Вправи для немовлят на фітболі

Щоб залучити малюка до спорту, не обов'язково чекати, поки він підросте. Починати можна вже після закінчення двох тижнів з моменту народження. Для цього досвідченими педіатрами розроблена спеціальна гімнастика на фітболі для немовлят. Заняття не тільки доставлять дитині задоволення, а й принесуть величезну користь.

Користь занять на фітболі для новонароджених

Вправи на фітболі для новонароджених сприяють розвитку вестибулярного апарату малюка. Цей відділ системи людини – один з найважливіших і корисних в подальшому житті, тому краще починати тренування з першого року життя. Крихітка на м'ячі здійснює рухи, що нагадують плавання в маминому животику. Завдяки цьому в мозок надходять вестибулярні, кинестетические і зорові імпульси. Крім цього, дитина розслабляється, що покращує дихальну функцію, і отримує своєрідну фізіотерапію за рахунок вібрації.

Як вибрати фітбол для немовлят

Різні компанії-виробники випускають на ринок безліч видів фитболов, допомагають у фізичному розвитку малюків. При виборі м'яча, на якому ви будете займатися з немовлям, необхідно звертати увагу на такі параметри:

 1. Розмір. Ідеальний м'яч для занять - не більше 75 см діаметром.
 2. Якість. Перевірте, пружинить долоню при легкому натисканні. Відповідний м'яч буде пластичним, а при стисненні прийме свою первісну форму. Якісний продукт має гладку поверхню, без швів і опуклостей.
 3. Ніпель. У фірмових м'ячах ніпель ідеально впаяний всередину, ні за що не чіпляється і, тим більше, не може травмувати ніжну шкіру немовляти. Для «підробок» характерно, якщо дана деталь помітно виступає.
 4. Електростатичні властивості. У фітболу повинні бути хороші антистатичні властивості для легкої обробки поверхні. Високоякісні м'ячі для вправ з немовлятами виготовляються з екологічно чистого матеріалу, до якого навіть пил не прилипне.
 5. Пористість поверхні. М'ячі, що не є фірмовими, холодні. Кращий товар завжди буде теплим.
 6. Колір. Фірмові фітболи для немовлят бувають різних кольорів, наприклад, металік, натуральні світлі і темні, прозорі з принтом картинок і ін Якщо ж м'яч занадто великий, яскраво-рожевого або форсфорно-отруйного відтінку, значить, ви маєте справу з підробкою.

Як правильно займатися

Перш, ніж приступати робити вправи для немовлят на новому фітболі, батьки повинні ознайомитися з рекомендаціями фахівців з гімнастики:

 1. Коли починати? Вправлятися з немовлятами можна, коли мама і дитина повністю адаптуються будинку, налагодиться режим дитини. Це значить, не раніше, ніж через 2-3 тижні після народження.
 2. Ідеальний час для занять. Починати заняття з дитиною слід мінімум через годину після годування.
 3. Головне – щоб батьки не захоплювалися. Перше заняття не повинно налякати ні малого, ні дорослого, тому, спочатку спробуйте зовсім недовгий час покачати дитини на фітболі.
 4. Тримайте дитину правильно. Тендітні дитячі суглоби (променезап'ясткові і гомілковостопні) не готові поки до того, щоб за них тягнули, утримуючи маленького чоловічка.
 5. Змушувати малюка займатися проти волі вкрай небажано. Якщо ви бачите, що малюк не розташована до подібних розваг, не наполягайте і не кладіть дитину силоміць.
 6. Перші вправи для немовлят на фітболі не повинні бути більше 7 хвилин. У разі якщо дитина цього часу не витримує, краще припиніть тренування.

Ефективний комплекс вправ на м'ячі для малюків

Вправи для немовлят на фітболі не тільки доставляють дітям радість, а й сприяють поліпшенню стану їх здоров'я. Заняття розділяються на кілька категорій, що підходять для певного віку. Малюк кожен місяць освоює нові руху, тому фахівці рекомендують робити комплексну гімнастику, починаючи з народження.

Заняття на фітболі з немовлям від 1 до 3 місяців

Перший етап вправ для немовлят на фітболі включає в себе чотири варіанти:

 1. Погойдування на спинці. Накриваємо чистим простирадлом фітбол, малюка укладаємо і повільно перекатываем вперед-назад, зліва направо. Акуратно тримаємо за тулуб або ніжки.
 2. Погойдування на животику. Проробляємо всі ті дії, описані вище, які імітують пасивне плавання, як зовсім недавно було у мами в животі.
 3. «Футбол». Щоб малюк став сильніше і міцніше, покладіть його горілиць і піднесіть до ніжок фітбол, злегка надавлюючи на нього. Малюк буде відштовхувати м'ячик, а ви підносити назад, поки вправа буде приносити дитині радість.
 4. «Пружинка». Укладаємо немовляти обличчям до м'яча і пружними рухами плавно натискаємо на спинку. Можна також класти дитину попкою вниз, в цьому випадку потрібно буде натискати на стегна і плечі.

Від 3 до 6 місяців

Коли малюк стане трохи постарше, можна додати ще пару вправ:

 1. Відштовхування фітболу руками. Для цього кладемо фітбол перед малюком і підносимо так, щоб дитина змогла відштовхнути.
 2. Зміцнення м'язів живота. Допомагаємо новонародженому піднятися в сидяче положення. Можна пробувати згинати, а потім випрямляти ніжки в колінах, щоб малюк сам пробував штовхати м'яч.

Від 6 місяців до року

Підрослим дітям вже можна додавати вправи більш складні:

 1. «Полетіли!». Першого разу може не вийти, але потім – обов'язково. Укладаємо карапуза спочатку на лівий бік, при цьому притримуємо його за праву гомілку і передпліччя. У такому положенні прокатуємо малюка в обидві сторони. Перекладаємо і повторюємо дії.
 2. «Зірка». Завдяки даній вправі зміцнюються спинні м'язи крихти. Для виконання потрібні дві людини: один бере за гомілки, інший – обхоплює передпліччя. Потім обидва дорослих перекочують дитини так, щоб до фитболу торкалися тільки маленькі ручки і ніжки.
 3. «Жабеня». Кладемо малюка животиком вниз, притримуємо за кожну ніжку. Згинаємо, розгинаємо улюблені ніжки, тим самим прокочуючи фітбол до себе і від себе.

Навчальні відеоуроки для початківців

Вправи на м'ячі для немовлят мають свою техніку виконання. Правильне дотримання не завдасть незручностей новонародженому. Для матусь і татусів, які хочуть побавитися з дитиною і додатково принести багато користі здоров'ю, є спеціальні навчальні відеоуроки гімнастики для новонароджених. Їх обов'язково варто подивитися тим батькам, які не впевнені в собі або бояться пошкодити дитини активними діями.

Гімнастика для новонароджених

Вправи на фітболі для немовлят з дитячим інструктором

Вправи на фітболі для немовлят від Юлії Єрмак

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!