Проноран - інструкція із застосування, склад, показання, побічні ефекти, аналоги і ціна

При консервативному лікуванні хвороби Паркінсона необхідний комплексний підхід до проблеми зі здоров'ям, який однозначно включає проходження повного курсу протипаркінсонічними засобами. Яскравим представником цієї фармакологічної групи є ліки Проноран, яке можна купити в аптеці по рекомендації лікаря. Медикамент часто задіяні в неврології і при інших захворюваннях, як основне або додаткове ліки.

Інструкція по застосуванню Пронорана

Медичний препарат відноситься до групи стимуляторів допаминергической системи структур ЦНС, відрізняється системним дією в організмі. Забезпечує надійний захист дофамінергічних рецепторів нейронів від нейродегенеративних змін. Проноран використовують при всіх формах хвороби Паркінсона з безпосереднім впливом на основні моторні симптоми. Самолікування може тільки ускладнити перебіг патологічного процесу, тому категорично заборонено.

Склад і форма випуску

Медичний препарат Проноран випускається у формі двояковыпуклых таблетках червоного кольору, які розподіляються в блістери по 30 штук. Пігулки покриті щільною оболонкою, призначені для застосування перорально. В хімічному складі 1 таблетці містяться такі діючі речовини:

Особливості хімічного складу

Назва компонентів

активні компоненти

пірибедил (50 мг)

допоміжні речовини

повідон

тальк

стеарат магнію

склад оболонки

діоксид титану

полісорбат 80

повідон

кармеллоза атрія

колоїдний діоксид кремнію

бджолиний віск

сахароза

тальк

гідрокарбонат натрію

барвник пунцовий

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Активний компонент пірибедил, будучи агоністом дофамінергічних рецепторів, проникає в кровообіг головного мозку і зв'язується з його дофамінергічними рецепторами типу Д2 і Д3. Позитивна динаміка діючої речовини підтверджена клінічно, а численні дослідження були проведені на тваринах з аналогічним діагнозом. Після перорального прийому призначеної дози Проноран спостерігається системний терапевтичний ефект пирибедила по відношенню до органів ЦНС:

 • покращує увагу і пильність;
 • підвищує успішність рішення когнітивних завдань;
 • посилює кровообіг судин нижніх кінцівок;
 • ефективність Пронорана та леводопи щодо оборотної акинезии тотожна.

Активний компонент в повному обсязі адсорбується з органів травлення, потім з системного кровотоку розподіляється по всьому організму, проникає через гематоенцефалічний бар'єр в тканини головного мозку із забезпеченням лікувального ефекту. Граничної концентрації в плазмі досягає через 3-6 годин після прийому таблеток, при цьому ступінь зв'язування з плазмовими білками середня. Стабільний рівень активного компонента підтримується протягом 24 годин, потім у печінці спостерігається процес метаболізму з виведенням неактивних метаболітів нирками з сечею (більше 75%)

Показання до застосування Пронорана

Зазначений медикамент рекомендований пацієнтам при хворобі Паркінсона як монотерапії або при комплексному лікуванні разом з леводопою для усунення тремору кінцівок, інших рухових дисфункцій. Згідно інструкції по застосуванню, інші медичні показання препарату Проноран представлені таким списком:

 • облитерирующая хвороба артерій нижніх кінцівок, що супроводжується кульгавістю;
 • хронічні порушення когнітивної функції та нейросенсорного дефіциту;
 • офтальмологічні захворювання за ішемічним типом з ураженням сітківки ока.

Спосіб застосування і дозування

Таблетки Проноран призначені для прийому всередину повним курсом. Разову дозу потрібно випивати цілком, не розжовуючи, запивати великою кількістю води. Приймати таблетки Проноран годиться після чергового прийому їжі, а рекомендована дозування залежить від вибору схеми інтенсивної терапії – моно - або комплексне лікування. Ось цінні настанови фахівців:

 1. Монотерапія: 150-250 мг препарату через день, розділити на 3 прийоми (100 мг+100 мг+50 мг).
 2. Комплексна терапія: 50 мг за добу можна збільшити до 100 мг.
 3. У комплексі з препаратами леводоп: 150 мг, розділити на 3 перорального прийому.

Рекомендована дозування Проноран підбирається індивідуально, залежить від характеру патології, загального стану здоров'я пацієнта, стадії патологічного процесу. Початкову дозу зазначеного препарату можна поступово збільшувати на 50 мг, але для цього необхідно пролікуватися протягом 2 тижнів. Зниження дози теж має відбуватися під контролем освіченого фахівця.

Особливі вказівки

Прийом Пронорана може спровокувати сильну сонливість, і пацієнт після перорального прийому чергової дози несподівано засинає. Це важлива інформація для осіб, які керують транспортними засобами і займаються інтелектуальною діяльністю. На період лікування від таких занять доведеться відмовитися. Інші, не менш важливі вказівки відображені в інструкції по застосуванню Пронорана:

 1. В ході консервативної терапії лікарі не виключають артеріальну гіпотонію, в результаті чого пацієнт відчуває слабкість, може падати або втрачати свідомість.
 2. Не виключені поведінкові розлади, серед яких емоційне збудження, гіперсексуальність, компульсивное поведінка, нав'язливі ідеї.
 3. Якщо поєднувати прийом Пронорана з розпиванням спиртних напоїв, вираженість побічних ефектів тільки посилюється.
 4. Препарат не рекомендується приймати при вагітності, лактації, оскільки активний компонент проникає через плацентарний бар'єр, і розподіляється по організму плода.

Лікарська взаємодія

У комплексі з нейролептиками значно підвищується ризик виникнення побічних ефектів, тому такі поєднання медикаментів категорично протипоказані. Цим ризик виникнення лікарської взаємодії не обмежується, ось про яких небезпечних або, навпаки, оптимальних комбінаціях йдеться:

 1. При виборі протиблювотних засобів важливо упевнитися у відсутності екстрапірамідних симптомів.
 2. Поєднання Пронорана з тетрабеназіном неприпустимо, оскільки підвищується ризик інтоксикації організму.
 3. Обережно поєднувати медикамент Проноран потрібно з іншими седативними засобами, оскільки побічні ефекти останніх тільки посилюються.
 4. При вираженому екстрапірамідному синдромі рекомендується об'єднувати таблетки Проноран з антихолінергічними препаратами.
 5. Клозапін є єдиним нейролептиком, який можна одночасно призначати з Пронораном (взаємний антагонізм не спостерігається).

Побічні дії

На самому початку курсу пацієнт може відчути різке погіршення загального самопочуття. При перших скаргах потрібно негайно звернутися до фахівця за позапланової консультацією. Побічні явища носять помірний характер, зникають практично відразу після відміни препарату. Мова йде про такі аномалії:

 • з боку травної системи: діарея, блювання, нудота, метеоризм, ознаки диспепсії;
 • з боку системного кровообігу: лабільність артеріального тиску, ортостатична або артеріальна гіпотензія;
 • з боку органів ЦНС: раптове засинання, запаморочення, галюцинації, сплутаність свідомості, підвищення лібідо;
 • з боку шкірних покривів: алергія у вигляді шкірного висипу, кропив'янки, свербежу та набряку, місцеві реакції.

Передозування

Якщо регулярно порушувати зазначені дозування препарату Проноран, значно посилюються побічні явища. Частіше виникають ознаки диспепсії, нудота, блювання, турбує артеріальна гіпотензія. Пацієнту потрібно в терміновому порядку припинити подальше лікування, проводити за медичними показаннями симптоматичну терапію повним курсом.

Протипоказання

Проноран дозволено не всім пацієнтам. Перед початком консервативного лікування потрібно пройти діагностику проконсультуватися з лікарем, вивчити інструкцію по застосуванню. Медичні протипоказання представлені таким списком:

 • гостра фаза інфаркту міокарда;
 • спільно з нейролептиками;
 • непереносимість глюкози, фруктози, галактози;
 • дефіцит сукрозоизомальтаза;
 • гіперчутливість організму до синтетичних компонентів ліки;
 • вікові обмеження до 18 років;
 • періоди вагітності, лактації;
 • прогресуючі злоякісні пухлини;
 • колапс.

Умови продажу та зберігання

Медичний препарат Проноран продається в аптеці, відпускається за рецептом. Умови зберігання класичні: сухе, темне, прохолодне місце далеко від підвищеній допитливості дітей. Перед використанням потрібно перевірити термін придатності зазначеного ліки.

Аналоги

Якщо медикамент викликає систематичні напади гіпотензії або неефективний в конкретній клінічній картині, лікуючий лікар в терміновому порядку вводить заміну. Серед гідних аналогів потрібно виділити такі фармакологічні позиції:

 1. Бромокриптин-Ріхтер. Таблетки, активний компонент яких стимулює центральні і периферичні процеси дофамінових рецепторів. Рекомендовані при гормональному дисбалансі.
 2. Азілект. Препарат з противопаркинсоническим дією, приймати по 1 таблетці за добу при монотерапії або в комплексі з левоподой. Курс лікування тривалий.
 3. Мадопар. Медикамент рекомендований при хворобі Паркінсона та синдромі паркінсонізму. Добова доза залежить від стану пацієнта та клінічної картини захворювання.
 4. Мідантан. Це противопаркинсоническое засіб з противірусною активністю, де в одній упаковці продається за 100 таблеток. Початкова доза - 100 мг на день з інтервалом 6 годин.
 5. Амантадин. Початкова доза – 0,1 г, збільшити рекомендується тільки через тиждень. Рекомендована дозування – 0,2 р. Максимальна доза – не більше 0,4 р.
 6. Мендилекс. При хворобі Паркінсона таблетки потрібно приймати всередину. Початкова доза становить 2 мг розділена на 2 добових підходу. Максимальна доза – 12 мг за добу.
 7. Пантогам (Пантокальцин). Препарат випускається у формі сиропу або таблеток, рекомендований при патологіях психологічного статусу, ДЦП, енцефалопатії, синельної деменції та інших поведінкових порушеннях.
 8. Наком. Активний компонент таких таблеток здатний заповнити нестачу допаміну в нервовій системі, при цьому усуває ригідність, тремор, гипокинезию.
 9. Пермакс. Лікувати таким способом хвороба Паркінсона можна навіть при вагітності, але під суворим лікарським контролем.
 10. Фенотропіл. Це ноотроп з антиамнестическим дією, який підвищує фізичну активність, підвищує настрій, знижує поріг больової чутливості.
 11. Элдеприл. Це прогресивний препарат, який при лікуванні паркінсонізму демонструє мінімум побічних ефектів.
 12. Циклодол. За механізмом дії вказаний медикамент має подібності з Пронораном, призначається при хворобі Паркінсона повним курсом.

Ціна Пронорана

Купити ліки Проноран можна в аптеці. Середня ціна по Москві обмежується межами 500-600 рублів. Більш точні розцінки Пронорана залежать від конкретного вибору аптеки. Нижче представлений список разом зі столичними цінами медикаменту:

Назва аптеки Москви

Ціна, рублів

ЗдравЗона

525

ЗдравСити

550

Аптека «ІФК»

545

ЭликсирФарм

570

Аптека «36,6»

505

Неофарм

540

Самсон-Фарма"

560

Відгуки

Ольга, 42 рокиБатько при хворобі Паркінсона використовує це ліки багаторазовими курсами. Сам медичний препарат ефективний, але в його випадку знижує зір, викликає сонливість або, навпаки, нервове збудження. З такими побічними ефектами жити можна, тим більше Проноран значно покращує рухову активність, розвиває пам'ять.
Віктор, 39 роківСам приймаю такий медикамент. На початковій стадії хвороби Паркінсона кращих ліків не знайти. Таким способом вдається контролювати тремор кінцівок, працювати і вести повноцінний спосіб життя. Побічні явища виникали у самому початку першого курсу, але після зникли навіть без корекції рекомендованого дозування.
Марія, 47 роківМедичний препарат Проноран діє швидко, як тільки активні компоненти проникають в кров. У моєму випадку, на тлі такої консервативної терапії постійно турбує розлад кишечника, нудота та запаморочення. Тому лікар підібрав мені більш щадний аналог, який діє м'якше, але також ефективно.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!