Чи можна бігати при геморої - дозволені фізичні навантаження і протипоказання в гострій формі

Більшість пацієнтів задаються питанням, чи можна бігати при геморої, і наскільки біг, як фізичне навантаження, небезпечний при загостреннях. Оскільки дане захворювання є хронічним, важливо уникати вкрай неприємних і хворобливих рецидивів. Перш ніж починати тренування, важливо розібратися, як біг і геморой взаємопов'язані, і чого варто остерігатися пацієнту.

Фізичні навантаження при геморої

Щоб стимулювати венозний кровообіг і запобігти розвиток застою крові, при наявності гемороїдальних вузлів лікарі рекомендують бігати. Мова йде не про підвищених фізичних навантаженнях, біг в повільному темпі – відмінний профілактичний захід при хронічному геморої. Запорука ефективного лікування – правильно вибрати техніку, взяти за правило регулярність занять. Вибираючи манеру бігу на різних дистанціях, важливо відштовхуватися від поставленого діагнозу, специфіки патологічного процесу.

Гостра форма

У стадії рецидиву такий фізичним навантаженням можна тільки нашкодити здоров'ю, тому свої тренування тимчасово доведеться відкласти, а дотримуватися переважно медикаментозного лікування. В якості альтернативи можна подумати про аматорських заняттях плаванням, що особливо актуально для зміцнення судин прямої кишки. Якщо ж пацієнт любить бігати, то перевагу бажано віддавати бігові на далекі відстані, але не в період гострого больового синдрому. Інакше можна спровокувати розвиток ускладнень з вкрай неприємними наслідками для здоров'я.

Хронічний геморой

У медичній практиці пацієнти частіше стикаються з хронічною формою характерного недуги, де гострі періоди змінюються довгоочікуваної ремісією. Якщо загострився геморой, бігати не рекомендується. А ось для профілактики загострень і зміцнення черевних м'язів — це найкращий вид фізичного навантаження у комфортною для пацієнта обстановці. Спочатку рекомендується бігати на короткі дистанції, але у міру підвищення фізичної підготовки свідомо їх подовжувати.

Чи можна бігати з гемороєм

При анальних тріщинах і геморої можна бігати, хоча такі заняття можуть доставляти пацієнту незначний дискомфорт. Перш ніж почати старанні тренування, рекомендується звернутися до лікаря, визначити їхню цінність і актуальність для підірваного здоров'я в конкретному випадку. Якщо людина не любить бігати, в якості альтернативи можна вибрати спортивну ходьбу, головне – регулярні фізичні навантаження.

Користь для організму

При перших проявах геморою потрібно негайно звернутися до спорту. Якщо регулярно бігати, можна усунути застійні явища в малому тазі, стимулювати локальне кровообіг. Крім зазначеного лікувального ефекту, колосальна користь бігу для здоров'я пацієнтів при геморої представлена нижче:

 • усунення хронічних запорів;
 • зміцнення м'язів черевного преса;
 • відновлення кровотоку в прямій кишці;
 • усунення застійних явищ;
 • зниження інтенсивності патології при кровотечах;
 • стійкий ефект живлення тканин життєво необхідним киснем;
 • скорочення числа нападів;
 • ефективна профілактика тромбозу;
 • стійкий протизапальний ефект;
 • прискорене загоєння тріщин анального отвору.

Біг при геморої - техніка виконання

Ранкові пробіжки сприяють оздоровленню всього організму і одночасно діють локально. Бігати доречно для Ефективного лікування анальних тріщин і геморою, головне – правильно вибрати техніку бігу. Спочатку це заходження на короткі дистанції, але їх протяжність поступово збільшують залежно від фізичної підготовки пацієнта. Ось цінні рекомендації, якщо на запитання лікаря, чи можна бігати при хронічному геморої, одержано ствердну відповідь. Отже:

 1. Бігати потрібно щодня, причому тривалість пробіжки повинна варіюватися в межах 15 – 20 хвилин. Проктологи не забороняють два добових підходу – вранці і ввечері.
 2. Взуття належить вибирати зручну, а одяг з натуральних матеріалів, що не порушують тепловий обмін і не сковує руху.
 3. Починати бігати повільно, поступово нарощуючи темпи. При появі задишки обов'язково змінити біг на швидку ходьбу.
 4. Не рекомендується різко зупинятися і сідати, інакше збільшується непотрібне навантаження на серце.
 5. Вдих потрібно робити носом, повноцінний вихід – ротом, обов'язково контролювати власне дихання.
 6. Не можна здійснювати пробіжки на порожній або повний шлунок, важливо дотримуватися лікувального харчування при хронічному геморої.
 7. Техніка бігу повинна бути плавною і послідовною. Наприклад, спочатку потрібно наступати на п'яту, потім плавно переходити на носок для рівномірного розподілу навантаження.

Бігати рекомендується на свіжому повітрі, збагачуючи клітини крові киснем. При відчутті нездужання, потрібно в терміновому порядку припинити подальші тренування, звернутися до лікаря. Часовий інтервал пробіжок збільшують поступово, даючи організму можливість звикнути до нових навантажень. Такі заняття на свіжому повітрі бажано проводити щодня.

Обов'язкова розминка перед початком пробіжки

Починати рекомендується бігати зі спортивної ходьби, яка виступає в ролі обов'язкової розминки. Необхідно налаштувати організм на подальшу роботу, запустити кровообіг і обмінні процеси на клітинному рівні. Спочатку можна швидко пройтися 500 метрів, при цьому виконати пару загальних фізичних вправ для розігріву м'язів, а потім перейти до основної частини тренування – бігти, але не швидко.

Поступове збільшення навантаження

Перший день рекомендується бігти 1 – 2 кілометри, обов'язково неспішним темпом. Це час, коли м'язи звикають до нової фізичної навантаженні, і ризик загострення геморою мінімальний. Як тільки м'язовий корсет адаптувався, саме час нарощувати темпи, але робити це виключно в стадії ремісії основного захворювання. Таким способом можна і профілактику геморою забезпечити, і тіло тримати в підтягнутою формі (що теж не завадить).

Чергування темпу

Дистанції при бігу повинні бути короткими, але численними. Наприклад, на початковому етапі лікарі рекомендують 5 хвилин бігти в повільному темпі, потім 2 хвилини приділити спортивній ходьбі. В такому випадку навантаження на серце розподіляється рівномірно, скорочується ризик рецидиву геморою від непосильних вантажів. Перший час бігати можна 15 – 20 хвилин, але з часом збільшувати часовий інтервал до 40 хвилин.

Контроль за диханням

Коли людина бігає, дихання повинно бути не заплутаним, а рівним. Це говорить про те, що він все правильно робить, не шкодить власному здоров'ю. При геморої завдання пацієнта не змінюється. Важливо робити вдих носом, тоді як видих – через рот. До такої техніки потрібно звикнути, але вона реально працює – знижує підвищену навантаження на міокард.

Протипоказання занять бігом при геморої

Не завжди бігати при геморої корисно для здоров'я. Лікарі акцентують увагу на тих випадках, коли такого роду пробіжки тільки шкодять здоров'ю, можуть викликати рецидив основного захворювання. Багато залежить і від техніки виконання підходів, тривалості тренування. Якщо говорити про протипоказання, медичні обмеження поширюються на наступні клінічні картини і великі патології:

 • стадія рецидиву хронічного геморою;
 • прогресуюче ожиріння одній із стадій;
 • підвищений артеріальний тиск;
 • хронічні хвороби серцево-судинної системи;
 • рецидивуючі патології суглобів і хребта.

Відео

Чи можна займатися спортом при геморої?

ЧИМ КОРИСНИЙ БІГ

Відгуки

Олена, 42 рокиУ мене геморой хронічний вже кілька років, рятуюся від нападів тільки ранковими пробіжками по парку. Таке спільне лікування мені порадив лікар. Кров швидко приливає до органів малого тазу, і гемороїдальні вузли в моєму випадку рідше запалюються. Ще щодня дотримуюся правил лікувальної дієти. У комплексі відмінно допомагає.
Катерина, 34 рокиПісля других пологів несподівано з'явився геморой. Для його усунення, я не бігаю, але і регулярно приймаю контрастний душ, не вживаю в раціоні жирну і гостру їжу. З такою недугою жити можна, головне – не провокувати загострення. Якщо бігати вранці, то кількість нападів скорочується, і можна надовго забути про специфіку геморою.
Олена, 41 рікЯк тільки починаю бігати вранці, геморою відразу загострюється. Не розумію, що я неправильно роблю. Начебто бігаю не швидко, але після таких пробіжок походи в туалет перетворюються на тортури. Так що мені краще підтримувати захворювання медикаментозними методами і дієтою, а не влаштовувати сумнівні експерименти з власним здоров'ям.
Ганна, 32 рокиПри хронічному геморої дуже корисно бігати. У моєму випадку це ефективний спосіб нормалізувати порушене травлення. Наприклад, дуже швидко пройшли запори, так і відчуття тяжкості шлунка теж залишилося в далекому минулому. Сам геморой повністю не зник, але про себе нагадує набагато рідше, і найголовніше для мене – більше не болить.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!