Художнє оформлення брів

Намагаючись створити ідеальний образ за допомогою макіяжу, жінка нерідко ігнорує дуже важливу деталь – брови. Дві лінії, здатні повністю змінити сприйняття особи, вимагають до себе особливого ставлення. Дізнайтеся, як правильно оформити брови і які технології пропонує сучасна індустрія краси.

Чим відрізняється моделювання від корекції брів

З професійної точки зору корекція передбачає тільки роботу з рідної формою, в яку не вносяться зміни. Моделювання може вибудувати абсолютно новий малюнок цієї лінії. Будь-який з варіантів являє собою художнє оформлення брів і включає в себе роботу пінцетом або ниткою, яка задає форму, і подальше заповнення кольором. Самостійно останній крок жінки найчастіше здійснюють за допомогою тіней або олівця, майстри ж можуть запропонувати більш довговічний результат за рахунок використання перманентної фарби.

Як оформляють брови

Салонна процедура і домашня за алгоритмом дій практично не відрізняються один від одного. Складові повного комплексу художнього оформлення брів залежать від вихідних даних жінки, і включають:

 1. Створення форми, що припускає вищипування зайвих волосків – процедура здійснюється дуже часто. Прийнято робити її до використання фарби.
 2. Фарбування волосків і/або шкіри за необхідності.

Корекція форми брів

Процедура, необхідна і чоловікові, і жінці. Дивно, але видаляти зайві волоски часом доводиться навіть тим, у кого від природи не широкі й густі брови, а так звані «ниточки». З урахуванням моди на природність більшості жінок потрібно лише систематично надавати гарну форму брів, щоб виглядати доглянуто. Процедура може проводитися за допомогою:

 • пінцета;
 • нитки;
 • ножиць.

Вибір інструменту для художнього оформлення залежить від вихідних даних жінки. В домашніх умовах можна освоїти абсолютно будь-який варіант. Важливо розвіяти міф про те, що зміна довжини волосся змінює їх зовнішній вигляд. Майстри запевняють: ні на швидкість росту, ні на товщину, ні на жорсткість підстригання волосся ножицями впливу не надає. Пінцет, який використовують для корекції, теж не приведе до загибелі цибулин, якщо це не закладено генетично.

Полуперманентное відновлення

Дана процедура є «родичкою» звичайного фарбування фарбою. Технологію рекомендовано вибрати жінкам, які з певних причин позбавлені частини волосків в області брів: наприклад, з-за глибоких пошкоджень шкіри. Майстер малює фарбою тонкі поодинокі волоски, створюючи ідеальну форму, а після перекриває готове зображення спеціальним засобом. Воно забезпечує тривалий ефект – до місяця. Переваги напівперманентного художнього оформлення брів:

 • водостійкість;
 • відсутність змін кольору;
 • низька ступінь ймовірності алергічної реакції;
 • безболісність.

Фарбування брів фарбою

Найпопулярніший спосіб художнього оформлення, який може бути здійснений самостійно, без допомоги майстра. Важлива умова – фарбу потрібно придбати спеціальну, для вій і брів, а не для волосся, з пониженим вмістом перекису (рідше алергічні реакції шкіри). Існують 2 основні технології роботи:

 • зміна кольору волосся (можливий і світлий, темний варіант);
 • створення чіткої форми.

Різниця полягає в тому, що перший варіант вимагає нанесення фарбувального складу тільки на волоски за допомогою круглої щітки. Другий зачіпає шкіру, яку попередньо знежирюють, щоб пігмент краще зчепився з епідермісом. При фарбуванні шкіри не доводиться витрачати сили на щоденне художнє оформлення олівцем. Якщо пофарбовані тільки волоски, зовнішній вигляд виходить більш природним і м'яким.

Художнє оформлення хною

Принципи технології приблизно ті ж, що і при роботі з фарбою. Єдине, що відрізняє ці процедури – склад робочої суміші. Хна – натуральний продукт. Склад не чинить негативного впливу на волоски на відміну від фарби. Рослинне походження хни обумовлює підвищену ймовірність алергічної реакції. По стійкості результат від художнього оформлення фарбою і хною однаковий – 2-3 тижні.

Татуаж брів

Процедура дарує самий довговічний результат, що є одночасно і мінусом, і плюсом. Якщо майстер виконав свою роботу якісно і якщо не впливали сторонні фактори, жінка може не турбуватися за зовнішній вигляд своїх брів до року або довше. Суть технології – в запровадженні спеціальної фарби у верхні шари шкіри. Основна перевага такого способу художнього оформлення брів – в стійкості та можливості повністю забити порожні ділянки. Однак не виключені й певні проблеми:

 • алергічна реакція;
 • шкіра занадто довго регенерує;
 • з часом фарба змінює відтінок.

Хімічна укладання

Технологію рекомендують вибирати тим жінкам, чиї брови відрізняються «непослухом»: стирчать волоски різної довжини і густоти, які не стримують ніякої віск або гель. Те ж стосується важких, опускаються вниз волосків. Майстер наносить на них спеціальний склад, укладає в потрібному напрямі, а через деякий час видаляє хімічну суміш. Загальна тривалість процедури – не більше години.

Як правильно оформити брови в домашніх умовах

Якщо ви прийняли рішення спробувати зайнятися собою без допомоги майстра, щоб зрозуміти, як оформити брови самостійно, витратьте трохи більше сил. Щоб не зіпсувати те, що подаровано природою, краще все-таки взяти індивідуальний урок у професіонала. Можна відвідати салон і простежити за роботою майстра, попутно задавши кілька питань. Без теоретичної бази виконати всі кроки з фото з покроковими інструкціями складно.

Корекція брів пінцетом

Уміння користуватися цим інструментом приходить з досвідом. По-перше, важливу роль відіграє його якість: відсутність зазору між кінцями, не занадто гострі краї. По-друге, пам'ятайте, що тримати пінцет потрібно в напрямку зростання волоска. Дотримуйтесь наступних правил:

 • Художнє оформлення брів пінцетом проводиться тільки при хорошому освітленні.
 • Попередньо потрібно зробити абрис олівцем, щоб не зробити помилки.
 • Волоски при оформленні вищипують по одному і тільки в нижній лінії.

Воскова епіляція

Підходить для ліквідації тонкого пушкового волосся в подбровном просторі. Професіонали радять користуватися восковими смужками, а не топити гранули, призначені для гарячої епіляції – так процедура буде менш болючою. Робота з воском йде після художнього оформлення пінцетом, коли брови мають чітку форму. Головний недолік технології – болючість та можливі алергічні реакції.

Оформлення брів ниткою

Альтернатива пинцету, отримала короткий красиву назву «тридинг». Призвичаїтися до такої технології легко, ніякі інструменти окрім міцної бавовняної нитки не потрібні. Діяти треба так:

 1. Нитка довжиною 35-40 см зав'язати, щоб отримати замкнену фігуру.
 2. Надіти на великий і вказівний пальці обох рук.
 3. Перекрутити, перетворюючи у вісімку, 2 рази.
 4. Отриманим вузлом захопити зайві волоски, зсунувши його до однієї з сторін, прибрати рослинність.

Як правильно фарбувати брови олівцем

Для більшості жінок художнє оформлення брів вимагає обов'язкового заповнення форми або додавання нових волосків олівцем або тінями. З цією метою необхідно ознайомитися з правилами побудови ідеальної форми, яка враховує будова очей і тип особи. Базові рекомендації від професіоналів:

 • Ідеальна форма, відповідна більшості – крило чайки вразлет: невеликий плавний вигин, висхідний напрямок. Ніяких круглих дуг.
 • Підстава завжди ширше кінчика, звуження відбувається рівномірно по внутрішньої і зовнішньої лінії.
 • Відтінок брів у брюнеток на 2 тони світліше, ніж коріння волосся. У блондинок – навпаки.
 • Насиченість кольору від хвостика до основи зменшується.

Дізнайтеся, як зробити гарний денний або вечірній макіяж з червоною помадою і темними бровами.

Відео: майстер-клас з оформлення брів

Майстер клас з оформлення брів від візажиста Грінченка Ірини!

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!