Бездротова зарядка своїми руками
Трапляються ситуації, коли мобільний гаджет майже відключився, а рідний зарядки під рукою немає або відсутня електрика. Тоді деякі знання допоможуть вирішити цю проблему: новий винахід – бездротова зарядка, виготовити її можна і своїми руками. Вона зручна у використанні, навіть якщо автозарядки поблизу немає.
Можна зробити зарядний пристрій своїми руками
Відповідь на це питання позитивний. Виготовити його може кожен, хто має елементарні уявлення про властивості проводів і струму. Перед тим як створити подібну конструкцію своїми руками, потрібно подбати про наявність всіх матеріалів – діода і мідного дроту. В якості корпусу може служити будь-яка коробка з пластику, наприклад, від CD диска. Знадобляться і транзистори (біполярні чи будь-які інші), бажано польові – вони зроблять зарядку акумулятора більш швидкою. Всі інші інструменти є в кожній квартирі, включаючи клей і ножиці.
Як працює бездротова зарядка
Принцип роботи такого типу зарядки заснований на індукції, властивості котушки передавати електричний струм при контакті з приймачем. При підключенні до будь-якого джерела живлення пристрій стає осередком перпендикулярного магнітного поля. Якщо розташувати дві котушки недалеко один від одного, одну з них при цьому підключити до будь-якого джерела живлення, у другій з'явиться напруга певної сили й енергія для мобільника. Даний ефект можливий, якщо ці дві котушки ніяк не стикаються один з одним. Бездротова зарядка своїми руками – реальність.
Як зробити зарядку для телефону
Виготовити портативний бездротовий зарядний пристрій своїми руками зможе майже кожен, дотримуючись інструкції. Весь процес складається з двох частин: виготовлення передавача (внутрішня частина) і приймача (зовнішня частина). Перша з них є окремою, друга ж встановлюється в телефон. Зручність такого рішення в тому, що зарядку можна завжди взяти з собою.
Пристрій передавача:
- Заздалегідь необхідно підготувати оправу з діаметром від 7 до 10 см. На неї намотати близько 40 витків дроту (виключно мідної, діаметр якої 0,5 мм), не забувши зробити відвід посередині після 20 кіл. Для цього провід скрутити, зробити відвід і продовжити обмотку.
- Підключити транзистор абсолютно будь-якого номіналу до кінця котушки і до відведення. Якщо при цьому використовується пристрій прямої провідності, то при підключенні необхідно змінити полярність.
- Встановити в пластикову коробку з-під диска або будь-яку іншу. Закрити.
- Пристрій, що передає електрику, готово.
Пристрій приймача:
- На відміну від передавача, має плоский вигляд. Складається з 25 витків, при цьому дріт потрібно брати трохи тонше, в діапазоні 0,3-0,4 мм. Поступово приймач потрібно зміцнювати суперклеєм.
- Контур відокремити від пластмасової основи, на яку був намотаний, використовуючи при цьому ножа.
- Підключити його через діод (краще всього підійде високочастотний кремнієвий) і прикріпити до акумулятора зверху. Для стабілізації напруги використовується конденсатор.
- З'єднати з роз'ємом зарядки. У деяких випадках це можна зробити прямо з акумулятором, однак датчик наповненості батарейки не буде працювати.
- Закрити задню кришку мобільника. Приймальний пристрій готове.
Щоб скористатися зарядкою, мобільний телефон потрібно просто покласти зверху на передавач. При цьому потрібно стежити за датчиком на екрані смартфона. Є й інша схема цього пристрою з використанням підсилювача напруги і резистором. Така бездротова зарядка своїми руками теж може реанімувати мобільник без електрики, але її рекомендується використовувати тільки досвідченим майстрам.
Мінуси використання пристрою
З першого погляду може здатися, що зарядний пристрій для телефону своїми руками – ідеальний варіант, і не варто витрачатися на дорогі магазинні аналоги. Саморобні зарядки мають деякі недоліки, наприклад, процес триває набагато довше, оскільки потужність невелика. Цей мінус не найстрашніший, але завжди є ризик переплутати полярність транзистора. У кращому випадку мобільний телефон просто не буде заряджатися, в гіршому – зіпсується: може статися перегрів, так і пристрій, виготовлений своїми руками, вийде з ладу.
Відео: як зробити бездротову зарядку для телефону
Бездротова зарядка своїми руками.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!