Габапентин: застосування таблеток і капсул

У великому списку протиепілептичних препаратів помітною популярністю користується Габапентин. Характерний медикамент необхідний для продуктивного зняття судомного синдрому, нейропатії. У сучасній медицині виступає, як самостійний ліки або частину комплексної терапії, забезпечує стійку позитивну динаміку. Щоб виключити протипоказання і побічні ефекти Габапентину, призначення препарату повинен здійснювати лікар.

Препарат Габапентин

Це комбінований лікарський препарат анальгезирующего і протисудомної дії, який випускається у формі таблеток або твердих желатинових капсул, призначених для прийому перорально повним курсом. Препарат Габапентин 300 частіше рекомендований при епілепсії, причому призначається, як в гострій стадії, так і при тривалій ремісії.

Склад Габапентину

Зазначений медикамент має однойменний підприємства назвою ліки компонент, який відрізняється системним дією в організмі, виражену протисудомну дію. Особливості хімічного складу характерного медикаменту представлені нижче:

Активний компонент

Допоміжні речовини

габапентин

кальцію гідрофосфат

магнію стеарат

картопляний крохмаль

макрогол

целюлоза мікрокристалічна

заліза діоксид

желатин

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Однойменний активний компонент Габапентину по своїй будові має подібності з гамма-аміномасляною кислотою (ГАМК), але помітно відрізняється за фармакологічними властивостями. Він не впливає за захоплення і метаболізм ГАМК, а зв'язується з альфа і бета-субодиницею вольтаж-залежних кальцієвих каналів, скорочує потік іонів кальцію, пригнічує напади нейропатіческой болю. Крім того, габапентин знижує концентрацію нежиттєздатних нейронів головного мозку, підвищує синтез ГАМК.

Своєї граничної концентрації у плазмі, препарат досягає через 2 – 3 години, показник біодоступності – не більше 60%. Процес метаболізму відсутня, а речовини виводяться у незмінному вигляді нирками. Кліренс Габапентину з плазми у літніх людей і хворих з нирковою недостатністю знижується. Константа швидкості виведення, нирковий кліренс і кліренс із плазми пропорційні кліренсу креатиніну.

Показання до застосування

Зважаючи системної дії в організмі характерний медикамент призначається при гострих болях нейропатического характеру. Як варіант, це можуть бути симптоми таких захворювань, як постгерпетична, тригеминальная, діабетична, зумовлена ВІЛ, алкогольна невралгія, або загострена при стенозі спинномозкового каналу. Інші показання до застосування ліків для пацієнтів всіх вікових категорій представлені таким списком:

 • монотерапія фокальних судом при епілепсії;
 • резистентна епілепсія у дітей з 3 років;
 • частина комплексної терапії при клімаксі (для зменшення припливів);
 • мігрені.

Інструкція із застосування Габапентину

Медичний препарат призначений для прийому всередину, при цьому запивати разову порцію потрібно достатнім об'ємом води. Таке консервативне лікування не пов'язане з прийомами їжі, головне – не порушувати визначені дозування спеціаліста. З метою припинення терапевтичного курсу ліки належить відміняти поступово протягом тижня. В іншому випадку не виключено розвиток судомного статусу. Поверхневе самолікування категорично заборонено.

Що стосується добових дозувань, мінімальна доза Габапентину становить 900 мг, яку слід розділити на 3 підходу за день. Поступово (за медичними показаннями) рекомендована дозування може збільшитися до максимальної і складати вже 3 600 мг. При дисфункції печінки корекція добової дози проводиться в суто індивідуальному порядку. Курс лікування – строго по рекомендації лікаря.

Таблетки

Медичний препарат призначений для прийому перорально незалежно від прийому їжі, обов'язково запивати водою. Починати консервативне лікування потрібно з 1 таблетки тричі за добу, поступово доводячи разову дозу до 2 – 4 таблеток (в залежності від особливостей клінічної картини). Лікуватися таким способом чекає, поки лікар не продовжить скорочення запропонованих добових нормативів. Корекція дозування проводиться в суто індивідуальному порядку.

Капсули

Вміст капсул можна не розчиняти попередньо у воді, при цьому приймати пігулку всередину, рясно запивати водою. Желатинова оболонка самостійно розчиниться в шлунку. При бажанні білий порошок з капсули можна заздалегідь звільнити з желатинової оболонки, перемішати з водою і в такому вигляді випити лікувальний склад за призначенням лікаря. Добові дозування аналогічні таблеткам, курс лікування визначається індивідуально.

Особливі вказівки

Щоб виключити ризик виникнення судом після скасування зазначеного препарату, потрібно поступово скорочувати рекомендовані дози протягом 5 – 8 днів. В іншому випадку пацієнта чекає негайна госпіталізація з проведенням реанімаційних заходів при розвитку судомного статусу. Габапентин впливає на нервову систему, пригнічує і переважна дію. Тому важливо уникати керування транспортними засобами та робіт підвищеної інтелектуальної діяльності на період консервативної терапії. Інші рекомендації для пацієнтів представлені нижче:

 1. У комплексі з морфіном може знадобитися індивідуальне збільшення дози Габапентину, але при цьому розвивається сонливість, апатія, депресія.
 2. При появі у дорослих атаксії, запаморочення, набору ваги, а у дітей сонливості і ворожості, потрібно в терміновому порядку припинити подальше приймання препарату.

При вагітності

При виношуванні плоду таке консервативне лікування категорично не забороняється, але клінічні дослідження даної категорії пацієнток до кінця не були проведені. Тому таке фармакологічна призначення доречно, якщо користь матері значно перевищує потенційний ризик внутрішньоутробного розвитку ембріона. При вагітності і лактації важливо в індивідуальному порядку проконсультуватися з лікарем щодо консервативної терапії.

Лікарська взаємодія

Характерний медикамент чинить системну дію в організмі, тому в схемі комплексного лікування важливо не забувати про лікарську взаємодію. Ось цінні рекомендації з інструкції по застосуванню:

 1. Лікарська взаємодії між Габапентином і фенобарбіталом, фенітоїном, вальпроєвою кислотою, карбамазепіном не спостерігається.
 2. У комплексі з пероральними контрацептивами з норетистерон та/або етинілестрадіол, зміни фармакокінетики обох компонентів не відзначені.
 3. Спільно з антацидами, що містять алюміній і магній, знижується біодоступність на 20%. Тому прийом Габапентин доречний через 2 години після прийому антациду.
 4. При одночасному застосуванні Габапентину та Циметидину спостерігається незначне зниження ниркової екскреції.
 5. У поєднанні з етанолом або спиртовмісними засобами посилюються побічні реакції з боку органів ЦНС (атаксія, безсоння, оглушення).

Побічні дії

При усуненні нейропатіческой болю не виключено погіршення загального самопочуття. Побічні явища виникають на самому початку лікувального курсу, вимагають термінової відміни препарату або корекції добової дози. Ось про які аномаліях йдеться:

 • з боку органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту: запор, сухість у роті, діарея, диспепсія, метеоризм, нудота, блювання, біль у животі;
 • з боку органів центральної нервової системи: амнезія, порушення координації рухів, парестезії, атаксія, сплутаність свідомості, запаморочення, гіпестезія, тремор кінцівок;
 • з боку органів дихання: фарингіт, задишка, риніт, затяжний кашель, пневмонія;
 • з боку шкірних покривів: набряк, шкірний свербіж, кропив'янка, висип;
 • з боку органів чуття: диплопія, зниження чутливості рецепторів, амбліопія, посадка гострі зору, шум у вухах;
 • системні явища: біль у спині, грипоподібний синдром, інфекції, біль різної локалізації, периферичні набряки, запаморочення, набір ваги, схильність до кровотеч.

Ліки Габапентин ефективно допомагає від парціальних судом, але в ході інтенсивної терапії можуть виникнути такі побічні явища:

 • з серцевої діяльності: ознаки вазодилатації або гіпертензія;
 • з боку органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту: запор, хвороби зубів, діарея, диспепсія, сухість у роті або глотці, нудота, біль у животі, метеоризм, посилений апетит, анорексія, гінгівіт, розлад травлення;
 • з боку органів центральної нервової системи: амнезія, атаксія, депресія, дизартрія, емоційна лабільність, безсоння, запаморочення, гіперкінезія, летаргія;
 • з боку лімфатичної системи: лейкопенія, пурпура;
 • з боку м'язової системи: міалгія, артралгії, переломи;
 • з боку шкірних покривів: садна, шкірний висип і свербіж, ознаки лишаю;
 • з боку сечостатевої системи: інфекція сечових шляхів, порушення сечовипускання, зниження лібідо;
 • системні явища: біль у спині, отит, запаморочення, втома, гарячка, вірусна інфекція, периферичні набряки, астенія, набряк обличчя, респіраторні захворювання, зміна кольору сечі.

Передозування

Якщо систематично порушувати вказані добові дози препарату, спостерігається посилення епілептичних припадків, вираженість і інтенсивність побічних явищ. Щоб нормалізувати загальне самопочуття, потрібно промивання шлунка, додатковий прийом сорбентів, симптоматична терапія. При проблемах в роботі нирок лікарі призначають гемодіаліз.

Протипоказання

При епілептичних нападах не завжди рекомендований зазначений медикамент. Медичні протипоказання з інструкції по застосуванню представлені нижче:

 • гострий панкреатит;
 • карцинома підшлункової залози;
 • підвищена чутливість до препарату;
 • непереносимість галактози або глюкози;
 • вікові обмеження до 3 років при фокальних епілептичних нападах;
 • вік до 12 років при постгерпетичній невралгії.

Умови продажу та зберігання

Медичний препарат відпускається тільки за рецептом, оскільки не повинен ставати наслідком поверхневого самолікування. Зберігати його потрібно в сухому, темному місці подалі від дітей.

Аналоги

Якщо характерне ліки не підходить за медичними показаннями, або викликає гострі побічні явища, лікарі вводять заміну. Це можуть бути наступні аналоги з ідентичним дією в організмі:

 • Габагамма;
 • Тебантин;
 • Катэна;
 • Конвалис;
 • Нейронтин;
 • Гапентек;
 • Эплиронтин.

Ціна

Медикамент можна замовити в інтернет-магазині або купити в аптеці. У першому випадку зробити це важко, оскільки такі ліки відпускаються за рецептом. При наявності такого краще відразу звернутися в найближчу аптеку. Нижче представлені приблизні розцінки по Москві:

Назва аптеки у столиці

Ціна, рублів

ЕвроФарм

560

Аптека ІФК

П'ятсот сімдесят

ЗдравЗона

460

Відгуки

Ярина, 45 роківУ мене вказаний препарат викликав сильне кровотеча. При вигляді крові я відразу ж зрозуміла, що щось не так. Звернулася до лікаря, підібрала аналог і по сей день його використовують від нападів при епілепсії. Так такі ліки можна задіяти самовільно, інакше можна нашкодити власному здоров'ю.
Марія, 37 роківЦе ліки не можна поєднувати з алкоголем, оскільки відразу ж виникають побічні явища. Я так сама собі отруєння влаштувала, довелося промивати шлунок і пити повний курс Лінексу. Добре, що все обійшлося, а то могла опинитися в реанімації. Лікування продовжую, але відтепер більш уважна до добових доз.
Максим, 46 роківЛіки, надійне і перевірене часом. П'ю його вже кілька років і ніякого ефекту звикання» у мене не спостерігається, тільки сонливість турбує. Зате кількість нападів таким способом вдалося звести до мінімуму, при цьому налагодити повноцінний спосіб життя. Щоб лікуватися без проблем, важливо добові дози з лікарем обумовити.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!