Обробка капусти оцтом від шкідників - ефективні народні рецепти з описом і фото

Уберегти капусту від нашестя комах-шкідників дуже складно. Все частіше городники використовують не промислові інсектициди, а натуральні безпечні засоби. Серед таких виділяють обробку капусти від комах оцтом – ефективний метод позбавлення від дрібних шкідників.

Шкідники капусти

Щорічно, на плантаціях з капустою з'являються комахи, яких приваблюють її соковита, хрустка листя:

 1. Хрестоцвіті блішки – пофарбована в чорний колір переливається, пересувається стрибками. Невелика кількість комах здатне знищити молоду розсаду всього за пару днів.
 2. Капустяна попелиця – характеризується крихітними розмірами, крила відсутні. Вони харчуються капустяним соком. Локалізуються на нижній частині листа.
 3. Слимаки – це равлики, які замість раковини покриті слизом, який захищає їх від пересихання. Шкідники вражають майже всі культури на ділянці – помідори, полуниці, картоплю, огірки, листя винограду.
 4. Гусениці – личинки, які в майбутньому стануть метеликами. За сезон може вилупитися 4-5 поколінь комах, що знищують рослини.
 5. Капустяний листоїд – маленький жучок з довгими вусиками. Тіло і крила його чорного з металевим відливом кольору, на спині тонка пряма лінія.
 6. Білокрилка – невелика комаха, схожа на моль. Відкладає яйця на звороті капустяного листа. Вилупилися личинки висмоктують з рослини сік, аж до в'янення капусти.

Правила обробки

Оцет хороший тим, що не містить отрутохімікатів, не завдає шкоди людині і рослині (при правильному використанні), ефективно бореться з шкідниками, доступний і завжди під рукою. Комахи покинуть грядки, за умови, що дотримані наступні рекомендації:

 1. Для обробок використовують оцет 9%. Для кислоти в чистому вигляді необхідно використовувати інші пропорції. Наприклад, якщо в рецепті використовують 15 мл оцту 9% на літр води, то есенції знадобиться в 10 разів менше на аналогічну кількість рідини.
 2. Для приготування розчину можна використовувати будь-який вид кислоти – рисовий, яблучний, виноградний оцет.
 3. Приготоване засіб необхідно використовувати відразу, т. к. оцет швидко випаровується.
 4. При обробці рекомендується добре зволожити качани і грунт лійкою.
 5. Обробка капусти оцтом від шкідників повинна проводитися рано вранці або ввечері.
 6. Кратність обробок 3 дні.

Обробка від попелиці

Виявити популяції капустяної попелиці можна при ретельному огляді зворотної частини листя, т. к. комахи дуже малі і непомітні. Якщо на ранній стадії розвитку овоча ще можна користуватися промисловими пестицидами, то великі качани можна обробляти отрутою, т. к. незабаром незабаром капуста відправитися на стіл.

Активне поширення попелиці починається у другій половині літа, тому рекомендується проводити профілактичні обробки капусти оцтом. Для приготування робочого розчину необхідно розвести 2 ст. л. оцту двома літрами окропу. Обробка капусти від шкідників проводиться тричі на тиждень, до повного зникнення попелиці.

Від блішки

Блішки вважаються найбільш небезпечними комахами на капустяні грядки, т. к. однієї колонії вистачить 2-3 днів для повного знищення врожаю. Активізуються шкідники навесні, коли температура повітря не опускається нижче 18 С. Боротися з хрестоцвітими блішками потрібно негайно, оскільки вони розмножуються дуже швидко.

Дуже важливо обробляти всі хрестоцвіті культури (капусту, редиску, редьку) одночасно, для того щоб уникнути переселення блошиних колоній.

Для приготування розчину треба 100 мл оцту вилити в 5 л теплої води, добре перемішати. При використанні есенції знадобиться всього 1 столова ложка на вказану кількість рідини. Рослини обприскують вранці, після сходу роси. У землі можуть залишитися личинки блішок, тому рекомендується полити грунт біля коренів капусти.

Від гусениць

Боротьба з личинками і дорослими особинами капустяної білянки буває складною. З вигляду невинна метелик залишає на листках яйця, з яких через кілька днів з'являються гусениці. Доросла особина всього за 3-4 дні може завдати непоправної шкоди капустяній грядці. Гусениці не тільки знищують м'якоть овоча, але і залишають токсичний слід.

Знищувати шкідника резонно тільки до етапу формування качана, т. к. уражені рослини отруєні, не придатні для їжі. Народне засіб з оцту відлякає метеликів, які шукають місце для кладки, і прожене гусениць. Для приготування кошти потрібно у відро теплої води додати 100 мл оцту або 15 мл есенції. Обприскувати грядки в суху безвітряну погоду.

Від слимаків

Слиз, яка залишається після комах небезпечна для рослин – утворюється плівка на поверхні листя, що закупорює пори і призводить до загибелі молодої розсади. Слимаки є рознощиками вірусів, бактерій, небезпечних хвороб не тільки капусти, але і сусідніх овочів.

Для приготування кошти від слимаків знадобляться 15 мл оцту, корінь валеріани, 2 л води. Спосіб приготування:

 1. Коріння нарізати дрібними шматочками, залити склянкою води. Довести до кипіння, вимкнути, настоювати 10-12 годин.
 2. У 2 л води розвести 15 мл оцту і відвар валеріани. Перемішати.
 3. Обприскувати рослини рекомендується пульверизатором. Проводити процедури потрібно ввечері, не менше трьох днів, до повного зникнення слимаків.

Відео

Як боротися з блошкой на капусті. Унікальний рецепт від шкідників на городі для дачників

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!