають антидепресивний ефект, покращують настрій, підвищують працездатність. Надають транквілізуючий ефект, пригнічуючи страхи і тривоги. Разом з тим, вони роблять небезпечним для життя вживання алкоголю.

Про можливі способи лікування алкоголізму можна дізнатися, подивившись відеозапис передачі, що розкриває всі таємниці наркологічних процедур:

Кодування від алкоголізму

Спостереження за станом пацієнта

Після проведення кодування лікар спостерігає за станом пацієнта перші 3-5 годин. Протягом цього часу хворому рекомендовано постільний режим. Лікар відстежує гемодинамічні зміни - швидкість кровотоку, тиск. При необхідності проводиться підтримуюча терапія.

Проведення сеансу кодування від алкоголізму на дому

При певних обставинах кодування проводять вдома. У зв'язку з можливими ускладненнями і відсутністю медичної апаратури не всі наркологи беруться за проведення подібної процедури. Але оскільки попит породжує пропозицію, за підвищену плату деякі досвідчені фахівці виїжджають і на будинок до пацієнтів.

Кодування в домашніх умовах має ряд важливих переваг:

 • Анонімність (усувається страх зустріти знайомих)
 • Звичні, комфортні умови
 • Послуга доступна цілодобово

Звичайний сеанс кодування на дому триває близько двох годин. Контроль стану пацієнта на цьому не закінчується. Лікарі-наркологи продовжують спостерігати клієнта до тих пір, поки цього вимагають показники його здоров'я.

У стаціонарі

Проведення кодування в стаціонарі має набагато більше можливостей, ніж лікування на дому. У стаціонарі лікування проводять різними методами – за допомогою психотерапії або введення ліків пролонгирующего дії. Перед проведенням кодування в стаціонарі можна здійснити комплексне обстеження стояння здоров'я хворого, при необхідності – процедури очищення і детоксикації, що знижує можливий ризик розвитку ускладнень.

Крім того, умови клініки розраховані на перебування пацієнтів, які бажають поправити своє здоров'я і пройти повний курс лікування від залежності.

Наслідки кодування від алкоголізму

Кодування від алкоголізму має певні наслідки. Деякі з них викликають побоювання. В основному наслідки кодування пов'язані з виникненням психічних порушень, які проявляються в безініціативності, млявість або, навпаки, агресивності. Хворий може дратуватися від виду алкоголю. У нього виникає гостре відчуття неприязні до тих, хто вживає спиртні напої. Посилюється відчуття тривоги.

Подібні стани здатні призвести до проблем зі здоров'ям і спровокувати захворювання серцево-судинної і нервової систем, вплинути на зниження потенції. У таких випадках лікар, що проводив кодування, призначає седативні препарати.

У разі зриву можуть з'явитися важкі порушення, які нерідко стають причиною смерті людини.

Однак перспектива позбавлення від пияцтва змушує ризикувати. Результат застосування методик позбавлення від пияцтва багато в чому залежить від оточення хворого, від їх готовності змінити своє життя. Тільки спільні зусилля хворого і його родини здатні привести до позитивного результату і позбавити його від проблем з алкоголем.

Крім перерахованих способів лікування існують і інші. Поділіться своєю історією позбавлення від цієї недуги в коментарях внизу сторінки або розкажіть за лікування від алкоголізму когось із близьких (знайомих).

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!