Гіпертонія 3 ступеня - причини, симптоми і лікування

Високий артеріальний тиск – це ризик патології серцево-судинної системи. Гіпертонія третього ступеня – це серйозний етап хвороби, що передує останньому, самому серйозному, коли захворювання вже незворотно. Головний показник наявності хвороби – постійно високий артеріальний тиск.

Що таке гіпертонія 3 ступеня

Діагноз характеризується перманентно підвищеним тиском від 180/110. Гіпертонія третього ступеня є наслідком патологічних порушень функцій серцево-судинної системи і тонусу судин. Причиною погіршення захворювання з другої ступені до третьої вважається відсутність потрібного лікування попередніх ступенів, ураження інших органів. Захворювання є запущеною формою артеріальної гіпертензії, це передостання стадія.

Для того, щоб поставити такий діагноз, лікар повинен оперувати певною інформацією, яка може допомогти для діагностики проблеми. Це точний анамнез з результатами повсякденного контролю артеріального тиску. Крім цього, зміни відбуваються в серці і склад крові хворого. При збільшенні гіпертонічна хвороба 3 ступеня може стати причиною інфаркту міокарда.

Ризик 3 при артеріальній гіпертензії 3 ступеня

Це захворювання має свою класифікацію ризиків, яка полягає в тому, наскільки ймовірно ураження інших органів. На цій стадії захворювання існують чотири групи ризику розвитку ускладнень на схильних до цього органи – серце, очі, мозок і нирки. Ризик 3 при артеріальній гіпертензії 3 ступеня означає, що існує більше трьох факторів, які здатні погіршити стан пацієнта. Ймовірність того, що стан інших органів погіршиться, дорівнює 25-30%.

Ризик 4 при гіпертонічній хворобі 3 ступеня

Якщо стан здоров'я пацієнта не контролюється, ризик 3 може стрімко перерости в наступну стадію, ризик 4. Це стан, який характеризується розвитком ускладнень практично на всіх підданих органах. При діагностуванні ризику 4 при гіпертонічній хворобі 3 ступеня практично завжди оформляється інвалідність. У такому випадку пацієнт має більше трьох чинників, які погіршують стан органів.

Даний діагноз вимагає ретельного контролю за способом життя. Будь-які шкідливі звички негативно впливають на перебіг хвороби, і якщо вчасно не позбутися від них, хвороба буде прогресувати. Необхідно звести до мінімуму та повністю уникати наступних посилюючих факторів:

  • куріння;
  • ожиріння;
  • наявність стресів;
  • незбалансоване харчування;
  • мала рухливість;
  • алкоголізм.

Симптоми гіпертонії 3 ступеня

Гіпертонічна хвороба 3 стадії має певні ознаки, якщо у пацієнта вони були визначені, необхідно обов'язково звернутися до лікаря. Такі симптоми свідчать про наявність третьої ступені хвороби:

  • парез кінцівок;
  • втрата свідомості;
  • порушення зору;
  • зниження чутливості;
  • пітливість;
  • важкість у скронях, потилиці;
  • загрудинний біль;
  • погіршення пам'яті;
  • почервоніння обличчя;
  • головний біль;
  • зниження інтелекту;
  • інтенсивні запаморочення;
  • порушення координації.

Головний симптом гіпертонії 3 ступеня – підвищений артеріальний тиск, показники якого більше 180/110 . Нерідко болі в серці віддають в лопатку, це може свідчити про інфаркт. Якщо вона віддає в руку, найчастіше в ліву, це говорить про інфаркті міокарда, якщо біль не проходить, необхідно терміново звернутися до лікаря. Пульсуючі головні болі з локалізацією в потиличній частині – також тривожний симптом, який свідчить про серйозному стані хвороби.

Лікування гіпертонії 3 ступеня

Після повного обстеження лікар призначить комплексне лікування. Практично усі таблетки мають велику кількість протипоказань крім часто зустрічається індивідуальної непереносимості препаратів. Процес лікування проходить набагато легше, якщо в ході діагностики не було виявлено супутніх хвороб. Лікування гіпертонічної хвороби 3 ступеня обов'язково повинно бути в комплексі з іншими препаратами. Рекомендовано комбінувати з травами, народними засобами.

Крім медикаментозного лікування, важливим фактором є коригування способу життя. Пацієнт повинен звернути увагу на своє харчування, стан нервової системи, відновити правильний режим сну і неспання і обов'язково відмовитися від усіх шкідливих звичок. Лише за умови комплексного підходу хвороба можливо контролювати і уникнути побічних дій на органах. Рекомендується перед сном пити чаї, відвари з трав'яних зборів: аптечної ромашки, меліси лікарської, глоду, валеріани, м'яти перцевої. Фітотерапія знижує артеріальний тиск і поліпшує якість сну.

Препарати для лікування гіпертонії 3 ступеня

Комплексна медикаментозна терапія захворювання передбачає прийом декількох препаратів одночасно. Препарати для лікування гіпертонії 3 ступеня класифікуються наступним чином:

  1. Бета-блокатори – відповідають за нормалізацію артеріального тиску.
  2. Інгібітори АПФ – розширюють судини, сприяють зниженню вироблення ангіотензину.
  3. Антагоністи кальцію – розширюють судини.
  4. Діуретики, сечогінні засоби– перешкоджають набряклості, виводять зайву рідину з організму.

Гіпертонія 3 стадії лікується наступними препаратами:

  1. Гідрохлоротіазид– використовується як при монотерапії, так і для поєднаного прийому з гіпотензивними ліками, відноситься до класу діуретиків.
  2. Каптоприл– ефективно знижує артеріальний тиск, відноситься до класу інгібіторів АПФ.
  3. Фелодипін– відноситься до групи антагоністів кальцію, знижує тиск, розширює судини.
  4. Метопролол– бета-блокатор, уповільнює ритм серця, знижує АТ.

Харчування

Важливу роль у лікуванні пацієнта з таким діагнозом відіграє режим харчування, якість продуктів. Дієта при гіпертонії 3 ступеня передбачає обмежене вживання солі, важкої, жирної їжі та відмова від алкогольних напоїв. Зайва вага, як один з причин хвороби почне спадати, рівень холестерину в організмі зменшується, тонус судин почне стрімко поліпшуватися. Правильне харчування нормалізує роботу нирок, як результат – відсутність набряків і зайвої рідини в організмі.

Страви переважно готуються на пару, в них не додається рослинне або вершкове масло. Прийом їжі поділяється на 5 разів на день маленькими порціями. Правильне харчування при діагноз артеріальна гіпертензія 3 ступеня базується на вживанні таких продуктів:

  • свіжі, сезонні овочі і фрукти;
  • молочні продукти з мінімальним відсотком жирності;
  • цільнозернові продукти;
  • риба, нежирне м'ясо.

Відео

Гіпертонія 3 ступеня

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!