Як перевести телефон у тональний режим - що це таке

Нерідко при зверненні в службу підтримки чи дзвінку по гарячій лінії абоненту настійно пропонується перейти на тоновий режим, наприклад, при наборі додаткового номера абонента. Найчастіше це відбувається при спробі подзвонити за багатоканальним номером, що передбачає натискання цифр на трубці телефону для підтвердження вибору. Розібратися в таких нюансах неважко навіть новачкові.

Що таке тональний режим телефону

Телефонний зв'язок – штука складна, але, разом з тим, шалено цікава. З цієї причини, перед тим, як перевести телефон у тональний режим, варто розібратися в його суті, і розглянути, які ще варіанти набору є. Телекомунікаційні технології з кожним роком відходять далеко вперед, і вже зараз сучасні апарати підтримують тільки тоновий тип. Для пристроїв, випущених раніше, як і раніше доводиться здійснювати перехід між двома:

 • імпульсним, що передбачає замикання телефонної лінії особливим чином, де кожна набираемая цифра відповідає кількості імпульсів.
 • тональним, використовують аналоговий сигнал, щоб набрати потрібну комбінацію цифр.

Користувач, не розбирається в тонкощах даної теми, зможе відрізнити ці способи введення цифр на слух. Згадайте старі дискові телефони: при прокручуванні диска ви чули якісь клацання, що розрізняються в залежності від цифри. Деякі пристрої, випущені навіть 10-15 років тому, до цих пір мають можливість переходу на імпульсний режим. Інший спосіб введення видасть себе різницею висоти сигналу, яка буде залежати від натиснутої клавіші. Перевага тонального цифрового введення над імпульсним полягає насамперед у швидкості дозвону і з'єднання з абонентом.

Тональний режим на стаціонарному телефоні

З плином часу і розвитком внутрішніх телефонних мереж, відмова від застарілого імпульсного набору виглядає цілком логічним. Багатофункціональні офісні телефони, схожі з тими, що випускає фірма Avaya, навіть не мають можливості зміни режиму. Це і зрозуміло, оскільки у великих фірмах робота кипить постійно, і швидкість дозвону до клієнта чи партнера важлива.

Домашні ж пристрої змусять перейматися питанням, як включити тональний режим на телефоні. Наприклад, список характеристик провідної моделі апарату Panasonic свідчить про наявність обох варіантів. В окремих випадках для переходу між ними натискання кнопок недостатньо, і слід звернутися за допомогою в компанію, що надає послуги зв'язку. Помилково вважати, що абсолютно все радіотелефони, на відміну від дротяних, мають тільки тоновий набір. Апарати Voxtel серії Select підтримують обидва способи передачі телефонного номера.

Тональний режим на мобільному телефоні

Дзвінки на міжміські телефонні гарячі лінії, де доводиться довго прослуховувати автовідповідач, вигідніше здійснювати з мобільного. Більшість пристроїв оснащено тільки одним способом введення, тому питання, як перевести мобільний телефон у тональний режим, не виникає. Для перемикання на внутрішню лінію потрібного оператора потрібно натискати клавіші з певними цифрами, що є можливим тільки при тоновому варіанті. Людина, набирає номер колл-центру, почує характерний сигнал, який означає, що зв'язок встановлено з обраним оператором.

Імпульсного з'єднання на мобільних ніколи не було, оскільки це особливість телефонних мереж для стаціонарних пристроїв, так і модернізація російських АТС дозволила відмовитися від цього варіанту назавжди. Однак може знадобитися не перехід між способами введення, а включення потрібного виду з'єднання, виключеного з яких-небудь причин. Без залучення даної функції деякі апарати не дозволять набрати номер.

Як перевести мобільний телефон у тональний режим

Якщо відповідати на це питання узагальнено і стосовно до кожного гаджета, але відповідь тут одна – ніяк! За замовчуванням підтримують і працюють в тоновому режимі всі телефони і інших варіантів вибору в них не передбачено. Однак з правил бувають винятки: перевести на інший набір не можна, але можна просто вимкнути наявний тоновий. Дана інструкція пояснює, як перейти в тональний режим на мобільному телефоні з сенсорним управлінням:

 1. Наберіть телефонний номер.
 2. Як тільки встановиться з'єднання, викличте екранну клавіатуру.
 3. Натисніть клавішу «зірочка» або «плюс». Для різних моделей гаджетів може знадобитися утримувати ці кнопки деякий час.

Цей алгоритм буде дієвим і для володарів кнопкових телефонів. Тут ситуація навіть дещо простіше: відкривати клавіатуру на екрані не знадобиться. Додзвонившись за набраним номером і почувши прохання про включення тонального введення, який ймовірно був вимкнений, вам потрібно тільки натиснути і утримувати одну з клавіш (як правило це «зірочка», «решітка» або «плюс») до характерного сигналу.

Переклад стаціонарного телефону в тональний режим

Внутрішнє пристрій домашніх міських пристроїв зв'язку, як і телефонних ліній, визначає вибір способу зміни режимів. У більшості випадків це можна зробити, не залишаючи меж квартири або приватного будинку. Як переключити телефон у тональний режим класичним способом описано в наступній інструкції:

 1. Підніміть трубку телефону, якщо він у вас провідний або натисніть клавішу виклику на радіотелефонах.
 2. Секунду утримуйте кнопку із зірочкою.
 3. Спробуйте натискати клавіші: якщо вони видають звуки, різні за тональністю, то все зроблено вірно.

Інший варіант підійде лише для деяких моделей:

 1. Огляньте трубку з усіх сторін на предмет розташування на ній додаткових важелів.
 2. Якщо ви помітили перемикач з латинськими літерами P і T, що означають імпульсний і тоновий набір, то переведіть важіль в положення T.
 3. Здійснити перевірку можна шляхом натискання цифрових кнопок.

Відео: тональний режим

Тональний набір

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!