Які симптоми простатиту у чоловіків - перші ознаки, лікування препаратами та масажем

Медична статистика стверджує, що більша частина чоловіків нашої планети не з чуток знають, що таке простатит. Тим не менш, хвороба не завжди швидко виявляється і лікується. Якщо говорити про вікової категорії хвороби, то симптоми простатиту можуть діагностуватися і в 18 років, але тривалий хронічний перебіг захворювання з запаленням залози (простати) характерно для пацієнтів старшого віку.

Що таке простатит у чоловіків

Назва хвороби походить від латинського «prostatitis», що дослівно перекладається, як передміхурова залоза і запалення. Простатит у чоловіків – це узагальнена назва запалення в простаті, цілісна картина причин виникнення і механізмів розвитку якого до кінця не з'ясована. Симптоми запалення простати розпізнати не складно, але варто враховувати, що у всіх пацієнтів хвороба протікає за індивідуальним сценарієм, може розвиватися без особливої симптоматики, непомітно перетікаючи в хронічну форму.

Як простатит виявляється у чоловіків

Лікарі ділять захворювання на різні форми за наявними у пацієнта ознаками і клінічній картині. Воно буває гострим, хронічним бактеріальним, калькульозним, застійним, інфекційних, гнійним, і в залежності від цього простатит виявляється у вигляді різних симптомів. Діагностувати його можна по раптових нападів сильного болю в області мошонки, за утрудненого сечовипускання, слабкій потенції. При наявності захворювання погіршуються властивості сперми і якість еякуляції. Якщо з'являється хоч один з перерахованих симптомів, потрібно звернутися до лікаря.

Ознаки простатиту

Діагностувати симптоми можна, здавши загальний аналіз сечі і крові. Дослідження допоможуть виявити винуватця появи хвороби, а це можуть бути деякі інфекції: наприклад, трихомоніаз, гарднерельоз, хламідіоз і навіть гонорея. Бактерії проникають у місце локалізації по кровоносних судинах з сечового міхура або прямої кишки і викликають розлад здоров'я. Небактериальная форма хвороби через аналізи не виявляється, правда, це не показник відсутності бактерій. Наслідки обох форм можуть бути плачевні.

Ознаки простатиту у чоловіків ділять на дві фази – латентну та активну. Перша фаза має незначну симптоматику, але вже вказує на наявність захворювання. Латентна фаза може тривати роками, а вона характеризується дискомфортом в області мошонки, іноді в головці члена, анальному отворі. Як правило, чоловіки списують це на просту втому. Коли біль стає інтенсивніше, а спорожнення сечового міхура починає доставляти великі проблеми, це означає, що запалення прогресує, а хвороба перейшла в активну фазу.

Перші ознаки

У захворювання буває кілька стадій розвитку. Спочатку воно може викликати постійні позиви до сечовипускання, причому в туалеті під час цієї процедури можуть бути болі і печіння. Болить поперек, область тазу і пах. Виявивши перші ознаки простатиту у чоловіків, потрібно сходити на консультацію до андролога або уролога, щоб не ускладнити ситуацію і зберегти чоловіче здоров'я.

Симптоми простатиту

Хвороба може проявлятися трьома основними ознаками:

 • часті позиви до походу в туалет;
 • болі;
 • слабка або відсутня ерекція.

Зовнішні симптоми простатиту включають в себе проблеми із сечовипусканням. Напір сечі буває низьким, спорожнення сечового міхура відбувається з болями, може траплятися і повна відсутність відтоку сечі (у медицині таке явище називається ішурією). Це відбувається через здавлювання уретри запаленої залозою. Якщо запалення дозволити розвиватися, воно охопить уретру, пряму кишку, сечостатеву систему або спровокує розвиток пухлини. Після 30 років всім чоловікам необхідно щорічно обстежуватися у фахівця.

Щоб уберегти себе від появи хвороби, чоловік повинен уникати:

 • переохолодження;
 • незбалансованого харчування (виключити смажену їжу, консерви, алкоголь);
 • малорухливого способу життя;
 • шкідливих звичок;
 • нерегулярне статеве життя,
 • частих статевих ерекцій без сім'явипорскування.

Болі

Основна ознака хвороби, що відноситься до місцевої симптоматиці – це біль. За своїм характером вони бувають ниючими, що тягнуть, розпирає або давлять. За відчуттями болю при простатиті у чоловіків бувають незначними або сильними, а концентруються вони завжди в промежині, в області анального отвору або крижів. Причина больового симптому полягає в подразненні передміхурової залози продуктами запального процесу. Які ще бувають симптоми при простатиті?

Виділення

Болі можуть супроводжуватися виділеннями. З зовнішнього отвору уретри нерідко з'являються виділення різного ступеня прозорості, різної густоти та кольору, наприклад, густі біло-молочні в кінці сечовипускання або дефекації. При хронічній формі у пацієнта може спостерігатися сперматорея – виділення сперми маленькими порціями при дефекації і напрузі м'язів промежини.

Виділення при простатиті у чоловіків можуть бути гнійними зеленуватого відтінку. Вони спостерігаються і при млявому перебігу хвороби, коли складаються з пошкодженого епітелію, слизу, лейкоцитів. Такий тип виділень, наявність больового симптому, озноб, висока температура тіла вказують на перехід захворювання в гостру форму. Якщо хворий чоловік не звернеться до уролога, хвороба може спровокувати серйозні патології: склероз передміхурової залози, безпліддя.

Симптоми хронічного простатиту

Першими симптомами хронічного простатиту можна вважати появу дискомфорту, болі внизу живота, іноді в попереку і стегні. Буквально протягом кількох днів прогресує сексуальна дисфункція. Після закінчення статевого акту у кінчику статевого члена може виникати тягнучий біль, яка самостійно проходить за кілька хвилин. Нарешті, кожне сечовипускання починає супроводжуватися печінням та болем, які будуть поступово посилюватися.

Симптоми гострого простатиту у чоловіків

У такій формі хвороба ділиться на катаральну, фолікулярну, гнійну. У першому випадку симптоми гострого простатиту у чоловіків характеризуються проблемами з сечовипусканням, у другому вони доповнюються болем в мошонці і підвищеною температурою. У третьому випадку хвороба проявляється у вигляді абсцесів залози і найсильнішим проявом всіх перерахованих вище симптомів.

Лікування простатиту у чоловіків

Процес лікування включає заходи по ліквідації запалення і застійних явищ в простаті. Успіх залежить від швидкого позбавлення від них. Починається лікування простатиту у чоловіків з діагностики, з виявлення кореня проблеми. Лікар візьме мазок з уретри і при позитивному результаті призначити антибактеріальну терапію. Тривалість лікування буде залежати від ступеня ураження організму і від того, наскільки ефективно буде зникати наявна симптоматика.

Молоді люди хворіють, в більшості випадків, по причині елементарної переохолодження. В результаті розвивається гостра форма хвороби, для боротьби з якою проводиться антибіотикотерапія. Якщо простатит провокується стресами, тоді корінь хвороби лікується у невролога. У таких випадках лікар призначає розслаблюючі масажі, електрофорез, прийом вітамінів. Без усунення причини хвороби позбутися від неї не вийде.

Коли проявляються симптоми простатиту і аденоми простати, застосовується такий механізм лікування:

 • Антибіотики – важливий компонент при лікуванні інфекційної форми хвороби. Склад препаратів повинен володіти широким спектром дії.
 • Для поліпшення кровообігу, для швидкого одужання передміхурової залози можуть призначатися альфа-адреноблокатори.
 • Для відновлення гормонального ладу лікар може рекомендувати прийом гормональних ліків.
 • Знижувати напруженість у поперечно-смугастих м'язах залози будуть призначені фахівцем міорелаксанти.
У комплексному лікуванні простатиту часто застосовують фітозасобів.
Якщо вищевикладені методи не приносять бажаних результатів, застосовується хірургічне втручання. Іноді воно може бути єдино можливим способом лікування.

Синдроми простатиту у чоловіків в гострій і хронічній формі можуть лікуватися лазеротерапією. Такий метод оздоровлює ацинуси (функціональні одиниці залози) збільшує захисні сили пацієнта. Хронічний простатит може лікуватися одночасно лазером і медикаментозно. При грубій формі хвороби без особливо виражених ознак лазер допомагає пацієнтові швидко поліпшити стан: вже після двох-трьох процедур проходять болі, повністю відновлюється потенція.

Відео: ознаки хронічного простатиту

Хронічний простатит - причини, симптоми і лікування

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!