Діаскінтест - що це: як роблять, результати

Серйозна патологія сучасності – туберкульоз. Хвороба може тривалий час переважати в прихованій формі, а при ослабленні імунітету або дії іншого патогенного фактора нагадати про себе гострим перебігом аномального процесу. Для визначення діагнозу рекомендовано використовувати Діаскінтест.

Що таке Діаскінтест

Порівняно з реакцією Манту цей медичний препарат-тестер є відносно новою розробкою сучасних вчених. Це не щеплення, а тестова проба, яка з максимальною точністю здатна діагностувати латентну форму туберкульозу. Манту і Діаскінтест, по суті, мають однакове призначення, однак в останньому випадку позитивна проба означає абсолютне показання до проведення курсу хіміотерапії проти туберкульозу. Коли прозвучала фраза Діаскінтест – що це відомо далеко не всім пацієнтам, багатьом звичніше чути про гіперергічної реакції Манту.

Як роблять Діаскінтест

Основою інноваційного кошти є білкові алергени, які лікар підшкірно вводить пацієнта, щоб визначити реакцію останнього на такі сторонні тіла. Якщо в хімічному складі крові вже присутні аналогічні речовини, це означає, що туберкульозу властива прихована форма, і клінічний хворий стає носієм туберкульозної палички. Не виключено, що хвороба продукує в активній стадії, вимагає негайного початку інтенсивної терапії. При негативній відповіді лікувальні та оздоровчі заходи не потрібні.

Пацієнту відомо, в яку руку роблять Діаскінтест, оскільки це щеплення, аналогічна Манту. Насправді, рука не має значення, а от обов'язкова область – зона передпліччя, щоб зменшити неприємні відчуття для пацієнта при виконанні процедури. Лікарі рекомендують вибирати ту руку, яка не задіяна в повсякденному житті, куди припадає лише незначна навантаження (для переважної більшості випадків це ліве передпліччя). В іншому, послідовність дій добре відома кожній медсестрі.

Результати Діаскінтест

Всіх пацієнтів цікавить не процес виконання проби, а отриманий результат. Особливо це стосується людей із так званої групи ризику, у яких реакція Манту завжди патологічно збільшена. Для тих, хто не в курсі, що показує Діаскінтест, варто уточнити: ця сучасна проба, що вводиться підшкірно, визначає присутність або відсутність у крові туберкульозної палички. Позитивний відповідь є фатальним і вимагає негайного лікарського участі, лікування. Негативний свідчить про непорочне здоров'я людини в плані діагнозу туберкульоз.

Позитивний

Якщо виконана ця сучасна проба на туберкульоз Діаскінтест, пацієнту залишається тільки чекати результатів, спостерігати за змінами стану шкірних покривів. Якщо в цей же день або через день з'явилося очевидне почервоніння з подальшим формуванням папули – це явна ознака запального процесу, хоча насправді відповідь може бути хибнопозитивним.

Реакція на Діаскінтест для дорослих і дітей наростає протягом трьох діб, після чого точно визначити присутність патологічного процесу вже не вдасться. Потрібно своєчасно звернутися до фтизіатра, який точно знає, як повинен виглядати позитивний д-тест. Також корисну інформацію можна знайти в інструкції до зазначеного препарату.

Хибнопозитивний

Якщо має місце гіперемія шкірних покривів у місці безпосереднього уколи, лікарі не виключають, що реакція на Діаскінтест хибнопозитивна. Це обнадіює, оскільки насправді туберкульозної палички в крові може не виявитися. Для розгляду такої клінічної картини пацієнта направляють у туберкульозний диспансер, де ставлять на диспансерний облік. У подальшому рекомендують провести низку клінічних і лабораторних досліджень, а через 2 місяці повторно виконати пробу Діаскінтест і одержати достовірний результат.

Негативний

Перш ніж панікувати і переживати щодо свого здоров'я, рекомендується з'ясувати в лікаря, який повинен бути Діаскінтест в нормі. Ідеальний варіант – це безбарвна ущільнення діаметром 1 мм, ледь помітний слід від уколу або невеликий синець. Почервоніння, яке буде сильно свербіти і супроводжуватися формуванням папули значних розмірів, з'явитися в області передпліччя вже точно не має.

Коли протипоказаний Діаскінтест на туберкульоз

Така проба є сучасною розробкою учених, залишає далеко позаду себе морально застарілу реакцію Манту. Однак проводити зазначений тест дозволено не всім пацієнтам, оскільки інструкція містить протипоказання для Діаскінтесту та потенційні побічні явища. Отже, щеплення не може перевірити наявність туберкульозної палички у таких категорій пацієнтів, не рекомендована для таких клінічних картин:

  • захворювання вірусної та інфекційної природи стадії рецидиву;
  • схильність до алергічної реакції;
  • бронхіальна астма, шкірні захворювання;
  • застуда, нежить, підвищена температура тіла;
  • систематичне зловживання алкоголем;
  • алергія на туберкулін, інші синтетичні компоненти зазначеного препарату.
  • обережно виконувати пробу при вагітності, а ось період лактації відносним протипоказанням не є.

Як підготуватися до Диаскинтесту

Ніяких підготовчих заходів не потрібно, але перед проведенням проби необхідно пройти огляд у терапевта на предмет вірусних та інфекційних захворювань у стадії рецидиву. Дуже важливо, щоб після попередньої проби пройшов один місяць – не менше. В інших підготовчих заходах необхідності не виникає, щеплення однаково можна робити дорослим і дітям. Батькам цікаво, з якого віку можна робити Діаскінтест: відповідь – починаючи з віку 1 рік при позитивній пробі Манту.

Вивчаючи, що таке Діаскінтест, і як його проводять, важливо пам'ятати, що це максимально щадить щеплення з підшкірним введенням специфічного білка для вироблення імунної відповіді організму. У нормі червоне пляма відсутня, при патології може досягати 8-10 міліметрів. На отриманий результат не впливає попередній прийом солодкого і мучного, мало того, пробу можна мочити. Важливо уникати потрапляння побутової хімії на місце уколу, інакше з'являється пляма, яка буде деякий час свербіти. Додатково варто з'ясувати, як роблять Діаскінтест, щоб налаштуватися.

Де зробити

Якщо звернутися до туберкульозний диспансер, можна виконати пробу при наявності медичних показань і страхового поліса. Крім того, дільничний терапевт теж підкаже, де можна зробити Діаскінтест – внутрішньошкірну пробу на туберкульоз. Має сенс замовити послугу в платній клініці, але підсумкова оцінка анітрохи не відрізняється від результатів державних установ охорони здоров'я. Краще проводити пробу недорого і у перевірених фахівців, які виключають тест на туберкульоз Діаскінтест.

Ціна

Більшість пацієнтів цікавить головне питання: скільки коштує Діаскінтест? Ціну можна дізнатися в приватній клініці з каталогу послуг. У середньому, вартість щеплення подібна аналізу на ВІЛ, доступна для точного виявлення мікобактерії. Ціна препарату становить до 2 000 рублів за один флакон. Якщо купити в інтернет-магазині, вийде дешевше, але краще не економити на своєму здоров'ї. У нормі проба Діаскінтест робиться вранці натщесерце, а ущільнення проявляється вже до вечора.

Якщо тест дає помилковий відповідь, необхідно повторити діагностику ще через 2 місяці. Ціна процедури буде така ж, але пацієнт отримує повну впевненість в остаточному діагнозі, який йому повідомляє лікар. Це означає, що він на 100% буде знати, присутня в його організмі хвороботворна інфекція чи ні. Якщо відповідь позитивний, ціна лікування зашкалює, передбачає проходження курсу хіміотерапії.

Відео

Чим небезпечний ДІАСКІН ТЕСТ (думка Р. П. Червонськой)

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!