Розведення курей в домашніх умовах для початківців, як бізнес-ідея

Вирощування курей на дому переважно здійснюється власниками дач і присадибних ділянок. Однозначно, домашні яйця та м'ясо по собівартості набагато дешевше покупних. Однак головна причина, по якій люди вирішуються тримати цих невибагливих птахів – упевненість в якості і натуральності власноруч вирощеної і выкормленной птиці.

З чого почати розведення курей

Щоб завжди мати в холодильнику натуральні домашні яйця і біле м'ясо, необхідно знати, як правильно організувати розведення курей в домашніх умовах. Непрофесійний фермеру потрібно зовсім небагато: бажання розводити курей, мінімальний капітал на облаштування курячої ферми, елементарні знання птахівництва і вільний час для повноцінного догляду за цією самою фермою.

Спочатку слід визначитися, з якою метою ви будете вирощувати курей. В усякому разі, спочатку краще обзавестися мінімальною кількістю особин –спробувати, чи вийде у вас вести таке господарство, адже розведення курей в домашніх умовах для початківців фермерів часто супроводжується певними труднощами. Візьміть для початку всього два десятки курчат. Якщо все вдасться – сміливо збільшуйте поголів'я. Можете навіть спробувати на ньому заробити.

Яку породу вибрати для розведення курей

Щоб почати облаштовувати майбутню курячу ферму, потрібно визначити прийнятну для вас породу курей для вирощування. Яку породу курей краще завести починаючому птицеводу? Підходящий варіант треба шукати, виходячи з того, що ви хочете мати від свого господарства – яйця, м'ясо або те й інше? Сучасне птахівництво налічує велику кількість порід, селекція теж з кожним роком схрещуванням вже існуючі види та представляє нові породи домашніх курей.

Всі існуючі породи птиці поділяються на три види залежно від продуктивності і господарського значення (численні фото порід представлені в інтернеті):

 • Яєчні. Відрізняються найвищою несучістю, досягають зрілості швидко, починають нестися вже з п'ятого місяця життя. При належних умовах і хорошому догляді одна кура-несучка дає понад 3 сотень яєць в рік. Однак вони дрібні – м'яса з них небагато. Найпопулярніші породи – Мінорка, Російська біла, Леггорн, Ломан Браун.
 • М'ясні. Такі кури дуже швидко збільшують свою вагу, за короткий час досягають великих розмірів (курча бройлера у віці 1 місяця набирає до 3 кг живої маси). Несучість в межах середньої норми. Найвідоміші – Орпінгтон, Кохінхіни, Брама, кури-бройлери.
 • М'ясо-яєчні. Найвитриваліші породи курей зі спокійним темпераментом, невибагливі. Годяться в якості несучок і на м'ясо, тому даний вид є оптимальним варіантом для початківців птахівників. Найбільш затребувані на сьогодні –Першотравнева, Суссекс, Виандот, Плімутрок.

Утримання курей у домашніх умовах для початківців

Утримання курей, як частина домашнього господарства, ставить перед початківцям фермером певні завдання. Найперша – облаштування місця проживання для бажаної кількості птахів. Оскільки кури витримують морози до -20 градусів, проблем з будівництвом пташника виникати не повинно: це може бути як окремий курник з будь-якого матеріалу, так і спеціально відведений кут будь-якого господарського приміщення. Наприклад, якщо ви збираєтеся тримати тільки бройлерів, під клітки для тимчасового тримання на сезон можна відвести частину гаража.

Яких би курей ви не розводили, пташник повинен відповідати наступним критеріям:

 • бути просторим, на площу розміром 1 метр квадратний не селити більше 4-5 голів;
 • забезпечувати курям захист від поганих погодних умов;
 • бути облаштованим підлоговими або підвісними годівницями та поїлками;
 • бути світлим, легко очищатися, добре провітрюватися.

Розведення курей-несучок в домашніх умовах

Дуже поширеним способом ведення курячого господарства є утримання курей-несучок в домашніх умовах з причини, що це не дуже затратна, але високопродуктивне господарство. При створенні відповідних умов і забезпеченні належного догляду навіть з нечисленного поголів'я курей можна мати вдосталь м'яса і яєць. Якщо ж збільшити кількість особин до розмірів невеликої птахоферми, продумати і скласти бізнес-план, цілком реально побудувати прибутковий бізнес. Самий простий, не вимагає великих витрат бізнес для початківців – розведення курей-несучок.

Якщо ви вирішите завести несучок для себе або з метою отримання прибутку, потрібно пам'ятати деякі моменти:

 • курям майже всіх порід потрібен постійний вигул – завчасно треба облаштувати выгульную майданчик;
 • взимку курка-несучка не може сформувати яйце і нормально нестися, якщо їй не забезпечити повний світловий день – заздалегідь подбайте про електрифікації пташника;
 • для сну і ночівлі птахів необхідно змайструвати спеціальні сідала;
 • обладнати гнізда, де кура-несучка зможе спокійно нестися, завжди тримати їх чистими.

Розведення бройлерів

Одне з популярних напрямків птахівництва серед фермерів-любителів – розведення бройлерів в домашніх умовах. Оскільки такі кури ростуть дуже швидко, місця, щоб розводити, потрібно небагато, годування може базуватися виключно на покупних кормах, а в підсумку кошти від продажу м'яса в кілька разів перевищують кошти, витрачені на виведення курчат і покупку. Таке господарство вважається птицефермой з високою рентабельністю. Це теж вартий уваги варіант бізнесу для початківців.

Як виростити курчат

Вирощування курчат в домашніх умовах для початківців – посильне завдання і також хороший бізнес для підприємців-початківців. Від природи майже всі кури хороші квочки – курка сама зможе вивести і виростити своє потомство. Від господаря потрібні лише наповнені поїлки-кормушки та підтримання потрібної температури навколишнього середовища на початковому етапі життя курчати. Правда, природний виводок однієї кури-несучки – всього 12-15 пташенят. Якщо вам треба відразу багато курчат, варто обзавестися таким пристроєм, як інкубатор, або купити добових пташенят на великий птахофабриці.

Як доглядати за курми

Догляд за курми – не дуже премудра наука. Він полягає у виконанні наступних умов:

 1. Регулярне чищення і провітрювання пташника.
 2. Температурний і світловий комфорт для високої продуктивності поголів'я.
 3. Чиста вода в поїлках, збалансована їжа в годівницях, адже від якості корму птиці безпосередньо залежить смак м'яса і яєць.
 4. Забезпечення цілорічного вигулу поголів'я на свіжому повітрі в холодну пору – збагачення раціону мінеральними добавками.

Годівля курей в домашніх умовах для початківців

За основу для годування пернатого поголів'я потрібно використовувати базові сухі корми – зерно, кукурудзу, гранульовані суміші зернових і борошняних відходів. Однак у раціоні обов'язково повинні бути присутніми вологі соковиті корми: в теплу пору – всіляка зелень, коренеплоди, а взимку – корнеклубнеплоди, пророщене зерно, харчові відходи.

Недосвідчені початківці птахівники задаються питанням: скільки корму потрібно курці-несушке в день? Взимку одна доросла кура-несучка повинна з'їдати приблизно 250 грамів корму, влітку-навесні добову дозу трохи зменшують із-за наявності свіжої зелені і природних підживлень під час вигулу. Сухі корми повинні складати дві третини добового раціону курей-несучок, вологі мішанки –одну третину.

Профілактика захворювань курей

Кури хворіють рідко, але досвідчені птахівники добре знайомі з ознаками найпоширеніших курячих хвороб. Навіть курячу хворобу лікувати складніше, ніж попередити, тому потрібно регулярно вживати необхідні профілактичні заходи. Профілактика захворювань у курей полягає в дотриманні санітарно-гігієнічних норм при вирощуванні і розведенні птахів, збагачення кормів мінеральними добавками і вітамінами. Найдійовішим засобом боротьби з курячими хворобами вважається риб'ячий жир.

Відео: кліткове утримання курей в домашніх умовах

Розведення курей несучок в домашніх умовах Кліткове утримання курей або підлогове - zolotyeruki

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!