Систолічний тиск 100, а діастолічний 80 - причини, симптоми, медикаментозне і народне лікування

Знижений артеріальний тиск 100 на 80 (гіпотонія) не є нормальним. Перші ознаки: слабкість, запаморочення, головні болі можуть призводити до серйозних порушень роботи організму і приховувати більш важкі захворювання. В даний час офіційна і народна медицина пропонує безліч ефективних і безпечних способів лікування гіпотонії.

Що таке тиск

Артеріальний тиск є важливим показником здоров'я людського організму. З його допомогою визначається сила, з якою кров, що виштовхується серцем, тисне на стінки судин. На її величину в значній мірі впливають вік і вага пацієнта. Величина артеріального тиску визначається двома числами. Перше з них означає систологический (верхній) показник, що описує рівень тиску в момент найбільшого скорочення серцевого м'яза. Друге - діастолічний (нижнє) - характеризує тиск на стінки судин при найбільшій розслаблення серця.

Який тиск вважається нормальним

Норма артеріального тиску є індивідуальною, усереднено її оптимальне значення вважається рівним 120/80. Дізнатися оптимальні значення можна, якщо брати до уваги вік, вага, стать пацієнта. Середні показники дорослих чоловіків і жінок відрізняються, а протягом дня тиск може підвищитися або знизитися з істотною різницею.

Для вимірювання тиску використовується прилад тонометр, який використовує в якості одиниць виміру міліметри ртутного стовпа. Щоб отримати правильний результат при роботі з ним слід дотримуватися ряду простих правил:

 1. Проводити вимірювання в один і той же час.
 2. Виключити вживання алкоголю, кави, деяких ліків і куріння протягом 1 години перед вимірюванням.
 3. Проводити вимірювання сидячи, в спокійній обстановці, після невеликого відпочинку.
 4. Виміряти тиск кілька разів з інтервалом у 2 хвилини.

Що означає тиск 100 на 80

Показник на 100 80 не є нормальним. Низьке верхнє тиск 100 – привід уважніше поставитися до свого здоров'я і звернутися до лікаря для подальшої консультації. Значення систолічного значення менше 90-100 мм рт. ст. часто означає симптом гіпотонії – низького тонусу судин. Показники 100 на 80 можуть бути безпечним для молодих людей при відсутності супутніх скарг. Знижений верхнє тиск у літніх людей і наявність поганого самопочуття вимагає негайного виклику швидкої допомоги.

Причини

Причиною низького артеріального тиску 100 на 80 є недостатність потужності серцевого м'яза для прокачування крові через судини великого діаметру. Першими ознаками гіпотонічного стану є головний біль і підвищена стомлюваність. Гіпотонія може бути викликана адаптацією організму до нових умов або бути симптоматикою більш серйозних захворювань. В обох випадках слід задуматися, як підняти знижений тиск.

Часті причини фізіологічного низького тиску, що не потребує додаткового лікування – високі фізичні навантаження у спортсменів, адаптація до нового клімату. У вагітних жінок гіпотонія пояснюється появою додаткової кровоносної системи і зміною гормонального фону. Гіпотонія вагітних вимагає уважного спостереження, тому що вона піддає небезпеки розвиток дитини.

Причини гіпотонії, спричинені порушенням нормального функціонування організму:

 • крововтрати і зневоднення, знижують об'єм крові;
 • погіршення кровообігу через атеросклеротичних проявів та вегетосудинної дистонії;
 • аномальна робота серцевого клапана;
 • недостатність гормонів надниркових залоз і щитовидної залози;
 • тромбоемболія;
 • тепловий удар.

Чим небезпечно

Низький кров'яний тиск вимагає діагностики, адже воно може бути симптомом наявності важких захворювань. Гіпотонія може вважатися одним із симптомів назріваючого інфаркту. Наслідки недостатнього постачання організму киснем при гіпотонії:

 • запаморочення і втрата свідомості з небезпекою травмування;
 • погіршення пам'яті;
 • ослаблене увагу;
 • знижена стійкість до фізичних навантажень, загальна слабкість;
 • порушена координація.

Як підвищити тиск 100 на 80

При низькому тиску необхідно звернутися до лікаря-терапевта для діагностики, який правильно визначить, як лікувати знижений тиск, і при ризику серйозних захворювань перенаправить вас до лікарів-фахівців для подальшого лікування. Ендокринолог знадобиться при неправильному функціонуванні гормональної системи, кардіолог – при серцево-судинних захворюваннях. Пітливість і запаморочення, рідкісний пульс є симптомами високого стресу, депресії, фобії, особливо у підлітків. В цьому випадку допоможе робота з професійним психологом.

При гіпотонії рекомендується організувати здоровий спосіб життя:

 • створити нормальний режим роботи і відпочинку.
 • спати без перерв не менше 8 годин;
 • регулярно робити фізичні вправи;
 • правильно харчуватися.

Лікування зниженого тиску

Для лікування гіпотонії ефективно допомагають фармакологічні препарати, вітаміни і народні засоби. Краще, якщо необхідні препарати призначить лікар, провівши попереднє обстеження. В домашніх умовах можна приготувати перевірені народні засоби і дотримання збалансованої дієти, що містить корисні елементи і вітаміни. Своєчасне лікування гіпотонії значно підвищує шанси на поліпшення стану.

Таблетки

Лікарські препарати, які призначаються при гіпотонії, в більшості своїй містять кофеїн, як широко поширений цитрамон, та екстракти лікарських рослин: елеутерококу, женьшеню, родіоли рожевої, ехінацеї. Вилікувати захворювання допоможуть поширені фармакологічні препарати: флудрокортизон, мезатон, строфантин, камфора.

Вітаміни

Вітамінна терапія чудово зарекомендувала себе при гіпотонії. Вітаміни групи B протидіють хронічної втоми, підвищують опірність організму в умовах стресу та високих фізичних навантажень, сприяють нормалізації артеріального тиску. При супутньої мігрені рекомендовано застосування протягом двох тижнів пивних дріжджів і вітамін E.

Народні засоби

Що пити при зниженому тиску рекомендує медицина?

 1. У помірних кількостях ефективні кави, міцно заварений чай, шоколад і червоне вино.
 2. Відвари лікарських трав – женьшеню, елеутерококу, оману - борються з гіпотонією за рахунок поліпшення тонусу судин. Майбутнім мамам можна випити протягом дня журавлинний або березовий сік, гарбузовий відвар з медом.

Відео

Що означає верхнє і нижнє тиск?

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!