Варення з полуниць на зиму
Найбільша річна, ароматна, смачна – ця ягода улюблена й пізнавана, її можна зустріти майже в будь-якому десерті, випічки, навіть в деяких стравах на основі м'яса, птиці, морепродуктів. Серед способів переробки полуниці особливо виділяється приготування варення. В чому особливість такого продукту і як зробити ідеальне ласощі на зиму?
Як вибрати і підготувати ягоди для консервації
Вирішіть, яку полуницю ви будете використовувати: дачну легше вимити і очистити, вона при необхідності зберігає форму, підходить для подальшого введення в випічку, створення джемів, конфітюрів, желе, мармеладу. Лугова або лісова ягода більш ароматна, менш солодка, її важко перебирати з-за маленьких розмірів. Зате, якщо вона йде в варення, може бути навіть недозрелой – на смак заготовки це не вплине.
Загальна підготовка для будь-якого виду виглядає так:
- Відібрати ягоди – взяти тільки дрібні і середнього розміру, оскільки великі вимагають тривале варіння, втрачають форму.
- Занурити в таз з водою, яка змінюється кілька разів. Промивати руками, одночасно перебираючи.
- Видалити плодоніжки і листя після миття, а не до нього.
- В холодильник полуницю не ставити: купити/зібрати рівно в день роботи з варенням, інакше загубляться смак і аромат, з'явиться водянистість.
Як зварити
Існує декілька технологій роботи: традиційна передбачає тривале варіння, експрес-метод подарує смачне, корисне ласощі вже через півгодини. Деякі господині вважають за краще починати займатися цим увечері, завершуючи роботу вранці. Вибір технології обумовлюється кількістю часу, який ви готові витратити, і передбачуваним результатом на виході. Візьміть до уваги кілька нюансів:
- Вивчаючи вподобаний рецепт з цілими ягодами або протертими через м'ясорубку, врахуйте, що вага найчастіше вказується для вимитого і обсушенного продукту. Якщо ви оцінюєте тільки що зібрані з куща ягоди, ці параметри можуть не збігтися.
- Готову гарячу масу потрібно розливати в минулі стерилізацію і добре обсушені банки. Кришки купуються лаковані, для закачування. Такий спосіб є найбільш надійний, дозволяє варенню простояти не одну зиму.
- Процес закачування можна проігнорувати, якщо взяти звичайні пластикові (тугі) кришки, але заготівлю взимку і влітку доведеться зберігати в погребі.
- Кількість цукру залежить від ваших смакових уподобань та обраної полуниці: польова менш солодка, а до дачної нерідко додають лимонну кислоту, щоб не було нудотності.
- Не забувайте знімати піну – це актуально для всіх рецептів.
Простий і швидкий рецепт«П'ятихвилинка»
Якщо від самостійного створення такого ласощі вас відділяють лише думки про тривалість процесу, вам сподобається варення П'ятихвилинка з полуниць на зиму. Варка забирає ті самі 5 хвилин, однак перед нею ягоди повинні настоятися і пустити сік. У такому разі готовий продукт буде не гірше того, який варився кілька годин, і проживе кілька зим, якщо домашні його не з'їдять швидше.
Набір інгредієнтів:
- полуниця – 1,3 кг;
- цукор – 1,6 кг.
Приготування:
- Полуницю перебрати у воді, промити кілька разів.
- Обсушити на решітці, зсипати в каструлю.
- Перекрити цукром, струсити, щоб вміст перемішалося.
- Накрити кришкою, помістити в холодильник на ніч.
- Вранці рідину, що утворилася в каструлі, злити, закип'ятити.
- Перемістити до сироп полуницю, варити 5 хвилин.
- Розлити в стерилізовані банки.
Як варити з цілими ягодами
Якщо на дачній ділянці вдалося виростити цікавий сорт з красивими і пружними плодами, як на рекламних фото, їх не хочеться різати або подрібнити блендером – потрібно зберегти красу навіть в заготовки на зиму. Як варити полуничне варення з цілими ягодами, не погіршивши при цьому смакові якості? Досвідчені господині користуються цікавою хитрістю: довге вистоювання полуниці, додавання желатину або пектину. Якщо уварити продукт до густоти, у вас вийде желе, яке не покласти в чай, але взимку можна додавати як начинку до тістечком.
Склад:
- полуниця – 1 кг;
- цукор – 1,4 кг;
- лимонна кислота – 1/3 ч. л.;
- желатин – 1 ст. л.
Приготування:
- Полуницю промити, обсушити, розкласти по дну великої миски.
- Зверху зробити шар цукру і знову викласти полуницю.
- Повторювати попередній крок до повного використання ягід і половини – цукру.
- Через 8 год. довести суміш, в якій з'явився сік до кипіння. Не перемішувати, але зрідка обережно струшувати.
- Через 10 хвилин варіння зняти з плити, охолодити.
- Всипати половину цукру, що залишився, накрити рушником на 10 ч.
- Знову проварити недовго, остудити.
- Ввести залишки цукру з лимонною кислотою, через 8 год. знову варити кілька хвилин.
- Желатин розвести холодною водою, після набухання додати в варення.
- Акуратно перемішати (не пошкоджуючи полуницю), розлити по банках.
Як приготувати з суниці
Дикі ягоди вважаються найсмачнішими і дуже багатими на вітаміни. Таке варення з полуниць на зиму відрізняється темно-коричневим кольором, середньою густиною сиропу. Ягоди можна взяти не дуже стиглими або навіть заморозити заздалегідь, якщо ви готуєте варення не влітку. Родзинка цього десерту криється в інгредієнтах:
- лугова полуниця – 1,7 кг;
- цукор – 1,1 кг;
- горілка – 100 мл;
- сік лимона – 2 ст. л.
Приготування:
- Обмити полуницю, пересипати цукром, залити горілкою. Останній шар щільний, складається тільки з цукру.
- Через 6 год. поставити на плиту, прокип'ятити, остудити.
- Через 4 ч. повторити попередній крок, додати лимонний сік.
- Чергувати кипіння і охолоджені ще 5 разів.
- Розлити гарячу масу по банкам.
Як зробити густе варення в мультиварці
Зручно, швидко, просто. Підійде і дика, і дачна полуниця. Єдина умова – використовувати свіжий продукт, тому варити потрібно влітку. Потрібні такі інгредієнти:
- полуниця дачна – 1,5 кг;
- цукор – в тому ж обсязі;
- Желфикс – 1 ч. л.
Принцип роботи:
- Полуницю вимити, обсушити, подрібнити блендером за кілька секунд. Не намагайтеся домогтися консистенції пюре – тільки зробити дрібні шматочки.
- Стерилізувати банки в мультиварці: чашу заповнити окропом (500-600 мл), на лоток для роботи з парою поставити банки і кришки (дном вгору). Режим «варка на пару» включений до кипіння води.
- Поки банки сушаться, полуницю покласти в каструлю, засипати цукром. Режимом «підтримання тепла» домогтися виділення соку і перейти до етапу варіння на режимі «випічка».
- Скільки варити полуничне варення в мультиварці для досягнення гарної густоти? Не більше 20 хвилин, щоб не перетворити її в гумову масу без смаку. Маса не повинна кипіти, прилад закрити кришкою.
- До загустевшему варення додати розведений Желфикс, перемішати.
- Розподілити по банкам.
Без варіння ягід
Дуже простий зручний варіант для охочих зберегти всі вітаміни і отримати десерт за кілька хвилин. Якщо отриману масу заморозити, у вас буде натуральне морозиво калорійністю в 280 кКал на 100 г або менше – залежить від обсягу цукру. Думати про те, скільки варити варення з полуниці, не доведеться: цей етап повністю відсутня. На 4 порції потрібно:
- полуниця – 600 г;
- цукор – 400 р.
Приготування:
- Ягоди пересипати цукром, укладаючи в банки шарами.
- Через 10 ч. стерилізувати над гарячою парою чверть години.
- Закрити кришками, прибрати на зберігання.
Відео
Полуничне Варення - Смачно і Просто!!! |Strawberry Jam, English Subtitles
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!