Посадка полуниці восени: найкращий час для гарного врожаю

Ягідні кущі починають плодоносити лише наступного літа, якщо садити їх навесні. Рослини не встигають за літо зміцніти до такої міри, щоб давати врожай. Виняток становлять дорогі сортові культури, придбані в розплідниках. Посадивши садову ягоду ближче до осені, можна отримати власний урожай за короткий термін.

Чим хороша посадка полуниці восени

Коли висаджувати ягоду – в осінній або весняний час? Багато городників переймаються цим питанням. Обидва способи мають свої переваги. При весняній закладення в грунт культура краще вкорениться, успішніше перезимує. Другий варіант вигідніше з точки зору отримання врожаю. Свіжі ароматні плоди, вирощені на своїй ділянці, можна збирати вже наступного літа, якщо посадити кущики ближче до осені.

Як показує досвід садівників, кінець літа – найкращий час посадки ягідних кущів. Поросль має можливість зміцніти за зиму, підготуватися до плодоношення. Після протяжної зими, коли відчувається нестача корисних речовин, хочеться скоріше отримати смачну, корисну ягоду, вирощену на своїй ділянці. Крім того, культурі простіше освоїтися на новому місці в ґрунті, прогрітій за літні місяці. З цих причин посадку краще проводити ближче до осені.

Коли пересаджувати полуницю в осінній період

Щоб влітку отримати багатий врожай, слід правильно вибрати час закладення ягідних кущів в грунт. Коли садити полуницю восени? Щоб поросль встигла прижитися до настання холодів, потрібно вибрати час, коли погода ще тепла, а спека вже спадає. Ягідні кущі треба садити так, щоб вони встигли зміцніти, прижитися в новому грунті. Рослини формують плодові бруньки, накопичують ресурси для успішної зимівлі до настання зими.

В який час доби проводиться осіння посадка полуниці

Коли розсаджувати полуницю? Якщо планується закладення рослин в грунт, денна температура повітря не повинна бути високою. При жаркій погоді кущі краще не садити. Добре, якщо напередодні пройде короткочасний дощ. Коли садити полуницю восени? Вечір або похмурий день – вдалий час для закладення ягідних кущів в землю. Призахідне сонце не буде палити листочки розсади до ранку. Вологе повітря допоможе акліматизуватися, прижитися на новому місці, піти в зростання.

Для успішної закладення молодих пагонів у грунт важливо:

  • Уважно вибирати розсаду для розведення. Слід садити життєздатну поросль з розвиненою кореневою системою і рівними, здоровими листочками.
  • Вирощувати саджанці, при необхідності захистивши їх від холоду укривним матеріалом: поліетиленовою плівкою чи агроволокном.
  • Розправляти коріння рослин, не допускаючи їх деформації.
  • Прикопувати саджанці в лунках так, щоб їх стебла залишилися нагорі, а підземна частина виявилася прихована.

Як вибрати терміни посадки полуниці восени

Коли краще садити полуницю? Початок серпня – це ще розпал літа. Спекотна погода ускладнює адаптацію. Виключення складають сорти, призначені для ранніх строків осінньої посадки. У вересні погода ще тепла. З іншого боку, полуничною розсаді потрібен час, щоб пристосуватися до нового місця до настання перших заморозків. Холод жовтневого вітру здатний погано позначитися на розведенні культури і навіть знищити її. Коли потрібно садити полуницю восени? Найкраща пора для цього – період між кінцем серпня і останніми днями вересня.

Навіщо потрібна пересадка полуниці на нове місце

Не рекомендується постійне розведення культури на одній грядці. В таких умовах садова ягода через 4 роки починає давати поганий урожай. За цей період в землі накопичуються хвороботворні бактерії і грибки, що представляють загрозу для полуничних кущів. Рослини стають старими, хворими з-за активізувалися шкідників. Грунт виснажується настільки, що про отримання багатого врожаю можна забути.

Ситуацію може виправити зміна місця розташування ягоди. Коли пересадити полуницю? Восени простіше викроїти час для роботи. Поросль встигне вкоренитися до настання холодів, дасть урожай наступного літа. Щоб вибрати нову грядку, потрібно врахувати уподобання непосидючій культури. Насамперед, грунт повинна бути поживною, родючим. При необхідності можна внести добрива. Культура, яка ризикує згоріти під палючим сонцем, буде краще рости трохи затіненій. Хороший варіант – посадити ягідні кущі серед молодих дерев та чагарників.

Відео: пересадка полуниці восени

Осіння посадка пересадка полуниці

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!