Зниження потенції у чоловіків: причини і лікування

Основними причинами погіршення чоловічої статевої функції є стреси, захворювання статевих органів та ендокринної системи, порушення кровообігу в області малого тазу. Зниження потенції у чоловіків (імпотенція), може бути усунена тільки при виявленні причини. При цьому пацієнту важливо не просто пройти ефективний курс лікування на основі таблеток, але і позбавитися від шкідливих звичок. При регулярному сексі і усунення стресів ерекція завжди буде тривалою та інтенсивною.

Що таке потенція

У сексології під чоловічою силою розуміють здатність задовольнити жіночі потреби, можливість зачати дитину. Основними ознаками хорошою потенції виступають нормальна ерекція, присутність статевого потягу, функціональність сперматозоїдів, достатня тривалість статевого акту. Кількість занять сексом не є визначальним показником, адже у кожного чоловіка свої індивідуальні особливості. При наявності регулярних статевих відносин тиждень середньостатистичний чоловік 30-35 років займається сексом 2-3 рази, до 50 років – 2 рази, в 60 років – 1 раз.

Причини зниження потенції

Ослаблення лібідо може виникнути у чоловіка будь-якого віку, оскільки на статеве здоров'я впливає безліч чинників. Якщо не аналізувати погіршення потенції, то це ще більше погіршить ситуацію. Знизитися сексуальна функція може із-за таких причин:

  • малорухливий спосіб життя і брак фізичних навантажень – з-за сидячого способу життя порушується кровообіг в області тазу, сперматогенезис погіршується;
  • шкідливі звички – алкоголь, наркотики, нікотин здатні знизити кількість вироблюваного тестостерону, вони погіршують функціональність яєчок;
  • нервове перенапруження і недосипання пригнічують чоловічу силу;
  • відсутність стабільної сексуального життя призводить до зниження потенції, статевий член повинен бути завжди в тонусі, щоб якість сперми було відповідним;
  • надмірна вага призводить до поганої ерекції, адже чоловічий статевий орган – це м'яз, яка повинна бути в тонусі;
  • неправильне харчування – при нестачі необхідних мінеральних речовин, вітамінів порушується гормональний фон, загальний стан здоров'я;
  • вікові зміни – після 50 років знижується кількість вироблюваного чоловічого гормону тестостерону, як результат – різке зниження потенції;
  • збої в роботі ендокринної системи, що зменшує рівень тестостерону;
  • неврологічні хвороби – епілепсія, хвороба Паркінсона, розсіяний склероз, порушення кровообігу мозку та області малого тазу, аутоімунні захворювання та системні порушення, травми органів малого тазу;
  • хвороби сечостатевої системи, простати;
  • психологічні та емоційні проблеми – невпевненість у собі, комплекси.

У молодих чоловіків

Зниження потенції після 40 є поширеною проблемою, але імпотенція може проявитися у більш молодих чоловіків. Причини полягають у порушеннях роботи серцево-судинної системи або гормональних збоях. Останні можуть виявлятися в гіпогонадизмі (нестачі тестостерону), надлишкової вироблення гормону пролактину, який пригнічує головний чоловічий гормон, як і естроген. Ускладнення можуть виникати в результаті порушень роботи ЦНС і периферичної нервової системи.

Після 40 років

Проблеми з потенцією в 40 років проявляються в слабкій ерекції, тобто збільшення довжини і товщини статевого члена при сексуальному збудженні не такий інтенсивний, як було раніше. Це пов'язано зі зменшенням кількості колагену і втратою еластичності білкової оболонки. В результаті прохідність крові у венах пахової області падає, виникає ішемія печеристих тіл, з яких складається статевий член, руйнуються гладком'язові клітини судин.

Різке зниження

При прояві еректильної дисфункції рекомендується звернутися до лікаря. Різке зниження потенції у чоловіків у віці може бути пов'язано із захворюваннями, які передають статевим шляхом, при появі пухлин в області малого тазу і скроневих частках кори головного мозку. Спровокувати імпотенцію може цукровий діабет, травма головного мозку, хронічний стрес і втому, прийом лікарських препаратів. Навіть від таблеток, наприклад, сечогінні ліки або препарати, що знижують кислотність, може погіршитися статева функція.

Що робити при зниженні потенції у чоловіків

Для початку потрібно визначити причину порушення функціонування статевої системи. Встановити її може андролог – лікар, який вивчає зниження або відсутність потенції у чоловіків. При виявленні недуги слід виключити з раціону жирні, солодкі страви, куріння, алкоголь. Рекомендується зайнятися спортом, щоб поліпшити кровообіг і позбутися від жирових відкладень. Варто повністю виключити стреси та приділити увагу повноцінному відпочинку, здорового сну. Виявивши фізіологічні симптоми, можна зрозуміти, як домогтися підвищення потенції і бажання займатися сексом.

Лікування зниження потенції у чоловіків

Таблетки для чоловічої сили не повертають ерекцію, вони роблять її можливою протягом певного нетривалого проміжку часу після їх прийому. Такі ліки не лікують статеву дисфункцію. Забезпечити тривалий статевий акт з досягненням оргазму і еякуляції або мати можливість зачати дитину вдасться, якщо почати прийом відповідних препаратів (гормональні замісні таблетки). Можна звернутися до народних методів, пройти курс масажу, який поліпшить кровонаповнення члена.

Препарати

Одні медикаменти не поліпшать статеве життя і не вилікують зниження потенції. Вони можуть допомогти усунути причину дисфункції. Прописуються заспокійливі препарати, якщо вона полягає в перевтомі або постійних стресах. При важких захворюваннях, з-за яких з'являється млява потенція, слід акцентувати увагу на лікування від цього захворювання. Але основна маса ліків від імпотенції покликана поліпшити кровообіг. Коли організм відчуває дефіцит тестостерону, виписуються гормонозаместительные препарати.

Народні засоби

Дієва негормональная терапія при боротьбі з чоловічою статевою дисфункцією – фітотерапія. Можна приймати такі трави: чебрець, звіробій, глід, женьшень. Вони покращують функціонування нервової, серцево-судинної системи. Звіробій, іван-чай, лимонник китайський стимулюють вироблення тестостерону. Чай з кореня імбиру підвищує чутливість ерогенних зон, покращує кровообіг статевого члена.

Відео: що знижує потенцію у чоловіків

Чому у чоловіків з віком знижується потяг-лібідо

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!