Викаир - інструкція по застосуванню

Таблетки Викаир – це лікарський препарат, який призначений для усунення виразкових хвороб, уражень слизової оболонки шлунка і пошкоджень дванадцятипалої кишки. Засіб має комбінований вплив на клітини слизової. Таблетки ще допомагають зняти спазми, больові відчуття прилеглих м'язів, сприяють їх розслабленню.

Інструкція по застосуванню Викаира

Згідно офіційної інструкції, препарат необхідно приймати через годину-півтори після їжі. Рекомендується пити по 1-2 таблетки протягом трьох разів за день. Загальна тривалість курсу лікування залежить від стадії хвороби, симптомів, швидкості одужання. В середньому, при хворобах шлунково-кишкового тракту, препарат приймають протягом 2-3 місяців. Встановлювати тривалість лікування медикаментом рекомендується з схвалення лікаря.

Склад і форма випуску

Ліки Викаир випускають у формі круглих циліндричних таблеток рожевого кольору. Для продажу медикамент випускають в пластинці без клітинок, де зберігається 10 таблеток. Вся упаковка може містити від двох до десяти пластинок, які продаються поштучно, так і цілісно. Допоміжними речовинами у складі препарату є крохмаль, стеаринова кислота, тальк. У таблиці представлено зміст основних компонентів на 1 таблетку.

Речовина

Дозування на 1 таблетку, мг

Порошкоподібна хлористоводнева кора крушини

25

Вісмуту субнитрат

350

Подрібнені кореневища аїру болотного

25

Натрій гідрокарбонат

200

Магній карбонат, сульфід натрію

400

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Препарат Викаир вважається лікарським засобом, що впливає на дуже чуттєві нервові закінчення. За принципом дії його відносять до антацидним медикаментів. Речовина магнію карбонат і вісмуту нітрат має найбільший лікувальний вплив. Кореневища аїру болотного і натрій гідрокарбонат поліпшують травлення, обмін речовин, а кора крушини викликає діарею. Фармакокінетика препарату полягає в тому, що він розчиняється в шлунку швидко, а виводиться разом з калом.

Показання до застосування Викаира

Згідно інструкції по застосуванню, медикамент призначають для лікування частих запорів, газів, виразок шлунка, дванадцятипалої кишки, а ще при різних формах прояви гастриту. Препарат показаний при одиничних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, так і при хронічних хворобах. Перед використанням таблеток курсом, рекомендується здати аналізи і проконсультуватися з гастроентерологом.

Як приймати Викаир

Для лікування виразок, гастритів, запорів, а ще дуоденіту, препарат потрібно приймати по 1-2 таблетки 3 рази за день. Не рекомендується пити таблетки на голодний шлунок, як і відразу після їжі. Необхідно почекати 1-1,5 години після прийому їжі. Таблетки потрібно запивати теплою дистильованою водою або ж розчинити у склянці, випити залпом. Курс лікування становить 2 місяці, але за необхідності його можна повторити. Якщо приймати одночасно з препаратами, які містять вісмут, то підвищується концентрація цієї речовини в крові.

Особливі вказівки

Не варто побоюватися, якщо із-за прийому таблеток калові виділення сталі чорного кольору зі слизом. Це вважається нормою, ці прояви зникають після закінчення прийому препарату. Під час лікування Викаиром слід враховувати, що можливий ризик розвитку енцефалопатії. Це пов'язано з надмірним накопиченням речовини вісмуту в клітинах центральної нервової системи, що буває при тривалому застосуванні курсу медикаментів великими дозами.

Викаир при вагітності

При вагітності та грудному вигодовуванні забороняється застосування Викаира. Існує ризик розвитку патології плода, можливості попадання небажаних речовин до дитини через грудне молоко. При виразкових хворобах, симптоми під час вагітності слід проконсультуватися з лікарем. Він призначить обстеження і замінить препарат на менш сильнодіючий аналог.

Лікарська взаємодія

До складу препарату входить гідрокарбонат натрію, антациди, які впливають на абсорбцію серцевих глікозидів, тетрацикліну, інгібіторів АПФ, деяких імунодепресантів, глюкокортикоїдів і сульфаніламідів. Категорично забороняється вживати алкоголь разом з таблетками. Це викликає побічні ефекти, знижує дію ліків. Разом з макролідами, Зальцітабіном, Рифампіцином, салицилатом натрію, антикоагулянтами і серцевими глікозидами препарат виступає в якості блокатора цих медикаментів.

Побічні дії

Одним з рідкісних побічних ефектів є почастішання стільця. Це не є причиною для припинення лікування. Неприємний симптом можна усунути, якщо знизити дозування препарату за разовий прийом (1 таблетку замість 2-х). При індивідуальній непереносимості компонентів є ризик розвитку шкірного свербежу, висипань, незначного набряку ясен і століття, а ще зниження гемоглобіну.

Передозування

Перед початком прийому препарату, необхідно проконсультуватися з лікарем, вибрати дозування та тривалість лікування. Перевищення норми прийому препарату викликає ниркову недостатність. Це відбувається з-за перевищення концентрату вісмуту. В таких випадках пацієнта госпіталізують, роблять промивання шлунка, виписують активоване вугілля і комплексони. При сильному передозуванні проводять процедуру гемодіалізу.

Протипоказання

Таблетки протипоказані при будь-яких хворобах нирок, а ще при хронічному апендициті, вагітності і годуванні груддю. Для виявлення індивідуальної непереносимості компонентів необхідно пройти обстеження у стаціонарі. Виробник не рекомендує застосовувати препарат при зниженій кислотності, запаленні товстого і тонкого кишечника.

Умови продажу та зберігання

Термін придатності таблеток становить 4 роки від дати виробництва. Препарат рекомендується зберігати в сухому, недоступному для дітей місці при температурі 20-25 градусів. Необхідно уникати потрапляння прямих сонячних променів і підвищеної вологості.

Аналоги

Медикамент має аналоги, які мають схожу дію. Нижче представлена характеристика кожного з них із зазначенням особливостей і ціни:

  • Де-Нол – відновлює пошкоджену слизову оболонку шлунка, має антимікробну дію. Препарат усуває виразки та гастрити, укупі з Мебикаром діє ефективніше. Ціна – від 350 до 500 р.
  • Маалокс – лікує хворобу дванадцятипалої кишки на фазі загострення, а ще грижу харчового отвори, печію, хронічний гастродуоденіт. Ціна – 150-200 р.
  • Вікалін – антигістамінний препарат комбінованого дії, рекомендується використовувати при гіперацидному гастриті. Основним компонентом у складі є субнитрат вісмуту, відноситься до антацидам. Ціна упаковки – 120-170 р.
  • Альмагель А – застосовується при дуоденіті, загостренні гастриту, коліту, ентериту і підвищеної кислотності шлунка. Його використовують, як профілактичний засіб укупі з кортикостероїдами та протизапалювальними медикаментами. Ціна – 245-370 р.
  • Ренні – показаний при печії, диспепсії, шлункових болів через переїдання, алкоголю або куріння. Препарат підходить для лікування гострого дуоденіту, хронічного гастриту, чинить спазмолітичну дію. Ціна за упаковку – 140-185 р.

Вікалін або Викаир – що краще

Нерідко лікарі призначають антациди Вікалін разом з Викаиром для комплексного лікування виразки дванадцятипалої кишки, гострого гастриту або дуоденіту. Вони мають ідентичний склад та головні компоненти складу. Обидва препарати містять концентрат субнитрата вісмуту і карбонат магнію, які локально впливають на слизову оболонку шлунка. Медикаменти відносяться до однієї і тієї ж фармакологічної групи, випускаються в таблетках. Рекомендується проконсультуватися з лікарем, щоб вирішити, яким препаратом краще лікувати проблеми з ШКТ.

Ціна Викаира

Препарат продається по Москві і Московській області у вільному доступі. Засіб від хронічних хвороб ШКТ випускають у вільному доступі, без рецепту. Нижче можна ознайомитися з разбіжкою цін на препарат у різних мережах аптек міста Москви.

Назва аптеки

Ціна на таблетки, р.

«Діалог»

17,50

«Вікно Допомоги»

18,50

«ТОВ Еврофарм»

20,00

«Zdravzona»

15,60

Відгуки

Ірина, 32 рокиВже як 5 років регулярно є помітний у лікаря і лечу хронічний гастрит. Укупі з іншими медикаментами доктор прописав ці таблетки. Побічних ефектів вони в мене не викликають, ціна просто смішна. Якщо пити таблетки і правильно харчуватися, то болів у шлунку не спостерігаю. Результатом від застосування задоволена, нарікань на препарат немає.
Анна, 21 рікПісля довгої дієти страждала від легкої форми гастриту. Лікарі виписували багато препаратів, але ефекту я не спостерігала. Мені рекомендували заварювати чай з кореня аїру, але смак був отвратный. Тоді я знайшла таблетки, в яких є це речовина в складі. Препарат швидко зняв біль у шлунку, а загальна кислотність знизилася.
Андрій, 33 рокиПрепарат вважаю відмінною заміною дуже дорогому Пепсину. Спочатку від виразки шлунка приймав його, поки не пішов до іншого лікаря і він не порадив більш дешевий аналог – Викаир. Їх склад повністю ідентичний. Таблетки ефективні, але через кори крушини, діють як проносне. Для тих, хто страждає від закрепів, це буде плюсом.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!