7 лікарських трав від кашлю та бронхіту

Кашель є симптомом різних захворювань бронхолегеневої системи. При будь-якому діагноз він має специфічні ознаки, що потребує лікування. Трави від кашлю для дітей і дорослих діють м'яко і швидко, допомагають обійтися без пігулок і мікстур. Щоб правильно вибрати народний засіб, потрібно проконсультуватися з лікарем, уточнити діагноз.

Що таке кашель бронхіальний

Це рефлекс захисного характеру, який очищає дихальні шляхи від гною, слизу, мокротиння, сторонніх тел.

До бронхіальному кашлю призводить набряк внутрішньої оболонки гортані, трахеї і бронхів, гіперсекреція слизу і підвищення м'язового тонусу органів дихання. Крім кашльового рефлексу, пацієнт може скаржитися на сильну задишку, хрипи, відчуття стиснення грудної клітки, відходження мокротиння. Щоб виключити розвиток астми та інших хронічних захворювань, медикаментозне лікування бронхіального кашлю повинно бути комплексним, своєчасним.

Які трави підходять для лікування бронхіту

Лікарські рослини від кашлю та бронхіту використовують як відварів, настоянок, для виконання домашніх інгаляцій. Щоб прискорити одужання, важливо знати їх властивості, мінімізувати ризик алергічних реакцій. Класифікація лікарських фітопрепаратів:

  • відхаркувальні (чебрець, багно, кропива, собача кропива, календула);
  • спазмолітики (ромашка, м'ята, материнка, дудник, морошка);
  • протизапальні (деревій, розмарин, імбир, петрушка);
  • з потогінний ефект (листя малини, таволга в'язолистий, мати-й-мачуха);
  • противірусні (меліса, бузина, астрагал, желтокорень канадський, листя оливи);
  • антибактеріальні (евкаліпт, шавлія, аніс, звіробій);
  • імуностимулюючі (ехінацея, солодка, родіола, женьшень, шипшина);
  • проти кашльового рефлексу (солодка, мати-й-мачуха, евкаліпт).


Відхаркувальні трави

Такі цілющі трави очищають бронхи від накопичуваної мокротиння, полегшують дихання. При вологому кашлі при бронхіті лікарі рекомендують такі рецепти:

  1. Багно болотний. 5 г висушеного сировини подрібнити і залити 1,5 л окропу. Наполягати складу 1 годину, після процідити. Готовий відвар приймати перорально при бронхіті по 100 г тричі за добу.
  2. Мати-й-мачуха. 5 г сировини запарити 200 мл кип'ятку, накрити кришкою і настоювати 1 годину. Охолоджений склад процідити, вживати по 50 мл чотири рази за добу до повного зникнення симптомів кашлю.
  3. Кропива. 1 ст. л. попередньо подрібненої сировини залити 1 ст. окропу. Настояти відвар процідити, вживати по 50 мл тричі за добу, бажано в теплому вигляді. Лікуватися, поки кашель повністю не пройде.

Антибактеріальні

Ці кошти знищують патогенну флору, активність якої спровокувала появу кашлю, загострення бронхіту. Тим самим вони прискорюють одужання. Антибактеріальними властивостями володіють такі трави:

  1. Оман. 16 г попередньо подрібненого і висушеного оману залити 200 мл води, довести до кипіння і проварити 10-15 хвилин. Настоювати 3-4 години, процідити, приймати натще по 1 ст. л. тричі за добу, поки кашель при бронхіті не зникне.
  2. Подорожник. 1 ст. л. кошти в сухому вигляді залити 1 л води. Закип'ятити, утримати на помірному вогні 10 хвилин. Після укутати ємність в рушник, настоювати протягом доби. При кашлі випивати відвар по 1 ст. л. перед кожним прийомом їжі.

Імуностимулюючі

Такі лікарські збори не тільки усувають симптоми бронхіту, але і підвищують захисні властивості організму, зміцнюють імунітет. Приймати їх можна у вигляді настоїв, відварів, загальнотонізуючих чаїв. Надійні рецепти:

  1. Ехінацея. 5 г висушеного сировини (подрібненого кореня) залити 1 ст. окропу, проварити на помірному вогні 10 хвилин, настояти і процідити. Приймати внутрішньо в теплому або охолодженому вигляді по 100 мл тричі за добу.
  2. Елеутерокок. 1 ст. ложку висушених подрібнених кореневищ залити 200 мл окропу, настоювати 30 хвилин. Після процідити, підігріти, вживати по 1 склянці свіжозавареного чаю тричі за добу під час їжі.

Правила застосування трав при бронхіті

При виборі трави від кашлю дорослим і дітям важливо упевнитися, що в організмі немає алергічної реакції на рослинний компонент.
Необхідно спільно з лікуючим лікарем обумовити терміни майбутньої терапії – від 10 днів до 3 тижнів (це залежить від властивостей лікарської трави). Правила лікування бронхіту:
  1. Перш ніж почати курс, важливо виключити медичні протипоказання, мінімізувати ризик виникнення побічних явищ.
  2. Використання фітопрепаратів вважається більш безпечним методом лікування бронхіту, але порушення запропонованих дозувань загрожує інтоксикацією організму.
  3. Якщо в ході домашнього лікування самопочуття пацієнта погіршується, важливо припинити прийом фітопрепарату, звернутися до лікаря.
  4. Трави від хронічного бронхіту належить приймати не менше 2 місяців, дозування визначаються індивідуально.
  5. Перед застосуванням сировину потрібно промити, висушити, не варто використовувати свіжу траву.
  6. Методи альтернативної медицини при відсутності алергії, інших протипоказань використовують для лікування дітей.

Відео

Трави при кашлі

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!