Норма глюкози в крові у жінок

Без енергії організму складно підтримувати життєво важливі процеси, тому треба стежити за вуглеводним обміном. Про його стан повідає показник цукру. Яка норма глюкози в крові у жінок? За рахунок чого циркулює по судинах джерело енергії переходить грань, викликаючи небезпечні захворювання? Існують кілька клінічних способів, які допомагають виявити вміст глюкози і успішні методики для приведення важливого показника в норму.

Як перевірити рівень цукру в крові

Для отримання об'єктивного результату знадобитися зробити клінічні аналізи. Лабораторний метод дослідження припускає, що найшвидший спосіб виявити рівень концентрації джерела енергії для всього організму – взяти кров з пальця. При деяких обставинах, щоб поставити точний діагноз є ймовірність, що лікар направить здавати кров з вени. Аналізи на виявлення рівня глюкози проводяться або натщесерце або після їжі, а результати порівнюються з нормою.

Домашній спосіб виміряти рівень життєво важливої речовини – глюкометр. Зручний, швидкий і простий метод не завжди є точним. Помилки при експрес-аналізі виникають завдяки взаємодії повітря з чутливою зоною тест-смужок. Якщо тубус портативного приладу не був щільно закритий, то необоротна хімічна реакція призводить до спотворення результату, і вважатися достовірним такий експрес-аналіз не може.

Нормальні показники у жінок

У визначеній дозі глюкоза життєво необхідна організму для підтримки енергії. Якщо нормальний поріг перевищено або, навпаки, відзначається недостатній рівень, то це здатне спровокувати початок серйозного захворювання або підтвердити його розвиток. Тому треба визначити норму глюкози в крові у жінок, а потім порівняти з загальноприйнятими даними: нормальний рівень цукру в крові у дорослих становить діапазон від 3,3 до 5,5 ммоль/л. Все, що виходить за межу вимагає уважного аналізу з врахуванням вікового фактору, особливо після 50 років.

Таблиця вмісту глюкози в крові за віком

Вік жінки

Норма цукру (ммоль/л)

до 50 років

3,3 – 5,5

від 51 року до 60 років

3,8 – 5,8

від 61 року до 90 років

4,1 – 6,2

від 91 року

4,5 – 6,9

Причини відхилення від норми

Стрес, шкідливі звички, погане або неправильний режим харчування – це поширені фактори, що викликають відхилення. Іншими причинами можуть стати: тривалий прийом лікарських препаратів, опіки, інфаркт і порушення обміну речовин. Короткочасне відхилення концентрації глюкози іноді спостерігається у вагітних. Аналізи допомагають визначити більшу чи меншу ступінь відхилення відносно норми глюкози в крові у жінок. На підставі даних потрібно вибрати методику, щоб підняти або знизити рівень джерела енергії до норми.

Підвищений вміст цукру

Гіперглікемія або коли вміст глюкози перевищує норму – це небезпечний сигнал, застережливий про серйозних захворюваннях. Від чого підвищується цукор в крові? На короткий термін зростання показник здатний спровокувати сильний стрес, але при курінні або неправильному харчуванні підвищений цукор в крові може сигналізувати про ендокринних порушеннях, цукровому діабеті, панкреатиті, пієлонефриті.

Якщо результати аналізу виявили, що норма цукру в крові у жінок перевищена лише злегка, то це не привід для сильного занепокоєння. Сильний біль, страх або надмірна фізична активність – ось чому спостерігається підвищений вміст глюкози на нетривалий час. Набагато серйозніша ситуація, коли норма перевищена значно і це відхилення носить затяжний характер. Інтоксикація організму, порушення роботи внутрішніх органів, а з цим і початок тяжких хронічних захворювань – ось наслідки гіперглікемії.

Зниження норми

Гіпоглікемія – це низький рівень концентрації глюкози, який теж здатний досягати критичних позначок і чинити серйозний вплив на здоров'я. Гепатит, цироз, рак шлунка, аденома і деякі інші захворювання, для яких знижений показник джерела енергії – основний симптом. Здорові люди стикаються з проблемою зниженою глюкози набагато рідше, ніж з гіперглікемією. Спровокувати перенапруження, коли підшлункова залоза підсилює вироблення інсуліну, здатне надмірне вживання солодощів.

Симптоми гіпоглікемії:

  • підвищена пітливість;
  • різка слабкість;
  • прискорене серцебиття;
  • тремтять кінцівки;
  • сильне почуття голоду.

При критичному зниженні концентрації цукру спостерігається порушення психіки аж до втрати свідомості. При такій формі відхилення від норми настає гіпоглікемічна кома, тому при найменших перших ознаках таким жінкам треба з'їсти цукерку, щоб швидко відновити рівень концентрації цього життєважливої речовини. Ось чому при виявленні діагнозу за допомогою лабораторних досліджень хворим гіпоглікемією лікарі настійно рекомендують носити з собою цукерки.

Відео: як здавати аналіз крові на цукор

Лабораторні методи дослідження допомагають точно визначити концентрацію глюкози, як необхідного для організму речовини. Але важлива не тільки правильна діагностика, яка допомагає виявити, що глюкоза знижена в крові, допустимий рівень або високий, а також дії, що передують здачі аналізу. Що потрібно зробити або чого варто уникати перед тим, як піти на обстеження? Корисні рекомендації цього відеоролика допоможуть дізнатися тонкощі, щоб результат вийшов достовірним, і яка норма цукру в крові, знання про яку позбавлять від зайвого занепокоєння.

Аналіз крові на глікований гемоглобін

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!