РЕГ дослідження судин головного мозку

На превеликий жаль, наші сучасники звертають увагу на своє здоров'я лише після того, як зіткнуться з чимось по-справжньому небезпечним. Світові статистичні дані свідчать: 86% захворювань, що виявляються в порушенні функцій ЦНС, розвиваються до критичних загострень лише тому, що люди до останнього моменту відкладають похід до лікаря в довгий ящик. Далеко не всім про це відомо, але в медицині існує така методика діагностики, як РЕГ судин головного мозку. Найпростіше дослідження виявляє масу небезпечних патологій! Читайте далі, щоб потім не шкодувати!

Що таке реоенцефалографія судин головного мозку

Реоенцефалографія – термін, що походить від трьох давньогрецьких слів: (рео) – течія, (энцефало) – головний мозок, (графос) – пишу. Зібравши воєдино, ми отримаємо опис перебігу процесів у головному мозку. Дослівний переклад терміна можна назвати зручним, але він настільки міток, що суть відразу стає зрозумілою. Резюмуємо: РЕГ відображає об'єктивну інформацію про те, що відбувається в центрі нервової системи. Спираючись на це, можна уявити, наскільки продуктивним може бути дане дослідження головного мозку з точки зору діагностики.

Що показує РЕГ головного мозку

Дивлячись на результати реоенцефалографії, кваліфікований медичний працівник відповідної спеціалізації зможе з граничною точністю судити про наявність/відсутність патологічних порушень у мозку людини. Ні, дана методика не є універсальним діагностичним засобом, але вона виявляє чинники, що вказують на серйозні захворювання. РЕГ дослідження головного мозку надає достовірну інформацію про:

  • реактивності судин;
  • тонусі/еластичності стінок судин;
  • периферичному опорі судин;
  • рівні пульсового кровонаповнення.

Як проводять дослідження судин

Дізнавшись про те, що потрібно провести РЕГ обстеження судин головного мозку, пацієнт може почати нервувати і переживати, але це буде марно. Немає причин для паніки, оскільки реоенцефалографія є неінвазивним методом діагностики. Дослідження не заподіює болю і не шкодить здоров'ю людини. Щоб знати, до чого готуватися, ознайомтеся з порядком проведення процедури РЕГ. Обстеження головного мозку у дітей та дорослих проводиться за однією і тією ж схемою:

  • пацієнт зручно розташовується на кушетці;
  • на його голову в тих місцях, де потрібно оцінити стан судин, накладаються оброблені гелем електроди, підключені до апарату РЕГ-дослідження;
  • пацієнт закриває очі;
  • спеціаліст запускає реограф, який пропускає крізь голову слабкі електричні імпульси;
  • відомості, зібрані в ході проведення дослідження, реєструються на комп'ютері і відображаються на перфорованій стрічці.

РЕГ та ЕЕГ чим відрізняються

Ці діагностичні методики часто плутають і ототожнюють хоча б тому, що їх призначають при однакових клінічних проявах багатьох захворювань, пов'язаних з порушенням функцій мозку. Насправді ж, різниця між реоенцефалографія і электроэнцефалографией колосальна. РЕГ аналізує судини головного мозку і особливості кровообігу, тоді як ЕЕГ вивчає закономірності електричної мозкової активності.

Розшифровка РЕГ

Для правильного тлумачення РЕГ в медицині передбачено безліч правил оцінки хвиль, що фіксуються реографом, тому самостійно розібратися в лініях, зображених на перфоленте, ви не зможете. Після проведення дослідження лікар приймається за розшифровку даних. Для встановлення укладення спеціаліст зверне увагу на:

  • регулярність хвиль;
  • форму вершин хвиль;
  • наявність/відсутність додаткових хвиль;
  • складові (висхідні/спадні);
  • розташування инцизуры і дикротического зубця.

Аналізуючи особливості графіка активності, лікар визначає тип поведінки судин. Це може бути:

  • гіпертонічний тип, що характеризується стійким підвищенням тонусу привідних судин;
  • дистонический тип РЕГ, відрізняється постійними змінами судинного тонусу з переважаючим гипотонусом, зниженими пульсових наповненням та ускладненим венозним відтоком;
  • ангіодістоніческій тип, якому притаманне зниження еластичності судин і всі особливості дистонического РЕГ.

РЕГ обстеження голови не виявляє конкретні захворювання, але при цьому дає точні діагностичні орієнтири, за якими безпомилково виявляються шукані патології. Своєчасно призначена і правильно проведена реоенцефалографія дозволяє виявити судинне захворювання на ранньому етапі розвитку і звернутися за медичною допомогою.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!