Компот з жимолості на зиму
- 1. Як приготувати компот з жимолості
- 1.1. Що знадобиться для приготування
- 1.2. Як правильно вибирати ягоди
- 1.3. Підготовка банок для консервування
- 2. Рецепт компоту з ягід на зиму
- 2.1. Класичний рецепт компоту
- 2.2. Компот з жимолості на зиму без стерилізації
- 2.3. Компот з жимолості і полуниць на зиму
- 3. Відео: Чим корисна жимолость для організму
Народна назва «вовча ягода» звучить трошки страшно, але насправді, не все так небезпечно: з дуже незвичайних ягід виходять хороші заготовки на холодну пору року. Дізнайтеся, як зварити компот з жимолості на зиму, можна комбінувати плоди у варінні з іншими – смородиною, агрусом, полуницею.
Як приготувати компот з жимолості
Вагаєтесь і не знаєте, як зварити компот з жимолості в якості заготовки? Першим етапом буде правильний вибір сорту плодів, щоб зробити смачний напій. Далеко не будь-який сорт плодів підійде, щоб варити компоти з ягід на зиму для вживання. З різними добавками ви додасте яскраві смакові нотки напою і красивий відтінок. Калій, магній, йод – це тільки частина корисної, що зберігає в собі жимолость. Вона корисна для щитовидної залози, серцевої та ендокринної систем організму в цілому.
Що знадобиться для приготування
Для консервування смачного компоту з жимолості на зиму відразу потрібно відібрати правильні і найкращі ягоди. Плоди ретельно промиваються, чистяться від гілочок і бруду, потім трохи підсушуються на рушник або чистої тканини. Стерилізація для банок, в яких буде заходило напій, потрібна, вода при цьому не обов'язково повинна закипати. Можна обійтися і без стерилізації, існує і такий рецепт заготівлі. Цукор кладуть індивідуально, його кількість можна зменшити або додати – в залежності від уподобань.
Як правильно вибирати ягоди
В природі кількість видів плодів цього чагарника – близько 200 видів. Не всі ягоди безпечні, тому варто підійти до їх збору відповідально, вивчаючи, як зварити компот з жимолості. Правила:
- Їстівні плоди – синього кольору та його відтінків.
- Найбільш використовуваними в кулінарії є: Камчатський, Алтайський, Кавказький сорту. Селекціонери вирощують безліч інших варіацій. Один чагарник може дати врожай від 1 до 3 кг.
- Остерігатися потрібно червоних плодів на чагарниках.
- Для закачування краще використовувати цілісні, не занадто м'які ягоди. Якщо в рецепті використовується прокрутити через м'ясорубку, то підійдуть і розм'якшені плоди, головне – уникати підгнилих або зіпсованих.
- Чим більше плодів буде використано – тим насиченішим буде смак, аромат напою.
Підготовка банок для консервування
Тару для закачування майбутнього напою потрібно підготувати заздалегідь. Банки необхідно дуже ретельно вимити, простерилізувати окропом. Кришки для закрутки також потрібно готувати заздалегідь: для цього використовується їх стерилізація. Коли ви заливаєте компот, в процесі обробки банок в гарячій воді не перевищуйте допустимий поріг температури 80 градусів.
Рецепт компоту з ягід на зиму
Заготівля на зимовий період дуже проста. Головне –не надто сластить напій цукром, не спотворювати смак ягоди, не зменшувати користь кінцевого продукту приготування. Жимолость дуже багата вітаміном C, корисна для фігури, а її калорійність складає всього 30 ккал на 100 грам ягід. Якщо «забити» напій цукром, то його ефективність при схудненні буде практично нульовий.
Рецептів напою з жимолості багато. Нижче підібрані лише найкращі варіанти: класичний, без стерилізації банок (для тих, хто не любить возитися), з додаванням інших ягід. Якщо вам хочеться додати кислинки – використовуйте аґрус, трохи солодощі та аромату – полуницю, насиченого кольору, максимальної корисності – чорної або червоної смородини.
Класичний рецепт компоту
Найпростіший і перевірений кулінарами спосіб консервації напою підійде для людей, які тільки захопилися заготовками. Для компоту з жимолості на зиму вам будуть потрібні інгредієнти в таких пропорціях:
- ягоди – 2 ст.;
- цукор-пісок – 1 ст.;
- вода очищена – 1 л.
Покроковий інструктаж по створенню корисної компоту:
- Два склянки плодів промийте під холодною проточною водою, переберіть і відкиньте зіпсовані, приберіть гілочки. Залиште сохнути на серветці або рушник
- Займіться цукровим сиропом: у каструлю, залийте воду, всипте цукор-пісок. На повільному вогні, постійно помішуючи, дочекайтеся моменту, поки цукор розчиниться і суміш закипить. Після цього проваріть 10 хвилин.
- Якщо жимолость обсохла, засипте її в чисті банки, заливайте киплячій цукрових рідиною.
- Закрийте банку кришкою. Вам її потрібно пастеризувати щоб уникнути розвитку мікробів всередині тари. Вода при пастеризації повинна бути гарячою, але не закипіти.
- Кришку після цього процесу закатайте. Напій до зими після повного охолодження зберігайте в прохолодному місці.
Компот з жимолості на зиму без стерилізації
Процес стерилізації не так простий у фізичному плані: піднімати і опускати ємність непросто і затратно по часу. Щоб звільнити себе від небезпеки обпектися, спробуйте закатку без стерилізації. Для створення напою на зиму потрібно використовувати продукти в таких пропорціях:
- жимолость – 500 г;
- окріп – 1 л;
- цукор – 150 р.
Покроковий процес, як зробити компот на зиму:
- Ягоди добре вимийте, переберіть від гілочок, розсиптеся в банки до «плічок».
- Окропом покриваєте вміст, настоюйте 10 хвилин.
- Зливаєте рідина, додаєте цукор. На вогні доведіть до кипіння, витримаєте, поки цукор повністю не розчиниться.
- Вміст знову залийте і закатайте. Банки поставте догори дном, накривши ковдрою.
Компот з жимолості і полуниць на зиму
Свіжозібрані ягоди стануть в нагоді вам для приголомшливого на смак і аромат напою. Заморожувати ягоди потрібно для інших страв, а для цієї заготовки вони повинні бути не размягченными, пружними, свіжими. Полуниця допоможе наситити його найбільш корисними властивостями, смаковими якостями і особливим запахом. Стерилізація готового продукту не потрібна. Для вітамінного напою візьміть:
- жимолость – 400-500 г;
- полуницю – 400-500 г;
- цукор – 300 г;
- очищену воду.
Приготування:
- Простерилізовані банки і кришки підготувати заздалегідь.
- У кожну банку висипати обидва види плодів, мінімум третину банки.
- До самих країв банки влити киплячу воду, пропарити близько 20 хвилин.
- Всю настоявшуюся рідина злийте в каструлю, всипте цукор і зваріть сироп. Пропорції: 300 грам цукру на літр води.
- Загорніть напій, переверніть, перевіривши на герметичність закрутки. Залиште до охолодження закутаними в теплу ковдру. Завдяки цим заготівлях вам вдасться пригостити гостей дуже красивим і яскравим напоєм, як на фото і в рекламних роликах.