10 переваг жасминового зеленого чаю: чим корисний напій

Жасмин – квітуча рослина, що росте в тропічних регіонах. При змішуванні з листям зеленого чаю він стає чарівним еліксиром. Крім чудового смаку та аромату, жасминовий напій володіє поруч переваг. Враховуючи, скільки він приносить користі для здоров'я, не дивно, що жасмин називають «подарунком Бога».

Антибактеріальні властивості

Крім того, що напій бореться з шкідливими бактеріями, він допомагає організму формувати корисні бактерії, які сприяють травленню. Це одна з найменш відомих переваг вживання жасминового чаю.

Масло жасмину, що надає напою аромат, може захистити від деяких бактеріальних інфекцій. Жасминовий чай вважається ефективним засобом у боротьбі з кишковою паличкою – небезпечною бактерією, яка присутня у багатьох придорожніх фастфудах. Крім того, він служить відмінною альтернативою сиропам, що застосовуються при кашлі, інфекціях горла.

Схуднення

Чай містить катехіни, які сприяють втраті ваги. Це відбувається через прискорення метаболізму, що впливає на швидкість спалювання жиру. Недавнє дослідження показало, що люди, які регулярно п'ють жасминовий напій, втрачають вагу швидше.

Високоякісний жасмин складається з такої ж суміші антиоксидантів і кофеїну, як і зелений чай. Він особливо добре підходить людям, котрі худнуть завдяки своєму природному солодкого смаку. Навіть ті, хто любить додавати в напій цукор або мед, часто приходять до висновку, що вони можуть насолоджуватися їм і без цього.

Однак, ключове слово – якість. Як можна визначити якість жасмину? При виборі чаю потрібно звернути увагу на дві речі:

  • Квітковий аромат повинен бути стійким, приємним, але не дуже насиченим. Він повинен бути натуральним, а не штучним.
  • Листя повинні складатися з молодих чайних пагонів.

При дотриманні цих умов можна досягти найвищої концентрації поживних речовин. На жаль, аромат жасмину часто використовується для поліпшення смаку неякісного чаю.

Ароматерапія

Жасмин володіє лікувальними властивостями, тому вважається високоефективним засобом для ароматерапії. Дослідження, опубліковане в Європейському журналі прикладної психології, показує, що його запах може скоротити швидкість серцебиття. Жасмин надає заспокійливий вплив на нервову систему і настрій.

Профілактика раку

Напій має високий вміст антиоксидантів. Це означає, що він знижує ризик розвитку ракових клітин. Антиоксиданти атакують формуються в організмі вільні радикали, які пов'язують з причинами виникнення раку.

Протистояння діабету

Дослідження показали, що харчування може впливати на діабет 1 типу з аутоімунними корінням. Наприклад, зелений чай є основним продуктом в Японії та Китаї. Не можна назвати збігом, що більш широкі популяційні дослідження виявили дуже низьку частоту виникнення аутоімунного діабету 1 типу у цих країнах.

Людям з діабетом 2 типу катехіни допомагають підтримувати стабільний рівень інсуліну в крові натще. Напій пригнічує дію амілази – ферменту, який перетравлює крохмаль, тому вживання жасминового чаю уповільнює метаболізм цукру. Також він може затримати швидкість попадання глюкози в кров.

Профілактика старіння

Вільні радикали можуть псувати шкіру, негативно впливаючи на загоєння і відновлення. Тому ще один додатковий бонус антиоксидантів полягає в тому, що вони запобігають цей процес, тим самим уповільнюючи старіння.

Нормалізація кровообігу

Жасминовий напій має безліч переваг для поліпшення кровообігу. Він сприяє запобіганню таких порушень, як закупорка артерій, тромбоз, травма мозку, підвищена згортання крові.

Здоров'я серця

Жасминовий чай знижує рівень холестерину і поганих жирів в організмі. Крім того, він запобігає утворенню додаткового поганого холестерину. Ці фактори допомагають знизити ризик розвитку захворювань серця та інфаркту.

Боротьба зі стресом

Протягом століть жасмин використовується для боротьби зі стресом в якості антидепресанту, що обумовлено вищезазначеними терапевтичними властивостями. Це пояснює той факт, чому зелений чай позитивно впливає на настрій.

Профілактика застуди

Противірусні й антибактеріальні властивості, що містяться в жасміновий напої, допомагають у запобіганні застуди і грипу. Вживання чаю під час хвороби, прискорює одужання. Деякі навіть вважають, що просте полоскання горла може запобігти хворобі.

Профілактика запальних захворювань кишечника

Запальне захворювання кишечника – медичне стан, який передбачає здуття живота та біль в товстій кишці. Дослідження показали, що зелений чай може допомогти послабити ці симптоми при обох захворюваннях, а також при хворобі Крона.

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!