Гімнастика при грижі поперекового відділу хребта

Проблеми зі здоров'ям можуть стати відмінним приводом зайнятися спортом. Міжхребцева грижа поперекового відділу – серйозне захворювання, але це не вирок. Операція є крайньою мірою, а її наслідки непередбачувані. Перед тим як зважитися на операцію, варто випробувати більш щадні методи. Вправи при грижі поперекового відділу хребта покликані позбавити від недуги, поліпшити загальний стан. Медикаментозна терапія не здатна вилікувати остеохондроз, а спрямована лише на зменшення болю.

Які вправи робити при поперековій грижі хребта

Лікувальна гімнастика для хребта при правильному і систематичному виконанні здатна позбавити від недуги. Така фізкультура – показання більшості людей, а схвалення лікаря в даному випадку – необхідна міра, так як індивідуальні особливості крижово-поперекового відділу, існуючі протипоказання здатні внести невеликі корективи в стандартний курс. Ймовірність того, що ваш лікар виявиться консервативним і буде наполягати на операції, не виключена, але вибір за вами. Вправи для спини при грижах хребта:

 1. М'язовий корсет служить надійним захистом хребта. Ляжте на тверду поверхню. Ноги для зручності зігніть. Витягніть руки вниз. Напружте прес, потримайте 10-15 сек. Зробіть 10 повторів.

 2. Ляжте. Напружте і підніміть сідниці, затримайтеся 15 секунд. Зробіть 10 разів з інтервалом в 10 секунд.
 3. Ляжте на підлогу. Пальці правої руки покладіть на лівий колінний суглоб. Почніть підтягувати ліве коліно у напрямку до грудей, але при цьому з зусиллям утримуйте її долонею правої руки. Тримайте напругу протягом 10 сек., розслабтеся. Повторіть 10 разів, поміняйте руку і ногу.

Правила виконання ЛФК в домашніх умовах

Зробити хребет гнучким, зміцнити м'язи і надати їм еластичність допоможуть щоденні тренування. Якщо вони проводяться без контролю фахівця, необхідно самостійно відслідковувати якість виконання. Не лінуйтеся, підходите до цього процесу серйозно. ЛФК при грижі поперекового відділу хребта буде ефективним при дотриманні правил:

 1. Приступайте до тренувань тільки при відсутності різкого болю, не слід її перемагати. Біль – це симптом загострення, не варто відкладати візит до лікаря.

 2. Якщо відчули біль при виконанні вправи, негайно зупиніться і не намагайтеся повторити його знову.
 3. На початковому етапі уникайте сильних скручувань в сторони, щоб уникнути зміщення хребців.
 4. Різкі рухи, удари, стрибки, удари неприпустимі при виконанні вправ.
 5. Тренуйтеся щодня. Розділіть весь комплекс на кілька нетривалих занять протягом дня. Мінімум – це 2 тренування, максимум – 6.
 6. Всі вправи при грижі виконуються плавно, з інтервалами між підходами.
 7. Починайте тренування з мінімальних навантажень. Поступово збільшуйте інтенсивність, складність занять.
 8. Заняття повинні носити систематичний характер. Призначте час тренувань, дотримуйтеся цього графіка.
 9. Якщо біль не проходить, не приймайте рішення про вжиття болезаспокійливих ліків самостійно, зверніться до фахівця.

Комплекс вправ при загостренні хвороби

У цей період слід уникати надмірного фізичного навантаження хворого відділу. Вправами при грижі поперекового відділі хребта (при загостренні болю) можливо досягти витяжки хребта. За рахунок збільшення міжхребцевого простору досягається хороший терапевтичний ефект. Не варто нехтувати фізіотерапією: вона безпечна і здатна поліпшити стан. Тренування для хребта складається з кількох нескладних вправ, виконання яких зменшить больовий синдром.

Комплекс, що виконується на твердій поверхні (можна підкласти килимок, але це не повинні бути ліжко або диван), лежачи на спині:

 1. Руки покладіть за голову, підтягніть трохи коліна до грудей, а голову опустіть вперед.

 2. Вся поверхня стопи доторкається до підлоги. Акуратно підніміться. Точками опори повинні стати голова і стопи. Опустіться.
 3. Руки відведіть за голову. Коліна підтягніть до грудей, обхопіть їх долонями, головою подайтесь вперед.

Вправи, що виконуються стоячи на колінах:

 1. Опустіться на лікті. Вигніть спину, голову нахилити вперед.

 2. Встаньте на ліве коліно і пряму праву руку, вільними кінцівками потягніться в протилежні сторони (рукою – вперед, ногою – назад) паралельно підлозі. Аналогічно потягніть іншу пару кінцівок.
 3. Стоячи на ліктях, витягніть по черзі ноги у напрямку назад та вгору.
 4. Зіпріться прямими руками об підлогу, грудьми дотягніться до стегон, не поспішаючи відведіть руки назад. Притисніть сідниці до п'ят, випрямити тулуб, підніміть обидві руки і голову.
 5. Сядьте на п'яти. Подайтесь вперед, зробіть упор на передпліччя. Прогніться, підніміть голову.

Ефективна зарядка в період одужання

Поліпшення стан не привід для припинення занять. Здоровим людям вправи для поперекового відділу необхідні в якості профілактики для підтримки нормального тонусу м'язів і гнучкості хребта. Комплекс показаний до виконання в даний період, але перед заняттями варто проконсультуватися з фахівцем.

 1. Лежачи на спині, виконуйте підтягування зігнутих ніг до грудей.

 2. Лежачи на підлозі (стопи стикаються з підлогою всією поверхнею), підніміть сідниці. Відхиляйте таз вліво-вправо, вгору-вниз. Опустіть п'яту точку опори на підлогу, відводите коліна по черзі в різні боки. Закінчите комплекс вправа «велосипед».
 3. Віджимання від підлоги. Після цього переходьте до махам ногами. Спочатку вони виконуються в сторони, потім вгору.
 4. «Кобра». Опустіться на коліна, облокотитесь на лікті. Прогніть спину вгору максимально, затримаєтеся.
 5. «Стійка». Стоячи на ногах, притуліться усіма виступаючими частинами до стіни, руками тягніться вгору. Затримайтеся в позі 5 хвилин, це дозволить здійснити витяжку хребта.
 6. Ефективними вважаються вправи з фітболом або плавання.
 7. Масаж попереково-крижового відділу розслабить напружені ділянки.

Лікувальна гімнастика Сергія Бубновського і її користь

Автор понад 20 наукових робіт, доктор і професор, Бубновський розробив власну методику по відновленню працездатності. Лікувальна гімнастика при грижі поперекового відділу хребта за методом доктора Бубновського покликана без хірургічного втручання позбавити пацієнта від грижі. Вправи зміцнять м'язи, розвинуть гнучкість хребта, при цьому враховані всі особливості, дотримання яких просто необхідно при наявності грижі. Виконати комплекс для попереку під силу будь-якій людині.

У наведеному відео професор Бубновський докладно розповість про вправах при грижі поперекового відділу хребта. На конкретному прикладі дівчини, у якої діагностували остеохондроз, він покаже, що регулярні заняття за спеціальною методикою здатні значно покращують стан пацієнта. Професійні консультації, пояснення всіх нюансів допоможе правильно застосовувати практично отримані знання. Один з головних посилань даного відео – не сподіватися тільки на лікарів, а докладати зусиль для збереження здоров'я.

10 упражнейний від доктора Бубновського

Силові вправи за методом доктора Дикуля

Лікування міжхребцевої грижі в домашніх умовах доступно кожному. Метод Дикуля включає в себе три етапи:

 1. Дихальна гімнастика і вправи для суглобів. Елементи йоги.

 2. Відновлення тонусу і зміцнення м'язів.
 3. Розвиток гнучкості хребта.

Для позбавлення від гострого болю виконайте наступні вправи для поперекового відділу. Вихідне положення для перших чотирьох – стоячи на колінах. Кількість повторів для всіх – 15 разів.

 1. Сядьте на п'яти. Подайтесь вперед і прогніться.

 2. Підніміть шкарпетки, відводите по черзі в сторони.
 3. Коліна разом. Опускаємо таз вліво, потім вправо (до підлоги або відчуття болю, амплітуда залежить від ступеня розтяжки). Стопи і коліна не відриваємо від підлоги.
 4. «Кішка». Прогибаем спину спочатку вгору, потім вниз. Зробіть 15 повторень.
 5. Лежачи на спині, опустіть сполучені зігнуті коліна до підлоги або відчуття болю (з часом вона буде зменшуватися – це ознака того, що ви все робите правильно) вліво, потім вправо. Стопи повинні залишатися на підлозі.
 6. Віджимання. Спираючись на коліна, виконайте вправу «віджимання від підлоги».

Відео

Дуже важливо зрозуміти правильність виконання всіх вправ. Гімнастика при грижі хребта повинна виконуватися строго по інструкції, розробленої професіоналами. Відео, представлене нижче, дає вичерпні відповіді з питань техніки виконання вправ для хребта, частоти повторів та іншим важливим аспектам (такої деталізації важко домогтися, зображуючи вправи на фото або описуючи її в тексті). Кваліфікований лікар дасть важливі, цінні рекомендації, застосування яких на практиці допоможе позбутися грижі.

Комплекс вправ при грижі хребта від Експерта

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!