Варення зі сливи без кісточок на зиму: рецепти заготівлі

Плоди сливового дерева відмінно поєднуються з багатьма прянощами, фруктами або цитрусами або одягають. За допомогою змішування звичайних продуктів, смак сливового варення можна урізноманітнити – отриманий десерт можна додавати у випічку або просто подавати до чаю. Сливове ласощі – популярна заготівля на зиму, адже ця ягода-фрукт добре росте при нашому кліматі.

Як правильно вибрати і підготувати сливу для заготівлі на зиму

Як будь-яке інше блюдо, варення зі слив має свої тонкощі приготування:

  1. Вибирати для заготівлі на зиму потрібно тільки стиглі сливи. Вони повинні бути без червоточин або яких-небудь пошкоджень.
  2. Перед варінням плоди сливового дерева необхідно ретельно промити, видалити плодоніжки. Для приготування підійдуть цілі ягоди або половинки.
  3. Якщо використовуються цілі, то перед варінням їх обов'язково потрібно проколювати голкою в декількох місцях. В такому випадку вони не лопнуть при термічній обробці і рівномірно вберуть цукровий сироп.
  4. Коли варять дрібні сливи цілком, рекомендується заздалегідь бланшувати їх близько 3-х хвилин у воді, температура якої становить 70 градусів. Великі плоди не потребують подібному дії. Їх просто розрізають навпіл, видаляють кісточки.
  5. Плоди з тонкою шкіркою потрібно варити кілька закладок, перед кожним з яких витримувати в цукровому сиропі. Робиться це для того, щоб сливи залишилися цілими. Витримувати не потрібно аличу і ткемалі.

Який посуд знадобиться

Щоб зварити варення зі сливи без кісточок на зиму знадобляться:

  • каструля;
  • тарілки;
  • ніж для розрізання і підготовки продуктів;
  • обробна дошка;
  • друшляк;
  • мультиварка, хлібопічка або скороварка (для приготування варення за спеціальними рецептами);
  • банки і кришки для закрутки;
  • сода для стерилізації тари;
  • ковдру (воно знадобиться, щоб закутати банки з закатаною варенням);
  • кухонні ваги (для дотримання пропорцій всіх інгредієнтів).

Як варити сливове варення без кісточок

Існує безліч способів, як зробити варення з слив на зиму, якими успішно користуються всі господині. Більшість роблять ласощі, дотримуючись класичний рецепт. А для тих, хто бажає спробувати новий смак, є приємна новина – слива добре поєднується практично з будь-якими продуктами: какао, цитрусами або одягають, фруктами. Тут лише необхідно знати, як і в якій послідовності додавати інгредієнти до плодів сливового дерева.

Класичний рецепт

Щоб зварити варення зі сливи, потрібні тільки плоди, цукор і трохи звичайної води (бажано фільтрованої). Готується ласощі просто і не забирає багато часу:

  1. Беруться цілі щільні сливи, без якого-небудь роду пошкоджень.
  2. Промиваються під холодною водою, виймаються кісточки.
  3. Кожна штучка розрізається навпіл.
  4. Всі половинки кладуть у ємність для варіння, засипають цукром у пропорції 1:1. Бажано витримати час перед тим, як поставити на вогонь, щоб сливи дали сік. Для насиченого смаку можна додати ще трохи лимонної кислоти.
  5. Кип'ятиться заготівля на зиму 40-50 хвилин, поки не настане карамелізація.
  6. Скляні банки стерилізуються, поки маса доходить до готовності. Потім варення розкладається по ємностей і герметично закочується.

Простий і швидкий рецепт «П'ятихвилинка»

Свою назву спосіб отримав завдяки тому, що варити сливи потрібно не більше 5 хвилин. Підготувати сливове повидло на зиму легко, для цього потрібно дотримуватися покрокової інструкції:

  1. Ягоди ретельно промиваємо, видаляємо з них кісточки, ріжемо кожну наполовину.
  2. На кожен кілограм фруктів додаємо в каструлю з 300 г цукру, пів-літри води і по дві штучки апельсина.
  3. Цитруси подрібнюємо або нарізаємо невеликими шматочками – хто більше любить, але шкірку необхідно залишити.
  4. Всі фрукти та ягоди, складені в каструлю, ставимо на маленький вогонь. При цьому варитися суміш повинна постійно в стані, ніби ось-ось закипить.
  5. Варення зі сливи без кісточок на зиму потребує постійного контролю господині – потрібно помішувати і не давати йому сильно кипіти. Тримаємо масу близько 5 хвилин, потім знімаємо з плити.
  6. Розкладаємо вміст каструлі з приготованим банкам і закатуємо. Варто зауважити, що за добу перед використанням тару слід прокип'ятити, обтерти і, обгорнувши ковдрою, поставити догори дном до повного висихання і охолодження.

Рецепт з какао маслом

Виходить дуже незвичайне блюдо на зиму, підійде для тих, хто любить пробувати нові поєднання смаків. Для приготування необхідний такий набір продуктів:

  • сливи – 3 кг;
  • какао – 100 г;
  • вершкове масло – 200 г;
  • цукор-пісок – 1,5 кг;
  • волоські горіхи – 200 р.

Покроково робимо заготовку на зиму:

  1. Очищені від шкірки горіхи викладаємо в пакет і розминаємо качалкою, щоб шматочки стали зовсім мізерними. Можна і ножем подробити, але це буде складніше.
  2. Сливи перебираємо, залишаємо тільки ті, що без пошкоджень, промиваємо, очищаємо від кісточок.
  3. Складаємо продукт фруктового дерева в блендер або прокручуємо через м'ясорубку, щоб в результаті вийшло сливове пюре.
  4. Кладемо масу в каструлю, ставимо на самий маленький вогонь на 10 хвилин.
  5. У добре розігріте пюре із слив додаємо вершкове масло, цукор, горіхи і варимо ще 30 хвилин.
  6. В окремій ємності змішуємо какао-порошок з частиною цукру, додаємо до варенню. Для посилення аромату можна налити 4 столових ложки коньяку. Залишаємо на 10 хв.
  7. Почекавши всі належний час, варення зі слив без кісточок з шоколадом можна закручувати в суху стерилізовану тару.
  8. Остуджувати заготовки на зиму потрібно обов'язково в теплі, після чого можна переносити в льох, комору або інше місце, де вони будуть знаходитись до подачі до столу.

Ароматне варення зі слив з імбиром та лимоном

Рецепт підійде для тих, хто любить солодке, але при цьому вважає калорійність продуктів. Приготувати дієтичне варення з слив без кісточок на зиму можна з таких продуктів:

  • злив – 2 кг;
  • кореня імбиру – 30 г;
  • цукру – 600 г;
  • лимона – 1 шт.;
  • води – 3 ст.;
  • пектину – 15 р.

Робимо ласощі послідовно:

  1. Вибираємо соковиті, але щільні сливи. Промиваємо, робимо в кожній по парі надрізів, тримаємо 2 хвилини в окропі, щоб зняти шкірку.
  2. Видаляємо кісточки, ріжемо на чотири частини кожен фрукт.
  3. Імбир натираємо на дрібній тертці.
  4. Лимон нарізаємо дрібними шматочками разом з цедрою.
  5. Складаємо плоди в каструлю, засипаємо цукром-піском, відразу додаємо пектин, заливаємо все водою. На самому повільному вогні доводимо до кипіння, але не перемішуємо.
  6. Коли маса закипить, кладемо імбир і лимон, все ретельно перемішуємо, тушкуємо, поки не загусне.
  7. В стерилізовані заздалегідь банки розливаємо вийшло густу суміш і закатуємо. Зберігати рекомендується в холодильнику або льосі.

Як варити варення зі сливи часточками в мультиварці

Цей спосіб набагато простіше, ніж приготування на плиті. Щоб приготувати в мультиварці варення з слив без кісточок на зиму, потрібно мати мінімальну кількість інгредієнтів: основний продукт і цукор. Процес приготування займає час, але не трудомісткий:

  1. Беремо невеликі плоди зі щільною м'якоттю, ретельно промиваємо.
  2. Надрізаємо по борозенці кожну штучку, після чого виймаємо кісточки, намагаючись особливо не пошкодити ягоду. Тонкими часточками ріжемо уздовж.
  3. У чашу мультиварки викладаємо нарізані сливи.
  4. Засипаємо цукор, але всі разом не перемішуємо, а просто акуратно струшуємо чашу. Залишаємо чашу і її вміст на 6-8 годин.
  5. Після того, як сливи дадуть сік, а цукор почне розчинятися, додаємо ваніль і лимонний сік за бажанням. Ставимо каструлю на режим «Гасіння» і залишаємо на 20 хв. Таку кількість часу необхідно, щоб часточки не розпалися.
  6. Після сигналу техніки, що сигналізує про закінчення готування, виймаємо чашу.
  7. Банки потрібно підготувати заздалегідь: вимити, обробивши содою, витерти насухо паперовим рушником. Кришки також рекомендується перед закачуванням обдати окропом.
  8. Ємності заповнюємо отриманим джемом, закатуємо. Банки залишаємо остигати в перевернутому вигляді і закутаними в рушник. Запашні і корисні сливи на зиму готові!

Домашнє з жовтої сливи з апельсинами та яблуками

Для приготування ласощів потрібні такі інгредієнти:

  • стиглі жовті сливи будь-якого сорту – 500 г;
  • яблука (кисло-солодкі або солодкі) – 2 шт.;
  • апельсин (середніх розмірів) – 1 шт.;
  • цукор-пісок – 400 г;
  • паличка кориці – 1 шт.

З даної кількості продуктів домашнього варення на зиму виходить 1 л. Робити його просто, для цього потрібно:

  1. Сливи помити і, розрізавши навпіл або дрібніше, видалити з них кісточки. Покласти в каструлю і засипати склянкою цукру.
  2. Апельсини разом з шкіркою порізати невеликими кубиками, прибрати кісточки. Викласти зверху посипаних цукром плодів. Якщо немає апельсинів, замість них можна використовувати лимони.
  3. Яблука, очищені від шкірки, нарізати кубиками або часточками, в залежності від уподобань. Додати до решти інгредієнтів і засипати все цукром.
  4. Варити на маленькому вогні протягом 1 – 1,5 години, постійно помішуючи. Потім дати варенню охолонути і ще раз проварити не менше 1,5 години.
  5. Викладати отриману масу необхідно попередньо підготовлені банки і закочувати продезінфікованими кришками. Після цього потрібно дати сливового варення охолонути при кімнатній температурі, потім прибрати в комору.

Відео:

Зливу на зиму, без кісточок

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!