Итомед – інструкція по застосуванню і відгуки

За лікарською класифікації, Итомед (Itomed) відноситься до препаратів, підвищує тонус і моторику шлунково-кишкового тракту. Дія досягається за рахунок активного компонента складу итоприда, має протиблювотну ефектом. Засіб випускається чеською компанією Pro.Med. Ознайомтеся з інструкцією із застосування ліків.

Склад і форма випуску

Итомед представлений у форматі таблеток. Склад:

Опис

Білі круглі таблетки

Концентрація итоприда гідрохлориду, мг на шт.

50

Допоміжні компоненти

Магнію Стеарат, лактози моногідрат, колоїдний діоксид кремнію, прежелатинізований кукурудзяний крохмаль, тальк, натрію кроскармелоза, опадрай, макрогол, полівініловий спирт, діоксид титану

Упаковка

Блістери по 20 шт., по 2 або 5 блістерів в упаковці з інструкцією по застосуванню

Властивості препарату

Препарат посилює моторику травного тракту за рахунок антагонізму до d2-рецепторами допаміну, придушення вироблення ферменту ацетилхолінестерази. Итомед активує вивільнення білка ацетилхоліну, інгібує його руйнування. Протиблювотний ефект пояснюється взаємодією з d2-рецепторами тригерної зони. Це призводить до дозозависимому придушення блювоти, спричинену апоморфіном.

Медикамент активує пропульсивную моторику шлунка, специфічно впливає на верхні відділи шлунка і кишечнику, прискорює транзит їжі в шлунку і його випорожнення. Препарат не впливає на сироваткові концентрації гастрину. Він швидко і добре всмоктується, володіє 60%-й біодоступністю, досягає граничної плазмової концентрації через 30-45 хвилин. При повторному прийомі кумуляція мінімальна.

Итоприд з'єднується з альбуміном на 96%, з альфа-кислим глікопротеїном на 15%. Препарат виявляється у високих концентраціях у шлунку, нирках, наднирниках, печінці, тонкій кишці. Він проникає в грудне молоко, спинний і головний мозок. Метаболізм ліків відбувається в печінці, при цьому утворюються три метаболіти, один з яких має незначну активність.

Метаболізм відбувається за допомогою ферменту флавін-монооксигеназы. Итоприд не впливає на дію уридиндифосфатглюкуронілтрансферази, гормонів гастрозема, гастроцепін, гіосціну. Метаболіти виводяться нирками, період напіввиведення дорівнює 6 годин, при триметиламинурии цей час збільшується.

Показання до застосування Итомеда

Інструкція виділяє показання до використання медикаменту. До них відносяться:

  • симптоматичне лікування хронічного гастриту, функціональної невиразкову диспепсії;
  • метеоризм;
  • нудота, блювання;
  • відчуття дискомфорту в епігастральній області;
  • анорексія, печія, гастралгія.

Спосіб застосування і дозування

Приймати таблетки слід всередину після їди по 1 шт. тричі на добу. Добова доза становить 3 таблетки (150 мг), але вона може знижуватися з урахуванням віку і стану пацієнта. Тривалість лікування може становити до 8 тижнів. Якщо доза пропущена, її приймають через рівні проміжки часу, заборонений прийом подвійної дози для компенсації пропущеної. При порушеннях функції печінки і нирок потрібен постійний контроль за пацієнтом, при необхідності коригування дози або припинення терапії.

При появі симптомів гінекомастії або галактореї лікування відміняється. Дія итоприда не призводить до порушення психомоторних реакцій, але із-за ризику розвитку запаморочення і тремору краще відмовитися від водіння транспорту при лікуванні. Згідно інструкції, засіб можна застосовувати при вагітності, дітям до 16 років, під час лікування відміняється грудне вигодовування. У літніх пацієнтів потрібно зниження дозування.

Лікарська взаємодія

Інструкція виділяє можливі лікарські засоби взаємодії з іншими препаратами. Це комбінації і ефекти:

  1. Итомед не взаємодіє з Варфарином, Диклофенаком, Никардипином, Діазепамом, Ніфедипіном, Тиклопидином.
  2. Итоприд підсилює моторику шлунку, тому може прискорити всмоктування препаратів при сумісному використанні. Обережність слід дотримувати при поєднанні з засобами з вузьким терапевтичним індексом, пролонгованим вивільненням активних компонентів або кишковорозчинною оболонкою.
  3. На ефективність Итомеда не впливають Ранітидин, Цетраксал, Циметидин, Тепренон.
  4. М-холіноблокатори зменшують дію итоприда.
  5. Холінергічний ефект препарату посилюється при комбінації з інгібіторами холінестерази, м-холіноміметиками.

Побічні дії Итомеда

Симптомами передозування стають посилені побічні реакції. При їх появі слід промити шлунок і призначити симптоматичну терапію. Побічні дії, зазначені в інструкції:

  • тромбоцитопенія, лейкопенія;
  • гінекомастія, гіперпролактинемія;
  • діарея, жовтяниця, запор, нудота, біль в епігастрії, підвищене слиновиділення, здуття живота;
  • тремор, головний біль, запаморочення, порушення сну, дратівливість;
  • анафілактоїдні та алергічні реакції, свербіж, шкірний висип, почервоніння, кропив'янка;
  • гіперкреатинемія, підвищення рівня азоту сечовини в крові;
  • гіпербілірубінемія, підвищення активності ферментів печінки;
  • підвищена стомлюваність, безсоння;
  • слабкість мускулатури.

Протипоказання

Итомед з обережністю застосовується при порушеннях функції печінки, нирок, у пацієнтів, для яких прийом засобу може закінчитися розвитком холінергічних побічних ефектів, в літньому віці. Протипоказаннями є:

  • дефіцит лактази, непереносимість лактози, порушення всмоктування глюкози-галактози;
  • шлунково-кишкові кровотечі;
  • вік до 16 років;
  • механічна обструкція, перфорація шлунково-кишкового тракту;
  • вагітність, лактація;
  • підвищена чутливість до компонентів препарату.

Умови продажу та зберігання

Итомед відноситься до рецептурних засобів, зберігається далеко від світла та дітей при температурі 15-25 градусів не довше 4 років з дати виготовлення.

Аналоги

Замінити препарат можна засобами з таким же або іншим складом, але подібним терапевтичною дією. Аналогами Итомеда є:

  • Итопра – стимулюють моторику ШКТ таблетки, що містять итоприд;
  • Итоприд – шлунково-кишкові таблетки з однойменною компонентом у складі;
  • Ганатон – стимулюють тонус таблетки на основі итоприда.

Итомед або Ганатон – що краще

Препарат Итомед порівняно з аналогом Ганатоном показує менш виражені результати. У засобів однакові склади, побічні ефекти, показання, протипоказання і переносимість. Відмінність полягає в тому, що Ганатон випускається японською компанією, а Итомед – чеською. Розглянутий медикамент коштує дешевше, хоча упаковки однакові.

Ціна Итомеда

Придбати препарат можна за цінами, що залежать від кількості таблеток в упаковці та торгової націнки. По Москві приблизна вартість Итомеда і аналогів складе:

Назва препарату, форма випуску, обсяг упаковки

Інтернет-вартість, рублів

Аптечна ціна, рублів

Итомед 40 таблеток по 50 мг

400

450

Итомед 100 таблеток по 50 мг

810

850

Итопра 40 таблеток по 50 мг

400

435

Ганатон 40 таблеток по 50 мг

715

750

Відгуки

Марія, 56 роківМене часто заколисує в автобусі, потім блювотний рефлекс довго не проходить. Лікар сказав, що у мене знижений тонус травного тракту і прописав таблетки Итомед. Вони не мають смаку і запаху, добре переносяться, щоправда, від них іноді паморочиться голова. В цілому мені подобається ефект кошти, з ним я можу вільно пересуватися по місту.
Ігор, 35 роківУ мене хронічний гастрит, який я отримав ще в армії. Зараз доводиться обмежувати харчування і пити спеціальні засоби. Останнім випробуваним стало ліки Итомед. Мені подобається, що порівняно з аналогами воно коштує дешевше, а по ефекту нітрохи не поступається. З препаратом можна забути про печію та болі у шлунку.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!