ЛФК при грижі поперекового відділу хребта

Сучасне життя зі стресами, гіподинамією, надмірною вагою призводить до відчуття втоми у вечірній час, болів в ногах, спині. Всі ці симптоми говорять про серйозні захворювання. Болі в попереку, крижовому відділі, радикуліт сигналізують про ймовірність виникнення грижі хребта. Зверніться до лікаря при перших ознаках нездужання. Якщо хворобу вчасно діагностувати, то навіть ЛФК при грижі поперекового відділу хребта дасть відмінні результати. Професор Сергій Бубновський вважає, що виконання комплексу вправ дозволить уникнути операції.

У чому користь лікувальної фізкультури

Як вилікувати міжхребцеву грижу? Таким питанням задаються люди з симптомами цієї хвороби. Не варто займатися самолікуванням. Тільки лікар, зробивши повне обстеження, призначить комплексну методику зцілення. Важливу роль у ній відіграє лікувальна фізкультура. Вона значно покращує стан хворих, яким поставили діагноз-грижа Шморля, протрузія дисків хребта. У чому ж користь ЛФК? З її допомогою:

  • зміцнюється м'язовий корсет;
  • розслаблюються м'язи, що створюють спазм;
  • знижуються больові відчуття;
  • поліпшується кровообіг;
  • знімається запалення.

Правила виконання ЛФК

Краще виконувати комплекс з інструктором, але допускається робити його будинку. Для того щоб лікувальна гімнастика при грижі поперекового відділу хребта принесла користь, необхідно дотримуватися правила виконання:

  • Навантаження збільшувати поступово.
  • При виконанні комплексу не допускати гострого болю.
  • Виключити скручують вправи, біг, стрибки.
  • Не дозволяти різких рухів.
  • Комплекс розбити на частини і чергувати їх виконання.
  • Робити декілька підходів в день.
  • Не чекати миттєвих результатів.

Комплекс вправ при грижі поперекового відділу хребта

Рекомендуємо корисні вправи, які змусять ваші м'язи працювати, поліпшать кровообіг. Їх розтяжка зменшить біль при грижі хребта, зміщення дисків, відновляться рухові функції. Зміцнення корсета м'язів зробить попереково-крижовий відділ рухомим. Є вправи, які варто виконувати лежачи, коли відсутнє навантаження на хребет. Деякі роблять сидячи на стільці, опустившись на п'яти або стоячи.

Є багато фахівців, які пропагують зцілення хвороб хребта за допомогою рухів. Гімнастика Бубновського для початківців — відмінна методика, що допомагає при лікуванні захворювань, їх профілактики. Вправи, які виконують у положенні лежачи на спині:

  1. Витягнути руки за головою. Зігнувши ноги, розвести коліна. Вдих — відірватися від підлоги, видих — повернутися назад. Виконати 20 підходів.
  2. Вихідне положення аналогічне. Видих — підняти таз, коліна зрушити. Видих — у вихідне положення. Зробити 20 підходів.

Вправи в інших позиціях:

  1. Сісти на п'яти, розслабившись. Вдих — підвестися, роблячи кругові рухи руками. Видих — прийти у вихідне положення.
  2. Сидіти на п'ятах, притиснувши долоні до живота. При видиху через щільно затиснуті губи видати звук «пф». Повторити не менше 20 разів.
  3. Лежачи на боці, спертися на підлогу рукою, яка знизу. Згрупуватися, підтягнувши коліна до грудей. Зробити за 20 підходів для кожного боки.

Є завдання, які ЛФК рекомендується проводити, лежачи на животі:

  1. Спертися чолом про зімкнуті руки. Ноги розсунути трохи ширше плечей, вони торкаються підлоги тильною поверхнею. Піднімаючи праву ногу догори, носок тягнути до себе. Таз притиснути до підлоги. Виконувати 5 секунд. Плавно опустити. Повторити для лівої ноги. Все робити, не затримуючи дихання, 8 разів.
  2. Руки витягнути вперед, опустивши долоні на підлогу. Піднімати одночасно праву руку з лівою ногою: 5 секунд догори і 10 розслаблятися. Виконати 8 разів, змінюючи положення для рук і ніг. Дивіться фото.

Є вправи, які виконують, сидячи на стільці:

  1. Долоні знаходяться на попереку. Ноги розсунути на ширину плечей. Нахилятися, напружуючи м'язи спини і грудного відділу, в різні сторони.
  2. Руки на потилиці. Прогнути тулуб назад, торкаючись спинки стільця, зробити плавний нахил вперед. Повторити 5 разів.
  3. Сісти на краєчок стільця. Повторити попередню вправу.
  4. Ноги витягнуті і широко розведені в сторони. Виконувати поперемінно нахили. Не менше 15 разів на кожній нозі.

При гострій стадії захворювання зменшити спазм у м'язах спини допоможе заняття на фітболі — м'ячі великого діаметру. Рекомендується спертися на нього спиною, плавно покататися вперед і назад кілька разів. Якщо м'яч з шипами, то додатково покращиться кровообіг у хворому місці. Розтягуються м'язи і тоді, коли ви сидите на турніку. Однак це краще робити за призначенням лікаря та під контролем інструктора.

При виборі комплексу ЛФК при грижах в поперековому відділі хребта тільки лікар визначить, які вправи підійдуть пацієнту. Тут важливо врахувати все — характер протікання хвороби, симптоми. Кому-то бажано робити вправи в положенні лежачи, а інші будуть робити сидячи на п'ятах, стоячи або опустившись на коліна. У будь-якому випадку, головне для досягнення відмінного ефекту — регулярне їх виконання.

Протипоказання

Добре, якщо гімнастику вам призначив лікар, враховуючи всі особливості вашого організму, тому що лікування грижі хребта в домашніх умовах має ряд протипоказань:

  • онкологічні захворювання;
  • інсульт;
  • гіпертонічний криз;
  • передінфарктний стан;
  • захворювання з підвищеною температурою;
  • загострення міжхребцевої грижі;
  • невеликий термін після операції.

Відеоуроки лікувальної гімнастики

Якщо ви зрозуміли, що вам необхідна ЛФК при грижах в поперековому відділі хребта, пора зайнятися вправами всерйоз. Рекомендуємо подивитися відеоуроки, щоб розвіяти сумніви в правильності їх виконання Професійні інструктори покажуть, як грамотно проводити вправи для поперекового відділу хребта будинку. Зробіть собі закладку на комп'ютері і не лінуйтеся регулярно виконувати комплекс.

Вправи для хребта доктора Бубновського

Професор Сергій Бубновський вважає, що не варто робити операцію при грижах хребта. Краще відновити руху, зняти болі, змусивши працювати м'язи спини, преса. Виконуючи вправи з Бубновскому, ви займетеся їх розтягуванням. Накачуються м'язи кров'ю і стають м'якше. Подивіться відео і ви дізнаєтеся, чому грижа дисків в хребетно-крижовому відділі не вирок. Гімнастика для зміцнення м'язів спини і хребта дасть відмінний ефект. Вона дозволить вам повернутися до життя без болю.

Гімнастика Бубновського для хребта відео

Лікувальна фізкультура для спини при грижах хребта

Добре, якщо лікувальна гімнастика для хребта призначена лікарем і ви виконуєте її з інструктором в стаціонарі. Приступаючи до виконання вправ вдома, вам хочеться виконувати їх правильно, дотримуючись в точності послідовність. Подивіться відеоурок. В ньому представлений комплекс нескладних фізичних вправ. Вони допомагають при шийному, крижовому остеохондрозі, знімають болі, що виникають при грижах. Робіть їх будинку разом з видеоинструктором. Головне — це регулярність, і вас чекає відмінний ефект від лікування.

Центр Бубновського.Вправи для розтягування хребта при грижах міжхребцевих дисків.

Гімнастика при міжхребцевої грижі поперекового відділу

ЛФК дає відмінні результати при грижі поперекового відділу хребта. Регулярне виконання гімнастики поверне вас до нормального життя, де ви рухаєтеся легко, без болючих відчуттів. Подивіться відео. Ви навчитеся не тільки точно виконувати всі вправи, але робити це в потрібній послідовності. Роблячи їх систематично, ви отримаєте відмінний ефект.

Вправи для поперекового відділу хребта

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!