Тиск 130 на 90 - що це означає і що робити при підвищеному нижньому значенні

Артеріальний тиск 130 на 90 вважається невеликим перевищенням нормального показника у дорослої людини. Причиною такого відхилення стає нервове перенапруження, фізична втома або серйозне захворювання. Цифри тонометра відображають верхнє, нижнє кров'яний тиск і частоту пульсу, з якої б'ється людське серце.

Який тиск вважається нормальним

Тиск крові на стінки кровоносних артерій називається артеріальним. При вимірюванні звертають увагу на два показники артеріального тиску:

 1. Верхнє, систолічний інформує про рівень тиску під час скорочення серцевого м'яза.
 2. Нижня, діастолічний говорить про тиску в ниркових артеріях в момент розслаблення серця.

Лікарі вважають, що норма тиску у людини коливається в межах 100/60-120/80. Пульсовий ритм повинен бути не більше 75 ударів на хвилину. Вимірювання проводиться в міліметрах ртутного стовпа. Величина буває різною, вона відрізняється, в залежності від віку, статі, роду діяльності пацієнта. Існують такі поняття, як робочий тиск і пульс, вони показують індивідуальні цифри у межах встановленої норми. Будь-які розбіжності, якщо вони спостерігаються регулярно, говорять про наявність збою в організмі.

За статистикою жінки страждають від гіпертонії частіше чоловіків. Перші зміни починаються після 45-50 років. Для підвищеного тиску характерні наступні ознаки:

 • головний біль;
 • низька працездатність;
 • запаморочення;
 • прискорений пульс.

Що означає тиск 130 на 90

Показник на тонометрі 130/90 є невеликим відхиленням від норми. У цьому випадку спостерігається підвищений нижнє тиск, тоді як верхня нормальне. Якщо така ситуація відбувається регулярно, слід звернутися за консультацією до фахівця, щоб перевірити здоров'я і пройти обстеження. Якщо ж нижнє тиск 90 має поодинокі прояви, це відбувається через:

 • підвищених фізичних навантажень;
 • вживання алкоголю, міцного чаю або кави;
 • довгого неспання;
 • вікових змін;
 • зміни клімату;
 • вживання великої кількості рідини;
 • нервових хвилювань.

Небезпечно тиск 130 на 90

Головна небезпека тиску 130 на 90, коли воно тримається на цьому рівні протягом декількох днів – розвиток серйозних хвороб нирок, серця та інших органів. Своєчасне звернення гіпертоніка до фахівця допоможе встановити правильний діагноз і виключити ризик розвитку хронічних захворювань. Якщо раніше спостерігалася підвищена верхнє тиск, доходить до значення 150/90, такий перепад буде навряд чи помітний. У літньому віці після 50 років така величина вважається нормальною, її не потрібно збивати.

Для жінки, у якої раніше робочий тиск було 110/70, різке підвищення до 130/90 може призвести до погіршення стану, тому лікарі рекомендують при будь-якому нездужанні використовувати тонометр і складати графік тиску. Щодня дізнаватися свідчення в стані спокою і записувати їх, щоб потім показати терапевта. Такі записи прискорять виявлення хвороби.

Чому нижнє тиск високий

Постійне підвищений діастолічний тиск на стінки судин відбувається у жінок і чоловіків з спадковою схильністю недуг, які ведуть до появи атеросклеротичних бляшок, які надають спазмирующее дію. Є й інші причини високого нижнього тиску:

 • артеріальна гіпертензія;
 • патології надниркових залоз, нирок;
 • гормональний дисбаланс;
 • інсульт;
 • порок серця;
 • гіпертонічна хвороба;
 • порушення в ендокринній системі;
 • хвороби гіпофіза.

Виявити фактори, що впливають на таке підвищення, допоможуть прості аналізи сечі і крові. Якщо порушена робота сечовидільної системи, в якій нирки відіграють головну роль, потрібно негайно почати лікування. Найпоширенішими аномаліями в цій області є ниркова недостатність, хронічний гломерулонефрит, вроджені вади розвитку.

Тиск 130 на 90 при вагітності

Під час вагітності спостерігається тенденція до артеріальної гіпотензії, навіть якщо раніше у дівчини раніше була гіпертонія, тому тиск 130 на 90 у вагітних вважається підвищеним. Як і для інших пацієнтів, перед зверненням до лікарні кілька днів поспостерігати за своїм самопочуттям і проконтролювати показання тонометра вранці.

Якщо при підвищенні відсутні хворобливі відчуття і аналізи в нормі, це означає, що організм так реагує на зміну рівня гормонів. При призначенні ліків від діастолічної гіпертонії лікар враховує термін вагітності, вік жінки і можливу шкоду для дитини. Для того, щоб вирівняти тиск використовуються народні засоби, лікарські трави.

Що робити при підвищеному тиску

Не завжди виходить виміряти показання, якщо в будинку немає тонометра. У цьому разі треба орієнтуватися на типові симптоми. Часто у цей час болить і паморочиться голова або людина відчуває загальне нездужання. Якщо є спеціальний прилад, і він показує тиск 130/90, краще всього спробувати знизити його з допомогою охолодження шийного відділу компресом з льодом або вологим рушником.

Після цієї процедури виробляються нові виміри в сидячому положенні, щоб рука перебувала на рівній поверхні. При регулярному підвищенні варто йти на прийом до лікаря, щоб дізнатися, які препарати треба випити. Більшість медиків радять спочатку спробувати знизити високий тиск без таблеток:

 1. Перейти на їжу, багату клітковиною.
 2. Відмовитися від алкоголю і куріння, вести здоровий спосіб життя.
 3. Знизити ймовірність стресів.
 4. Пропити курс настоянок на травах, підійдуть пустирник, глід, валеріана.

Відео: про що говорить підвищений нижнє тиск

Артеріальний тиск. Про що говорить нижнє тиск

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!