Видалення гігроми та реабілітація

Якщо на зап'ясті діагностована доброякісна пухлина, видалення гігроми в Москві і провінціях проводиться лазером. Сама процедура не травматична і безболісна, але дуже дорога. Використання консервативних методів частіше залишається неефективним, позитивна динаміка відсутня або слабко виражена. Радикальне видалення доброякісних пухлин супроводжується дискомфортом, вимагає реабілітаційного періоду, проте це хороша можливість назавжди вирішити проблему зі здоров'ям.

Що таке гігрома

Зовні, це шишка, яка найчастіше локалізується на кисті і зап'ястя руки, стопи, суглобах ноги, при цьому легко прощупується методом пальпації. Таке кістозне новоутворення відбувається з капсули суглоба або сухожилля, всередині містить синовіальну рідину густої консистенції. Діаметр доброякісної пухлини коливається від 0,5 до 4 см, при цьому сама гігрома під шкірою відрізняється особливою рухливістю. На початковій стадії шишку пацієнт не помічає, але з часом внутрішній дискомфорт переростає в гострий больовий синдром, який супроводжується локальними запаленнями.

Як прибрати гігро

У боротьбі з внутрішнім дискомфортом виникає необхідність термінового видалення ганглія, а для цього насамперед потрібно провести діагностику характерного наросту. Це особливо важливо, коли розміри новоутворення збільшуються. Якщо на початковій стадії, визначивши локалізацію пухлини, можна лікуватися медикаментозно, то надалі без хірургічного втручання не обійтися. При відсутності гнійного вмісту можуть бути призначені стероїдні та нестероїдні протизапальні препарати, тоді як відкачування гною проводиться шляхом оперативного втручання.

Основні рекомендації фахівців представлені нижче:

  1. Не потрібно притискати гігро самостійно, не намагатися від неї позбутися за допомогою підручних загострених предметів в домашній обстановці.
  2. Важливо всіляко уникати травмування запалених тканин, інакше не виключено нагноєння з подальшим зараженням крові.
  3. Використання народних засобів може бути лише допоміжним призначенням, інакше час на ефективне лікування буде втрачено.
  4. Лікарі рекомендують проводити пункцію з біопсією, щоб виключити розвиток і ріст злоякісної пухлини з подальшими метастазами.
  5. Присутність вторинної інфекції лише ускладнює ефективне видалення пухлини, тому потрібно дотримуватися елементарних правил асептики.

Метод роздавлювання

Це самий неефективний і болючий метод лікування гігроми, який сприяє видаленню пухлини без операції. Використовують його на практиці вкрай рідко, оскільки через нетривалий період часу висока ймовірність повторних рецидивів, чергове поява гігроми приблизно в тому ж місці. В ході сеансу лікар методом пальпації виконує примусове розподіл внутрішнього вмісту пухлини по суглобу, прибирає видиму припухлість і набряклість. Переваги методу – доступність і дешевизна, недолік – відсутність стійкого ефекту.

Пункція гігроми

Така операція часто проводиться у дитячому віці, в будь-якому випадку вимагає задіяти місцеву анестезію або загальний наркоз. Після завершення підготовчих заходів лікар обробляє вогнище ураження місцевим антисептиком, виконує розрізи, видаляє синовіальну рідину, як вміст капсули. Потім накладає шви, стерильну пов'язку і відпускає пацієнта додому, спостерігає його реабілітаційний період. Серед переваг – рухливість стопи (кисті), остаточне видалення оболонки кісти. Недолік – тривала реабілітація, можливі рецидиви захворювання.

Хірургічне видалення

Операція з видалення гігроми променево-зап'ясткового суглоба може бути проведена тільки за медичними показаннями після попередньої діагностики методом пальпації та УЗД вогнища патології. Як показує практика багатьох років, хірурги вдаються до допомоги медичного скальпеля лише в ускладнених клінічних картинах, в іншому – наносять мінімум шкоди здоровим тканинам. Отже, вміст капсули видаляють таким радикальним методом в наступних клінічних картинах:

  • наявність компресії судин або нервів;
  • обмеження рухливості суглоба кінцівки;
  • гострий больовий синдром, який не усувається консервативними методами;
  • ризик розриву доброякісної пухлини, сильні травми;
  • гострий запальний процес гігроми;
  • сильний нарив оболонки кісти.

Операція з видалення гігроми кисті проводиться під місцевою анестезією тільки після попереднього виконання УЗД можливого вогнища патології, при цьому передбачає ендоскопічне видалення кісти. Лікарі спочатку виконують глибокий розріз на шкірі, а потім за допомогою спеціальної медичної апаратури вилущують гігро в оточуючих її тканинах. Шви знімають тільки на 7 – 10 день. Серед переваг – висока ефективність методу, недоліки – тривалий реабілітаційний період, болючість швів, ризик післяопераційних ускладнень.

Видалення росте на тілі гігроми лазером

Якщо при прогресуючій гигроме в патологічний процес залучені кисть, зап'ястя, стопи або інші суглоби, найпрогресивнішим методом видалення пухлини є залучення інноваційних технологій – лазерної установки. У Москві така оперативна процедура добре відома, оскільки лазер забезпечує 100%-ний результат при мінімальних хворобливих відчуттях. Проте деякі лікарі ставлять під сумнів таку категоричну заяву, порівнюють дію лазера з хірургічним видаленням кістозного новоутворення.

Насправді обидві процедури мають певні подібності, ось тільки при використанні скальпеля більше ймовірність занести інфекцію, травмувати сусідні тканини. Видалення пухлини лазером виключає появу мікротравми, мало того, менший діаметр здорових тканин потребує реабілітації. Світловий потік підвищеної температури впливає безпосередньо на гігро, розрізає тканини і видаляє міститься в замкнутій порожнині синовіальну рідину. Після накладання швів важливо також залишатися під суворим лікарським контролем.

Серед переваг видалення лазером великий гігроми лікарі виділяють меншу травматичність тканин, скорочений реабілітаційний період, мінімальний ризик приєднання вторинної інфекції з подальшими ускладненнями для здоров'я. Недоліки – необхідність реабілітації, наприклад, від підвищених фізичних навантажень доведеться на кілька тижнів відмовитися. До того ж, така процедура на пальці, кисті або зап'ястку обійдеться пацієнтові недешево. За відгуками пацієнтів, ціни в Москві «кусаються».

Видалення гігроми у дитини

У дитячому віці потрібно контролювати поява щільних наростів на окремих ділянках тіла. Якщо такі з'явилися, видалення гігроми на нозі або руці бажано проводити медикаментозно, не вдаватися до допомоги хірургів без медичних показань. Якщо цінний час вже було втрачено, лазер – це менш болюча процедура з мінімальним списком протипоказань, побічних явищ. Та і період реабілітації не настільки тривалий, як при ендоскопічному видаленні пухлини. Батькам залишається тільки уточнити питання ціни і знайти доступну за розцінками клініку.

Якщо говорити про немедикаментозних методах інтенсивної терапії, лікарі при лікуванні гигром рекомендують наступні фізіотерапевтичні процедури, які повинні бути проведені повним курсом:

  • електрофорез;
  • ультрафіолетове опромінення;
  • грязьова терапія;
  • парафінові аплікації і ванни;
  • масаж.

Ускладнення після видалення гігроми

Багато пацієнти не звертають уваги на ціну операції по видаленню наросту, а вибирають при гигроме однозначно лазерну терапію. Пояснюється це тим, що потік світла високої температури виключає вкрай небажане інфікування з подальшим зараженням крові. Однак це далеко не єдине ускладнення, яке може несподівано виникнути після хірургічного втручання. Потенційні загрози здоров'ю полягають у наступному:

  • нагноєння рани з необхідністю подальшого відкачування гнійних маса;
  • рясне кровотеча при порушенні цілісності великих артерій і судин;
  • порушення іннервації при пошкодженні нервових закінчень.

Крім того, лікарі не виключають виникнення повторних рецидивів. Такі клінічні картини зустрічаються не часто, але переважають в обширній медичній практиці. Частіше вони пов'язані з спадковою слабкістю сполучної тканини, не повністю видаленої капсулою гігроми, недотриманням правил реабілітаційного періоду, надмірними фізичними навантаженнями. Так що таких ускладнень бажано всіляко уникати, інакше клінічний результат для пацієнта не найсприятливіший.

Ціна

Таку операцію можна провести в Москві, підібравши рейтингову клініку з позитивними відгуками про обслуговування та високому професіоналізмі хірургів. Однак важливо розуміти, що обійдеться хірургічне втручання при гигроме пацієнту недешево. Здоров'я все одно важливіше. Все залежить від вибору медичного центру, репутації конкретного фахівця, якому належить видалення такого кістозного новоутворення. Нижче представлені приблизні розцінки по столиці з зазначенням назв приватних клінік і вартістю вказаної операції. Отже:

Назва медичного центру в Москві

Ціна видалення пухлини, рублів

Медцентр Биосс

до 2 см в діаметрі 5 000, від 2 см – 10 000

Клініка естетичної медицини і апаратної косметології ФГБУ НМИЦ ендокринології

до 3 см – 2 500, від 3 см – 4 500

КДС Клінік

9 000

Санмедэксперт

5 000

Клініка Аксіс

15 000

Медичний центр «Перший доктор»

2 000

Клініка Медлюкс

8 000 – 17 000

Відео

Операція видалення гігроми пальця

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!