Антибіотики при гастриті

Запалення слизової оболонки, що виникає всередині шлунку, називається гастрит. Існує кілька видів цього захворювання, які відрізняються за причини появи, стадії і гостроті. Залежно від першопричини хвороби призначаються ліки при гастриті. Уникнути ерозивній стадії допоможе тільки грамотна терапія.

Коли призначають протимікробні таблетки від гастриту

Провокуючим фактором розвитку захворювання стає, як правило, сукупність факторів (зовнішніх і внутрішніх). До основної групи відносять:

 • зловживання алкоголем;
 • регулярний прийом неякісної їжі;
 • лікарські препарати деяких груп;
 • куріння;
 • хвороботворні бактерії.

Антибіотики при гастриті призначають у разі, якщо причиною розвитку недуги стали бактерії Хелікобактер Пілорі (Helicobacter Pilory). Проникає хвороботворний організм людини разом з неякісною їжею. Єдиний дієвий метод для їх виведення – таблетки при гастриті шлунка. Слід врахувати, що антибіотики не є панацеєю від усіх недуг, приймати їх потрібно обережно і тільки в якості лікування (а не профілактики). Всі інші види гастриту, які не викликані бактеріями, не мають на увазі терапію за допомогою медикаментів антибіотичною групи.

Необдуманий, узгоджена з лікарем прийом препаратів може призвести до погіршення стану людини, спровокувати перехід гастриту в гостру форму. Призначати терапію антибіотиками може тільки гастроентеролог, спираючись на результати аналізів, дослідження при підтвердженні присутності в організмі Хелікобактер пілорі, самолікування не допустимо.

Які препарати приймати при гастриті

В залежності від кислотності середовища (підвищена або знижена) можуть призначати ті чи інші медикаменти. Препарати при гастриті шлунка поділяються на три основні групи:

 • Група кларитроміцину

Сюди відносять Кларексид, Коаліціада, Биноклар і аналоги, вони є напівсинтетичними макролідами. Максимальний ефект виходить у лужному середовищі, показують ці таблетки високу ефективність при лікуванні гастриту, мають бактеріостатичну, бактерицидну дію. Ліки швидко всмоктуються ШЛУНКОВО-кишкового тракту, перед їх прийомом потрібно поїсти, це на 25% підвищить біодоступність препарату. З цієї причини таблетки приймають до або під час їжі.

 • Група омепразолу

Найпопулярнішим медикаментом з цієї серії вважається Омез, який направлений на зниження секреції залоз у шлунку. В основі діюча речовина – омепразол. Дозволяється одночасно з цим средовом прийматися ліки антациди. Як правило, за призначенням його випивають за 30 хвилин до їжі з невеликою кількістю рідини. При необхідності вміст таблетки можна додати в пюре і проковтнути.

 • Група амоксициліну

До популярних препаратів цього типу відносяться Амоксил, Амоксикар, Амоксиклав. Головним компонентом таблеток став напівсинтетичний пеніцилін. На абсорбцію препарату прийом їжі не має жодного впливу, препарат не руйнується в кислому середовищі. Якщо лікувати гастрит цим засобом, необхідно постійно контролювати стан нирок, печінки, відстежувати роботу органів кровоносної системи.

Існують і інші види антибіотиків, наприклад, Левофлоксацин, але їх призначають рідше. Для максимального ефекту рекомендується комбінувати препарати з Метронідазолом. Така схема гарантує повне знищення бактерій Хелікобактер. Прийом відразу 2 груп препаратів виключає виникнення стійкості вірусу до медикаментів.

Як приймати антибіотики

Приймати антибіотики при гастриті і виразці шлунка необхідно суворо за призначенням гастроентеролога. Він може правильно вирахувати відповідну дозування, виходячи з маси хворого, його загального стану, віку, наявності або відсутності супутніх захворювань. Підбиратися засіб повинен з урахуванням особливостей організму пацієнта. Навіть при поліпшенні стану припиняти прийом за власним бажанням не слід. Повністю потрібно пропити курс, який був призначений лікарем, інакше виникає ризик переходу захворювання в хронічну форму.

Які недоліки мають препарати для лікування гастриту

Антибіотики при гастриті надають потужне дію, добре справляються з бактеріями, але мають і ряд негативних ефектів на організм. Головний недолік цієї групи засобів – високий ризик розвитку побічних ефектів, алергічної реакції. До основних проявів можна віднести:

 • розлад стільця;
 • болі в животі;
 • нудоту.

Справа в тому, що дане ліки від гастриту шлунка вбиває не тільки патогенні мікроорганізми, воно знищує і корисну мікрофлору кишечника. Рекомендується після прийому антибіотиків пропити пробіотики: йогурт, Біфі-форм, Лінекс та аналоги. Це допоможе заповнити дефіцит біфідо - і лактобактерій. З цієї ж причини існують протипоказання до прийому по віковій групі (дитині давати антибіотики при гастриті не можна). Під час терапії рекомендується в раціон додати більше кисломолочних продуктів, щоб запобігти розвиток дисбактеріозу.

Як правило, розвиваються дані побічні ефекти при самостійному збільшення прийому таблеток за день. Робиться це з метою якнайшвидшого позбавлення від захворювання, що є помилковим думкою. Врахуйте, що експерименти такого роду можуть призвести до серйозних наслідків, наприклад, ниркової недостатності або коми.

Дозування повинен визначати тільки лікар.

Дізнайтеся та інші засоби і методи для лікування гастриту.

Відео: як пити антибіотики

Антибіотики. Правила застосування.

Відгуки

Віктор, 27 роківВідчував тривалий час несильні больові відчуття в області сонячного сплетіння. Вирішив пройти обстеження на предмет наявності гастриту (щоб не запускати) і був здивований, що причиною в моєму випадку стало не погане харчування, а бактерія Хелікобактер. Мені призначили дієту і 2 антибіотика (Омез і Амоксил), для відновлення флори Йогурт.
Світлана, 18 роківПісля вступу в інститут часто купувала їжу на вулиці, перекушувала на ходу. У підсумку заробила гастрит, який провокують мікроорганізми. Після обстеження лікар призначила Мотиліум і Омепразол протягом 2 тижнів. Після перших 7 днів мені стало набагато краще, але ліки допила повністю, щоб вже точно вбити цю заразу.
Кирило, 25 роківРаніше і подумати не міг, що прийом антибіотиків при гастриті якось може допомогти. Не знав, що його можуть провокувати бактерії, які потрапляють разом з їжею. Довго намагався вилікувати за допомогою дієти, поки не сходив до лікаря і не почав приймати Омез з Метронідазолом, але від збалансованого харчування не відмовився, виключив алкоголь, газовані напої, кисле.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!