Що таке гемангіома хребта і як її лікувати

Згідно з даними статистики, після серцевих хвороб, онкологія стоїть на 2 місці з причин смертності росіян. Що за страшний недуг – гемангіома хребта? Чи можливо вилікуватися від нього? Захворювання нерідке, зустрічається у кожного десятого, переважно у жінок. Читайте про причини її появи, симптомах, основних осередках ураження, а до того ж ви дізнаєтесь про інноваційні методи лікування і профілактики цього захворювання.

Що таке гемангіома хребта

Гемангіома тіла хребця є пухлиною, формується в одному з них. Існують злоякісні утворення – тоді прогнози на зцілення, на жаль, невеликі. Однак, якщо судинний вузол доброякісний, при своєчасній діагностиці і відповідному лікуванні, людині необхідно боротися за здоров'я. Точні причини виникнення недуги не з'ясовані. Швидше за все, це генетично закладено в організмі ще в момент народження. Може протікати безсимптомно. Патологія, в основному, вражає нижньо-грудний і верхньо-поперековий відділи.

Шийного відділу

Гемангіома шийного відділу хребта – вид пухлини, що вражає тіла хребців шиї. Зустрічається рідше, згідно з дослідженнями, ніж інші види, приблизно в 1% всіх випадків. Про розвиток новоутворення в цій області може сигналізувати непередбачувана гострий біль у шиї. Виникла пухлина має свій негативний вплив, що виникає компресія спинного мозку, його корінців.

Грудного відділу

Поразка цієї ділянки хребта зустрічається, як правило, у 6 хребці. Являє собою доброякісне новоутворення, яке збільшується за рахунок новостворених судин різних величин. У більшості випадків захворює один хребець, набагато рідше – два і більше. Як правило, виникає гемангіома тіла хребця th12. Така хвороба, як гемангиоматоз, при якій понад 5 хребців одночасно з пухлинами, зустрічається дуже рідко.

Поперекового відділу

За даними досліджень, гемангіома поперекового відділу займає друге місце за поширеністю після захворювання грудного відділу. Чому позвонковый сегмент схильний до цього недугу? Причина появи однозначно не встановлена. Можливо, з-за того, що кровоносну судину неповноцінний вже при народженні у цьому сегменті. Ця хвороба – гемангіома тіла хребця l2 – в ряді випадків протікає безсимптомно, пухлина росте повільно. Найчастіше гемангіома тіла хребця l3 виявляється у пацієнтів з 30 до 60 років, виявляється випадково, в ході диспансеризації.

Небезпечні розміри гемангіоми

Гемангіома у дорослих розростається повільно, але при цьому руйнує хребці. Спровокувати зростання новоутворення можуть вагітність, травми, фізіологічні зміни організму у літніх людей. Кістковий елемент порушується, тканина втрачає свою цілісність і, навіть при незначному навантаженні, може призвести до перелому. Гемангіома диска хребця до 1 см вважається для організму небезпечною і не потребує лікування.

Як лікувати гемангіому в хребті

Існує достатня кількість методів надання медичної допомоги для лікування цієї недуги. Визначитися з вибором повинен допомогти лікуючий лікар. Ось найпоширеніші:

 1. Променева терапія (опромінення, застосовується на початкових етапах).
 2. Емболізація (введення лікарської рідини хворий хребець, може рецидировать).
 3. Алкоголізація (вплив етанолом, великий ризик ускладнень).
 4. Вертебропластика (найбільш ефективний і безпечний enter кісткового цементу»).
 5. Хірургічне втручання (крайній випадок при ускладненому перебігу).

Народними засобами

Найчастіше народні рецепти лікування хвороб бувають у кращому разі марними, а ось в гіршому – небезпечними. В даному випадку ефективність лікування залежить від своєчасності діагностики пухлини. Народне лікування гемангіоми хребта може спровокувати зростання новоутворення, у зв'язку з тим, що використовуються тонізуючі засоби. Стан пухлини може погіршитися, тому, необхідно обов'язково узгодити свої дії з лікарем. У лікуванні використовуються такі рослини:

 • Півонія (застосування водного настою часто використовується в лікуванні пухлин).
 • Будяк (водний настій).
 • Калина (водний настій ягід).

За допомогою операції

Лікування даного захворювання хребта здійснюється, в тому числі, і за допомогою хірургічного втручання. Цей метод застосовується у випадку, коли пухлина вже великого розміру і збільшується в розмірах. В уражене місце хребця під місцевою анестезією робиться прокол, через який вводиться спеціальний «цементуючий» розчин. Хід операції контролюється під рентгеном, так видно навіть незначні дрібниці.

До якого лікаря звернутися

Такий симптом, як больові відчуття в хребті, вимагає огляду лікаря. До кого ж звернутися? Для початку потрібно записатися на консультацію до невролога або ортопеда. Після обстеження, у разі необхідності і щоб підтвердити цей діагноз, спеціаліст перенаправить хворого до нейрохірурга. Тільки цей лікар призначить необхідний метод лікування.

Протипоказання при гемангіоми

Якщо хребет вражений такою недугою, як гемангіома, то категорично забороняється будь-який вплив на нього:

 • Будь-яка фізична навантаження, спорт.
 • Масаж.
 • Мануальна терапія.

Хвороба швидко руйнує кісткову щільність тканини, тіло хребця, робить їх крихкими і вразливими. Тиск на хвору область може призвести до перелому і інших неприємних наслідків. Особливу увагу на ці запобіжні заходи варто звернути людям, що страждають ще й остеопорозом. Будь-яка рухливість – тільки з дозволу лікаря, під його контролем.

Відео про лікування гемангіоми хребта

Інформація про захворювання та його лікування, яку ви побачите у відеоролику нижче, буде надана в формі детального відповіді на питання однієї з пацієнток центру в. І. Дикуля «Лосиний острів». Доктор Мутин І. Н. докладно викладе основи інноваційних і ефективних прийомів лікування такої хвороби, як гемангіома диска хребта. Дізнайтеся, який метод порекомендував кандидат медичних наук пацієнтці як найприйнятніший.

Гемангіома хребта. Питання-відповідь.

Відгуки про лікування

Ірина, 43 роки минулого року сама зіткнулася з цією проблемою, під час МРТ. Спочатку дуже злякалася, побігла до лікаря. Невропатолог заспокоїла, що розмір 7 мм не небезпечний. Гірше, коли розмір більше, тоді хребець стає дуже вразливим. Ось тоді можна ні масаж, ні до мануальника ходити. А з таким розміром – це дозволено. Роблю массажики, голова так менше болить.
Микола, 56 років Під час профогляду на роботі лікарі виявили гемангіому. Син знайшов інформацію через інтернет, надивилися страшних фото. Звернувся в спішному порядку до ортопеда, той відправив до нейрохірурга. Після обстеження, вирішили зробити мені вертебропластику. Все пройшло швидко, безболісно. Про болі спини забув, все добре.
Марія, 60 років Довго мучилася болями в спині, лікарі не могли розібратися, що ж таке. Потім з'ясувалося, що гемангіома хребця вже великого розміру. Зробили операцію кілька років тому. Минулого місяця на тому ж місці з'явилася пухлина. Поки маленька, не така небезпечна для здоров'я, але я дуже засмутилася. Буду спостерігати.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!