Кешью - користь і шкода горіхів для організму

Чим корисний кешью – дізнайтеся про унікальних і корисних властивостях бразильського горіха. Говорити про нього можна багато, але ми зібрали для вас всі цікаві факти. Застосування горіхів в якості лікувальних, профілактичних, дієтичних і косметологічних препаратів. Для того, щоб завжди добре себе почувати, залишатися у формі, відчувати прилив сил, потрібно додати в раціон горіхи кешью.

Горіхи кешью

Індійський горіх або акажу - дерево кешью, родом з Бразилії, але отримало широку популярність у країнах Південно-Східної Азії. Дерево росте і плодоносить в будь-якому тропічному кліматі. Його плоди славляться своїми лікувальними властивостями, допомагають організму успішно справлятися з захворюваннями, насичуючи вітамінами і мікроелементами. Горіхи володіють дуже високою енергетичною цінністю, їх називають їжею майбутнього, а амінокислоти, що містяться в горісі, зміцнюють імунну систему.

Добре відомий гомеопатичний препарат Анакардиум на основі цього плоду є ефективним природним засобом для профілактики простудних захворювань, при грипі, допомагає подолати стреси і депресію. Унікальне антибактеріальну властивість горіхів допомагає нормалізувати роботу кишечника, а вітаміни, мікроелементи покращують роботу серця, мозку і нормалізують обмін речовин.

Як росте кешью

Дерево кешью відноситься до роду Сумахових, що визначає його близьку приналежність до тропічного фрукта манго або фісташкам. Рослина нічим не відрізняється від плодових дерев. Найнезвичайніші в ньому плоди. Вони схожі на соковиту грушу жовтого або рожевого кольору, знизу горішок в щільній шкірці бурого відтінку. Плід рослини - це набула квітконіжка. Всередині немає насіння і воно цілком їстівне. Горіхи завжди продаються вже очищеними, оскільки між твердою оболонкою і горіхом є отруйний шар, смола з якого може призвести до утворення хімічних опіків.

Калорійність кешью

Плоди володіють високою харчовою та енергетичною цінністю. Він відрізняється від інших горіхів, так як містить низький рівень жиру і є дієтичним продуктом. Калорійність горіхів кешью на сто грам маси - 595-630 калорій. Обсмажений продукт має високу калорійність – 572. Завдяки високому вмісту ккал, порція горішків допоможе швидко і з користю наситити організм.

З'їдати сирий продукт не рекомендується. Шкаралупа плоду містить токсичні компоненти, тому їх чистять, піддавши термічній обробці. Горіх смажений має солодкуватий смак. При вживанні горіхів в організм надійдуть білки, вуглеводи, масло з жирними кислотами, комплекс вітамінів, нікотинова кислота і набір мікроелементів.

Користь кешью

Зверніть увагу на корисні властивості кешью. Лікувальні властивості горіхів успішно застосовуються для лікування або профілактики захворювань. Користь кешью полягає:

  • у відновленні організму, тонізуючих, протизапальних і протимікробних властивостей;
  • усувають кровоточивість ясен;
  • корисно для мозку, для серця;
  • для кровоносних судин надають протисклеротичну дію;
  • добре проявили себе в лікуванні хвороб дихальних шляхів – при фарингіті, при бронхіті;
  • широко використовуються при лікуванні онкології в початкових стадіях та її профілактики;

Користь кешью для жінок

Завдяки гарному вітамінно-мінеральному складу, високому вмісту нікотинової кислоти, екстракт горіхів підійде для волосся і шкіри. Високий вміст міді в горіхах покращить ріст волосся. Завдяки вмісту меншої кількості жиру, ніж в кунжуті, дієтологи рекомендують включати в раціон масло з кешью.

У чому ж полягає користь кешью для жінок?

  • Стимулюють сексуальну активність. Корисні в період статевого дозрівання.
  • Під час статевого дозрівання сприяють позбавленню від вугрів і прищів, при підвищеної сальності шкіри.
  • Дозволяє відновити крововтрати при рясних місячних.
  • Високий вміст вітаміну Е підвищує рівень фертильності.
  • Нормалізує частоту роботи кишечника і позбавляє від запору.

Користь кешью для чоловіків

Регулярне застосування в раціоні цих горіхів дозволять сильній статі:

  • Збільшити статевий потяг.
  • Підняти потенцію.
  • Зміцнити волосся, додати їм блиск і пишність, зміцнити і запобігти їх випадання.
  • Допомагає відновитися після фізичного навантаження.

У чому ж полягає користь кешью для чоловіків? Вітамін Е підвищує концентрацію насіння, що благодійно впливає на репродуктивну систему. Допомагає позбутися від дистрофії м'язів та надмірної пітливості. Дарує організму енергію, життєву силу, витривалість. Рекомендується до застосування чоловікам, які страждають нікотиновою залежністю.

Кешью при вагітності

Тропічні плоди кешью при вагітності надають наступні дії:

  • стабілізація кров'яного тиску;
  • запобігання зниження гемоглобіну крові;
  • заповнення вітаміну D;
  • підвищення імунітету;
  • усунення вірусних інфекцій;
  • профілактика авітамінозу;
  • застосовується як засіб від печії у вагітної жінки;
  • допомагає молодим матерям при грудному вигодовуванні забезпечити повноцінне харчування малюка.
  • високий вміст магнію і кальцію забезпечує профілактику карієсу, зберігаючи зубну емаль.

Скільки можна їсти кешью в день

Кешью – користь і шкода: допоможе отримати потрібні форми. Скільки можна їсти кешью день дуже важливе питання, адже добова норма для кожної людини різна. Рекомендовано в щоденному раціоні використовувати, у залежності від індивідуальних особливостей, не більше 30 г горіхів. Це 10 горішків. Краще всього їсти їх, запиваючи мінеральною водою. Таким способом вони посилять корисні властивості один одного, це буде надавати відновлюючу дію на організм. Користь горіхів кешью набагато вище, ніж в інших горіхах.

Шкода кешью

Навіть такий популярний продукт, насичений вітамінами і мікроелементами може бути шкідливим для людського організму. Шкода кешью полягає в тому, що він може викликати сильну алергію. Не варто ним зловживати, додавати в раціон слід поступово.

Дітям можна їсти індійські горіхи тільки з дозволу лікаря. Якщо вже хочете дати їх дитині, то можна придбати дитяче харчування, до складу якого входить готовий продукт на його основі. При цьому він має індивідуальну непереносимість, а також може вплинути на роботу печінки. Не рекомендують їсти кешью в третьому триместрі вагітності. Слід відмовитися від прийому людям, які мають проблеми з нирками і схильність до утворення каменів. Користь і шкода кешью необхідно дізнатися перед вживанням в їжу.

Протипоказання кешью

Як і у будь алергенного продукту, кешью мають протипоказання до вживання. Лікарі не радять застосовувати горіхи в їжу при яскраво виражених гастритах, це може призвести до подразнення слизової. Дуже акуратно приймати тропічний продукт при діатезі або при бронхіальній астмі. Схильність до утворення каменів і порушення в роботі сечостатевої системи. Головне протипоказання кешью – дитячий вік до 3 років.

Прийнявши рішення включити в раціон горіхи, необхідно знати про те, що вони можуть принести організму як користь, так і шкоду. У продаж надходять вже очищеними, з цієї ж причини, вживання їх в будь-якому іншому вигляді, крім обсмаженої, краще виключити.

Відео: корисні властивості і протипоказання кешью

Горіх Кешью - користь і шкода, калорійність і склад

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!