Вагінальні таблетки та свічки Тержинан для вагітних - інструкція із застосування, побічні дії і аналоги

Препарат Тержинан при вагітності приймають у вигляді свічок, що вводяться в піхву, для лікування захворювань, викликаних розмноженням патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів. У 70% жінок, що чекають дитину, в організмі відбувається порушення оптимального балансу мікрофлори статевих органів внаслідок зміни роботи гормональної, імунної та травної систем. Призначають Тержинан вагітним не тільки для лікування, але і для профілактики даної патології.

Що таке Тержинан

У жінок при виношуванні дитини часто виникають захворювання бактеріальної і грибкової природи – вагініти, кандидози, приховані інфекції, що передаються статевим шляхом. Свічки Тержинан під час вагітності використовують для усунення неприємних симптомів хвороби на слизовій статевих органів і пригнічення патогенних мікробів. Це комбінований засіб ефективно лікує і попереджує розвиток запальних процесів.

Діюча речовина

Лікувальна дія препарату пов'язана з вмістом компонентів, що входять до його складу – таких, як:

 • Тернидазол – речовина, що володіє антибактеріальною активністю. Найбільшу ефективність він виявляє проти трихомонад.
 • Ністатин – протигрибковий компонент, що бореться з кандидозом.
 • Неоміцин – дана речовина відноситься до групи аміноглікозидних антибіотиків, які лікують гнійні ускладнення інфекційного зараження.
 • Преднізолон – кортикостероїд, купірує розвиток процесів запалення.

Тержинан – гормональний чи ні

До складу препарату входить чотири активні компоненти, один з яких відноситься до групи кортикостероїдів. Преднізолон – це глюкокортикоїд, який швидко зменшує місцеве запалення слизової піхви, свербіж, печіння. Доза змісту даної речовини невелика – 3 мг на 1 таблетку. Тержинан відносять до гормональних ліків, тому його застосування заборонено без дозволу лікаря.

Для чого призначають жінкам

Вагінальні свічки і таблетки безпечні при правильному прийомі. Даний засіб призначають звичайним пацієнткам і жінкам, що чекають дитину. Лікування можна проводити у період місячних. Тержинан призначають при кількох станах організму та для терапії таких інфекційних патологій, як:

 1. кольпіт;
 2. вагініти;
 3. гнійні виділення з пологових шляхів;
 4. профілактика розвитку інфекції через оперативного втручання;
 5. період відновлення після лікування ерозії шийки матки або установки протизаплідною спіралі;
 6. підготовка до операції та пологах;
 7. після ушивання шийки матки через істміко-цервікальної недостатності;
 8. для попередження розвитку запалень під час носіння розвантажувального акушерського песарію;
 9. генітальний уреаплазмоз;
 10. трихомонадоз;
 11. гарднерельоз;
 12. кандидоз;
 13. запалення придатків.

Чи можна застосовувати при вагітності

Жінки в положенні повинні отримувати лікування під наглядом фахівця. Оцінку стану пацієнтки лікар робить під час періодичного огляду та за результатами лабораторних досліджень. Тержинан від молочниці при вагітності та для лікування інших інфекційних хвороб статевих органів призначають за такою ж системою, як і жінкам, не чекають малюка. Володіючи місцевою дією, препарат практично не проникає в кров, тому він не вважається небезпечною для плода, але тільки на пізніх термінах виношування.

Тержинан на ранніх термінах вагітності

При вагінальному застосуванні Тержинана при вагітності активні компоненти проникають в кровотік в малій кількості. У перші три місяці виношування дитини користуватися препаратом категорично забороняється. Це період активного формування внутрішніх органів і систем організму маляти, а компоненти, які містить ліки, здатні викликати вроджені патології. Для пригнічення інфекцій у першому триместрі рекомендують використовувати більш щадні засоби.

У 2 триместрі

Вагітним жінкам у другому триместрі знімають заборони, які обмежують застосування низки медикаментозних засобів, але антибіотики в цей список не входять. Тержинан містить пригнічують активність мікроорганізмів компоненти, але він дозволений до використання. Препарат випускається у вигляді вагінальних таблеток, тому кількість речовин, які можуть проникнути в кров, буде невеликим і на даному етапі розвитку малюка вони не заподіють шкоди.

У 3 триместрі

Тержинан і вагітність в третьому триместрі сумісні. Це дуже ефективний препарат, використовуваний для проведення лікування та профілактики інфекційних запалень. До показань для призначення Тержинана при вагітності на великих термінах додають обробку родових шляхів безпосередньо перед появою дитини, щоб убезпечити в процесі появи на світ малюка від зараження.

Як діє Тержинан

Ліки Тержинан при вагітності має високу активність проти ряду патогенних мікроорганізмів: трихомонад, гарднерел, грибків та інших бактерій. Місцеве застосування препарату захищає епітеліальні клітини слизових статевих органів і підтримує фізіологічний кислотно-лужний баланс внутрішнього середовища піхви. Тержинан, застосовуваний при вагітності, зберігає оптимальне співвідношення корисних бактерій з умовно-патогенними мікроорганізмами, що живуть на статевих органах.

Преднізолон, що входить до складу препарату, зменшує прояв місцевої алергії, кількість ексудату, запалення. Тернидазол пригнічує розмноження найпростіших мікроорганізмів (трихомонад) і деяких анаеробних бактерій. Неоміцин вбиває стафілококи, кишкову паличку, стрептококи, шигеллу. Ністатин ефективно бореться з грибком. До Тержинану мікроорганізми повільно виробляють резистентність.

Інструкція щодо застосування при вагітності

Співвідношення активних речовин препарату підібрано так, щоб викликати синергетичний, взаємно підсилює ефект дії на патогенні мікроби, не впливаючи на природну мікрофлору піхви. Ліки випускають у формі вагінальних таблеток/свічок жовтого кольору. Активні компоненти в його складі містяться у наступній кількості:

 • преднізолон – 3 мг;
 • тернидазол – 200 мг;
 • сульфат неоміцину – 100 мг;
 • ністатин – 100 тис. МО.

Тержинан бажано вживати відразу після місячних, але менструація не вважається протипоказанням до застосування препарату. Щоб не сталося повторне зараження хвороботворними мікроорганізмами, статевий партнер також повинен пройти курс лікування. Засіб дозволено використовувати не тільки вагітним, але і годуючим жінкам, тому що воно не проникає в грудне молоко. Крім цього, зазначено, що препарат не впливає на швидкість реакції.

Як вводити

Застосування Тержинана, як і інших лікарських засобів, має певні особливості. Свічки вводять у піхву, слідуючи нескладним рекомендаціям:

 1. Перед введенням розірвіть оболонку препарату, помістіть його в кип'ячену воду кімнатної температури на 30 секунд.
 2. Вологе свічку/таблетку вводите глибоко в порожнину піхви, лежачи на спині, зігнувши коліна.
 3. Помістивши ліки в родові шляхи, полежіть 15-30 хвилин.
 4. Краще вводити таблетку перед сном і не підніматися після цього, щоб розтанув препарат не витік при вставанні.
 5. Якщо почнуться місячні, то продовжуйте курс лікування.

Дозування

Препарат не впливає на ефективність лікарських засобів, які вживаються орально, тому що доза проникнувших в кров активних компонентів невелика. Тержинан при вагітності приймають інтравагінально по одній капсулі за добу. Вводити засіб потрібно глибоко у піхву, краще перед сном. Курс лікування не повинен перевищувати 10 днів. За рішенням спостерігає лікаря при ускладнених вагінітах препарат призначають приймати 3 тижні. У профілактичних цілях засіб не можна застосовувати більше 6 днів.

Побічні дії Тержинана

Призначати препарат може тільки лікуючий лікар, тому що іноді Тержинан здатний викликати побічні ефекти. У більшості випадків така реакція спостерігається в перші дні лікування. Пацієнтки відчувають свербіж, печіння, але поступово всі неприємні симптоми проходять. Нюанси:

 1. Якщо побічну дію лікарського засобу посилюється, то слід звернутися до фахівця, щоб він замінив Тержинан на аналогічний препарат.
 2. Свічки діють локально, тому передозування практично неможливе.
 3. Щоб уникнути можливих ускладнень, дотримуйтесь рекомендацій лікаря.

Виділення після Тержинана при вагітності

Іноді, приймаючи препарат, жінка може злякатися, побачивши виділення з піхви. У такій ситуації потрібно визначитися, чому це відбувається. Тержинан при вагітності переноситься добре, тому основна причина поява рідини – танення речовини, з якого складається свічка. Слизова піхви поглинає лише частину активних компонентів, випливає інше. Рідкий препарат може виходити кілька годин з піхви. Ці виділення не вважаються патологією. Щоб не забруднити білизна, в період лікування користуйтеся гігієнічними прокладками.

Печіння від Тержинана

До початку лікування свічками Тержинана слизові піхви може злегка палити і спостерігатися свербіж. Через два-три дні такі неприємні явища повинні повністю пройти на тлі зменшення запального процесу. Якщо у пацієнтки існує індивідуальна непереносимість будь-якого компонента препарату, то перелічені симптоми будуть посилюватися. В цьому випадку їй необхідно терміново звернутися за допомогою до лікаря, а прийом призначеного кошти перервати.

Протипоказання

Тержинан при вагітності абсолютно протипоказано застосовувати в першому триместрі. За цей період відбувається формування та розвиток плода, а препарат містить активні компоненти, навіть малі дози яких можуть завдати істотної шкоди дитині. У важких станах, коли передбачувана користь для матері перевищує можливі ризики для дитини, рішення про призначення препарату повинен приймати лікар.

Крім цього, до протипоказань для застосування препарату відносять індивідуальну непереносимість окремих компонентів, що входять до його складу, і алергічні реакції. Більшість випадків появи печіння після прийому лікарського засобу не потребує відміни препарату. Це відчуття проходить за кілька годин. Якщо неприємні симптоми посилюються і розвивається набряк слизових, то потрібно прийняти яке-небудь засіб від алергії, а свічки більше не вводити.

Ціна Тержинана

Ціни на даний препарат практично не відрізняються у різних містах. Таблетки вагінальні, виробник – лабораторія Бушара, Франція, упаковка № 6 коштують від 336 до 363 рублів, № 10 – 435-466 рублів. Крім цього, є можливість придбати лікарський засіб в інтернет-аптеці. Покупки можна отримати поштою або вибрати доставку до адресата кур'єрською компанією.

Відео

Тержинан: показання, побічні дії, курс лікування, аналоги. Застосування при вагітності

Відгуки

Ольга, 30 роківЗастосовують препарат для комплексного лікування молочниці, яка замучила мене після курсу антибіотиків. Після постановки свічки свербіж швидко зменшився, а самопочуття покращилося. Намагаюся вводити ліки на ніч, щоб більше не вставати і нічого не підтікало. На наступний день печія стихає. Рекомендую тим, у кого теж є молочниця.
Наташа, 28 роківВиписали мені Тержинан від грибка. Після введення свічки виникло сильне печіння статевих органів, а слизова дуже свербіли. Я злякалася і на наступний день пішла до лікаря. Він сказав, що в мене сильне запалення і ця реакція природна. Через 2-3 дні ці відчуття пройшли, виділення зменшилися. Через тиждень я стала добре себе почувати.
Олена, 37 роківГотувалася до проведення ЕКО, а перед самою процедурою мазок показав підвищену кількість лейкоцитів і бактерії. Я так засмутилася, але гінеколог сказав, що немає нічого страшного, і призначив Тержинан. Препарат допоміг швидко, а наступний аналіз вже був у нормі. Не бійтеся застосовувати ці свічки за рекомендацією лікаря.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!